Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Тъй като круизите са все по-популярен начин да се посетят повече места на веднъж, ще се радвам да споделите впечатления от компании или круизни линии, които сте посещавали или планирате да посетите. Аз нямам голям опит, ходила съм на един кораб, който пътуваше по линията Копенхаген - Осло и за 2 дена успях да разгледам и двата града. Определено ми харесва този начин на пътуване, но на мъжът ми му ставаше зле от клатушкането. :)

На последък взеха да пускат и доста добри цени за някои маршрути, например тези които са двама за един. Ако е някой е пътувал по този начин, да сподели мнение. :)

Връзка към мнение

Аз също живо се интересувам от круизи и някой ден съм си наумила да направя такова пътешествие. Доколкото разбирам повечето тръгват от Италия. Така ли е или аз се бъркам нещо?

Връзка към мнение

Ако говориш за средиземноморските круизи, мисля че можеш да се качих от Италия или Испания. Общо взето за всяка линия си има определени портове, от които можеш да се качиш.

Връзка към мнение

На мен също ще ми е интересно, винаги съм си представял круизите като нещо което ще ме интересува като навърша 60 :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз съм ходила на Средиземноморски - Италия, Франция, Испания, Тунис, с тръгване от Ливорно. Може да се качиш от почти всяко пристанище. Има и друг тип Средиземноморски, които включват Хърватска, Гърция, Турция, както и такива из  Северна Европа - Дания, Естония, Швеция, Русия и т.н. Всичко зависи от това по какъв маршрут искаш да пътувате, както и компанията, която ще изберете.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен също ще ми е интересно, винаги съм си представял круизите като нещо което ще ме интересува като навърша 60 :)

 

Георги, не ти ли е малко рано да мислиш за 60-те  :) ? Не е толкова пенсионерско колкото си го представяш  ;) .

Връзка към мнение

На мен бленуван круиз ми е Роял Карибиън - тръгва от Маями до карибските острови и се връща пак в Маями. Корабите им са най-големите за момента в света и са наистина огромни, вътре са като малък град. Ама да видим кога ще ме огрее :D

 

Абе по мои наблюдения, жените сякаш си падаме повече по такъв тип пътешествия.

Редактирано от Bell@
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И на мен са ми пенсионерска забава! ;)

 

Спомням си една круизна баба аржентинка как изкачваше стълбичките на Санторини и тогава си казах: "Обикаляй, докато не пуфкаш като парен локомотив".

 

С яхта с компания е гот, но не повече от седмица.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има някакви жестоки ограничения за алкохола доколкото знам.Т.е. за внасянето му, а от бара бил на невероятни цени. Личи си къде ми е спрял интереса в круизите :)

 

Иначе съм чел само за тия, които продължават с месеци, това не ме привлича особено, всъщност нещо от рода на норвежките фиорди, където през ден се стъпва на сушата и се стои също ден-два усещам, че би ми допаднало...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Разсъждения по темата круизи:

 

Против:

- Не е за разглеждане на градовете обявени по съответната линия. Т.е. ако се надявате, че ще разгледате два-три града основно - не е това вашия случай. Най-често пристигането е в часове към обяд, а отпътуването привечер. Като добавим разстоянието от терминалите до града, това си е доста време. Разбира се има и изключения.

- Не е евтино. Основната идея на круизния кораб е да стоите на него и съответно там да харчите. Ако решите да си вземете възможно най-ниската като цена каюта - това е под нивото на водата, без прозорци до двигателите. С всяка екстра - ниво на горе, прозорец без лодка отпред, балконче и т.н. цената си расте.

- Храненето си е стол. Пък и голямо редене пада. Големите кораби са с няколко хиляди човека, които минават 3 пъти дневно от там. Ако искате спеиални ресторанти - то се запазва доста предварително и си струва съответните пари.

 

За:

- Ако ви мързи да правите каквото и да било и искате нещата само да се случват около вас - това е вашия случай.

Качвате се и всичко е организирано - ядене, разходки по някой час на известно място, шопинг, басейн под ръка.

 

@Георги

За алкохола си прав, донякъде - просто зависи от линията. Но не можеш да себъркаш бизнеса на хората, разрешават да си само част от него :) Апропо пътувал съм на пиянски кораб от Швеция. Вътре имаше магазин тип Била, а пътуващите товареха по 10тина каси бира в колите, защото е безмитно. Та в този магазин не заварих нищо без ликьор вътре. Дори и близалките :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

На мен също ще ми е интересно, винаги съм си представял круизите като нещо което ще ме интересува като навърша 60 :)

 

 

+1  :D

 

Ама ти си още млад ,  та може да се втъркаш на някой от ония колежански круизи до Бахамите през пролетната ваканция ...

