Прескочи до съдържание

Салонен багаж при комбинирано пътуване с Wizz Air и Ryanair - правила и съпоставки


Препоръчани мнения

Здравейте :)

 

Ноември месец ще пътувам до Берлин с Ryanair (за първи път летя с тях). Ще ми направят ли проблем, ако големият ми салонен багаж е 48х 28х 25? Сакът е мек и според мен ще успея да го вместя, като няма да го препълвам много..

 

attachicon.gif14699850_1319603554727430_1827739124_n.jpg

Размерите на Раян са 55,40,20 ако не се лъжа ,няма да  имаш никакъв проблем.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

И аз ще летя с Ryanair  за 1 път . Фотографската ми раница е с размер 35х25х18 при разрешени 35х20х20 дали ще мога да мина с нея или трябва да я прибирам в салонния багаж?

Връзка към мнение

И аз ще летя с Ryanair  за 1 път . Фотографската ми раница е с размер 35х25х18 при разрешени 35х20х20 дали ще мога да мина с нея или трябва да я прибирам в салонния багаж?

Мисля ,че няма да имаш никакъв  проблем За 15-20 полета с тях никога на е са ми правили проблем за багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля ,че няма да имаш никакъв  проблем За 15-20 полета с тях никога на е са ми правили проблем за багажа.

И аз на това се надявам, но се чудя дали да не сложа една от малките декатлонски раници в куфара за всеки случай или да робвам варианта с торбичка от безмитна , ако се наложи.

Връзка към мнение

И аз на това се надявам, но се чудя дали да не сложа една от малките декатлонски раници в куфара за всеки случай или да робвам варианта с торбичка от безмитна , ако се наложи.

Аз винаги си носа и една малка раничка

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

Преместих питането в темата за въпроси за Райън (където всъщност вече е питано за това) http://magelanci.com/topic/1269-ryanair-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8/page-97

Връзка към мнение

На мен в един момент така ми омръзна преди пътуване да вадя куфари и чанти (прибрани по три-четири една в друга), да меря и напасвам различни размери за комбинирани пътувания (близки и далечни), че един ден извадих всички куфари и чанти, измерих ги, направих една таблица „син куфар, черен куфар, … = толкова см/см/см“  и я забучих в гардероб "пътуване".

 

Сега само отварям файла с размерите, сравнявам с изискването на АК и вадя точните куфари/чанти.

 

А за най-често ползваната комбинация Ryan-Wizz имам готовата табличка:

post-1693-0-55885200-1484640835_thumb.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
Публикувано: (редактирано)
На 7.06.2014 г. в 11:07, rik4o каза:

1. Действащите в момента правила (копирани са директно от сайтовете им):

Wizz Air

1. Малък салонен багаж:
Ако салонният Ви багаж е с размери 42x32x25 см или по-малък, можете да го вземете на борда безплатно. Той трябва да се побира под седалката пред Вас. - безплатно

2. Голям салонен багаж:
Ако Вашият салонен багаж е по-голям от размерите на малък салонен багаж, но не надвишава 56x45x25 см, можете да го вземете на борда срещу такса. Той трябва да се побира в горния багажник. Вие трябва да сте в състояние да го поставите в горния багажник без чужда помощ. – платено*

*Таксата за превоз на голям салонен багаж се определя в зависимост от полета Ви. Правилата могат да се прочетат на сайта на авиокомпанията и  зависят от различни фактори. Може да се провери конкретно за всеки полет.

За полети след 29 октомври 2017 година Wizz Air въвеждат нови изисквания за салонен багаж. Пътниците имат право да вземат на борда безплатно багаж с размери 55х40х23 см. С WIZZ PRIORITY си осигуряват възможност да носят и малка чанта с размери 40х30х18 см

 

Три бързи извода:

1. Няма как да не се признае, при всички уговорки за липса на гаранция от превозвача за вземане на борда на ръчния багаж, че новите условия осигуряват 50% увеличение на размера в сравнение с предишната големина разрешен безплатен багаж.

2. При новите условия на Wizz Air почти се изравняват (с разлика от 3 см) безплатните багажи на двата нискотарифни превозвача.

3. И така, при комбинирано пътуване с Wizz Air и Ryanair е достатъчно да сте си осигурили чанта с универсалните размери 55х40х20 см .

