Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

https://www.airbnb.com/rooms/49428

Ето линк към стаята - от сайта. Цената 41$ за нощувка

Както и бележката - от сайта за дължимата сума : http://prikachi.com/images.php?images/515/7996515V.png

Снимка на апартамента от приложението: http://prikachi.com/images.php?images/516/7996516h.jpg

Дължимата сума по приложението, по която наредих плащането: http://prikachi.com/images.php?images/517/7996517a.jpg

Връзка към мнение

https://www.airbnb.com/rooms/49428

Ето линк към стаята - от сайта. Цената 41$ за нощувка

Както и бележката - от сайта за дължимата сума : http://prikachi.com/images.php?images/515/7996515V.png

Снимка на апартамента от приложението: http://prikachi.com/images.php?images/516/7996516h.jpg

Дължимата сума по приложението, по която наредих плащането: http://prikachi.com/images.php?images/517/7996517a.jpg

 

А как успя да избереш лев, аз не го виждам в падащото меню, поне в моя профил? Опитвам се по твоите стъпки да стигна до същия проблем...

 

Иначе като гледам просто на телефона виждаш цената в $, съвпада 1:1. Но защо ти дава левове, вместо това нямам идея. Можеш да пишеш с тези картинки на съпорта им, според мен е казус, който те трябва да разрешат. 

Връзка към мнение

А как успя да избереш лев, аз не го виждам в падащото меню, поне в моя профил? Опитвам се по твоите стъпки да стигна до същия проблем...

 

Иначе като гледам просто на телефона виждаш цената в $, съвпада 1:1. Но защо ти дава левове, вместо това нямам идея. Можеш да пишеш с тези картинки на съпорта им, според мен е казус, който те трябва да разрешат. 

 

Още с инсталирането на приложението го зададох на ЛЕВА. В момента и аз вече в настройките не мога да го намеря като валута. Няма я и в сайта. Но за сега не я пипам за да се вижда. Явно си е някакъв бъг на приложението. Лошото е, че ме заблуди :(

Изпратих им съобщение на Help Center, дано ми върнат някакъв отговор.

По принцип коректни ли са в отговорите си към запитващите и до какво време е приемливо да очаквам отговор ?

Редактирано от Беa
Връзка към мнение

Още с инсталирането на приложението го зададох на ЛЕВА. В момента и аз вече в настройките не мога да го намеря като валута. Няма я и в сайта. Но за сега не я пипам за да се вижда. Явно си е някакъв бъг на приложението. Лошото е, че ме заблуди :(

Изпратих им съобщение на Help Center, дано ми върнат някакъв отговор.

По принцип коректни ли са в отговорите си към запитващите ?

 

Лично не ми се е налагало да общувам с тях, но по начало са бързи. Пиши като получиш отговор. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Още с инсталирането на приложението го зададох на ЛЕВА. В момента и аз вече в настройките не мога да го намеря като валута. Няма я и в сайта. Но за сега не я пипам за да се вижда. Явно си е някакъв бъг на приложението. Лошото е, че ме заблуди :(

Изпратих им съобщение на Help Center, дано ми върнат някакъв отговор.

По принцип коректни ли са в отговорите си към запитващите и до какво време е приемливо да очаквам отговор ?

Писах им по нощите,че до сутринта трябваше да потвърдя резервация и като си отворих пощата в 7.00 сутринта вече имах отговор.След това изпращат анкета до колко си доволен от отговора.

Връзка към мнение

Здравейте!. Доволна съм от развитието на нещата. В крайна сметка наистина има проблем с приложението и  ще ми възстановат от тяхно име разликата, както и ми дават допълнителен ваучер за 50$. Изпращам ви и отговора им

Christine T, Mar 22, 07:57:

Hello Beatris,

I apologise immensely for causing you frustration and not understanding the total issue.

There is a problem with that app and I appreciate your bringing it to our attention. I have sent a message to have someone look into it.

I have made arrangements for you to be refunded the difference between the amount you should have been charged and the amount you were charged. You should see it on your Visa in 3-7 business days depending on your bank.

As a thank you for your time and patience I have issued you a $50 coupon to be used on your next trip. Enter this code ХХХХХ when making the reservation.

If you need anything further feel free to let me know.

Your friend at Airbnb,

Christine T

 

Бъдете внимателни, когато правите резервации от приложението явно се случват някакви технически проблеми с него. Правете справка със сайта.