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Bell@, корабите на Royal Carribean имат курсове и из Европа, така че що да не се доредиш  :) ? А иначе колкото до основното разглеждане на градовете, наистина няма как да стане. Правиш 3-4 тигела на центъра, пиеш кафе и се връщаш на кораба. Може би е добре като за набелязване на дестинации, защото при всички положения ще има още нещо, което не си видял, а ти се е искало. 

 

 

- Не е евтино. Основната идея на круизния кораб е да стоите на него и съответно там да харчите. Ако решите да си вземете възможно най-ниската като цена каюта - това е под нивото на водата, без прозорци до двигателите. С всяка екстра - ниво на горе, прозорец без лодка отпред, балконче и т.н. цената си расте.

 

Не е чак толкова скъпо! Ние бяхме в каюта с балкон на 14-ти дек и цената беше 420 евро на човек. Честно казано съмняваме, че има каюти под водата. Когато разглеждах схемата на нашия кораб, каютите започваха от 5- ти дек, като тези с прозорците бяха на най-долните 3-4 нива, нагоре започваха тези с балконите, а вътрешните каюти се намират срещу тях например на 5-ти дек от едната страна са каюти с прозорци, а от другата страна са вътрешните (надявам се, че ме разбрахте, щото май малко объркано го обясних  :) ).

За храненето - ако искаш си на "стол", а ако искаш ти сервират и не е нужно да ходиш в специализираните ресторанти срещу заплащане. Колкото до цената на алкохола - интересно ми е колко струва едно малко уиски в заведение в Холандия, Георги?  На кораба беше около 5 евро, вината започваха от 18 евро. Иначе наистина не може да се внася отвън.

На мен също ми се ходи на круиз из норвежките фиорди, мисля, че там правят курсове само по-малките кораби...

Като преживяване на мен ми хареса и бих го повторила отново  :) !

Редактирано от Zany
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Отдавна съм им вдигнала мерника на круизите, ама все гледам, гледам и решавам, че за тия пари мога да видя много повече неща...А и не съм сигурна колко би ми допаднало.Иска ми се да съм на круиз примерно за седмица, ама не да спира по разни пристанища, ами да си пътуваме из морето/океана само. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Колкото до цената на алкохола - интересно ми е колко струва едно малко уиски в заведение в Холандия, Георги?  На кораба беше около 5 евро, 

 

Толкова е по заведенията тук също. Ама аз пак го приемам за доста скъпо :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Абе по мои наблюдения, жените сякаш си падаме повече по такъв тип пътешествия.

Ето защо мъжете чак след 60 почват да мислят за круизи - щото жените са близо, и да искат няма къде да мърдат за определен период от време.

 

Имам познато холандско семейство-пенсионери. Миналата година бяха на карибски круиз. И двамата бяха единодушни, че това е лов на портфейли - засукани дами, вдовици, всякакви кариеристки обикалят по цял ден баровете и басейните в търсене на богат самотен застаряващ спонсор. Както и обратното - разни мачовци със загар и избелени зъби, които гледат палаво бабките, окичени със злата и брилянти.

Един приятел от Варна, който е фотограф на такива круизни кораби, също потвърди това впечатление.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отдавна съм им вдигнала мерника на круизите, ама все гледам, гледам и решавам, че за тия пари мога да видя много повече неща...А и не съм сигурна колко би ми допаднало.Иска ми се да съм на круиз примерно за седмица, ама не да спира по разни пристанища, ами да си пътуваме из морето/океана само. :)

Значи за теб е добър вариант да си резервираш круиз през есента когато корабите пътуват от Средиземноморието към Карибите или Бразилия (през пролетта са наобратно). Те са с продължителност около 16 дни и има 5 дни плаване в открито море :D . Проблем обаче сигурно ще е да си намериш евтин билет за връщане! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Значи за теб е добър вариант да си резервираш круиз през есента когато корабите пътуват от Средиземноморието към Карибите или Бразилия (през пролетта са наобратно). Те са с продължителност около 16 дни и има 5 дни плаване в открито море :D . Проблем обаче сигурно ще е да си намериш евтин билет за връщане! 

То аз ако намеря толкова пари да дам за круиза, ще намеря и за връщане. :) Но едва ли това ще се случи някога, все ще има някъде да ми се ходи да разглеждам, та май ще си пътувам само с корабчета по реките в градовете и чат-пат някой ферибот. :)

Връзка към мнение

Миналата есен имаше много хубава last minute оферта за подобен круиз от Генуа до Бразилия и беше от сорта на 300 евро. Рових си в пощата дали не съм си запазила мейла, за да ти кажа точно цената, но явно съм го изтрила. Ама попаднах на друго, цената е на каюта, ама както вече казах тук основния проблем ще е придвижването до пристанището!

