Прескочи до съдържание

Салонен багаж при комбинирано пътуване с Wizz Air и Ryanair - правила и съпоставки


Препоръчани мнения

за салонния багаж горе долу ясно. в другия багаж има ли някаква възможност да нося харпун за риболов ?

 

В куфара съм почти сигурен, че няма да имаш проблем, но е достатъчно специфично за да попиташ изрично избраната авиокомпания дали е разрешено. Подозирам, че е нещо, което в различните авиокомпании има различни условия. 

Връзка към мнение

или законодателството на държавата в която отиваш. преди малко четох Българския закон и като хладно оръжие се води   лък и арбалет. ятаган също. а за брадвичка нищо не пише . за харпун нищо не пише. за какъв ми е да отида на екзотична дестинация и да не мога да ловя риба и да си запаля  огън ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ми ако според законодателството на държавата е забранено да имаш харпун, отиваш в друга държава... Чак пък толкова не са рестриктивни

Връзка към мнение

Ми ако според законодателството на държавата е забранено да имаш харпун, отиваш в друга държава... Чак пък толкова не са рестриктивни

да речем че там няма скенер. да ама, авиокомпанията. през сума ти  летища ще има ли проблеми ?

Връзка към мнение

Не знам да има проблеми с всякакви ножове, брадви и самурайски мечове, в чекирания багаж, разбира се. Лично аз съм носил ножове без да питам никого. За ръчен харпун става дума нали, не нещо огнестрелно или с газ под налягане?

Може да питаш компанията конкретно, но не бих очаквал да има проблеми.

Връзка към мнение

Не знам да има проблеми с всякакви ножове, брадви и самурайски мечове, в чекирания багаж, разбира се. Лично аз съм носил ножове без да питам никого. За ръчен харпун става дума нали, не нещо огнестрелно или с газ под налягане?

Може да питаш компанията конкретно, но не бих очаквал да има проблеми.

за арбалет съм сигурен. говорих с един приятел който е пътувал до щатите и едва се отървал от затвора

Връзка към мнение

Някой има ли актуална информация как стои въпроса с прословутите колела на ръчния багаж при Wizz air, Ryanair и Vueling? Ако стърчат извън обявените размери на багажа има ли голям шанс да ме накарат да го чекирам? При Wizz air ще платя за голям салонен багаж.

Връзка към мнение

Някой има ли актуална информация как стои въпроса с прословутите колела на ръчния багаж при Wizz air, Ryanair и Vueling? Ако стърчат извън обявените размери на багажа има ли голям шанс да ме накарат да го чекирам? При Wizz air ще платя за голям салонен багаж.

По принцип и колелата, трябва да влизат в мярката.

Моят съвет е при Wizz air, ако колелата са извън размера, доста по-добре изглежда и вероятността да се случи доплащане е по-малка, когато ви посочат да сложите багажа в мярката, да го поставите с колелцата нагоре.

Въпреки това, ако следят стриктно, може и да се наложи доплащане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

добре де аз съм бос по тези въпроси. искам да попитам. производителите на куфари не се ли съобразявар със авиокомпаниите ? авиокомпаниите не се ли съобразяват със производителите на куфари ?

Връзка към мнение

добре де аз съм бос по тези въпроси. искам да попитам. производителите на куфари не се ли съобразявар със авиокомпаниите ? авиокомпаниите не се ли съобразяват със производителите на куфари ?

 

Това е една много дълга тема, но най-общо, всяка авиокомпания решава за себе си какви размери на багажа да предложи на своите пътници, а производителите на куфари само това и чакат, за да предложат вместо един универсален, няколко "многофункционални" размера на куфари...

Доколкото знам, за чекирания багаж, все пак има установени правила по отношение на тегло и размери, които са съобразени с физическото натоварване на обслужващия персонал на летището...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Евгени Димитров

Търся билет до Полша. Връщането от Варшава до София е с един стоп, но двата полета се изпълняват от Уиз. Питането ми е, може ли да си чекирам багажа във Вършава и оттам да си го търся направо в София?

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Добре, ако реша да пътувам с един голям куфар, 2 пъти ли трябва го да платя? Като платя и на отиване веднъж и на Раян веднъж и то излиза колкото полските авиолинии.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Именно, колкото отсечки летиш, толкова пъти трябва да го платиш. Нискотарифните продават само директни полети от точка в точка и всякакви прекачвания са за сметка и отговорност на пътника.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преместих няколко мнения за позволен ръчен багаж тук: http://magelanci.com/topic/1147-непозволен-багаж-в-самолет/?p=144180

Връзка към мнение
Евгени Димитров

До Полша ми се очертават З полета с Уиз. Смятам да платя за голям салонен багаж, което е по 25 лева на полет. Обаче този голям салонен багаж дали ще го признаят на Раян за free или да си платя €20 за 15кг. Куфара ми излиза с 5 см повече в ширина за Раян. Надявам се, че ме разбрахте.

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение

Виж сега, няма "дали ще го признаят"... Ако го премерят, няма да го признаят. Ако не го премерят - минаваш. Ама не можеш да знаеш предварително. Вземи по-малък куфар, така че да влиза в размерите на Райън, тогава ще влезе в размерите на големия багаж на Уиз (виж първите постове в темата). Или пътуваш с мек сак, който да може да се натъпче в рамката. Или рискуваш и си плащаш, ако ти премерят багажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте :)
 
Ноември месец ще пътувам до Берлин с Ryanair (за първи път летя с тях). Ще ми направят ли проблем, ако големият ми салонен багаж е 48х 28х 25? Сакът е мек и според мен ще успея да го вместя, като няма да го препълвам много..

 

post-5647-0-39437300-1476639523_thumb.jpg

Връзка към мнение

Ако влиза в клетката нямаш проблем. Моят опит е, че на око преценяват дали не превишаваш размера и ако решат, че е така те карат да го измериш в клетката. Не знам обаче как ще прецениш колко да го напълниш, че да влезе.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще съм там за 3 дни и нямам нужда от много работи. Ще сместя най-необходимите неща и ако го напълня целия май ще трябва да търся алтернатива.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.