Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз други не съм гледал, та не съм сравнявал цени. На жената и става лошо от вълнението и само в река може  :)

Принципно всякакъв туризъм по Амазонка в Бразилия се концентрира около Манаус, заради лесния достъп, инфраструктурата, сливането на реките, и повечето хотели са по Риу Негру, защото в черната вода не се въдят комари. Доколкото знам океански кораби влизат до Манаус и могат да плават дори по-нататък, но натам няма големи пристанища.

Другите възможности са в Перу, но там няма круизи (реката е малка) и се набляга на еко-туризма, наблюдение на животни и пр. (ако това имаш предвид под интересно). Това съм си го набелязал за в бъдеще.

Честно казано не виждам защо е това ограничение за 10г, освен да не поемат отговорност. Всякакви разходки извън кораба не са особено опасни според мен и са по желание... Интересното е че опитах да букна през агенция и там нищо не пишеше за 10г, само на сайта на Иберостар.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Каква обиколка като спира по за час -два ? Това сигурно е най-евтиния вариант , но е малко като транссибирската железница . Може да минеш целия маршрут на север , но е колкото да си го забодеш в листчето с пътувания.Повечето хора са истински разочаровани , все пак това си е транспортен кораб за местните хора от точка А до точка Б.

По-добре по-ограничен маршрут но да се види истински.

 

Скандинавия ми е мечта от години , но за съжаление пътуването което искам ще ми струва поне колкото две пътешествия из югоизточна Азия - :)

Ами то това са круизите-обиколки из моретата,и малко сухопътно пътешествие (евентуално).

:) :) :)

Редактирано от theo
Връзка към мнение

Крузините кораби с изключение на трансконтиненталните обикновено те спират сутрин в някое пристанище и привечер потеглят отново.

През деня имаш възможност за разходки или организирани екскурзии ... но вечерта си хващаш същия кораб.

 

При Хуртигрутен  може същото , но трябва да хванещ следващ кораб. Това си е просто обикновения транспорт свързваш крайбрежните градчета на Норвегия , па макар и да има луксозни каюти за туристи.

Връзка към мнение

Здравейте,  ходила съм на круиз от САЩ до Бахамските острови, по-точно от Балтимор - спиране на Кейп Канаверал и на две места на Бахамите- Насау и Фрей порт. Алкохолът действително е скъп, коктейл по 10-15 долара, искахме да си купим алкохол от магазина, но се оказа, че не може - пакетират ти го и ти го дават последния ден :). Хубавата част бе, че от персонала имаше 5-ма българи, които можеха да си купуват алкохол от магазина и ни съдействаха. Вечерети не бяха стол/ шведска маса, а със сервиз, вкусни и разноообразни. Беше супер, действително нямаш време да разглеждаш, но бахамите отсвен да се проснеш на някой плаж и да гледаш рибки в морето, май нямаше какво да се разглежда. 

Интересно ми някой дали е ходил на круиз по Дунава, звучи много романтично :)

Връзка към мнение

Здравейте,  ходила съм на круиз от САЩ до Бахамските острови, по-точно от Балтимор - спиране на Кейп Канаверал и на две места на Бахамите- Насау и Фрей порт. Алкохолът действително е скъп, коктейл по 10-15 долара, искахме да си купим алкохол от магазина, но се оказа, че не може - пакетират ти го и ти го дават последния ден :). Хубавата част бе, че от персонала имаше 5-ма българи, които можеха да си купуват алкохол от магазина и ни съдействаха. Вечерети не бяха стол/ шведска маса, а със сервиз, вкусни и разноообразни. Беше супер, действително нямаш време да разглеждаш, но бахамите отсвен да се проснеш на някой плаж и да гледаш рибки в морето, май нямаше какво да се разглежда. 

