Прескочи до съдържание

Няколко часа в Бергамо, дайте идеи?


Георги

Препоръчани мнения

Има, има какво да се види в Милано, въпроса е какво искаш да видиш )

 

Забравих преди малко най-важното: нощувките в Милано (Дори и около централната гара :)) са около 1-2 пъти по-високи от тези в Флоренция, Болоня, Виареджо, Пиза, Римини.

 

Buon viaggio :) 

Връзка към мнение

А от Милано до Верона има ли директен транспорт?

От Милано има директни влакове до Верона и пътуват средно около 1.20 - 2 часа в зависимост от това какъв е влака. Цената на регионалните влакове не се променя и няма значение дали ще купите билети предварително или на място. За бързите влакове е добре да се купи билет предварително, тъй като там вече цената се променя.

 

Относно настаняването, доколкото виждам имате 2 дни и половина, а искате да посетите 4 места (Милано, Бергамо, Верона и Беладжо), което ми се струва трудно постижимо или най-малкото ще претупате всяко от местата. Жертвайте поне Милано или Бергамо, двата пълни дни отидете до Верона и Беладжо, а половинката ден прекарайте в Милано или Бергамо (по избор). Ако все пак държите да видите и Милано и Бергамо, по-добре отидете следобеда в Бергамо, а след това се базирайте в Милано. Така ще може да се върнете евентуално по-рано от Беладжо и/или Верона и да ви остане поне някой следобед за Милано, освен това от Милано има доста повече връзки (и с Верона и с ез. Комо).

Редактирано от vllaaddo
Връзка към мнение

И аз бих се включил с едно питане за Бергамо:

Къде нощувате там, когато прекачвате за друга дестинация на следващия ден? Летище, някакъв хостел, хотел?

Търся си нещо за 1 нощувка между полетите за октомври месец и не ми се дават кой знае какви пари:)

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 В Бергамо нощувките ще да са по-евтини, отколкото в Милано

 

Аз не забелязах такова нещо. Бях в Бергамо мин. октомври. Е, озорих се да намеря нещо под 30Е на човек. Имам предвид хостел. Без храна и т.н., защото бяхме само за нощувка, тъй като правихме връзка там.

Та, няма. Спахме за по 30Е.

В Милано, според мен, някакъв непретенциозен хостел, ако не по-евтино, ще е толкова.

 

Vanko, ние нощувахме тук

https://www.booking.com/hotel/it/central-hostel-bg.bg.html?aid=368032;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2717%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=29bf2b527edf8d4fed131652d68960e8;dcid=1;ucfs=1;from_sav=1;srfid=f6d3fc725145f71d0f9a641e882377277d2e8319X1;highlight_room=

 

Мн. е удобна локацията за летището, а и хостелът е мн. добър - чист, хубави стаи и отзивчив персонал.

За средата на окт.миналата година платихме 116лв. за една нощувка / двойна стая, със закуска, от която нямаше как да се възползваме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелите в Бергамо са значително по-скъпи от тези в Милано при нормални обстоятелства, тоест липса на Експо или някакво друго международно събитие в Милано. За сметка на това Бергамо е прекрасен италиански град, в който храната е на изключително високо ниво. Милано е "Тайната вечеря" (която странно поне за мен много българи пропускат да видят по една или друга причина), величествената катедрала и галерията. Простете, но останалото спада в графата "обикновен град за живеене" и не виждам причина да му се отделя повече време. Освен ако не сте по мода, дизайн и т.н. нещица, разбира се...

Връзка към мнение

Имам три пълни дни, защото кацаме рано, затова си мислех Милано и Бергамо да са в един ден. Точно така си представях и аз - Комо и Верона по цял ден. Дано имам късмет с хотелите!

Връзка към мнение

Ако е само нощувка и предстои ранен полет има хотел на 3-4 минутки от летището. https://www.booking.com/searchresults.bg.html?aid=368032;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2717%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=474619d8053d9f98037c757565e0cefd;dcid=4;dest_id=900039315;dest_type=city;highlighted_hotels=83028;hlrd=1;redirected=1;source=hotel&

Иначе избирам ето това в стария град, много ми харесва мястото и сервират най-прекрасната закуска сутрин...https://www.booking.com/hotel/it/agnello-d-oro-bergamo-alta.bg.html?aid=368032;label=booking-name-MAwwjickQVoQNs4vmbOhyQS36078172758%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2717%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=474619d8053d9f98037c757565e0cefd;dcid=4;ucfs=1;srfid=79e61656a30fbac4417a227860b0a4adb6781a92X11;highlight_room=

