Прескочи до съдържание

Няколко часа в Бергамо, дайте идеи?


Георги

Препоръчани мнения

Не помня дали някой е пускал официалния сайт на града. Там има няколко Б енд Б. Погледнете за вашите дати какво е положението.

Имайте пред вид, че Бергамо по принцип е доста по-скъп град откъм нощувки, защото там местата са ограничени, а от друга страна се правят смените с раян и пътникопотока е огромен. Мисля, че ЕХРО-то допълнително влошава нещата.

 

http://www.visitbergamo.net/en/search/?tematica=ospitalita&sottotematiche[]=b_e_b

Връзка към мнение

Дефинирай "нормална" цена ?

Бвргамо - Милано - Бреша е златният триъгълник на Италия и принципно е доста скъпо дори в хостел.

Под 50 евро едва ли се намира нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Бергамо срещу жп гарата се намира автогарата. В един от офисите на автогарата се намира БиБ офис. Винаги на ласт минът може да се намери стая за 40-45 е. Стаите са в различни части на града. Моята беше точно на изхода на въжената линия, водеща до стария град в реновирана сграда и беше едно от най-луксозните БиБ, които съм посещавал. Супер място и за разходка, и за спане. Иначе цените са около и над 50 е. в няколкото близки до центъра хотела.

Връзка към мнение

Дефинирай "нормална" цена ?

Бвргамо - Милано - Бреша е златният триъгълник на Италия и принципно е доста скъпо дори в хостел.

Под 50 евро едва ли се намира нещо.

До 50лв за мен е нормално.

 

Примерно това --> https://www.airbnb.com/rooms/7961430.

Не е в Бергамо, но мога да разгледам Бергамо и да се прибера към Милано по-късно вечерта.

Връзка към мнение

Дали мога да платя билети за влак онлайн? Също и за обществен транспорт в Бергамо? Ако може и повече подробности за пътуването до Верона... 

Благодаря предварително!  :)

 

За обществения транспорт в Бергамо мога да препоръчам тридневната им туристическа карта, която по спомен беше само 7 евро. Много ми беше полезна :) 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, имам въпрос. В Бергамо има ли вътрешен коридор, който може да се използва, за да се кача от един полет на друг? Само с ръчен багаж съм. Благодаря!

Връзка към мнение

До колкото знам няма. Излизаш на гейта, от който се качват другите за обратния полет. Летището е малко, ще се оправите бързо. Около 30 минути преди полет излиза от кой гейт ще излитате.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, имам въпрос. В Бергамо има ли вътрешен коридор, който може да се използва, за да се кача от един полет на друг? Само с ръчен багаж съм. Благодаря!

 

Има ,ако сте в лилавата зона.Но и да не сте ,пак не е страшно.Летището е малко.Виж на кой "гейт кацате" и от кой излитате!Или разгледай плана на летището подробно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Привет Магеланци, няколко въпроса от мен, дано не карам някой да повтаря информация, която вече я има, но все пак не разбрах:

 

1) Как се казва въпросната пицария и не ми стана ясно от картата къде точно се намира? В друга тема ли е обсъждано по-подробно?

 

2) Тъй като нашият полет пристига в 00:00, резервирахме нощувка в Airport Hotel. Някой знае ли дали може да се стигне до там пеша, или само с такси? На картата изглежда близо до летището, но по средата има магистрала?

 

3) На сутринта, за да стигнем до долната спирка на първия фуникуляр, трябва ли да се върнем до летището, за да хванем автобуса, или има спирка на по-удобно място?

 

Моля за малко помощ, че какъвто съм заплес, като нищо отново ще си изтърва полета на връщане, ако не планирам нещата добре :blush: Благодаря!!

Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

1. Пицарията е по- скоро пекарна Il Fornaio. Продават всякакви печива и сладки и солени. Вкусно е. Намира се на главната улица Via Colleoni 3- няма как да я сбъркаш.Ето как е обяснил блестящо Фичо в пост #26 на стр.2 в темата.

 

2.Мисля, че до хотела трябва да вземете такси.

 

3.Автобусът до Бергамо тръгва от летището и трябва да попиташ в хотела дали спира наблизо. Иначе се връщаш до началната спирка

Редактирано от clete
Връзка към мнение

Ако сте в този Airport Hotel Bergamo (Via Don Ubiali 1, 24060 Bagnatica) ще трябва да отидете до летището, за да вземете автобус за Бергамо.

