Прескочи до съдържание

Няколко часа в Бергамо, дайте идеи?


Георги

Препоръчани мнения

Изглежда има автобус до Varenna обаче пътуването е около 2:11 ч.  :)  с Trenitalia излиза около 1:15 ч с Regionale влак, ако се вярва на интернет  :rolleyes: 

Как смяташ този 1,15 мин. ? Доколкото разбирам искаш да ги направиш в един ден и Комо и Бергамо. В такъв случай сметката на времето трябва да обхваща и времето за връщане от Бергамо до Милано и  пак си станаха 2 часа.

Връзка към мнение

Как смяташ този 1,15 мин. ? Доколкото разбирам искаш да ги направиш в един ден и Комо и Бергамо. В такъв случай сметката на времето трябва да обхваща и времето за връщане от Бергамо до Милано и  пак си станаха 2 часа.

 

Ами като задам маршрут от Варена до Бергамо сам се изчислява пътя, но разбира се аз го приемам ориентировъчно това време, няма как точно до минута да се изчисли  :blush:

Комо и Бергамо ми се ще за 1 ден или Верона и Бергамо е другия вариант.... За съжаление искам и Комо и Бергамо и Верона  :lol: По-скоро се чудя кое с кое, а не кое за сметка на кое, защото всичките ми харесват, ама имам 2 дни пълни - 3 красиви места, които искам да посетя....Милано е ясно. 

Връзка към мнение

Здравейте, аз също се каня да ходя на 19.10 от Милано до Комо, но мисля да се завъртя повече около езерото и планирам нешо такова, но всичко е взето от интернет и не е проверено.

От Милано до град Комо с влак. От Комо до Белажио с автобус - около 70 мин но пътят е покрай езерото.

То Белажио до Варена с ферибот - около 11 минути бил пътят, но не знам тези фериботи на колко време минават!

От Варена до Менажио с ферибот - около 12 мин бил пътят.

От Менажио до Комо с автобус - около 1 час. Този бряг на езерото бил по- красив? Мисля си пътьом за вила Карлота но не знам заслужава ли си по тове време на годината. Или вила Мелци за есен е по-добре

Виждам че с Trenord има еднодневни билети по 16 евра за цяла Ломбардия /регионални влакове и автобуси, но без фериботи/ 

 

Ами и Bellagio и Varenna ги дават за много красиви места, откъдето да се любуваш на езерото, затова съм се спряла на тях, ферибота от Варена до Беладжо пътува около 15 мин. и се надявам да е на често

Връзка към мнение

Ами като задам маршрут от Варена до Бергамо сам се изчислява пътя, но разбира се аз го приемам ориентировъчно това време, няма как точно до минута да се изчисли  :blush:

Комо и Бергамо ми се ще за 1 ден или Верона и Бергамо е другия вариант.... За съжаление искам и Комо и Бергамо и Верона  :lol: По-скоро се чудя кое с кое, а не кое за сметка на кое, защото всичките ми харесват, ама имам 2 дни пълни - 3 красиви места, които искам да посетя....Милано е ясно. 

Принципно не е невъзможно да се направи. Хващаш влак около 8 най-късно от Милано и в 9 си във Варена. Влака е директен , пътува около час. Разглеждаш Варена за час - два - три и отиваш с корабче до Беладжо също за час - два - три (да речем до към 14.30 - 15 да си приключила с двете градчета). Хващаш влак от Варена за Бергамо в 15 (ориентировъчно), пътува се около час и 10 - 15 минути общо, но се прекачва в Леко, да го имаш предвид. Около 16 ще си в Бергамо, което ще разгледаш до 19-20 и след това с нов влак за около 50 минути си обратно в Милано. Трябва да си провериш добре разписанията на всички влакове и корабчета разбира се, че октомври особено корабчетата не са много на често. Поне деня тогава все още е  сравнително дълъг ... Няма да имаш чак толкова много време за всяко от градчетата, но все пак по-добре от нищо, а и Беладжо и особено Варена са доста малки  :)  

 

п.с. като се качиш на корабчето от Варена за Беладжо, седни от лявата страна, респективно на връщане от дясната :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
 

 

На 02 ще сме базирани на парко ди Монца за спортно мероприятие на пистата.  Следобед мисля да направим Леко и Варена,че не що ми се губят от листата.Може да се организараме заедно с влакчето. :)

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Комо и Бергамо ми се ще за 1 ден или Верона и Бергамо е другия вариант.... За съжаление искам и Комо и Бергамо и Верона  :lol: По-скоро се чудя кое с кое, а не кое за сметка на кое, защото всичките ми харесват, ама имам 2 дни пълни - 3 красиви места, които искам да посетя.... 