Супер са местата, но не е много бюджетен вариант. Намирам стая за 60 евро на датата, която търся :)

Връзка към мнение

Търся хотели, които да са близо до гарата и в Милано и в Бергамо с идеята да мога бързо да се придвижвам до местата за разглеждане. Идеята ми е първия ден да се настаним възможно най-бързо в Милано и да го разгледаме. Вторият ден да сме във Верона. Третия ден да разгледаме Комо и следобед да се насочим към Бергамо за настаняване. До края на вечерта да разгледаме Бергамо и сутринта на четвъртия ден да летим обратно.

Някой да има по-добри идеи?  :)

Връзка към мнение

Не искам да те разубеждавам, но това е буквално непостижимо. Първо- пътувате с обществен транспорт и ако видите нещо и остане време, то ще е не повече от няколко часа на място. Айде дори да пришпорите Милано, че и Верона за езерото е буквално надничане. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Третия ден да разгледаме Комо и следобед да се насочим към Бергамо за настаняване. 

 

На Комо примерно 4 часа ли ще бъдеш? По-добре или цял ден в Комо, или цял ден в Бергамо. Да не говоря, че за мен един ден в Милано е малко. Грешка ще е ако се препуска. 

 

Аз бих пропуснал Верона, защото с нея си върви Падуа, Виченца, Мантуа. Докато Милано, Бергамо, Комо е по-добре логистично.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Явно ще трябва да се примиря и да пропусна Бергамо или Верона... според вас кое си заслужава повече? Защото не съм сигурна дали ще имам възможност да се върна вече в този район...

Връзка към мнение

И моите 5 стотинки по темата:

Помисли си какво точно те привлича да гледаш и каква е целта на посещението ти. Защото например за Комо половин ден е и малко, и напълно достатъчно. Аз май съм била около 4-5 часа там, но успях да видя  центъра на Комо и да погледам празника за лятното слънцестоене, Катедралата, да се разходя около езерото и да се кача на Брунате, където да направя разходка, за да снимам гледките и да видя къщата на Славейков. След това поне 1ч вечерях в заведение. Та ако искаш поглед към Комо времето ще ти стигне. Ако обаче целта е не град Комо, а езерото - времето няма да стигне да обиколиш градчетата около него.

За Бергамо - за стария град с разходка и влизане в църкви също ще ти стигнат няколко часа. Ако обаче искаш да опознаеш основно интересните места в Бергамо - чита Алта и чита Баса ти трябва поне ден.

Конкретно на въпроса кое да отрежеш между Бергамо и Верона? Мое лично мнение е да бъде Бергамо. Верона стои малко по в страни и специално трябва да се реши за пътуване до там. Бергамо е освен хубав град и точка, от която се правят много и различни пътувания и вероятността да се върнеш пак там е в пъти по-голяма. Иначе са си различни градове и сравнението е трудно. На мен фаворит ми е Верона, но й Бергамо си има своята стойност и е градче, заслужаващо да му бъде отделено необходимото време.

Връзка към мнение

Не смятам, че Верона е непостижима за един ден от Милано, напротив... Както и Комо (ако става въпрос за града Комо, а не за Варена и десетината градчета по езерото + разходка с корабче). Е, Падуа, Виченца и Мантуа, които вървят с Верона няма да се видят в един ден, ама...

Бергамо може добре да се разгледа за половин ден. Естествено ако има повече време е по-добре, ама колкото толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Верона не е за пропускане. А и при добра комбинация с влакове или рентакар - ще стане 2 в едно. При последното ми пътуване до Севера направих следното- кацнах в Бергамо, с автобус до Милано, вечеря и нощен клуб там и с първия влак за Генуа. Спането, разбира се, във влака. Генуа цял ден - връщане и спане в Милано. Хотел 45 е за стая. На следващия ден Милано - галерия, Тайна вечеря, Пасаж Виторио Емануеле, Дуомото, Университета, а на сутринта с влак към Венеция. Спирки - Верона, Падуа и късно вечерта Венеция. Един ден за Венеция и през Тревизо за София.

Колкото до езерата Комо и пр. - не мога да споделя нищо. Просто не са моя тип пътуване. 

