Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Круизите отиват от средиземноморието към карибите наесен. Например за 2017 есента в момента има два. На Пулмантур септември, октомври. На МСЦ от 10 ноември. Добри цени. Този сезон за който говариш по-скоро се връщат оттам.

Принципът е такъв. Лятото Европа, зимъс Кариби и пр.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, знам :) Въпросът ми е, дали има шанс някой кораб да тръгне да се връща към средиземноморието още в края на януари, или всички си чакат да дойде началото на март?

Връзка към мнение

Да, знам :) Въпросът ми е, дали има шанс някой кораб да тръгне да се връща към средиземноморието още в края на януари, или всички си чакат да дойде началото на март?

 

Януари също има трансатлантически круизи, но те типично не са евтини, защотото са малко и като част на околосветски или полуоколосветски пътувания.

 

Евтини трансатлантически круизи има когато е масовата релокация на кораби, а тя е март-април от Карибите към Средиземно море и ноември-декември в обратна посока.

 

Януари със сигурност ще ти излезе много по евтино да си вземеш двупосочен билет до Карибите от колкото да пътуваш с някой от скъпите трансатлантически круизи. TUI често предлагат от Брюксел двупосочни билети до Карибите за 300 евро, но и от Париж има билети за 400-500 евро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за отговорите :)

И моите проучвания бяха довели до подобни резултати, ама реших да се консултирам с по-знаещи от мене.

Явно Карибите се отлагат във времето, докато ме повишат на длъжност, при която да имам повече свобода върху отпуските.

Аз и сега не се оплаквам, просто за зимата ще се концентрирам върху други планове. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...
45 minutes ago, Росина said:

Може ли малко помощ за сайта на msccruises?Никъде не  мога да открия къде са цените?! :( 

Цените излизат само ако избереш Италия за държава - тогава ще можеш да ги видиш в евро, но ние не можем да запазваме директно от сайта. Има вариант да ги видиш в британски лири, ако избереш Англия, но за всички останали дръжави не се показват цените.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Росина каза:

Може ли малко помощ за сайта на msccruises?Никъде не  мога да открия къде са цените?! :( 

Избери си круиз като се ориентираш по цените в двете версии на сайта. После си избери агенции, които продават твоя круиз и пусни запитване. Често цената е по-добра. Ако се върнеш назад ще видиш, че най-често се дава пример с английската версия на сайта им. Можеш да закупиш от там.

Може да прегледаш този сайт: 

http://www.vacationstogo.com/

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
преди 34 минути , Topfly каза:

Един добър трансатлантически круиз за месец март. Хавана-Генуа 18 дни за 800 евро на човек. При желание сервизната такса от 12,5 долара на ден може да бъде смъкната на нула.

https://www.kreuzfahrtberater.de/kreuzfahrt-k123349-transatlantik-msc-opera-havanna-genua

От Будапеща или Виена до Варадеро има полет с Eurowings за 200 евро на човек на 20-ти март. Общо на човек излиза по 1000 евро, като до 2 деца могат да пътуват безплатно с круиза.

Топ, какво му е хубавото на този круиз?Да идеш на другия край на света и за какво?

10 дни и нощи в открито море, човек може направо депресия да го хване.

За по 1000 евро на човек има къде-къде по-добри алтернативи. Според мен, де.:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Just now, AlexandraKo said:

Топ, какво му е хубавото на този круиз?Да идеш на другия край на света и за какво?

10 дни и нощи в открито море, човек може направо депресия да го хване.

За по 1000 евро на човек има къде-къде по-добри алтернативи. Според мен, де.:)

Понеже има пресен опит ще ти кажа, че е добре :) Дните в открито море са като дните прекарани в един затворен комплекс на морето, но с много по богата програма :) Важното е единствено времето да е добре, но март месец със сигурност ще е добро.

 

За 1000 евро за 18 дни или по 55 евро на ден на върастен не вярвам да има по добри алтернативи за настаняване при условия на 5 звезден хотел. В предложението което написах освен това има и 5 дни Куба. Ако човек пътува с деца сумата пада с близо още 50% на човек и предложението става съвсем безалтернативно като цена.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@AlexandraKo прочети темата на @ruwenzogy цък, че на подобен круиз не само не ги е хванала депресията, а са искали и още :) След 3 седмици круиз и 10 дни прекарани само на море ние също не искахме круизът да свърши и си платихме още една седмица ;) От пътуващите с нас също нямаше нито един, който да беше останал недоволен. Преди няколко години аз лично също бях много скептично настроен към круизите, но мнението ми коренно се промени. С деца това е идеален начин за пътуване, но и без деца е супер. Да сменяш дестинации докато гледаш театър, плуваш в басейн, седиш в джакузи, ядеш в луксозен ресторант, четеш книга или спиш без да трябва да опаковаш багаж, да седиш дълги часове в превозно средство и да пристигнеш на новата дестинация отпочинала е различно измерение на пътуването. Някои кораби имат толкова развлечения и са приятни за живеене, че редовно значителна част от пътниците дори не искат да слизат от кораба, когато той спре някъде.

