Прескочи до съдържание

Куба, Ямайка, Доминиканска Република, Пуерто Рико и други карибски островчета


Препоръчани мнения

Аз също търся от много време и тези са най-добрия вариант според мен. Хем като цена, хем могат да се вземат еднопосочни. Така взех от Брюксел до Варадеро с връщане от Канкун до Брюксел. Излязоха ми по 430 евро и така не се налага да се връщам обратно в другата държава, спестявам от излишни визи, полети и при това полетите са директни.

Понеже разбрах, че си плащала 2 пъти таксата от по 30 евро, да разбирам ли, че самите билети са по 185 евро на посока ?

Връзка към мнение

Само, че липсата на часове вече започва да ме дразни, искам да ги вържа с полети от Бг, каква ще ми е ползата, ако докато ги чакам полета от Бг ми стане примерно 200 евро, при положение, че сега е под 140.

Да те предупредя, че JetAir много обичат да променят часовете на полетите. Правят го постоянно и то по няколко пъти за един и същи полет, така че не бързай с резервациите до Брюксел или ако го правиш, нека е с нощувка преди презокеанския полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да вметна едно потенциално полезно инфо.

 

Cubana Airlines имат директни полети от Мадрид до Хавана за 440 евро (еднопосочен билет), което също може да е доста прилична опция за стигане от Европа до Куба. Цена е крайна и включва чекиран багаж. А от София до Мадрид както знаем се стига евтино с Уиз.

Връзка към мнение

Писах един отговор, който нещо не излезе, но wi-fi на летище София не е особено добър. От дестинациите, които си изброил не съм ходил в Доминиканска Република само, до повечето други по много пъти. Аз лично бих прескочил Кайманските о-ви, 7 Miles Beach е хубав, но е прекалено развито за моят вкус и липсва какъвто и да било локален привкус. Аз бих прескочил и Ямайка, но това съм аз, на много хора им харесва.

 

За круиза ако трябва да избирам м-у Carnival и RCI, бих взел Royal Caribbean (при еднаква цена), нямам идея и по колко стоят в пристанище и какъв е маршрута, това само на база компании и кораби.

 

От канадските големи туроператори (то останаха май само 2 - Sunwing и на Air Transat оператора) бих взел вторият, Sunwing много лошо се справят с проблемни ситуации. Един път на ол инклузив пакет в Мексико (Плая дел Кармен) имаха 18 часа закъснение на самолета за обратно - не ни осигуриха допълнителна нощувка, стояхме на рецепцията на хотела да чакаме, представителят им едва ли не ми се скара. Изтървах един вътрешен полет от Торонто до Отава заради тях. После за цялата дандания ми дадоха 100 долара отстъпка от каталожната цена за следващата ни ваканция с тях (такава просто няма да има).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само, че липсата на часове вече започва да ме дразни, искам да ги вържа с полети от Бг, каква ще ми е ползата, ако докато ги чакам полета от Бг ми стане примерно 200 евро, при положение, че сега е под 140.

Аз купих от тях за Пунта Кана - също без часове на полетите и точно заради свързващите полети днес им писах, за да поискам информация за часовете на полетите. Копирам ти отговора :

Dear client

thank you for your message.

The times of departure and arrival will be known at least six weeks before departure.

Please keep in mind that the flight schedule, including stop overs (if any) and the times of departure and arrival mentioned on the timetable or elsewhere, is not guaranteed. They can be modified at all times, even after the booking has been made, with or without prior notice. Times of departure and arrival can be modified until one day before departure. At the earliest on the 13th day before departure we will send you an e-mail with your times of arrival and departure. It may occur that we cannot reach you anymore (you have changed your e-mail address, you are experiencing computer problems, ...).

This is why it is your responsibility to check your times of departure and arrival the day before departure, i.e. to check whether they have remained the same. You can do this by:

- visiting our website ('My Jetairfly.com' section);

- sending a text message with your reservation number  

 

  for Belgian subscribers: 3099   for non-Belgian subscribers: +31 642 500 514

 

 

All our flights with destination Punta Cana are leavind from Brussels International airport Zaventem.

Click HERE if you wish to respond to this message.

Kind regards

 

Без коментар! :resent:

Връзка към мнение

Аз купих от тях за Пунта Кана - също без часове на полетите и точно заради свързващите полети днес им писах, за да поискам информация за часовете на полетите. Копирам ти отговора :

Dear client

thank you for your message.

The times of departure and arrival will be known at least six weeks before departure.

Please keep in mind that the flight schedule, including stop overs (if any) and the times of departure and arrival mentioned on the timetable or elsewhere, is not guaranteed. They can be modified at all times, even after the booking has been made, with or without prior notice. Times of departure and arrival can be modified until one day before departure. At the earliest on the 13th day before departure we will send you an e-mail with your times of arrival and departure. It may occur that we cannot reach you anymore (you have changed your e-mail address, you are experiencing computer problems, ...).

This is why it is your responsibility to check your times of departure and arrival the day before departure, i.e. to check whether they have remained the same. You can do this by:

- visiting our website ('My Jetairfly.com' section);

- sending a text message with your reservation number  

 

  for Belgian subscribers: 3099   for non-Belgian subscribers: +31 642 500 514

 

 

All our flights with destination Punta Cana are leavind from Brussels International airport Zaventem.