Връзка към мнение

Постижимо е да- да се стигне, да се погледне набързо и да се тръгва за следващото място. Но за разглеждане и усещане съвсем не.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някакви други идеи за спане с удобна логистика до летището на Бергамо? Може и в Милано да е, пак се стига за 40-50мин с автобуса. Става въпрос за 10 октомври.

Единственото, което намирам и е сравнително евтино е това --> https://www.airbnb.com/rooms/4729127

Естествено, би ми се искало да съм в Бергамо, за да го разгледам, но съм си определил бюджет от 40-50лв нощувка.

Същото ще ми се наложи да търся и за полета обратно - на 16 октомври вечерта

Връзка към мнение

Искам да се включа и аз. Пристигам следобяд към 13,40ч в Бергамо,  трябва да спи в Италия /полета ми за Лисабон е с 1 нощувка/не сме били в Милано и много ми се искаше до прескочим до там,но от прочетеното до тук, май по  добрия вариант е спане в Бергамо.

Колко е пътя от летище Бергамо до Милано и с какво е най добре да се пътува. Сутрешния полет ми е в 9,15ч, трябва да сме поне в 7ч на летището.Благодаря Ви! Страхотни сте изчела съм до тук всичко и направо съм раздвоена.Даже май сте взели привест и нощувка в Бергамо, за която си мислех в началото ще е най добре. Пътувам на 28 септември...така като гледам раздвижването на магеланци по това време е голямо, нищо чудно да се засечем с някой... .

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някъде около 50 минути. Излизаш от летището в Бергамо и си на стоянката на автобусите. 5 евро в посока, 9 двупосочно, може и онлайн. Последния път ние спахме в хотел /доста смотан/ на Милано Чентрале, където спират и откъдето тръгват автобусите и за сутринта си бяхме запазили трансфер в 5,20, в 6 бяхме на летището.

http://www.terravision.eu/?adws=EN&gclid=CJ3HxfubuscCFRQTGwodQ7UG1g

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Искам да се включа и аз. Пристигам следобяд към 13,40ч в Бергамо,  трябва да спи в Италия /полета ми за Лисабон е с 1 нощувка/не сме били в Милано и много ми се искаше до прескочим до там,но от прочетеното до тук, май по  добрия вариант е спане в Бергамо.

Колко е пътя от летище Бергамо до Милано и с какво е най добре да се пътува. Сутрешния полет ми е в 9,15ч, трябва да сме поне в 7ч на летището.Благодаря Ви! Страхотни сте изчела съм до тук всичко и направо съм раздвоена.Даже май сте взели привест и нощувка в Бергамо, за която си мислех в началото ще е най добре. Пътувам на 28 септември...така като гледам раздвижването на магеланци по това време е голямо, нищо чудно да се засечем с някой... .

 

Моят план е същият, през Бергамо до Лисабон. Само, че ще е по-рано през септември, на 20.9 

Връзка към мнение

Моят план е същият, през Бергамо до Лисабон. Само, че ще е по-рано през септември, на 20.9 

Моят също, но средата на октомври.

 

Хайде, ако някой намери добра планировка за нощувката и трансфера към летището за полета до Лисабон, нека да пише:)

Аз съм написал по-горе какво намерих в airbnb.

Връзка към мнение

Хора, какъв ви е проблема с полета до Лисабон?.

Ако полетът е в 9.15 ч. сутринта трябва да сте на летището в 8 ч. Полета е в Шенген, ще има проверка само на багажа. Колкото и голяма да е опашката повече от 10-15 мин никога не съм чакала на тази проверка.

Градския транспорт и в Милано и в Бергамо работи по това време. От Милано трябва най-късно в 6.45 да сте хванали автобуса за трансфер до летището. Тогава хората отиват на работа и е възможен трафик. Не виждам смисъл от предварително заплащане на трансфера, тъй като автобуси много и ще се качите на този, който тръгва, а не на точно определен, за който сте платили предварително.

От Бергамо не помня колко дълъг е пътя до летището, но също не отнема повече време, отколкото ако тръгнете от Милано.

Търсете си нощувка на удачна цена, а не толкова да е близко до автогарата и не се притеснявайте за полета. Е няма да спите до късно, ама нямате грижи откъм транспорт, че да има нужда от специална логистика.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Лично аз проблем с трансфера нямам, понеже вече съм го правил, но не намирам места за спане на нормални цени, явно заради експо-то... А и предпочитам да съм в Бергамо, защото искам да го разгледам, понеже всеки път при трансфер се подценява това място.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.