Прескочи до съдържание

Куба, Ямайка, Доминиканска Република, Пуерто Рико и други карибски островчета


Препоръчани мнения

Здравейте, 

 

 

От доста време със съпругата ми разискваме варианта да отидем до Куба, докато все още има нещо социалистическо в нея. От там идеята прерастна в една малка карибска обиколка.

 

Първоначалния план е:

16 януари 2015 - Брюксел - Варадеро (с Jetair)

Варадеро - Хавана (6 дни в Куба)

Куба - Гранд Кайман (с Cyaman Airways)

Гранд Кайман - Кингстън, Ямайка (3 дни в Ямайка)

Ямайка - Сан Хуан, Пуерто Рико (3 дни в Пуерто Рико) -  със самолет, доста скъпи билети.

Круиз 7 дни от Сан Хуан по южните кариби (Carnival Valor или Adventure of the Seas на Royal Caribbean)

Сан Хуан - Санто Доминго (Домениканска Република) - с ферибот, ако все още го има

Санто Доминго - 4 дни в ДР

Санто Доминго - Пунта Кана (2-3 дни лентяйстване на плаж)

Пунта Кана - Брюксел (с Jetair)

 

Има доста въпросителни, като най-голямата е дали ще ни дадът визи за US (за Пуерто Рико).

За сега имаме само купени билети на Jetair.

 

Ако имате някакви идеи и предложения ще ви бъда много задължен ако ги споделите.

Благодаря ви предварително и обещавам накрая един подробен пътепис.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Георги Матеев

Първоначалния план е:

16 януари 2015 - Брюксел - Варадеро (с Jetair)

Варадеро - Хавана (6 дни в Куба)

Куба - Гранд Кайман (с Cyaman Airways)

Гранд Кайман - Кингстън, Ямайка (3 дни в Ямайка)

Ямайка - Сан Хуан, Пуерто Рико (3 дни в Пуерто Рико) -  със самолет, доста скъпи билети.

Круиз 7 дни от Сан Хуан по южните кариби (Carnival Valor или Adventure of the Seas на Royal Caribbean)

Сан Хуан - Санто Доминго (Домениканска Република) - с ферибот, ако все още го има

Санто Доминго - 4 дни в ДР

Санто Доминго - Пунта Кана (2-3 дни лентяйстване на плаж)

Пунта Кана - Брюксел (с Jetair)

 

Има доста въпросителни, като най-голямата е дали ще ни дадът визи за US (за Пуерто Рико).

За сега имаме само купени билети на Jetair.

 

Ако имате някакви идеи и предложения ще ви бъда много задължен ако ги споделите.

Благодаря ви предварително и обещавам накрая един подробен пътепис.

 

Кога точно ще сте в Хавана? Ние сме там от 17 до 22 януари, ако се засечем би било готино :)

 

Иначе защо не включите и Канкун в обиколката? Доста близо е и полетите от региона са евтини. И има интересни неща за гледане...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кога точно ще сте в Хавана? Ние сме там от 17 до 22 януари, ако се засечем би било готино :)

 

Иначе защо не включите и Канкун в обиколката? Доста близо е и полетите от региона са евтини. И има интересни неща за гледане...

За сметка на Ямайка, примерно. Или Пуерто Рико.

4 дни в Санто Доминго са твърде много. Един ден ти стига за столицата да обиколиш интересните места. Може оттам да отидеш до полуостров Самана, ако са дошли китовете. Да съчетаеш с водопад и селски туризъм, да направиш една нощувка и на другия ден да вдяваш за Пунта Кана на плаж и ядене.

Връзка към мнение

Иха, чудесно, аз си купих подобни билети, само, че от Куба в Мексико сити, после до Канкун и от там обратно. Реших да наблегна на Мексико - Теотиуакан, Чичен Итца и др. До тук общото ни е Куба, ако не решиш да послушаш по-горните, а и моя съвети, защото и моя съвет съвпада с техните. За Куба мисля 1 ден във Варадеро, да починем след полета и нощта на летището преди него. Варадеро не е кой знае какво, от там потегляме за Cienfuegos, може и Тринидат (още е под въпрос), после в Хавана. От Хавана с екскурзии (купуват се на място) до Виналес или Лас Терасас (едната от двете, че са целодневни), и Кайо Ларго. Това е един остров, екскурзията е 10 часа, като те откарват там с един странен самолет и после те връщат. Обаче и това е малко под въпрос, защото острова е чудно красив и плажа е уникален, но аз имам страх от самолети и не съм сигурна дали ще ми стигне куража да се кача на такъв. И 2 дена за Хавана, разбира се.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кажи какъв е самолета, тук ще се намерят сигурно поне 5-6 човека да се изтрепят да се качат на него.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

От Хавана с екскурзии (купуват се на място) до Виналес или Лас Терасас (едната от двете, че са целодневни), и Кайо Ларго. Това е един остров, екскурзията е 10 часа, като те откарват там с един странен самолет и после те връщат.