Интересно ми някой дали е ходил на круиз по Дунава, звучи много романтично :)

 

Добре дошла :) Една приятелка на сестра ми прави круиз по Дунав, беше доста доволна доколкото помня. Но това е доста по-различно от класическия начин, по който се разбират круизите - безбрежна вода и чат-пат суша :)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Който се интересува от круизи е добра идея да се абонира за офертите на разни чужди сайтове, които се занимават с продажба на круизи. Аз например получавам оферти от http://www.vivavoyage.co.uk/ и от време на време има доста добри попадения. Като например:

 

28 Mar 2014

Norwegian Cruise Line
Norwegian Spirit

9-day Canary Islands From Barcelona
Bonus Offer:
Exclusive Offer $50 on-board money and e-coupons worth over $300.
 
Interior from
£253 
Oceanview from
£292 
Balcony from
£302 
Suite from
£1445 
 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Mда аз получавам от http://vacationstogo.com/  :)

 

Не , че съм се засилил на круиз  , но ако попадне истински неустоима оферта ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам дали всичко за круизите трябва да ни е в една тема, но няма да отварям нова за сега.

Обмислям идеята за догодина и изникват 1000 въпроса, въпреки, че сме били вече веднъж на Princess.

1. Някой ползвал ли е сайтове като cruise.com и cruiseone.com? На мен ми изглеждат като 'expedia/booking' за круизите, но не съм ползвал до сега.

Четох доста по чуждите форуми, но все пак, друго си е някой тук да даде съвет.

2. Наистина ли вечерите в основните ресторанти(не малките с допълнително заплащане) са A-la-carte? Направо нямам спомен, но изглежда така е било(не си падам по бюфетите). Иначе май всички имат по един 24ч бюфет.

3. Ако някой е бил с деца, сайтовете са страшно неинформативни, за това къде спят децата, има различни варианти, обикновено с 'или' между тях и никакви снимки на така подредената стая, само на стандартна.

4. Някой да е бил в 'connecting rooms', обикновено онлайн букването не е предвидило такава ситуация.

5. Клатеше ли, на мен много ми става лошо, но на нашият круиз изобщо не клатеше, не можеше да се познае дори в коя посока се движи кораба, но това все пак може и късмет да е било, ако е било много спокойно морето(което видимо не беше). А може и от големината да зависи, защото това беше все пак 110.000 тона кораб, а на Hurtigruten 16.000 тона, клатеше яко и трудно го понесох. 

6. Наистина ли рум сървиса е без пари, на няколко места чета и още не мога да повярвам?

 

Естествено има и разлики, между различните компании, но и до голяма степен се повтарят, особено средната категория- Carnival, Royal Caribbean, Princess, Celebrity, MSC, Costa, Norwegian..

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

1. Онлайн букването все още не се препоръчва за круизи. Монопола на офлайн агентите в тази област е трудно пробиваем. За това се препоръчват услуги от рода на http://cruisecompete.com и http://vacationstogo.com , май имаше и още едни - изброил съм ги в директорията с връзки. Там пускаш запитване кой круиз те интересува и различни агенти ти предлагат оферти. Цената генерално е една и съща, но може да има допълнителни бонуси от рода на бутилка вино, каюта с изглед вместо обикновена, ваучери които да харчиш на борда и т.н. 

 

Та, съветвам те да пробваш тия услуги, все пак круизите не са евтина инвестиция и си заслужава повечко проучване.

 

http://cruise.com, http://cruiseone.com ако не се лъжа са на една и съща фирма, в онлайн резервирането също има монопол :)

 

 

 

По останалите точки не мога да коментирам, само за клатенето си прав - колкото по-голям кораба, толкова по-малко ще клати :)

Връзка към мнение

Чувал съм,че като се обърнеш към американски круизен саит и разберат,че си от България направо те отсвирват и почти няма шанс да се добереш до круиз.

 

Може да нямат доверие и те на плащането, малко олд скул разбиране, като нигерийците сигурно ни гледат. Не помня за кой от посочените сайтове, но там си имаше от коя държава си и пишеше, че работят с България. Другото, е че много местни агенти може би като цяло предпочитат само на локалния пазар да си работят...ама от cruise.com се съмнявам да върнат човек от където и да било

Връзка към мнение

Не знам дали всичко за круизите трябва да ни е в една тема, но няма да отварям нова за сега.