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение

Няма да споря, моето мнение за круизите е по-различно и това не е нашият начин на пътуване.

Пробвахме 5 ли 6 пъти, но това, да слезеш в Барселона, от 9 до 13 ,мен, лично ме стресира и ми отнема удоволствието.А и какво ще се види за тези няколко часа?Това бързане и притеснение, тълпите, на всяко слизане не ми е приятно. Хубавото е, че хотелът си върви с теб и не влачиш непрекъснато багажи.

Пак казвам, не искам да споря, просто изказвам лично мнение.

Отдавна пътуваме без малки деца, може би, за това не виждам предимствата, които виждате вие,

Нека приемем, че ти си по-прав, в този случай аз не съм критерии.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

@AlexandraKo Круизът не е непремено да “видиш“ всичко, а просто да се потопиш в дадена обстановка. Да спре корабът между 9 и 13 часа изобщо не типично. Типичното е да е между 8 и 18 часа например. Ако някой иска много да види за кратко време може да си плати за организирана екскурзия от кораба или на сушата, но това си струва само за много интересни дестинации които никога няма да посетиш. На Карибите например основната атракция са плажовете и ние не си поставихме никаква друга цел освен да отидем на хубави плажове и да се пошляем малко в градовете където е спрял кораба. Така няма никакъв стес и пуш поради краткото време за което си спрял. В Барселона например съм бил много пъти и при посещението с круиза не беше цел да “видим“ града, а просто да посетим някои приятни места и да се потопим малко в местната атмосфера.

 

Без деца не съм правил круиз, но с деца е много добре. Това че винаги можеш да оставиш безплатно децата в детската градина и да отидеш без тях на разходка в града, да си починеш на кораба или да излезеш на вечерна програма е супер. В Хавана например бяхме на едно вечерно представление и децата ги оставихме до полунощ в детската градина на кораба...

 

На круиз трябва да се освободиш от вътрешното напрежение, че след като си стигнала до дадено място трябва да видиш всичко. И без круиз пак не може да видиш всичко, ако спреш на дадено място за 1 ден. Аз обаче лично съм трениран на много подобни посещения, защото и преди да се родят децата всички пътувания с прекачване със самолет ги планирах така че да имам поне 7-8 часа в дадения град. В Барселона и Мадрид например имам по три подобни спирания, които съм ги използвал или да видя нещо което не съм видял при предишните пътувания или да посетя любимо място и т.н. Подобни посещения могат да действат много зареждащо ако имаш правилни очаквания към тях.

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение

На мен ми стана много интересно в каква обстановка точно се потапяш на един круиз? Нещо по различно ли има от един ол инклузив хотел в Турция, например? Ако може да напишеш по конкретно, че хич не мога да си го представя.

Аз също съм от хората, които не харесват круизи. Единствената причина да ида на круиз някога, ако реша  да отметна от раз Карибския басейн, което няма как да стане в едно пътуване със самолет. За сега, обаче, нямам такова желание.

10 дена по море не знам как се издържат, че аз повече от седмица на ол инклузив не съм била, ама ако само го ударя на ядене и това ще ми писне.

Иначе цената може и да е добра за семейството с деца, което обича да ходи по резорти.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз познавам хора, които не харесват  мед , но това не го прави по-малко вкусен или полезен :).  Въпрос на гледна точка.

Аз също намирам круиза за много интересен, забавен и най-вече различен.

Особено за млади хора търсещи забавление е супер.

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, Щастливеца каза:

 

Особено за млади хора търсещи забавление е супер.

 

Съжалявам, че трябва да го кажа, но за мен не беше супер забавление... , но разни хора, разни идеали. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
20 hours ago, Nivea said:

Благодаря ти Topfly.  Ами ние не знаем къде да гледаме.

Кое точно не знаете? За круизите ви препоръчвам немския сайт https://www.kreuzfahrtberater.de/

Самолетни билети търсете на сайта https://www.skyscanner.net/

 

20 hours ago, Polina said:

Съжалявам, че трябва да го кажа, но за мен не беше супер забавление... , но разни хора, разни идеали. 