 

Можеш ли да дадеш малко повече информация за тези екскурзии? Къде ги гледаш?

Връзка към мнение

За Куба препоръчвам кола под наем. А Лас Терасас е по пътя за Винялес, но ако трябва да се избира задължително долината на пурите.

Тринидад е по-красив от Сиенфуегос, но има и повече туристи.

Леле, хора, какви екскурзии правите, за 20 дена 5, 6 държави, а на мен и месец не ми стига за една.

Куба си заслужава повечко дни. Ще погледна из архивите дали имам нещо интересно за показване.

 

А аз като филми препоръчвам Habana Blues 2005 и 7 Days in Havana 2012 и двата са много добри.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Остров Хутиас, близо до Винялес, много красиво място.

post-181-0-41443300-1401823859_thumb.jpg

 

Плажът Калетон, до Залива на прасетата.

post-181-0-88243400-1401824075_thumb.jpg

 

Гуама.

post-181-0-50573700-1401824136_thumb.jpg

 

Мария Ла Горда.

post-181-0-70574700-1401824199_thumb.jpg

 

Миграция на раци.

post-181-0-71516000-1401824817_thumb.jpg

 

За съжаление не намерих снимките от Винялес.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

Аз знам, че Лас терасас е по пътя за Веналис, но ако се ходи с екскурзии, а не с кола не става за един ден, просто двете са в различни екскурзии и всяка е по един ден- т.е. 2 дни. Не мога да отделя толкова, всичките ми дни за Куба са 7. Теди, ако отделям по месец за всяка държава, която искам да видя, никога няма да видя и половината от мечтания списък. Все пак трябва и да се работи. За кола под наем всеки трябва да си направи добре сметката, лично аз не бих рискувала. В сайта patepisi.com една приятелка е описала подробно примеждията си с колата. Те са испаноговорящи, за хора, които не говорят испански ще е трудно.

Връзка към мнение

Аз знам, че Лас терасас е по пътя за Веналис, но ако се ходи с екскурзии, а не с кола не става за един ден, просто двете са в различни екскурзии и всяка е по един ден- т.е. 2 дни. Не мога да отделя толкова, всичките ми дни за Куба са 7. Теди, ако отделям по месец за всяка държава, която искам да видя, никога няма да видя и половината от мечтания списък. Все пак трябва и да се работи. За кола под наем всеки трябва да си направи добре сметката, лично аз не бих рискувала. В сайта patepisi.com една приятелка е описала подробно примеждията си с колата. Те са испаноговорящи, за хора, които не говорят испански ще е трудно.

Препоръчвам ти Винялес, долината е уникална за разлика от Лас Терасас. Хавана е невероятен град. Бях там 5 дена и пак не стигнаха да разгледам и опитам всичко, което исках. А хората... никъде другаде не съм виждала толкова готини, сърдечни и интелигентни . 

То ясно, че времето никога не стига, но 3 дена за една държава е по-скоро отметка в списъка, отколкото разглеждане. На мен ми трябва почти седмица само да се ориентирам къде съм, какво виждам, какви са хората, храната и т.н. Но явно всеки си има темпо и стил на пътуване.  :)

Това е Винялес. Лично аз си направих и една разходка долу из червения прахоляк. Обиколих фермите, позяпах моготите отблизо и много ми хареса.

post-181-0-28924700-1401882483_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Това беше нашето превозно средство от Кайо Ларго:)

post-132-0-45934700-1401885958_thumb.jpg

post-132-0-82304800-1401886019_thumb.jpg

 

С нас имаше едни немци, които като видяха самолета, лекинко пребледняха... но не всички биват превозвани с подобен род летателни средства.