Можете директно да се качите до Чита Алта, може и да слезете за фуникуляра, ако ви е толкова интересно.

 

OBJ00169.JPG

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Автобусът от жп гарата в Бергамо за Citta Alta на отиване спира на Piazza San Alessandro, и на връщане ли оттам трябва да го взема и дали за варианта отиване- връщане важи билета от 5 евро или има по-изгоден?

 

Колко време е нужно за основно разглеждане на Стария град - 2-3 ч? Ясно ми е, че се претупва по -този начин, но по -добре от нищо  :) Иначе смятам да отида до там от Милано, обаче ми се иска да отида и до ез. Комо. Отделен ден мисля да оставя за Верона  :) Моля за съвет  :)

Връзка към мнение

Картата за цял ден може вече да не е 5 евро, защото последния път през януари единичния  билет беше вдигнат, но така или иначе важи за целия ден. Не знам къде е тази пиаца, но автобуса отива до последна спирка пред входа на крепостта и от там го взимаш за връщането. 

Два часа са напълно достатъчни за основните неща в Чита алта. Може да се комбинира с основното в Милано, правила съм го

Верона съм комбинирала с Виченца.

Връзка към мнение

 2-3 часа за стаpия гpад биха били достатъчни, ако няма да се ходи по музеи. Бергамо е прекрасно градче и е по-добре да му се отделят 3 часа отколкото нищо. Ние с 2 деца го обиколихме за малко повече от половин ден, но влизахме в археологическия и природонаучния музей и това ни отне доста време.  

 

Във Верона не съм убедена дали си заслужава цял ден особено, ако е предвидена нощувка там. По-скоро до следобед и след това пътуване към друга локация.

Връзка към мнение

Автобусът от жп гарата в Бергамо за Citta Alta на отиване спира на Piazza San Alessandro, и на връщане ли оттам трябва да го взема и дали за варианта отиване- връщане важи билета от 5 евро или има по-изгоден?

 

Колко време е нужно за основно разглеждане на Стария град - 2-3 ч? Ясно ми е, че се претупва по -този начин, но по -добре от нищо  :) Иначе смятам да отида до там от Милано, обаче ми се иска да отида и до ез. Комо. Отделен ден мисля да оставя за Верона  :) Моля за съвет  :)

 

Да, това е най-удобното място за взимане на автобуса на връщане. На отиване можеш да слезеш в новия град да хванеш още един фуникуляр нагоре. Няма по-изгоден от 24 часовия билет за 5€. Може да се справиш и с 2 билета по 2.30€, ама например фуникулярите отваряха по-късничко и може да не се вместиш в 90-те минути...и въобще, всекидневно харчиш 40 цента за доста по-големи глупости от спокойствието да не си гледаш часовника дали ще се вместиш в 90 минутния билет :)

 

2-3 часа са ОК са долната част на старият град, ако не влизаш по разните катедрали, кули и църкви - само обикаляне и съзерцаване, по някоя пица, полента или джелато. Горната част според мен е по-изискваща и като време, и като физически усилия. За 2 часа няма да имаш какво да направиш освен може би един двупосочен с фуникуляра колко да видиш града отгоре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако често смяташ да ползваш Бергамо за прекачване, както е доста удобно, може да си спестиш пътя и да видиш нещо друго (просто като идея и едно различно мнение). Това ако не летиш от Бергамо сега де.

Връзка към мнение

5 евро си е все още картата за целия ден. Бяхме преди месец в Бергамо на връщане от Лисабон. Летяхме от Барселона до Бергамо рано сутринта. В 8, 30 бяхме в Бергамо на летището. Купихме си карти и веднага хванахме автобус №1. Ето маршрута му на движение.

 

post-662-0-32511100-1471983690_thumb.jpg

 

Слязохме на централна гара. Точно срещу нея е автогарата, а встрани на нея са шкафчета за оставяне на багаж.

 

post-662-0-25723200-1471984083_thumb.jpg

 

Оставихме си в тях куфарите и се качихме на следващия автобус, като слязохме на последната му спирка. На втория фуникуляр, но тъй като той работеше от 10 часа, слязохме към центъра на Стария град. Точно до спирката на автобуса има голяма карта на Бергамо със забележителностите.

 

post-662-0-85152100-1471983770_thumb.jpg

 

Много ни хареса Стария град, просто не ни се тръгваше. Стояхме някъде около три часа и беше страхотно. Пиците от Фурната са най-вкусните пици, които сме яли в Италия. Или поне така ни се стори, но наистина бяха страхотни. 

