Прескочи до съдържание

Интересно приложение за превод


Препоръчани мнения

Има приложение Word Lens, не го бях чувал, но общо взето насочваш камерата на телефона към надпис и то я превежда. Както всички такива преводачи си има бъгове де, но хубавото е, че работи офлайн. 

 

Приложението е купено от гугъл, така че се надяваме да има силна разработка в близко време. По принцип е платено, но за кратък период от време е безплатно, така че не е зле да си го дръпнете. За сега поддържа превод между английски и още няколко основни езика. 

 

 

 

В Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.questvisual.wordlens.demo

В iTunes: https://itunes.apple.com/us/app/word-lens/id383463868

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

E то и самото Google translate, което имам инсталирано на телефона, дава три опции за въвеждане на текст - с писане, с глас,  или със снимка, която после сканира.

Сваляш си езиците, които са ти необходими, и си го ползваш и офлайн.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

E то и самото Google translate, което имам инсталирано на телефона, дава три опции за въвеждане на текст - с писане, с глас,  или със снимка, която после сканира.

Сваляш си езиците, които са ти необходими, и си го ползваш и офлайн.

 

Прав си, но това е някак по-джиджано :) Пробвай го, аз пробвах с кутията на самолета, превежда ти буквите директно върху камерата както го снима, малко виртуална реалност. Друг е въпроса, че не съм сигурен до колко е прецизно, от поддържаните езици само английски говоря :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък изобщо не мога да го подкарам .

 

Захапва , но къса нерви на макс. поне iOS версията.

Не е баш като в рекламното видео:)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Отвратително! Идва време, в което чисто човешките умения ще са толкова закърнели, че една крачка няма да можеш да направиш без някаква машинария. Това ли е прогресът? :mellow:

Връзка към мнение

Отвратително! Идва време, в което чисто човешките умения ще са толкова закърнели, че една крачка няма да можеш да направиш без някаква машинария. Това ли е прогресът? :mellow:

 

Чисто човешките умения да говориш всички езици на земята?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Отвратително! Идва време, в което чисто човешките умения ще са толкова закърнели, че една крачка няма да можеш да направиш без някаква машинария. Това ли е прогресът? :mellow:

Аз нямам против прогреса , просто приложението е недоизпипано.

Ясно е обаче , че в бъдеще ще има много подобни неща .

 

Лично аз се надявам да доживея масовото нашествие на самоуправляемите автомобили и съм готов да платя съответната цена :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Windows телефоните имат подобно приложение, но май с повече езици. Translator се казва. Много е удобно за табели, за менюта.

Единствения ми проблем с него беше, че не ми даваха да си го ползвам в музеите, мислеха, че правя снимки с телефона.

Връзка към мнение

Аз нямам против прогреса , просто приложението е недоизпипано.

Ясно е обаче , че в бъдеще ще има много подобни неща .

 

Лично аз се надявам да доживея масовото нашествие на самоуправляемите автомобили и съм готов да платя съответната цена :)

О, не си давах сметка, че чакам нещо определено да се случи :good: . Готова съм да тегля кредит за 100 години, не просто да платя.

Връзка към мнение

Aз си плащам кеш . Малко кисело звучиш , да не те е одрал котаракът   :angry: ?

Мне, просто препратка към последния виц с ипотечния кредит. А и трудно се изразява въодушевлението, че вече имам отговор на въпроса "защо не си купите кола?"

А да, той ме дере, защото ме обича. Не е виновен :)

Редактирано от Lindt
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.