Относно Сиенфуегос или Тринидат- категорично Тринидат. А ако имате време да се повозите с парният влак до долината Iznaga/ Valle de los ingenios, чудничко ще си изкарате.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това самолетче изглежда много по хубаво, от това, което аз видях. Веси, с коя агенция летяхте до Кайо Ларго и на каква цена, и от къде я намерихте? Може и на лични, макар, че информацията ще е полезна и на други.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

За съжаление информацията ми няма да е абсолютно достоверна. По времето, по което ние бяхме (2009), доста неща са се променили, особено в туризма. Екскурзията я купихме през агенция, която беше в хотела във Варадеро. Колко е струвала- не си спомням. По наше време варианта за рент а кар, въобще не съществуваше, тур агенции имаше само по хотелите и съответно цените бяха подобаващи. Нямаше почти никакви възможности за резервиране на т.нар. каса партикуляр (частни квартири), просто защото такова нещо като интернет там не съществуваше... Доколкото чета и сега не е особено масов, но тогава го имаше само в супер хотелите (платен и бааааавен) и в тяхната Хаванатур (представяш си Балкантурист от онова време, в кубинския и вариант)

Връзка към мнение

Здравейте, 

 

 

От доста време със съпругата ми разискваме варианта да отидем до Куба, докато все още има нещо социалистическо в нея. От там идеята прерастна в една малка карибска обиколка.

 

Първоначалния план е:

16 януари 2015 - Брюксел - Варадеро (с Jetair)

Варадеро - Хавана (6 дни в Куба)

Куба - Гранд Кайман (с Cyaman Airways)

Гранд Кайман - Кингстън, Ямайка (3 дни в Ямайка)

Ямайка - Сан Хуан, Пуерто Рико (3 дни в Пуерто Рико) -  със самолет, доста скъпи билети.

Круиз 7 дни от Сан Хуан по южните кариби (Carnival Valor или Adventure of the Seas на Royal Caribbean)

Сан Хуан - Санто Доминго (Домениканска Република) - с ферибот, ако все още го има

Санто Доминго - 4 дни в ДР

Санто Доминго - Пунта Кана (2-3 дни лентяйстване на плаж)

Пунта Кана - Брюксел (с Jetair)

 

Има доста въпросителни, като най-голямата е дали ще ни дадът визи за US (за Пуерто Рико).

За сега имаме само купени билети на Jetair.

 

Ако имате някакви идеи и предложения ще ви бъда много задължен ако ги споделите.

Благодаря ви предварително и обещавам накрая един подробен пътепис.

 

Аз също много се заглеждам за тази дестинация и затова ми е интересно колко ви излязоха билетите от Брюксел до Варадеро и това ли е най-евтиния вариант според теб да се стигне до там?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също много се заглеждам за тази дестинация и затова ми е интересно колко ви излязоха билетите от Брюксел до Варадеро и това ли е най-евтиния вариант според теб да се стигне до там?

 

От около 5 месеца, проверявам различни варианти. 

На мен ми излязоха около 450 евро, но си добавих и застраховка за канселация.

 

В общи линии стигнах до три варианта (разбира се, сигурно съм пропуснал нещо и може някой да намери друг вариант)

 

1-вия е гореописания, т.е. с JetAir от Брюксел, ако се букне веднага когато обяват разписанието излиза около 410 евро на човек в двете посоки (сега е около 500 евро) - имат за Куба, Ямайка и Дом. Република. 

Гледах и други Туроператори с чартъри, но не намерих нищо толкова евтино. 

Има доста добри цени при last minute оферти особено в края на сезон (март - април), но те са за фиксирани дати и локации. Излизат около 250 евро. Thomas Cook и Arke също имаха доста такива промоции, често и с хотел.

 

2-ри вариант е евтин полет то САЩ  (нужна е виза) и от там да се търсят полети, има доста авиокомпании които летят до Карибския басейн, но без Куба. Полети за Куба от Маями са за емигранти.

Ако целта е Куба и кацнеш в Ямайка примерно, полета от Ямайка до КУба е в рамките на 200-300 долара.

 

3-ти вариант е евтин полет до Канада (виза) и промоция на някой от техните големи туроператори

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз също търся от много време и тези са най-добрия вариант според мен. Хем като цена, хем могат да се вземат еднопосочни. Така взех от Брюксел до Варадеро с връщане от Канкун до Брюксел. Излязоха ми по 430 евро и така не се налага да се връщам обратно в другата държава, спестявам от излишни визи, полети и при това полетите са директни.

Връзка към мнение

Само, че липсата на часове вече започва да ме дразни, искам да ги вържа с полети от Бг, каква ще ми е ползата, ако докато ги чакам полета от Бг ми стане примерно 200 евро, при положение, че сега е под 140.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.