Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

Надявам се въпросът, който задавам, да не е бил разискван досега. Опитах да намеря информация, но не успях, затова пиша тук. 

 

За първи път ползвам сайта. Искам да запазя апертамент във Франкфурт. Апартаментът е добавен наскоро, няма мнения на хора, които са отсядали, има референции за момичето, което го дава - когато е гостувала на други хора (впечатленията им са много добри).

 

Проблемът е, че в три различни дни сайтът ми дава три различни цени за нощувка в апартамента. Имате ли представа защо се получава така?

 

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 4 минути , Svetla.Dimova каза:

Проблемът е, че в три различни дни сайтът ми дава три различни цени за нощувка в апартамента

Това го има през всякакви резервационни системи за всякакви хотели.

Хостовете са свободни да си преценяват кои дати са им по-скъпи по най-различни пазарни съображения.

Обратното - фиксиран леглоден в почивните бази  - е от учебника по планово народно стопанство при социализма :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Разбирам, но хостът комуникира с мен през тези 3 дни и в единия от мейлите потвърди определена цена за съответния период, а днес цената е по-висока.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Svetla.Dimova каза:

Разбирам, но хостът комуникира с мен през тези 3 дни и в единия от мейлите потвърди определена цена за съответния период, а днес цената е по-висока.

В такъв случай го питаш дали не се е получила грешка и в зависимост от отговора или преставаш да се занимаваш с тоя хост, или го докладваш като неблагонадежден на Платформата 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, домосед said:

В такъв случай го питаш дали не се е получила грешка и в зависимост от отговора или преставаш да се занимаваш с тоя хост, или го докладваш като неблагонадежден на Платформата 

Ясно. Благодаря за бързия отговор! Хубав ден!

Връзка към мнение
Колко е по-висока и в лева или в евро. На мен също ми дава различни цени за един и същ хост за едни и същи дни  при различно отваряне на сайта, когато е в лева. Курса им е ужасен - но постоянно варира цената с лев два на нощувка.  Само в този сайт ми се случва да не плащам по курса на банката, а по някакъв техен.
Връзка към мнение
3 minutes ago, Svetla.Dimova said:

Разбирам, но хостът комуникира с мен през тези 3 дни и в единия от мейлите потвърди определена цена за съответния период, а днес цената е по-висока.

Нормално е да  се случи.На мен ми се е случвало!!

Много често се случва цената за  15то число да е 50евро,за 16то-60  ,за 17то 60,за 18то -55 евро.Давам ти го като пример.!!Хоста си решава за цената за всеки ден от седмицата,месеца и т.н.Те са по -гъвкави и могат според търсенето да променят и по-често цената!!

Връзка към мнение
Just now, Еминко said:

Нормално е да  се случи.На мен ми се е случвало!!

Много често се случва цената за  15то число да е 50евро,за 16то-60  ,за 17то 60,за 18то -55 евро.Давам ти го като пример.!!Хоста си решава за цената за всеки ден от седмицата,месеца и т.н.Те са по -гъвкави и могат според търсенето да променят и по-често цената!!

Да, но не знам доколко е нормално, когато комуникирате и изяснявате условията да е потвърдил определена цена за определен ден/ целия престой, а впоследствие, отново комуникирайки с теб за същия период, цената вече да е различна.

2 minutes ago, Еминко said:

Нормално е да  се случи.На мен ми се е случвало!!

Много често се случва цената за  15то число да е 50евро,за 16то-60  ,за 17то 60,за 18то -55 евро.Давам ти го като пример.!!Хоста си решава за цената за всеки ден от седмицата,месеца и т.н.Те са по -гъвкави и могат според търсенето да променят и по-често цената!!

 

3 minutes ago, EliDion said:
Колко е по-висока и в лева или в евро. На мен също ми дава различни цени за един и същ хост за едни и същи дни  при различно отваряне на сайта, когато е в лева. Курса им е ужасен - но постоянно варира цената с лев два на нощувка.  Само в този сайт ми се случва да не плащам по курса на банката, а по някакъв техен.

В евро. Първо беше 32 евро, после 37, днес е 44.

Връзка към мнение

В Airbnb имаха някакъв опит с динамично ценообразуване. Т.е. хоста цъква минимална и максимална цена, на която е готов да отдаде апартамента, от там нататък airbnb му определят цената спрямо търсенето. С прости думи - повече цъкане по този апартамент, по-високи цени. Алгоритъма им беше(е??) много недодялан. 

 

Пиши на хоста, че цените много ти плават постоянно, така че да ти отправи лична оферта, с която ако прецениш да се съгласиш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Svetla.Dimova каза:

Хостът ми обясни, че цените се определят автоматично от airbnb. При по-голям интерес се повишават, а при по-малък намаляват. Това така ли е?

Точно това, което написах в предишния пост. А интереса най-вероятно е предизвикан от твоите няколко кликания на този апартамент в предишни дни. Наистина, помоли го да ти пусне негова оферта (може много лесно да го направи) и ако цената ти харесва, резервирай. 

Връзка към мнение
4 minutes ago, Георги said:

Точно това, което написах в предишния пост. А интереса най-вероятно е предизвикан от твоите няколко кликания на този апартамент в предишни дни. Наистина, помоли го да ти пусне негова оферта (може много лесно да го направи) и ако цената ти харесва, резервирай. 