Обмислям идеята за догодина и изникват 1000 въпроса, въпреки, че сме били вече веднъж на Princess.

1. Някой ползвал ли е сайтове като cruise.com и cruiseone.com? На мен ми изглеждат като 'expedia/booking' за круизите, но не съм ползвал до сега.

Четох доста по чуждите форуми, но все пак, друго си е някой тук да даде съвет.

2. Наистина ли вечерите в основните ресторанти(не малките с допълнително заплащане) са A-la-carte? Направо нямам спомен, но изглежда така е било(не си падам по бюфетите). Иначе май всички имат по един 24ч бюфет.

3. Ако някой е бил с деца, сайтовете са страшно неинформативни, за това къде спят децата, има различни варианти, обикновено с 'или' между тях и никакви снимки на така подредената стая, само на стандартна.

4. Някой да е бил в 'connecting rooms', обикновено онлайн букването не е предвидило такава ситуация.

5. Клатеше ли, на мен много ми става лошо, но на нашият круиз изобщо не клатеше, не можеше да се познае дори в коя посока се движи кораба, но това все пак може и късмет да е било, ако е било много спокойно морето(което видимо не беше). А може и от големината да зависи, защото това беше все пак 110.000 тона кораб, а на Hurtigruten 16.000 тона, клатеше яко и трудно го понесох. 

6. Наистина ли рум сървиса е без пари, на няколко места чета и още не мога да повярвам?

 

Естествено има и разлики, между различните компании, но и до голяма степен се повтарят, особено средната категория- Carnival, Royal Caribbean, Princess, Celebrity, MSC, Costa, Norwegian..

Аз съм била само с Carnival и  Royal Caribbean. Мисля, че поне 2-3 пъти съм book-вала с Orbitz. Тези другите сайтове ми изглеждат ок, но не съм ги ползвала.

2. Да, ресторанта е A-la-carte, но carte не е бг тип меню (казвам го, защото менюто в българия на някои места е 20 страници). По мой спомен имаш примерно избор от 2-3 предястия, 2-3 салати, основни и т.н. Най-хубавото е, че ако искаш 2 предястия те ще ти ги донесат, няма проблем, в смисъл можеш да повториш някое ястие, ако много ти е харесало. На мен ми харесва в основния ресторант, обичам да се облека хубаво, да седнем, да си говоря с хората на масата, на която седим заедно. Бюфета го ползваме само на закуска, на обяд обикновено сме на някое пристанище, или поне повечето дни.

3. Децата повечето пъти, мисля, са в стая четворка с родителите и спят на легла, които падат от стената, напречно на другите 2 легла. Малко кофти го обясних, но е така.

4. За "connecting" rooms не бях чувала освен в suite, но сигурно има вече, последния ми круз беше 2007.

5. За "лошото" и клатенето си е различно. На мен ми става много лошо, в самолет, кола, кораб, ама това не ме спира, хихи. Значи, аз удрях по едно хапче, пия един коктейл и няма да ти казвам как ти става едно хубаво и не ти пука клати ли. Но сериозно, според мен зависи от морето, аз съм плавала само до Бахамите и не сме улучвали лошо време и "нормалните" хора не усещат нищо. Големите кораби съм чувала, че имат огромни stabilizers. По принцип казват, че колкото по надолу и в средата е кабината, толкова по малко се усеща.

6. Мисля, че room service-a e безплатен по принцип. С в определено време, мисля, че имаше някаква такса примерно от полунощ до 5 сутринта. Таксата беше нещо от рода на 5 usd.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз съм била само с Carnival и  Royal Caribbean. Мисля, че поне 2-3 пъти съм book-вала с Orbitz. Тези другите сайтове ми изглеждат ок, но не съм ги ползвала.

Благодаря много за отговорите.

А ако трябва да сравниш Carnival и Royal Caribbean?

В Orbitz като дам, че нямам ZIP code американски, ми казва да им се обадя, и при теб ли беше такава процедурата?

Връзка към мнение

Благодаря много за отговорите.

А ако трябва да сравниш Carnival и Royal Caribbean?