Ако правилно схващам - билетите ти са до/от Малпенса.

В такъв случай Бергамо го остави за някой друг път, Wizz летят до там и достатъчно често евтини билети. А често се налагат прекачвания там, така че все ще ти се отдаде случай да го разгледаш. Иначе наистина е много приятно градче. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На 02 ще сме базирани на парко ди Монца за спортно мероприятие на пистата.  Следобед мисля да направим Леко и Варена,че не що ми се губят от листата.Може да се организараме заедно с влакчето. :)

 

Става, много ще бъде хубаво ако може да го направим така, за мен ще е удоволствие  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Прочетох цялата темичка и вече имам план как да оползотворя своите 6-7 часа в Бергамо.

Останаха ми следните въпроси:

1. Тъй като пристигам на жп гарата и искам да стигна до San Vigilio и реално като транспорт в посока може да ползвам само двата финикуляра. Мога ли да закупя еднодневната карта от 3 евро /само за града/, защото реално няма да я използвам до летището и не знам дали има смисъл от тази от 5 евро.

Инфото гледам от тук:   https://www.atb.bergamo.it/en/atb-network/tickets/fare-system

И изобщо, какви са зоните за целите на градския транспорт.

 

2. Тъй като съм в понеделник в града, трябва да забравя неколкократно споменаваната, прекрасна тратория "La Colombina" /влюбих се в балкончето/ и препоръчания от Тони Da Franco, защото и двата почиват този ден, може ли да ми препоръчате нещо друго изпитано или да се доверя на другия фаворит в темата пекарната Il Fornaio  и също препоръчаната тук Polentone Citta Alta на Piazza Mercato delle Scarpe, а после да потърся само кафе или аперетивче.

 

Изобщо този понеделник ми проваля заплануваното влизане Капелата Колеони и Кулата Кампаноне, но нищо.... ще запълня с друго.

Редактирано от Георги
оправяне на текста
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

някой може ли да ми препоръча добър хотел в Бергамо? Погледнах в темата назад, харесвам си, обаче няма почти нищо под 80-100 евро за вечер, а пък нещо не ми се дават. Иначе отиваме специално да се разходим до Бергамо, не прекачваме, та ни се ще хотелът да е в центъра, а не до летището. Идеи?

Връзка към мнение

Хотелите в Бергамо са безумно скъпи ( на какво отгоре, да се чуди човек), не знам колко хора сте, но прегледай в airbnb, може да има по-прилични неща.

Връзка към мнение

Спали сме в HN , но през някой сайт и беше поносима цена и хотела беше супер. Колко дни сте там? Ако е повече от 2 ще ви доскучее.

Връзка към мнение

A, само за един ден - отиваме в събота следобед и се връщаме в неделя следобед


Хотелите в Бергамо са безумно скъпи ( на какво отгоре, да се чуди човек), не знам колко хора сте, но прегледай в airbnb, може да има по-прилични неща.

Да, чак проверих да няма някакво събитие по това време. Както и да е, май ще взема нещо през MMT за около 50-60 евро

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Приет и от мен!

След изчерпателно причитане на темата бях достойно организирана за разходката до Бергамо и от там за Милано (който...не ни впечатли особено). Бях дръпнала офлайн карти и естествено набелязах така вкусно описаната пицария Ii Fornaio.... не разбирах защо не можеч да я откривм веднага, а то -затворена е за ремонт до февруари според бележката на вратата

Връзка към мнение

Приет и от мен!

След изчерпателно причитане на темата бях достойно организирана за разходката до Бергамо и от там за Милано (който...не ни впечатли особено). Бях дръпнала офлайн карти и естествено набелязах така вкусно описаната пицария Ii Fornaio.... не разбирах защо не можеч да я откривм веднага, а то -затворена е за ремонт до февруари според бележката на вратата

Явно е традиционно затваряне. Миналата година беше същото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Моля за съвет. Планираме (2 майки с 2 деца) да пътуваме с Уиз до Милано през пролетната ваканция. Кацаме в Бергамо. И сега се чудя - дали първата и последната нощ(за последната е ясно , де) да спим в Бергамо или от летището направо за Милано. Имаме общо 5 нощувки. 

Връзка към мнение

Моля за съвет. Планираме (2 майки с 2 деца) да пътуваме с Уиз до Милано през пролетната ваканция. Кацаме в Бергамо. И сега се чудя - дали първата и последната нощ(за последната е ясно , де) да спим в Бергамо или от летището направо за Милано. Имаме общо 5 нощувки. 

