Прескочи до съдържание

Оман


Angelika

Препоръчани мнения

Въпрос :

Някой отскачал ли е до Оман по суша през ОАЕ,  след като отпаднаха визите?

Иска ли се допълнителна виза и каква? - / в нета има инфо, че на летището могат да ти сложат виза..но по суша?!/

Според источници /непроверени/ нямало граничен пункт ..нещо като в Европа сега....обаче ако те спрат за проверка и нямаш виза?!

Кое си заслужава да се види в Оман?

Има ли обществен транспорт до там?

За кола под наем взета в Дубай проблем ли е да преминава граница?

 

 

п.с.....мммм станаха повече от един въпросите...благодаря! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм разглеждал разни неща за Оман. Доколкото съм чел през АлАйн (безмитната зона по суша) има граничен контрол, но се издава виза на място за Оман. Това ако излизаш от ОАЕ по суша от там, иначе си важат всички визови изисквания.

Хвърли един поглед на wikitravel за идеи.

Иначе отровът с костенурките и големите дюни са впечатляващи доколкото знам.

А като гледам с каква скорост изграждат хотелски комплекси, мисля че е и прекрасна плажна дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Още като малка заспивах с приказките на Шехерезада, които слушах на грамофонна плоча. Може би оттогава в главата ми се е формирала една романтична представа за градове с прашни улици и каменни постройки, и залези на фона на безкрайната пустиня...  :blush:

Накратко...  в момента ме гонят някакви натрапчиви мисли, че някъде в Оман се крие място, което много прилича на тази картина, която е нарисувало съзнанието ми. Дестинацията ми стана интересна, защото се намира доста близо до Дубай и вероятно могат да се измислят някакви сухоземни варианти за посещение. Според информацията в Интернет в султаната има какво да се види. 

 

Май никой не е ходил натам? Чудя се, дали мястото си заслужава усилията? Дали камерен дамски състав ще бъде приет добре?  :ph34r:  (съмнява ме) Все още съм на много ранен, проучвателен етап и се чудя дали има смисъл да се задълбочавам?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос :

Някой отскачал ли е до Оман по суша през ОАЕ,  след като отпаднаха визите?

Иска ли се допълнителна виза и каква? - / в нета има инфо, че на летището могат да ти сложат виза..но по суша?!/

Според источници /непроверени/ нямало граничен пункт ..нещо като в Европа сега....обаче ако те спрат за проверка и нямаш виза?!

Кое си заслужава да се види в Оман?

Има ли обществен транспорт до там?

За кола под наем взета в Дубай проблем ли е да преминава граница?

 

 

п.с.....мммм станаха повече от един въпросите...благодаря! :)

Ето ти едно круизче в персийския залив за 8дни с две спирки в Оман, за някакви си 199eur (каюта с балкон, не някъде в трюма!!! )  ;)

Ship departure: 13.12.2014

Ship arrival: 20.12.2014

 

Day 1 Dubai / United Arab Emirates   22:00  

Day 2 Abu Dhabi / United Arab Emirates 08:00 19:00  

Day 3 At Sea      

Day 4 Khor Fakkan, Sharjah / United Arab Emirates 08:00 18:00  

Day 5 Muscat / Oman 08:00 17:00  

Day 6 Khasab / Oman 09:00 18:00  

Day 7 Dubai / United Arab Emirates

Overnight stay onboard 08:00    

Day 8 Dubai / United Arab Emirates

 

И имаш полет на Уиз на 11.12 до Дубай за някакви си 80лв. :)

връщането е малко по-проблемно, че на 23.12 и 27.12 полетите обратно към Софето идват на 410лв :unsure: , иначе на 30.12 има вече по-прилична цена - 275лв. :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ех, Фифооо! Как ги измъкваш тези оферти като фокусник - от ръкавите си :)

Чак се размечтах :)

Че то, как да не се размечтае човек :unsure:

Връзка към мнение

Ех, Фифооо! Как ги измъкваш тези оферти ...

Ами абониран съм за разни сайтове и ми пращат всякакви оферти, много от тях въобще и не ги отварям, че нямам време ...

Просто това като го видях и се сетих за твоята тема ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Оман и на мен ми прозвуча интересно, но си беше за отделно пътуване, нямаше как да го комбинирам с Дубай сега. По прочетено изглежда, че момичетата ще сте ок, не е супер консервативно обществото, може би не е като в Дубай, където си се разхождаха момичета с голи рамене, държаха се двойки за ръка масово и т.н., но не мисля че би имало проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз намерих контакт с местен и той ми каза същото.

 

Живот и здраве на 29.01.2015 заминавам служебно към Дубай. Измолих/изнудих шефа да се отбием за 1-2 дни към Оман. Времето е абсолютно недостатъчно, но ако наистина мястото си заслужава за края на 2015 ще организирам нещата както трябва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз намерих контакт с местен и той ми каза същото.

 

Живот и здраве на 29.01.2015 заминавам служебно към Дубай. Измолих/изнудих шефа да се отбием за 1-2 дни към Оман. Времето е абсолютно недостатъчно, но ако наистина мястото си заслужава за края на 2015 ще организирам нещата както трябва.

 

Ако търсиш истинска невероятна пустиня иначе прегледай фотописа на Флай от Liwa, както и моя пътепис, който ще допиша тия дни. Има си ги и в ОАЕ :) Но в Оман определено пейзажа изглежда по-интересен и разнообразен.