В Orbitz като дам, че нямам ZIP code американски, ми казва да им се обадя, и при теб ли беше такава процедурата?

По принцип Royal се водят по-добра компания в тази класа. На Orbitz можеш да прочетеш customer reviews и expert reviews. Все пак зависи кой какво търси, но аз съм за Royal. Какъв itinerary гледате и от кое пристанище? Забелязвам, че напоследък има добри deals от Тампа и от Тексас, но при тях itinerary-то е по-скоро западни Кариби. Моето следващо крузче, надявам се, да е Southern Caribbean от San Juan:)

На orbitz винаги съм резервирала с американска кредитна карта и съм си слагала Zip code-a на картата. Не знам как става с европейска. А евентуално директно на сайта на компанията? Или ако на Orbitz им звъннеш може направо да ти book-нат по телефона. 

Връзка към мнение

И аз гледам Southern Caribbean от San Juan:)

Carnival излизат по-евтино, мненията са доста различни, явно Royal е малко по-лускозната компания. Аз съм бил само на Princess до сега. След като ще ходим с 2 деца не държа на много formal обстановка, но пък не ми и трябва кой знае какъв 'купон', така че не знам, все пак и парите са ограничени.

Връзка към мнение

И аз гледам Southern Caribbean от San Juan:)

Carnival излизат по-евтино, мненията са доста различни, явно Royal е малко по-лускозната компания. Аз съм бил само на Princess до сега. След като ще ходим с 2 деца не държа на много formal обстановка, но пък не ми и трябва кой знае какъв 'купон', така че не знам, все пак и парите са ограничени.

Еее, супер!

Значи това itinerary на Royal почти винаги го намаляват, е, зависи за кои дати гледаш. Аз все гледам Февруари-Март, когато в БГ е студено:) Като гледам за Февруари 2014 разликата е солидна между Carnival и Royal, 110 USD на човек. Аз по принцип съм фен на Royal, но при такава разлика бих се жертвала:) хаха Itinerarys са им доста подобни, освен ако не си бил на повечето Карибски острови и да не искаш да повтаряш.

Princess e различна класа и според мен не е най-удачния вариант ако си с деца, на него таргет маркета му е по-възрастни хора и мисля, че може би детските им activities няма да са на ниво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Готово!

Март месен сме на Carnival Valor, не устоях на цената, пък и вчера пуснаха free upgrade няколко категории нагоре.

Букнахме през PVP(Personal vacation planer), защото се оказа, че онлайн с-мите показват наличности само до 10 стаи в категория. Защо това е проблем, толкова ли не можем да си изберем? Ами корабите са големи и за след 6 месеца наличността е доста голяма, а ние искаме 2 стаи с врата между тях, които са много малък процент и колкото и да 'разцъквах' много рядко попадах на 2 такива празни стаи, не защото са заети, а защото с-мата показва само избор от 10 може би случайни(от свободните). Не знам дали някой ще го интересува това, но информацията е доста малко точно по този въпрос и дано помогна така на някого. Другото е, че тези PVP(които са си служители на круизната компания) естествено не могат да се обаждат до България, защото никой не ни брои за нищо, та се 'набутваш' и с телефон, което е дребен проблем все пак.

Също Princess и Carnival са една компания, такаче се оказах 'past guest'

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еее, супер!

Значи това itinerary на Royal почти винаги го намаляват, е, зависи за кои дати гледаш. Аз все гледам Февруари-Март, когато в БГ е студено :) Като гледам за Февруари 2014 разликата е солидна между Carnival и Royal, 110 USD на човек. Аз по принцип съм фен на Royal, но при такава разлика бих се жертвала :) хаха Itinerarys са им доста подобни, освен ако не си бил на повечето Карибски острови и да не искаш да повтаряш.

Princess e различна класа и според мен не е най-удачния вариант ако си с деца, на него таргет маркета му е по-възрастни хора и мисля, че може би детските им activities няма да са на ниво.

Като гледам си била в Пуерто Рико, кажи нещо интересно за там за ден-два какво може да се прави и види?

Връзка към мнение

Готово!