 

post-662-0-98060100-1471983808_thumb.jpg

 

post-662-0-86335600-1471983829_thumb.jpg

 

 

След което се върнахме отново до фуникуляра. Качихме се с него до крепостта. Гледката от там  към Бергамо е невероятна и отново с него се върнахме до спирката на автобуса, Слязохме до автогарата, взехме си куфарите и в 13,30 обратно на автобуса за летището от спирката пред автогарата.

 

post-662-0-45468200-1471983903_thumb.jpg

 

Полета ни беше в 16 часа за София.

Мисля, че за три четири часа ще можеш спокойно да разгледаш Стария град, площада, Катедралата, невероятно красива е, да се изгубиш из малките улички и да хапнеш страхотна пица.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

За да не пиша в друга тема и да се повтарям накратко ще изложа плана в тази:

 

На 02.10 летя за Милано до Malpensa, кацам около 12 на обяд  - оттам автобус до Централна гара - оттам метро за 1 спирка до хостела - настаняване - разглеждане на Милано център- нощувка (имам 3 нощувки и  3-те са ми в Милано, няма смисъл за толкова кратко време да прекарам ценни часове в пътуване за спане...)

 

03.10 - Сутринта ез. Комо (до Varenna с влак - ферибот до Bellagio - влак от Варена до Милано) - от Милано към Бергамо (няколко часа, дано са повече от 2 - не мисля да влизам по музеи и др. подобни с оглед на спестяване на време) - връщане от Бергамо към Милано

 

04.10. от Милано към Верона (цял ден си мисля) - може и Верона да се съчетае с Бергамо, но по- вероятен ми е варианта за 2-ят ден, тъй като на езерото ми се струва много цял ден 

 

05.10 - към летището рано сутринта и няма време за обиколки  :blush:

 

Ако имате по-добри идеи, ще се радвам да споделите. Проблема, както знаете е, че искам да видя възможно повече и затова става така накъсано и едно ще е за сметка на друго :blush:  :)

 

P.S. Има ли надежден вариант от Varenna до Бергамо, за да си спестя време? Варианта с връщане до Милано е с оглед, че там гарата е по-централна и влаковете по-начесто, но вариант, ако има такъв от Варена директно до Бергамо, ще  ми спестят ценно време за Бергамо!  ;)  :)

 

Колко време се пътува от гарата на Бергамо до Citta Alta   автобус № 1  :rolleyes:

Редактирано от vili_gp
Връзка към мнение

Вили, не съм ползвала, но съм чувала че от летище Бергамо има директни автобуси до езерото Комо. Потърси и виж дали е вярно. Така може да направиш Милано-Бергамо-Комо-Милано. Моето мнение, обаче е да избереш едно от двете Комо или Бергамо и да се концентрираш върху него. Иначе си губиш времето в път, а не в разглеждане. Бергамо, аз ти го вкарах в главата, така че по-добре се откажи от него и го остави за друг път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вили, не съм ползвала, но съм чувала че от летище Бергамо има директни автобуси до езерото Комо. Потърси и виж дали е вярно. Така може да направиш Милано-Бергамо-Комо-Милано. Моето мнение, обаче е да избереш едно от двете Комо или Бергамо и да се концентрираш върху него. Иначе си губиш времето в път, а не в разглеждане. Бергамо, аз ти го вкарах в главата, така че по-добре се откажи от него и го остави за друг път.

 

Ама проблема е, че и Бергамо ми хареса  :lol:  :lol: Ти си виновна  :lol:  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Катя мравката

Здравейте, аз също се каня да ходя на 19.10 от Милано до Комо, но мисля да се завъртя повече около езерото и планирам нешо такова, но всичко е взето от интернет и не е проверено.

От Милано до град Комо с влак. От Комо до Белажио с автобус - около 70 мин но пътят е покрай езерото.

То Белажио до Варена с ферибот - около 11 минути бил пътят, но не знам тези фериботи на колко време минават!

От Варена до Менажио с ферибот - около 12 мин бил пътят.

От Менажио до Комо с автобус - около 1 час. Този бряг на езерото бил по- красив? Мисля си пътьом за вила Карлота но не знам заслужава ли си по тове време на годината. Или вила Мелци за есен е по-добре

Виждам че с Trenord има еднодневни билети по 16 евра за цяла Ломбардия /регионални влакове и автобуси, но без фериботи/ 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.