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , rik4o каза:

За полети след 29 октомври 2017 година Wizz Air въвеждат нови изисквания за салонен багаж. Пътниците имат право да вземат на борда безплатно багаж с размери 55х40х23 см. С WIZZ PRIORIT си осигуряват възможност да носят и малка чанта с размери 40х30х18 см

 

Три бързи извода:

1. Няма как да не се признае, при всички уговорки за липса на гаранция от превозвача за вземане на борда на ръчния багаж), че новите условия осигуряват 50% увеличение на размера в сравнение с предишната големина разрешен безплатен багаж.

2. При новите условия на Wizz Air почти се изравняват (с разлика от 3 см) безплатните багажи на двата нискотарифни превозвача.

3. И така, при комбинирано пътуване с Wizz Air и Ryanair е достатъчно да сте си осигурили чанта с универсалните размери 55х40х23 см .

за комбинирано пътуване: 55/40/20 см

Редактирано от Zara
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 2 минути , Zara каза:

за комбинирано пътуване: 55/40/20 см

Това е вярното. Поправих. Благодаря! :-)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , bad kid каза:

Чак 50 % не е разликата, по-скоро около 20.

Ако трябва да сме точни - даже малко над 50% увеличение, като обем. ;) 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 54 минути , Topfly каза:

Сега някой нека да препоръча един хубав салонен багаж 55х40х20 см. подобно на тези които предлага Ryanair цък

На късмет преди два месеца се отбих в един Lidl в Гърция, където имаше меки куфари с идеална изработка (промазана тъкан и леки - 2.3 кг, ако не се лъжа, с 4 подвижни на 360 градуса колелца и телескопична дръжка) за 22 евро парчето. Добре че бях тръгнал с раница, която навръщане прибрах в куфарчето :lol:

Размерите са ТОЧНО тези: 55х40х20 см. (включително колелцата), като има допълнителен разпъващ цип, който позволява да "прекалиш" малко в 20-ката :biggrin:

Не съм ги виждал в българските им магазини, но вероятно скоро ще се сетят да ги пуснат по-масово.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Topfly каза:

Сега някой нека да препоръча един хубав салонен багаж 55х40х20 см. подобно на тези които предлага Ryanair цък

И в друга тема съм писала... Мъжът ми ползва ето този сивия на Гранд Гепард - нищо че пише 23 см, побира се идеално в клетката на Ryan, а и тези 3 см горница вероятно ги дават заради това, че капакът е разтегателен - има цип, с който обемът на куфара се увеличава с няколко сантиметра. От хубав и здрав промазан плат е, колелцата са здрави, лагерни и хубавото при тях е, че са скрити - не стърчат като при куфарите с 4 и е много трудно да ги изкъртят, дори и да чекирате куфара, освен ако някой умишлено не ги изкърти. 

Редактирано от chandni
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 19.07.2017 г. в 13:48, Topfly каза:

Сега някой нека да препоръча един хубав салонен багаж 55х40х20 см. подобно на тези които предлага Ryanair цък

Препоръчвам ти любимото ми Ронкато.

Много е лекичко и удобно, освен това - здраво.  При последното ходене в Сицилия си купихме от новата им серия -  ултралеки, куфарче за ръчен багаж +2 раници.

 

https://www.roncato.com/en/pl/luggage/cabin+luggage/cabin+luggage.html

 

 

 

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 19.07.2017 г. в 13:46, Гост каза:

На късмет преди два месеца се отбих в един Lidl в Гърция, където имаше меки куфари с идеална изработка (промазана тъкан и леки - 2.3 кг, ако не се лъжа, с 4 подвижни на 360 градуса колелца и телескопична дръжка) за 22 евро парчето. Добре че бях тръгнал с раница, която навръщане прибрах в куфарчето :lol:

Размерите са ТОЧНО тези: 55х40х20 см. (включително колелцата), като има допълнителен разпъващ цип, който позволява да "прекалиш" малко в 20-ката :biggrin:

Не съм ги виждал в българските им магазини, но вероятно скоро ще се сетят да ги пуснат по-масово.

Пресни новини от Гръцко - другата седмица тези ще ги има отново и то на по-ниска цена. Който е на юг и му трябва куфар, да не пропуска.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.