Радвам се, че всичко се нареди, тъй като доста харесах програмата им и определено бих искала да я ползвам за напред.

Все пак да не казвам голяма дума де, ще изчакам да ми възстановят сумата, за да съм сигурна.

 

Благодаря на отзовалите се на проблема :)

Редактирано от neuromancer
махнах кода, вероятно е личен и за еднократна употреба
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз веднага се сещам за обратния начин, по който да се възползваме от "проблема" ..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За пореден път правим резервация през Airbnb, но този път за разнообразие на името на придружаващия писах друг мейл и тя получи ето това:

post-17-0-42533700-1428394181.jpg

1.При положение че вече имам регистрация и за тази резервация съм ползвал кода на Stryper, мога ли да се възползвам от този кредит сега и  как?

2. Доколкото разбирам, за да поканя приятели и те да спечелят такъв кредит, те НЕ трябва да се регистрирани все още?
 

Предварително се извинявам ако по-нагоре "специалистите" са го обяснили!

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

1. По първия ти въпрос, не, не можеш да ползваш тази отстъпка за същата резервация.

2. Да, поканените приятели трябва да се регистрират, не пречи просто да си направят нова регистрация. Ще получиш кредита чак когато те си запазят през сайта и използват резервацията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, по-рано го коментирахме в темата, но кредита, който се получава от приятели наистина изтича след 1 година, ще го добавя в основните постове. 

 

https://www.airbnb.com/support/article/84

 

Travel credits expire one year from the date they're issued.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се регистрирах с линка на Георги преди няколко седмици. Не съм правила резервация, но вече не виждам кода за отстъпка, когато отивам на страницата за плащане. Трябва ли да си направя нова регистрация или има друг начин да използвам $25-те?

 

Докато търсих нов код попаднах на това - не знам дали на някой ще му свърши работа, но ако е в Австралия може да ползва TRAVELZOOAU20

 

Coupon entitles you to a 20% discount off your total booking cost, up to a maximum discount of AUD150. To be eligible, the booking must be completed (including host acceptance) using the promo code "TRAVELZOOAU20" before 11.59pm Australia time on May 1st, 2015, and the stay must start not later than June 10th, 2015. Valid only for registered Airbnb users in Australia who have never completed a booking on Airbnb. Limited to one discount per registered user. Not transferable to another user or redeemable for cash. May not be combined with another Airbnb coupon or discount code. Any subsequent refund will be limited to the amount actually paid. Coupon codes may not be supported on older versions of Airbnb's mobile apps. Airbnb reserves the right to any remedy, including denial of the discount or cancellation of your account or reservations, if fraud, tampering, violations of Airbnb's Terms of Service or technical errors are suspected.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се регистрирах с линка на Георги преди няколко седмици. Не съм правила резервация, но вече не виждам кода за отстъпка, когато отивам на страницата за плащане. Трябва ли да си направя нова регистрация или има друг начин да използвам $25-те?

 

Сигурна ли си, че резервацията ти е над $75? Обикновено кредите не се въвежда автоматично, ако си под тази стойност. 

Връзка към мнение

Аз се регистрирах с линка на Георги преди няколко седмици. Не съм правила резервация, но вече не виждам кода за отстъпка, когато отивам на страницата за плащане. Трябва ли да си направя нова регистрация или има друг начин да използвам $25-те?

 

Докато търсих нов код попаднах на това - не знам дали на някой ще му свърши работа, но ако е в Австралия може да ползва TRAVELZOOAU20

 

Coupon entitles you to a 20% discount off your total booking cost, up to a maximum discount of AUD150. To be eligible, the booking must be completed (including host acceptance) using the promo code "TRAVELZOOAU20" before 11.59pm Australia time on May 1st, 2015, and the stay must start not later than June 10th, 2015. Valid only for registered Airbnb users in Australia who have never completed a booking on Airbnb. Limited to one discount per registered user. Not transferable to another user or redeemable for cash. May not be combined with another Airbnb coupon or discount code. Any subsequent refund will be limited to the amount actually paid. Coupon codes may not be supported on older versions of Airbnb's mobile apps. Airbnb reserves the right to any remedy, including denial of the discount or cancellation of your account or reservations, if fraud, tampering, violations of Airbnb's Terms of Service or technical errors are suspected.

Имах същия проблем преди известно време.Въпреки,че не се появява,намалението автоматично излиза при плащането.