Връзка към мнение

Ако търсиш истинска невероятна пустиня иначе прегледай фотописа на Флай от Liwa, както и моя пътепис, който ще допиша тия дни. Има си ги и в ОАЕ :) Но в Оман определено пейзажа изглежда по-интересен и разнообразен.

Георги, аз винаги съм искала да направя такова пътешествие, но именно след твоите пътеписи от ОАЕ (частта с дюните) се запалих и започах да проучвам по-сериозно.

 

Благодаря за информацията.

Редактирано от VICTORY`
Връзка към мнение

Ето ти едно круизче в персийския залив за 8дни с две спирки в Оман, за някакви си 199eur (каюта с балкон, не някъде в трюма!!! )  ;)

Ship departure: 13.12.2014

Ship arrival: 20.12.2014

 

Day 1 Dubai / United Arab Emirates   22:00  

Day 2 Abu Dhabi / United Arab Emirates 08:00 19:00  

Day 3 At Sea      

Day 4 Khor Fakkan, Sharjah / United Arab Emirates 08:00 18:00  

Day 5 Muscat / Oman 08:00 17:00  

Day 6 Khasab / Oman 09:00 18:00  

Day 7 Dubai / United Arab Emirates

Overnight stay onboard 08:00    

Day 8 Dubai / United Arab Emirates

 

И имаш полет на Уиз на 11.12 до Дубай за някакви си 80лв. :)

връщането е малко по-проблемно, че на 23.12 и 27.12 полетите обратно към Софето идват на 410лв :unsure: , иначе на 30.12 има вече по-прилична цена - 275лв. :)

Само да добавя,не че е кой знае каква разликата...но е алтернатива...на 21 и 24 декември има и полети на flydubai...Дубай - София на цена от 160 Евро...(до скоро бяха по 120)

Връзка към мнение

От това, което съм виждал по нета и са ми разказвали приятели, в Оман има две интересни неща - планините Ал Хаджар (част от тях са и в ОАЕ) и едни "круизчета" с традиционна дау лодка из едни фиорди. И двете изглеждат много красиви (не съм ходил). От Дубай се предлагат много турове с 4Х4 из разни корита на реки в Оман, мисля, че се падат в тези планини, продават се и турове за фиордите. Нямам време да ровя в момента из нета за примери, но това би било най-интересното в Оман според мен.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Абе никой ли не е правил еднодневен круиз с дау лодка из фиордите на полуостров Мусандам (Оманска територия) вътре в ОАЕ?

Изглежда като нещо сравнително интересно, и аз да видя поне едно ново нещо (от това, което ме интересува де) при трето, този път изцяло "детски ориентирано" посещение в Дубай.

Основната ми дилема е, че се правят от две места (първо се пътува със земен транспорт до тях) - Диба и Касаб, ако го правим това, кое от двете да е?

Туровете се продават с тръгване от Дубай, като тези през Касаб са по-дълги и скъпи, но май са и по-интересни. На границата отделно се плащала виза за Оман (това май се нищеше в някоя тема, но не мога да я намеря).

 

Някой нещо?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Страхотна идея за еднодневния круиз до Оман.

 

Някой знае ли дали оманците ще се намръщят на израелски печат в паспорта? Или не обръщат внимание на това, както е в ОАЕ?

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение
  • 5 години по-късно ...

Отпаднали са визите за 103 държави, вкл и България. Престой до 10 дни.

 

https://www.peika.bg/statia/Patuvashtite_ot_poveche_ot_100_darzhavi_veche_mogat_da_poseshtavat_Oman_bez_viza_l.a_i.111422.html

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
Боян Димитров

Тази тема звучи все по-актуално. Някой организирал ли е ходене в Оман от ОАЕ? (не става въпрос за Мусандам). Аз съм ходил на дайвинг в Мусандам още преди да паднат визите (за там не се изискваха визи, но имаше за попълване някакви неща, които дайвинг компанията пое). Дойдоха да ни вземат пеша на границата. Нещо имаше проблем да се вкара кола с емиратска регистрация, но това е преди около 6-7 години. 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

За любителите на природата препоръчвам Салала по време на Khareef - пролет, зеленина и водопади в пустинна държава. 

Уиз пуснаха полети до там през Абу Даби.

Имат аналог на Юбер -  Otaxi. Ето няколко кадъра с тарифи на такситата20220909_193157.jpg.ef1d037b1743da0bac0347334557264f.jpg от летището, разписание на автобуса до града и гледки в планината

20220909_193221.jpg.d7aabb1ca743afe5958de7ee6954f6af.jpg

20220909_193107.jpg.ef43587b433ae693a37afa55434bf41d.jpg

20220909_194735.jpg

20220909_195010.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, Цвете каза:

Ако си ходил скоро можеш ли да потвърдиш, че няма визи за българи?

Ходихме в Салала преди 2-3 месеца - визи няма със сигурност.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Цвете каза:

Ако си ходил скоро можеш ли да потвърдиш, че няма визи за българи?

Както Матеев вече казал, няма. Ако приемем, че визата всъщност е разрешението за пребиваване то слагат печат на граничния контрол и за БГ паспортите до 14 дни е безплатно. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.