Прескочи до съдържание

Ryanair и безсрочна лична карта


Препоръчани мнения

Въпрос за чек-ин на Райан ер. Когато се прави това он-лайн се изисква вкарване на данни от личната карта на пътника. Проблем няма, но когато валидността на личната карта е безсрочна, а  се дава само възможност за посочване дата, месец, година...... тогава , как  се постъпва? 

Връзка към мнение

Поразгледах из интернета, съветват да оставиш полето празно. Възможно е да ти излезе съобщение да въведеш като дата на изтичане датата на последната отсечка от пътуването. Източник: http://ryanair.site-forums.com/t1260-eu-card-no-expiration-date-lifetime-card

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не знаех, че документите стават безсрочни след определена възраст. Във всички държави ли е? Първият съвет, който прочетох, беше да се въведе максималната валидност, но за Уиз. Не съм ползвала райан и не знам дали е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз силно се съмнявам, че ще направят на въпрос, каквото и да въведете

 

Точно така. Тук идеята е документите за самоличност да бъдат валидни към датата на пътуването, което естествено включва и дата на завръщане в страната. Има определени страни, които изискват специална валидност на документите. Това са дискутирани от нас в този форум случаи на изискване за влизане в страната от три до шест месеца преди изтичане срока на валидност на документите. Това обаче са изключения от правилото. Моят съвет е при подобен случай да се посочва максимален срок на валидност на документите, като конкретно за България този срок е десет години. В конкретния случай, ако пенсионер с безсрочна лична карта реши да се регистрира онлайн, нека просто да попълни това поле с датата на издаване на своята лична карта като прибави към нея точно десет години...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

в петък ще пътувам с баща ми за Берлин, а неговата лична карта е безсрочна. Може ли да споделите дали някой е имал проблем на летището ако е написал произволна дата на валидност.

Връзка към мнение

Въпрос за чек-ин на Райан ер. Когато се прави това он-лайн се изисква вкарване на данни от личната карта на пътника. Проблем няма, но когато валидността на личната карта е безсрочна, а  се дава само възможност за посочване дата, месец, година...... тогава , как  се постъпва? 

 

 

В събота се свързах с онлайн съпорта на Райън точно по този въпрос. 

Посъветваха ме да отбележа максимална валидност на документа 10 години, считано от датата на издаване.

 

Т.е. издадена ЛК на 05.01.2016 и безсрочна се записва 05.01.2026 при чекиране.

 

Полетът е на 15 декември - след това ще имам яснота върве ли тази валидност. 

 

Разбира се, ще се носи и разпечатан разговорът със съпорта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато правих чек-ина, бях въвела дата на валидност до  2026, въпреки , че се получаваха повече от 10г. от издаването на личната карта. Нямаше никакъв проблен - никъде. Всичко мина безпроблемно и без никакви въпроси.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 години по-късно ...

Здравейте. Когато се прави чекиране за полет на човек, който е с безсрочна лична карта, в кутийките за ден, месец и година какво се вкарва за да се направи чекирането? Ако не се вкара нищо ме връща назад.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.