Връзка към мнение

Сигурна ли си, че резервацията ти е над $75? Обикновено кредите не се въвежда автоматично, ако си под тази стойност. 

 

Да - сумата беше над $150. Виждах намалението, когато се регистрирах. Сега не ми излиза автоматично. Открих, че мога да си канселирам акаунта и да си регистрирам нов. Тъй като не съм го верифицирала, мисля, че няма да има проблеми.

Връзка към мнение

Канселирах си акаунта, направих нов, но със същия имейл и не виждах $25-te. Затова се регистрирах с нов имейл и всичко е ок. Остава само хоста да ме одобри. Тъй като се озовах непредвидено в много търсен период в Кьолн. 80% от хотелите и апартаментите са резервирани за тези няколко дни в Октомври.

Нещо сайта им не се разбира с моите browser-и. Когато се движа по картата, не опреснява резултатите. Всяка нова страница от резултатите ми я отваря в нов прозорец и в него не покзва периода, нито типа на помещението, което съм избрала.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сега се уговарям с един хост. Писах му предварително дали има намаление, защото резервацията е за цяла седмица и той ми пише, че една нощувка е безплатна. Даде ми pre approve и потвърди новата цена. Като започна да резервирам обаче ми излиза цената от системата, а не уговорената на лични. Какво се прави сега?

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Сега се уговарям с един хост. Писах му предварително дали има намаление, защото резервацията е за цяла седмица и той ми пише, че една нощувка е безплатна. Даде ми pre approve и потвърди новата цена. Като започна да резервирам обаче ми излиза цената от системата, а не уговорената на лични. Какво се прави сега?

 

Кликаш ли на линка в preapprove съобщението за да резервираш или почваш наново?

Връзка към мнение

Този нещо го надуших, че ме мами и го отрязах. Линка с preapprove, който ми даваше беше с по-високата цена, а в същото време "разтяга локуми", че ми прави отстъпка. Не е и изненадващо, че няма почти никакви ревюта. Но пък стана за добро, защото по-добър хост се намери.

 

Като цяло се убедих, че броят на ревютата е ключов елемент. Също мога да отбележа профилните снимки. Тези, които са си сложили пейзажи и други абстрактни снимки ми прави впечатление, че са по-несериозни. А домакините с по-близка лицева снимка печелят повече доверие. И да, като цяло има някакъв по-голям риск спрямо хотели/хостели, но пък си заслужава ценово. А и най-вече идеята да усетиш местната гостоприемност, да бъдеш в някакво автентично място ми допадат много.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, много полезна тема и информация. Не бях чувал за тази платформа и мисля при възможност да я разгледам по-подробно. За предстоящото ми пътуване съм използвал добрия стар вариант Booking.com. Иначе съм напълно наясно колко по-добър вариант е човек да наеме апартамент, отколкото хотелски стаи, особено когато пътува с други хора и за повече дни, от гледна точка цена, удобства, възможности и т. н. За някои топ столици си има местни такива сайтове, примерно при пътуването ни до Рим преди 2 години ползвахме Rental in Rome и останахме много доволни от отношението, професионализма, готовността за всякаква помощ и т. н., намериха ни страхотен апартамент и всичко беше ОК. В общия случай обаче винаги човек опира до Вооking.com, който съм ползвал многократно през годините и според мен особено за кратки престои, спиране за по ден два по пътя до достигане на крайна дестинация и т. н. е супер, а също става и за наемане на апартаменти за по-дълъг престой, както съм направил аз в момента за предстоящото ми пътуване в 5-6 страни от Европа.

В тази връзка мисля би било полезно да се направи един паралел между двата варианта Booking.com и airbnbq, какви са предимствата и недостатъците на едното и другото.

Без да познавам предложената тук платформа, на пръв поглед според мен предимствата на Booking.com са следните:

- Огромна база данни със всякакви варианти на търсене за всякакъв вид места за настаняване

- Лесно и бързо ориентиране, добра поддръжка и обратна връзка по тел. и мейл.

- Възможност в огромната част от случаите за напълно безплатно анулиране на резервация и то до ден или няколко преди датата, което дава добра възможност за гъвкавост и маневриране между различни опции.

- Освен това в повечето случаи не се удържа никаква предплата, а плащането се извършва чак при самото пристигане и настаняване.

- Наличието на посредник между теб и конкретния собственик е предимство от гледна точка възможността за измами, т. е. самият посредник поема отговорността всичко да е точно.

