Прескочи до съдържание

Катарски авиолинии - информация


Препоръчани мнения

Абе странна работа , изумен съм колко лесни са финасовите престъпления в днешния онлайн свят.

Не мога да вдяна и как е направена резервацията при данните които се изискват за всяко плащане...

Тия дни четох за доста сходен случай с потребител в БГ-МАМА.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе странна работа , изумен съм колко лесни са финасовите престъпления в днешния онлайн свят.

Не мога да вдяна и как е направена резервацията при данните които се изискват за всяко плащане...

Тия дни четох за доста сходен случай с потребител в БГ-МАМА.

Защо да е трудно, в крайна сметка всички необходими данни ги пише на пластиката. Може бързо да се снемат и номер имена и код....
Връзка към мнение

Ами обикновенно си иска и billing адрес при плащането и той трябва да съвпада с този срещу който картата е издадена.

Поне така си мисля де.

Явно има начин и това не е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Важното е, че процедурите са заработили както трябва. И дано на Хасан някой ден му се върне тъпкано. Макар, че като нищо може да не е той, а например някой, който му е купил билета, пък е прибрал неговите парички...макар че това с две прекачвания и да слезеш още на първата отсечка си е достатъчно съмнително. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Давам последен отчет по случая: сумата е възстановена в целия размер от банката, Visa отказват с аргумента , че за тях няма престъпление. При разследването на случая са изпртаили документ от който е видно , че са въведени само номера на картата и кода , без имена на картодържател, транзакцията е направена от Танзания .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Танзания в случая може да се окаже в съседния вход, град или държава.

И аз имам подобен случай. Една вечер, преди две-три години, около полунощ получих смс, че от дебитната ми карта са изтеглени еди колко си хиляди от Найроби, Кения  :)  Веднага се обадих в банката и от там блокираха картата и "кенийците" не успяха да дръпнат парите. Добре, че равностойността им беше около 400 лева.

Същото лято бях пътувала доста из Франция и бях плащала с тази карта в разни магазини, но не и онлайн. Може би така са "прихванали" данните.

 

Радвам се, че приятелката ви си е получила парите, но не вярвам от разследването да има резултат. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами обикновенно си иска и billing адрес при плащането и той трябва да съвпада с този срещу който картата е издадена.

Поне така си мисля де.

Явно има начин и това не е проблем.

В България не зная банките да верифицират billing адреса. А и най-вероятно картата не е използвала 3D Secure Verification на Visa или MasterCard Secure Code, защото съм почти убеден, че няма начин Qatar да не използват една от двете системи за верификация. Със сигурност Turkish ползват 3D Secure, защото съм правил резервации с тях и си спомням ясно, че ме беше препращало да си въвеждам паролата в сайта на банката.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

http://novanews.bg/news/view/2014/11/29/94038/%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%85%D0%B0-118-%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/ Арестуваха 118 души за измами със самолетни билети Задържаните са купили билети на стойност повече от 1 милиард долара

Toва явно си е огромна мрежа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.