Да, точно след като зададох последния си въпрос, видях, че сте написали същото. Благодаря за информацията :)))

Връзка към мнение
12 minutes ago, Svetla.Dimova said:

Да, точно след като зададох последния си въпрос, видях, че сте написали същото. Благодаря за информацията :)))

Хостът ми отправи лична оферта, която приех. Да се надяваме, че всичко ще е наред. Благодаря още веднъж и да знаете, че опитът, който сте споделили, помага на доста хора :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, EliDion каза:
Колко е по-висока и в лева или в евро. На мен също ми дава различни цени за един и същ хост за едни и същи дни  при различно отваряне на сайта, когато е в лева. Курса им е ужасен - но постоянно варира цената с лев два на нощувка.  Само в този сайт ми се случва да не плащам по курса на банката, а по някакъв техен.

И мен ме вбесяват измислените им курсове.

Някой намерил ли е начин да ги финтира?

Връзка към мнение
На 5/12/2017 в 16:46, EliDion каза:

Аз се чудих защо някои ми писаха, че са заети, а след седмица като търсих пак в същуя град бяха свободни, но на други цени- пазарна икономика.

Някои ги мързи да си обновяват календарите, вместо всеки ден да блокират заетите дати просто проверяват и отговарят на запитванията в движение. 

 

На 5/12/2017 в 18:28, mitkobiker каза:

И мен ме вбесяват измислените им курсове.

Някой намерил ли е начин да ги финтира?

Освен да сложиш billing address в държавата на хоста, май няма друг начин. Но тогава може да не мине плащането. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пробвах го това- искам цените в местна валута, слагам туземски  billing address и пак си ме таксуват по трънския курс в левове :(

Връзка към мнение

Бях писал няколко пъти преди това, че последните 3-4 пъти ставаше с местен billing и си плащах в евро, но вчера не стана и пак си ги хванаха по 2 и нещо еврото :(

Връзка към мнение
преди 15 минути , edbloom каза:

Бях писал няколко пъти преди това, че последните 3-4 пъти ставаше с местен billing и си плащах в евро, но вчера не стана и пак си ги хванаха по 2 и нещо еврото :(

Явно си минал между капките, щото при мен няколко пъти не мина. Даже и отказваше да приеме промяна на държавата.

Връзка към мнение

Аз съм от много рядко ползващите Airbnb и съм позабравил.

Не мога да избягам от превалутирането. Апартамента в Хелзинки е обявен в евро и аз искам да го платя в евро, и картата ми е в евро, но задължително ми го прекарва през лев. От това се губят няколко процента.

Има ли начин да не плащам в BGN?

 

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
преди 23 минути , Oshko каза:

Аз съм от много рядко ползващите Airbnb и съм позабравил.

Не мога да избягам от превалутирането. Апартамента в Хелзинки е обявен в евро и аз искам да го платя в евро, и картата ми е в евро, но задължително ми го прекарва през лев. От това се губят няколко процента.

Има ли начин да не плащам в BGN?

 

Понеже дискутираме същото и в последните няколко мнения по-горе, явно са затегнали контрола и вече няма начин. 

 

П.С. Ако опиташ през Paypal? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Понеже дискутираме същото и в последните няколко мнения по-горе, явно са затегнали контрола и вече няма начин. 

 

П.С. Ако опиташ през Paypal? 

За BG не може с paypal. Не се поддържа като опция за плащане, а само като опция за получаване. т.е. в качеството си на guest - не, като в същото време в качеството си на host се поддържа).

Май го бяхме нищили това преди време. Ти си на кяр, защото явно регистрацията ти в airbnb е от "холандския" ти период.  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 11.04.2016 г. at 1:30 AM, samuraika said:

Зори - идеята е, че като препоръчаш сайта на приятел и той и ти ще имате "кредит" който си ви седи на вашия профил докато не направи приятелят ти пътуване. На него още при резервация над 100 долара (може да е една нощувка за 120, може да са 3 по 50 но на едно място - т.е. еднократната резервация да е на стойност над 100) ще му се приспадне кредита. На теб - след като той се настани и мине плащането към хоста (след 24 часа) на теб автоматично ти изписва съобщение, че имаш едиколко си кредит. Можеш да резервираш и ти при същите условия (над 100 за една резервация) и ти се приспада автоматично.

 

Ако поканите приятел, който стане хост, а не гост, тогава имате кредит 100 долара след като той приеме първият си клиент.

 

За да поканиш приятел трябва да му изпратиш линк (има си бутончета за през фейсбук, с мейл или просто копи-пейст линкчето) и той да се регистрира в сайта през този линк.

Ами аз поканих приятел, той резервира и нищо! Нито той нито аз имаме някакви кредити/купони. А в тоя сайт изобщо не мога да намеря поле за връзка с тях! В хелп центъра им само правила и често задавани въпроси... Някой знае ли как мога да им пиша и да ги питам какво се случва?

Връзка към мнение
преди 15 минути , Raia каза:

Ами аз поканих приятел, той резервира и нищо! Нито той нито аз имаме някакви кредити/купони. А в тоя сайт изобщо не мога да намеря поле за връзка с тях! В хелп центъра им само правила и често задавани въпроси... Някой знае ли как мога да им пиша и да ги питам какво се случва?

Купона се получава след нощувката на приятела, не след резервацията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
21 hours ago, slujitel said:

Купона се получава след нощувката на приятела, не след резервацията.

Да, знам, не съм се изразила правилно. Нощувките вече са използвани и нищо!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.