Март месен сме на Carnival Valor, не устоях на цената, пък и вчера пуснаха free upgrade няколко категории нагоре.

Букнахме през PVP(Personal vacation planer), защото се оказа, че онлайн с-мите показват наличности само до 10 стаи в категория. Защо това е проблем, толкова ли не можем да си изберем? Ами корабите са големи и за след 6 месеца наличността е доста голяма, а ние искаме 2 стаи с врата между тях, които са много малък процент и колкото и да 'разцъквах' много рядко попадах на 2 такива празни стаи, не защото са заети, а защото с-мата показва само избор от 10 може би случайни(от свободните). Не знам дали някой ще го интересува това, но информацията е доста малко точно по този въпрос и дано помогна така на някого. Другото е, че тези PVP(които са си служители на круизната компания) естествено не могат да се обаждат до България, защото никой не ни брои за нищо, та се 'набутваш' и с телефон, което е дребен проблем все пак.

Също Princess и Carnival са една компания, такаче се оказах 'past guest'

Браво! Супер! Круз компаниите постоянно имат някакви upgrades, free on-board credit, etc. На мен ми е интересно за тези кабини, които са свързани, не знаех, че ги имат. Също не знаех, че Carnival са заедно с Princess, то като цяло има доста mergers в тази индустрия. А на телефона им, който най-вероятно е 1-800, щях да те питам как звъня, защото ние звъним от Skype, със Skype credit, и не ни вземат пари като звъним на 1-800. Пробвал ли си нещо такова? Колко им беше на човек? В двойна кабина сте предполагам, щом си взел две adjacent. Билетчета до SJU намери ли?

Връзка към мнение

1-800 го набрахме с 001-800, около 1лв на минута като гледам сметката. Не съм пробвал със Skype credit, но и рядко ми се случва да говоря със САЩ. На човек беше от 409$ за нашата дата, ние сме на 429$, за други дати имаше и 379$. Това е за по 2-ма в стая, иначе при 4-ма в една стая цената на човек пада още.

Билетите до SJU още не сме ги купили, за сега бях намерил по 921$. С разни комбинации може и по-малко, ще видим, зависи от спестяването и риска по прекачването, когато полетите са на различни билети.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Това изглежда като доста интересна оферта - 15-дневен декемврийски круиз от Италия до Гваделупа на цена от 195CHF :)

(Нещо обаче май е без връщане, т.е. само в едната посока , ако разбирам правилно ... :rolleyes: )
http://www.e-hoi.ch/Kreuzfahrten-transatlantik/36373/costa-mediterranea-costa-kreuzfahrten-guadeloupe-guadeloupe-savona-italien.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=kw41_2013&partnerid=211221000000#routenverlauf

Връзка към мнение

Това изглежда като доста интересна оферта - 15-дневен декемврийски круиз от Италия до Гваделупа на цена от 195CHF :)

(Нещо обаче май е без връщане, т.е. само в едната посока , ако разбирам правилно ... :rolleyes: )

http://www.e-hoi.ch/Kreuzfahrten-transatlantik/36373/costa-mediterranea-costa-kreuzfahrten-guadeloupe-guadeloupe-savona-italien.html?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=kw41_2013&partnerid=211221000000#routenverlauf

 

хаха, и аз го видях и точно липсата на връщане ме спря :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, еднопосочен е, тези са най-евтини, пребазирват корабите за зимата на карибите и после обратно за лятото в Европа. Цената е супер, не знам колко ще е еднопосочен билет от Гваделупа после, но си струва да се провери.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

1-800 го набрахме с 001-800, около 1лв на минута като гледам сметката. Не съм пробвал със Skype credit, но и рядко ми се случва да говоря със САЩ.

1-800 телефоните са безплатни през скайп.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цената е супер, не знам колко ще е еднопосочен билет от Гваделупа после, но си струва да се провери.

Аз пък първо това проверих, след това гледах условията на самия круиз.

От PTP (Pointe-A-Pitre) еднопосочен до София за дата 22 дек. 2013 идва 780 евро. С corsair и Tarom през Орли (смяна на CDG за 4 часа) и OTP

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.