- Имат добро мобилно приложение , в което дори да си офлайн можеш да си видиш детайлите от резервациите, телефони за контакти, всякакво друго инфо, пътеводители за местата , които ще посетиш, директно да преминеш от дадения адрес в мобилния ти навигатор и т. н.

Това се сещам за момента. Най-общо казано мисля, че има доста предимства това да имаш надежден посредник между теб и собствениците, който да гарантира , че всичко ще бъде точно и коректно. Нещо като връзката между Ebay и PayPal, които както разбирам ще се разделят, но до момента не съм чул някой да не е бил удовлетворен за конкретна претенция и да не са му върнати парите при проблеми с доставката на някоя стока или услуга.

Връзка към мнение

Zhivko, много хубав анализ на Букинг си направил. :)

Извинявай, но мисля, че  сравнявайки ги с Airbnb, възможността да сбъркаш с изводите е голяма заради ще цитирам думите ти: "...без да познавам предложената тук платформа, на пръв поглед според мен предимствата на Booking.com са следните..."

Тъй като познавам достатъчно добре и двете платформи, макар Букинг да е сайта, от който  съм правил най-малко резервации заради доста по-високите им цени спрямо другите подобни сайта, смятам че грешиш в няколко  основни неща.

1. В Airbnb има дори повече гаранции за теб отколкото в Букинг. Казвам го от личен опит, а ако се абстрахирам от него ще спомена само, че те са също такъв посредник като Букинг, за което получават съответната комисионна от двете страни. Ако се опиташ да резервираш ще разбереш веднага, защото излиза и таксата, която ще ти удържат на тебе. Освен всичко друго сумата, която ще платиш остава в Airbnb и те я превеждат към хоста 24 часа след твоето настаняване, ако всичко е ок. Повечето хостове ти предлагат и безплатно анулиране, като ти се удържа единствено таксата към сайта.

2. Airbnb имат също както и букинг много добро мобилно приложение. Можеш да си го изтеглиш и да се увериш сам.

3. По отношение на местата за настаняване, които предлагат, базата им данни е огромна. Имаш доста повече места в рамките не на няколко, а на два три пъти повече, в които да се настаниш във всеки един град отколкото може да ти предложи букинг.

4. Цените на тези места са доста по-ниски отколкото на тези в букинг.

Единственото предимство на букинг, ако може да се нарече такова, е възможността да резервираш безплатно, но това съответно води до по-високата цена.  А при положение, че съм платил 500 или 1000 евро за самолетни билети и друг транспорт да се кахъря, че съм платил предварително хотел или апартамент няма смисъл, напротив по-спокоен съм...

Предлагам ти да се запознаеш по-подробно с Airbnb и съм убеден, че ще откриеш твърде много предимства да си настанен в апартамент тройно по-голям от хотелска стая, на двойно по-ниска цена, в два пъти по-хубаво място в съответния град, където ще бъдеш. :)

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Zhivko, много хубав анализ на Букинг си направил. :)

Извинявай, но мисля, че  сравнявайки ги с Airbnb, възможността да сбъркаш с изводите е голяма заради ще цитирам думите ти: "...без да познавам предложената тук платформа, на пръв поглед според мен предимствата на Booking.com са следните..."

Тъй като познавам достатъчно добре и двете платформи, макар Букинг да е сайта, от който  съм правил най-малко резервации заради доста по-високите им цени спрямо другите подобни сайта, смятам че грешиш в няколко  основни неща.

1. В Airbnb има дори повече гаранции за теб отколкото в Букинг. Казвам го от личен опит, а ако се абстрахирам от него ще спомена само, че те са също такъв посредник като Букинг, за което получават съответната комисионна от двете страни. Ако се опиташ да резервираш ще разбереш веднага, защото излиза и таксата, която ще ти удържат на тебе. Освен всичко друго сумата, която ще платиш остава в Airbnb и те я превеждат към хоста 24 часа след твоето настаняване, ако всичко е ок. Повечето хостове ти предлагат и безплатно анулиране, като ти се удържа единствено таксата към сайта.

2. Airbnb имат също както и букинг много добро мобилно приложение. Можеш да си го изтеглиш и да се увериш сам.

3. По отношение на местата за настаняване, които предлагат, базата им данни е огромна. Имаш доста повече места в рамките не на няколко, а на два три пъти повече, в които да се настаниш във всеки един град отколкото може да ти предложи букинг.