Ако сте решили твърдо последната нощувка да е в Бергамо, то е излишно и първата да бъде там.

Останалите нощувки не ги разкъсвайте за да не губите време.

На Милано може да отделите два дни и два дни за нещо в района.

Връзка към мнение

Ако сте решили твърдо последната нощувка да е в Бергамо, то е излишно и първата да бъде там.

Останалите нощувки не ги разкъсвайте за да не губите време.

На Милано може да отделите два дни и два дни за нещо в района.

Последната трябва да е там,защото полетът е в 8 и нещо. А как мислите, дали всичките други 4 нощувки да са в Милано или някъде другаде? Приемам съвети, защото досега съм ходила в Италия с кола, мъж, а сега съм водач на групата.

Връзка към мнение

Последната трябва да е там,защото полетът е в 8 и нещо. А как мислите, дали всичките други 4 нощувки да са в Милано или някъде другаде? Приемам съвети, защото досега съм ходила в Италия с кола, мъж, а сега съм водач на групата.

Това, че полета е в 8, не значи, че не можете да стигнете навреме до летището и от Милано.

Зависи каква програма ще имате и какво искате да видите.

Предвид, че времето може да е супер неустойчиво направете план А и план Б.

Аз бих се позиционирала в Милано и от там да правя разходки, ако времето позволява.

Връзка към мнение

Ако сте решили твърдо последната нощувка да е в Бергамо, то е излишно и първата да бъде там.

Останалите нощувки не ги разкъсвайте за да не губите време.

На Милано може да отделите два дни и два дни за нещо в района.

Връзка към мнение

Наистина дай малко повече подробности какви са ви интересите, защото Милано е доста противоречив град и не на всички се харесва :) При положение, че сте с деца, това предполага доста пица и сладолед, а Бергамо е перфектното градче за консумирането им :)

Връзка към мнение

Мисля, че сме по-близо до летището и така по-бързо и спокойно да стигнем. А и искам да разгледаме Бергамо.


Момичета са на по 11 г. Искам и в музеи да влезем, замъци, ще се пробвам да купя билети за "Тайната вечеря".  Мотаене по улици, за пицата и сладоледа няма да отварям дума( обичаме ги много). Чудя се до кое градче да отскочим единия ден, пристеснявам се дали ще се оправя с влаковете.

Връзка към мнение

Мисля, че сме по-близо до летището и така по-бързо и спокойно да стигнем. А и искам да разгледаме Бергамо.

Момичета са на по 11 г. Искам и в музеи да влезем, замъци, ще се пробвам да купя билети за "Тайната вечеря".  Мотаене по улици, за пицата и сладоледа няма да отварям дума( обичаме ги много). Чудя се до кое градче да отскочим единия ден, пристеснявам се дали ще се оправя с влаковете.

С влаковете е супер лесно да се оправите.

 

Щом са момичета, вероятно Верона ще им хареса. Става за еднодневно посещение.

А ако времето ви изненада приятно Комо е добър вариант.

 

В Милано има и замък, и други интересни места.

Бергамо също е интересно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Привет на всички писали по темета. Прицелихме се в доста места. Ние, обаче се каним да нощуваме в един апартамент с Стария град и понеже сме с кола, а осигурен паркинг няма, а подразбрах, че има и рестрикции свързани с движението на автомобили там, някакви идеи може ли споделите. Благодаря предварително.

Връзка към мнение
На 6/16/2017 в 12:32, Gargamel каза:

Привет на всички писали по темета. Прицелихме се в доста места. Ние, обаче се каним да нощуваме в един апартамент с Стария град и понеже сме с кола, а осигурен паркинг няма, а подразбрах, че има и рестрикции свързани с движението на автомобили там, някакви идеи може ли споделите. Благодаря предварително.

Има паркинги и в стария град, а до колкото помня там нямаше такива ZTL зони, в които можеш да влезеш в нарушение без да разбереш. По-скоро ориентацията ще е трудна и тежка. Имаш ли информация от собственика на апартамента какво е положението с паркирането? Опция предполагам е и да оставите колата долу, и да се придвижите до апартамента с фуникуляра. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

Има паркинги и в стария град, а до колкото помня там нямаше такива ZTL зони, в които можеш да влезеш в нарушение без да разбереш. По-скоро ориентацията ще е трудна и тежка. Имаш ли информация от собственика на апартамента какво е положението с паркирането? Опция предполагам е и да оставите колата долу, и да се придвижите до апартамента с фуникуляра. 

Благодаря. Собственика каза, че ще ни даде пропуск - как ще стане още не знам, пък и обещаването не е като даването. Ще видим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.