 

ДАТИ

 

23.02.2013

от Фор дьо Франс

Вътрешна 509 евро

 

Прозорец 599 евро

 

С балкон 669 евро

15 нощувки, маршрут от Фор дьо Франс

 

 

                                                                                                        

Day   Date                          Port                     Arrival           Departure

 

1   Sat 23 Feb             Fort de France               ....             23:00

 

2   Sun 24 Feb          Pointe-a-Pitre              09:00            23:00

 

3  Mon 25 Feb          Castries                      10:00             18:00

 

4  Tue 26 Feb             At Sea                          ....                 ....

 

5   Wed 27 Feb           At Sea                          ....                ....

 

6  Thu 28 Feb           At Sea                           ....                  ....

 

7   Fri 01 Mar            At Sea                           ....                 ....

 

8   Sat 02 Mar           At Sea                           ....                 ....

  

9   Sun 03 Mar          At Sea                          ....                 ....

 

10  Mon 04 Mar      Funchal                      08:00              18:00

 

11 Tue 05 Mar       At Sea                        ...                      ...

 

12 Wed 06 Mar      Malaga                       09:00               17:00

 

13 Thu 07 Mar      At Sea                       ....                     ....

 

14 Fri 08 Mar        Barcelona                 09:00                18:00

 

15 Sat 09 Mar     Marseille                   08:00                  18:00

 

16 Sun 10 Mar      Genoa                      09:00                 ....вки, маршрут от Фор дьо Франс

 

 

Дано шефа не ме бие  :D

Редактирано от Zany
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Леле Zany как ме изкушаваш!!! :) Че и като дати ми е перфектно даже. Ще го имам определено предвид....да видим мъжката част какво ще каже по въпроса, че се е запънал да ходим на Канарите... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз преди година и половина толкова се бях пощурил да посетя Исландия, че бях изпланирал цял месец пътешествие.

Тръгване с кола с цялото домочадие. Първа спирка някъде в Унгария за преспиване и разглеждане, следва Австрия, Чехия, Германия и навсякъде всяка държава по 2-3 дни спане и шляене,

След Германия идва Дания, откъдето се хваща ферибот с опция за минаване и през Фарьорските острови и след това ......Исландия :) . Там акостираме в най-западната част на острова и плана беше обратен на Исландски Дневник 2 .....

Всичко беше подготвено и планирано с точност почти до часове, но за мое огромно съжаление този месец го прекарахме в Италия.....и похарчихме същите пари, че даже и повече.

 

Фериботи до Фарьорските острови и Исландия - http://www.smyrilline.com/

Редактирано от Light
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За мислещите за круизи да подам сламки:

Не рекламирам фирмите, а по-скоро да ориентирам публиката. Сайтовете са изчерпателни.

 

xxx - Портал да си прегледате различни дестинации с карти и ориентировъчни цени.

Намират се в София, учтиви са и разясняват всякакви детайли.

 

Costa Cruises имат представителство в София - на 20тина метра от паметника Левски. Имат прекрасни каталози на компанията - кой кораб къде пътува, какво има на него и изобщо 1000 страници книжка само за Costa

 

xxx

Работят с Holland America, Princess Cruises, Seaborn, Cunard, NCL, MSC Cruises

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не е чак толкова скъпо! Ние бяхме в каюта с балкон на 14-ти дек и цената беше 420 евро на човек. Честно казано съмняваме, че има каюти под водата. Когато разглеждах схемата на нашия кораб, каютите започваха от 5- ти дек, като тези с прозорците бяха на най-долните 3-4 нива, нагоре започваха тези с балконите, а вътрешните каюти се намират срещу тях например на 5-ти дек от едната страна са каюти с прозорци, а от другата страна са вътрешните (надявам се, че ме разбрахте, щото май малко объркано го обясних  :) ).

 

Скъпото и евтиното са относителни параметри. Аз имах предвид цялостната концепция - круиз идеята е да стоиш на кораба, т.е. да харчиш там.

Като се избира круиз се гледат доста параметри - начална/крайна точка, каюта, прозорци, какво включва цената - например често не включва задължителни бакшиши на човек на ден (това обикновено е описано), цени на градските екскурзии - обикновено невключени в общата цена

Също не мисля, че е само за пенсионери. Ако реши човек да пътува с новото си гадже/жена/мъж, а има и гей-френдли круизи, също може да се окаже супер подходящо :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.