Click 

<a data-ipb="nomediaparse" data-cke-saved-href="http://www.jetairfly.com/ma/contact/re/subj/%5B%7B5,%20ALT:%20" href="http://www.jetairfly.com/ma/contact/re/subj/%5B%7B5,%20ALT:%20" '%7d%5d="" email="" %5b%7b4,%20alt:%20''%7d%5d"="">Без коментар! :resent:

Това го знам, пише в условията, аз чета всичко. Но все пак като имат горе-долу часове, и да ги променят, няма да е с 10 часа, аз така или иначе винаги си оставям време преди и след полета, дори да спя на летището, ако трябва. Никога не рискувам, но горе-долу трябва да знам.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Някой знае ли дали е скъп самолета на Кубана между Хавана и Мексико сити ?

 

Най-добре провери за конкретните си дати на http://www.cubana.cu/home/?lang=en

 

Но Кубана със сигурност поддържат най-ниските цени.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Предполагам всичко това го има и из общите им условия с които се съгласяваш при покупката  , и просто си връзват гащите срещу всеки възможен иск относно промяна на полет.

 

П.С. Това 200 долара за Хавана-Мексико ми изглежда много прилична цена като за държавен монопол  :)

На фона на цитираните цени из Малдивите си е направо без пари.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

Плануваме пътуване до САЩ втората половина на октомври като ще сме в близост до Филаделфия и изникна идеята да отидем някъде на топло за около 5-7 дни.

В тази връзка исках да помоля за инфо от тези, които са ходили по карибските местенца:

- за някои от тях трябва ли виза освен Доминикана?

- кои са по-достъпни като цени, за да отпаднат скъпите места още в началото :)

- какъв е по-добрият вариант - отделно да се търси нощувка и самолетен билет или да се търси пакет от двете от агенция - като пример мога да дам сайт, на който попаднах - cheapcarrebean.com, където е пълно  с уж "промоции" - да кажем 4 ношувки/5дни +билет = 600 долара дори с включена храна./става дума за района на Канкун/

- круиз от Балтимор също ми минава през главата, за да могат да се разгледат повече острови,но пък ми се струва, че това е ако човек разполага поне с 10 дни, тъй като си  е далечко.

- на всички острови ли има необходимост от наем на кола, тъй като бихме искали да разгледаме и забележителности.

- имате ли идея за авиокомпании, които да следя, които летят до тези места - по мои наблюдения до момента - основният вариант е US Airways,предвид мястото , от което ще тръгваме - Филаделфия или евентуално Вашингтон/Ню Йорк.Зависи от билета.Часовете на тръгване и връщане са много кофти за съжаление до повечето острови.

Засега сме харесали  Пуерто Рико и Ривиера Мая, но наистина чуденето е голямо и не е окончателен избор при толкова красиви места, та ще се радвам на съвет от ваша страна и всякаква практична информация(хотели,рент-а кар,и т.н.).Целта е не само  хубав плаж, но най-вече да има какво да се види.

Благодаря!!

Редактирано от Kikiriki
Връзка към мнение

Аз мога да дам съвет само за Сент Мартен, ако опрете до там, та ще си трая на тоя етап. Евтините класики са популярните наименования - Бахамите, Ямайка...

 

Я виж на какво попаднах, сигурно е доста повърхностно, но поне ще даде груба ориентация: http://www.priceoftravel.com/1856/cheapest-caribbean-islands-32-destinations-by-price/

 

Аз лично при повторно ходене там бих избрал Куба, заради многото хора, които я хвалят и заради пурите и рома. Както и Доминиканската република за да отида на гости на Ива :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Плануваме пътуване до САЩ втората половина на октомври като ще сме в близост до Филаделфия и изникна идеята да отидем някъде на топло за около 5-7 дни.

Здравей, 

 

Не съм бил все още там, но последните месеци доста неща разгледах за този район, че ми предстои.

Куба мисля, че ви отпада като вариант, понеже трябва да въртите през други острови, поради липса на директни.

Круиз от толкова на север не си заслужава.

Пуерто Рико е в голяма степен прекалено американизирано (все пак си е САЩ) и не мисля, че ще ви бъде толкова интересно, ако говорим за разглеждане.

Пакетите които се предлагат (нощувки + транспорт + някакво изхранване) са по-подходящи за пълен релакс (печете се на плажа, All Inclusive и минимум разходки). Разбира се понякога изпадат евтини пакети, които са на по-ниски цени дори от отделен самолет, но това е рядко и не мога да дам съвети къде точно да гледате.

Ако търсите културен туризъм, забележителности и обикаляне, определено бих препоръчал да си букнете отделно хотели и самолетни билети. Рент-а-кар в Мексико съм чувал, че е лесно и без проблемно. На голяма част от островите не го препоръчват (Куба, Ямайка). Почти навсякъде има сравнително евтини рент-а-кар оферти. Не мисля, че ви е задължително кола под наем, но разбира се зависи от острова и какво искате да разгледате.

Като евтини дестинации - Куба, Ямайка и Дом. Република. Колкото по-малък е острова май е толкова по-скъп.

За удобни часове от северните щати може и да няма толкова много. Друг вариант е да летите до Маями или Форт Лодърдейл и от там с прекачване или от Форт Лодърдейл круиз 5-7 дни (има страшно много в Западни Кариби).

Редактирано от Karik
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.