Може ли по подробно да опишеш на какъв круиз си била и какво не ти хареса?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Топ, няма как всички да сме на едно мнение, в круиза или се влюбваш за цял живот,  или го намразваш (и такива познавам). Ние ходим пък БЕЗ деца, тъй като ни пречат, още са малки. Единствения път, в който взехме сина ми - тогава на 9, имахме 4 дни на море, толкова му хареса, че... не искаше да слиза от кораба на пристанищата, а бяхме на Канарите, не е да кажеш на скучно място. В Турция на ол ин не ми харесва, в България ходим заради децата, смятам до 1-2 години вместо на Черно море, да ги водим  на круиз лятото, същите пари ще ни излезе. Що се отнася дали 12 часа са достатъчни за едно място - достатъчни са, ако си ги уплътниш добре. В Барселона например сме били 4 пъти, все от или покрай круиз, най-много видяхме не когато сме били преди или след круиза и сме спали там, а когато имахме ден в пристанището. Правила съм сравнение, зависи от човека, но с нашия темп виждаме това, което повечето туристи виждат за 3. Разбира се, ако искаш да видиш всички  музеи на света, не става. Но, за много, много други неща, си стига. Така или иначе никога не може да се види абсолютно всичко, нареждаш си приоритетите и действаш.  Но, човек първо трябва да го опита, няма как да се обясни. И то, първия път да го опита на хубав, голям кораб на хубава компания. Защото иначе няма да придобие представа. Истината е, че за нас, хора с 20дни отпуск, от които 10 прекарани с децата на Черно море, това е единствения начин да видим толкова много държави в рамките на няколко дни. Много от тях нямам намерение да изучавам или да разузнавам подробно (Куба, Хондурас, Белиз, Финландия, Швеция), в други се връщаме така или иначе (повечето от Средиземноморските), в други с моя мъж не бихме стъпили,  освен с круиз, не обичаме да излизаме от зоната си на комфорт (повечето азиатски държави, Тайланд, Индия особено), но ние сме туристи, не пътешественици и не ни е ок да се притесняваме къде ще спим, как ще спим,  какво ще ядем и т. н.  Единствения минус е, че ставаш маниак и започваш основно и само да искаш да пътуваш с круизи. Но, както всичко, на вкус и на цвет товарищи нет. Важното е човек да прави това, което му харесва. 

  • Харесвам 13
  • Браво 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, luba_rizova said:

Ние ходим пък БЕЗ деца, тъй като ни пречат, още са малки. Единствения път, в който взехме сина ми - тогава на 9, имахме 4 дни на море, толкова му хареса, че... не искаше да слиза от кораба на пристанищата, а бяхме на Канарите, не е да кажеш на скучно място. 

При нас за съжаление бабите твърдо отказват да поемат децата за толкова дълго време и нямаме избор. На първия круиз децата бяха само на 2,5 години, но от тогава толкова им хареса на круиз, че вероятно биха много се обидили ако ги оставим вкъщи. Последното пътуване обаче беше и много полезно за тях, защото много се мотивираха да учат чужди езици. Вече и двамата твърдо заявяват, че искат да научат поне 5 чужди езика :)  Освен това на кораба се научиха и да плуват и без плувки за ръце. Вече смело скачат в дълбоката вода и без проблем преплуват басейна :) Започнаха много да се интерсуват и от география, като могат да изброят всички места където са били от малки с една две забележителности :)

От както обаче може да ги оставяме за по цял ден в детската градина на кораба и на нас не ни тежи, че са с нас и може да планираме и по сериозни програми на брега ако децата не са в настроение или се уморят.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
5 minutes ago, Щастливеца said:

Всичко зависи от "ЕГН-то".

 

Ако отидеш на летен круиз в Средиземно море ще видиш огромни италиански фамилии от пеленачето до бабата и всички се чувства много добре и шумно ;) на борда. Всяка възрастова група може да си намери някаква интересна програма...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , Topfly каза:

Ако отидеш на летен круиз в Средиземно море ще видиш огромни италиански фамилии от пеленачето до бабата и всички се чувства много добре и шумно ;) на борда. Всяка възрастова група може да си намери някаква интересна програма...

Точно това не искам да виждам:)

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Marisha каза:

Точно това не искам да виждам:)

Можеш да избереш какво точно искаш да виждаш - има круизи за семейства с малки деца, за фамилии, които се събират за да празнуват на круиз,  само за възрастни, за необвързани, за гей двойки, секс круизи, за алкохолен туризъм, за хазарт и т.н. и т.н.

 

П.П. Миналат година нашумя един круиз ориентиран към секс забавления и услуги. Имаше записани над 60 човека от България.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 6
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Marisha said:

Точно това не искам да виждам:)

Тогава не ходи на летен круиз в Средиземно море и избягвай всякакво по голямо струпване на италианци на едно място :lol: По принцип в зависимост от дестинацията и сезона публиката на различните круизи е различна.

Редактирано от Topfly
Връзка към мнение
В момента, Doctor Who каза:

Можеш да избереш какво точно искаш да виждаш - има круизи за семейства с малки деца, за фамилии, които се събират за да празнуват,  само за възрастни, за необвързани, за гей двойки, за алкохолен туризъм, за хазарт и т.н. и т.н.

 

изглежда това е правилният подход, за да няма разочаровани

понеже и на мен ми стана малко странно, че е супер за забавления на млади хора, потърсих малко инфо каква е средната възраст на круизния пасажер - някъде около 60 год, като колкото е по-дълъг круизът, толкова и възрастта се вдига - логично, пенсионерите имат повече време, а и в доста държави - повече финанси от младо семейство - така че, според мен, е и естествено развлеченията да са съобразени с тази възрастова категория

 

но ако има целеви круизи /рекламирани като такива/, би било възможно да си подбереш по-подходяща компания

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.