4. Цените на тези места са доста по-ниски отколкото на тези в букинг.

Единственото предимство на букинг, ако може да се нарече такова, е възможността да резервираш безплатно, но това съответно води до по-високата цена.  А при положение, че съм платил 500 или 1000 евро за самолетни билети и друг транспорт да се кахъря, че съм платил предварително хотел или апартамент няма смисъл, напротив по-спокоен съм...

Предлагам ти да се запознаеш по-подробно с Airbnb и съм убеден, че ще откриеш твърде много предимства да си настанен в апартамент тройно по-голям от хотелска стая, на двойно по-ниска цена, в два пъти по-хубаво място в съответния град, където ще бъдеш. :)

Благодаря за мнението, Росене. Аз именно и затова изрично посочих в началото , че не съм запознат с платформата, като извинение, че може би коментарите ми няма да са съвсем точни...:)

Съгласен съм с всичките ти аргументи, само едно нещо искам да кажа. Не ми е проблем предварителното плащане от гледна точка на времето за плащане дали ще е месеци или седмица по-рано, а единствено това, че ако настъпят някакви промени в плановете ти или нещо по независещи от теб причини, или пък дори откриеш по-добър вариант имаш възможност за гъвкавост и да се откажеш от резервацията без това да ти коства абсолютно нищо. Примерно, ако имаш повече време преди пътуването, спокойно можеш да си намериш нещо , което те устройва в Booking и да го резервираш за да имаш нещо сигурно, а след това, ако намериш нещо по-добро просто да си отмениш резервацията без никакви разходи. Не искам да кажа , че това ми е практика, досега в един единствен случай ми се е случвало да го правя , но си мисля, че е една добра възможност.

А иначе се радвам , че откривам и някакъв друг алтернативен вариант като airbnb и какво по-хубаво , ако той наистина е по-добър..:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Регистрирах се в airbnb и направих пробно търсене. Дали от неопитност или нещо друго, но не намирам много налични възможности, а и някои начини за избор и търсене. Написах Залцбург определих типа собственост entire place, с две спални за 4 души, цена до 150 долара, без някакви други по-специални изисквания (в началото написах 2 бани, но тогава беше още по-трагично - само няколко предложения). Излязоха ми към 10-15-на варианта, но голяма част от тях са или в покрайнините или още по-отдалечени, шокирах се от два варианта - единият беше някъде в Германия (как така, като съм написал Залцбург :)), а при другия едно симпатично семейство беше написало всичко на немски език...явно не знаят хората друг език..сори ама поне от сайта би трябвало да го преведат на английски. Освен това не намерих опции за търсене по район, нито за подреждане на вариантите по цена от най-ниска нагоре или от най-висока-надолу. Като отидох в more filters и в полето key words написах city center в миг ми изчезнаха всички варианти.. :)

P.S. Май проблемът е идвал от картата в дясно , като натиснах бутонът с "-" в горния ляв ъгъл и се появиха вече доста повече предложения, но пак остава въпросът, как се търси по район, център примерно и как се подреждат резултатите по цена.

Редактирано от zhivko8
Връзка към мнение

Не помня дали още при регистрацията те пита за езика, който искаш да ползваш. След това под всичко, което е написано на друг език има възможност за превод, включително и на оставените ревюта.

Районите, можеш да избираш от картата, като съсредоточиш търсенето в мястото, където искаш да отседнеш. Все пак говорим за сайт, в които се предлагат апартаменти от частни хора, така че може и не навсякъде да има точно там апартамент или вид имот където искаш. Струва ми се, че искаш да направиш търсене точно по критериите на букинг, а това е друг сайт. В упътването на Жоро е посочено как най-добре да правиш търсенето, за да откриваш това, което искаш.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

P.S. Май проблемът е идвал от картата в дясно , като натиснах бутонът с "-" в горния ляв ъгъл и се появиха вече доста повече предложения, но пак остава въпросът, как се търси по район, център примерно и как се подреждат резултатите по цена.

Могат да се наредят по цена, и да се сложат граници на цената "от-до", могат и по район, най-лесно посредством картата и +/-. 

Имай предвид, че цената, която виждаш преди да отвориш конкретното място, е за една нощ и без service fee, cleaning fee (aко има), etc..., а не пълна цена за 4 души с всички такси и пр. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.