Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Е, приятели, мисля си, че е време да си отворим една тема за БългарияЕР. 

Ще бъде добре да споделяме тук впечатления, новини, промени. Все пак говорим за Национален превозвач.

 

Моето впечатление: тъй като летя често с тях, имам впечатление, което затвърждавам почти всеки месец с няколкото ми полета между BOJ - SOF /често via VAR/, както и на някои по-дълги разстояния.

 

Накратко:

- добри пилоти - най-приятните ми полети са били с нашите пилоти - кацанията им са като приземяване в пух; винаги се включват от кабината на български и английски с нужната информация; понякога изничат от кабината и оглеждат пасажерите, което е много приятно; овладяват самолета във всякакви ситуации - за тях 10-ка!

 

- кабинен състав - винаги са любезни, усмихнати, отзовават се на всяко повикване и помагат с каквото могат; дори в полетите, които са с ненормално ранни и късни полети - те са усмихнати и отзивчиви. Има едни полети SOF-BOJ via VAR, който излита от Т2 в 23.55, прелита над VAR и после каца в BOJ - към 01.30 - кабинният състав е грижовен и усмихнат. същите тези момчета и момичета, на следващата сутрин, са станали в 3.30, за да са в 4 на летището в BOJ, т.к. им предстои обратен полет, който излита в 5 сутринта и отново ни посрещат с усмивка, въпреки, че им личи умората по лицата.

 

- самолетите ни са добри, имаме си вече и нови; БАетата ми липсват много - хубави машинки; 

 

- новите ембраери - вярно е, нови са, сигурно са изгодни, спрямо останалите машини на пазара, произвеждат се от братска Бразилия, чийто президент е с полубългарски корени, както между впрочем се оказа че и Зукърбърг  на Фейса също бил кръстен на дядо си Марко, и той полубългарин... никак не ми харесва обаче конфигурацията на седалките - между 2 и 3 ти ред има огромно пространство, което е необяснимо за мен, защо е оставено, след което от 3-ти ред се почва мъката - толкова е тясно, че не може да се издържа. Недай си боже, този пред теб да си пусне седалката, и коленете са ти смачкани, а масичката просто ще те убие. Седалките са като пейки - крайно твърди, неудобни, нищо физиологично няма в тях. Постоянно мрънкам на стената на фейса, да оправят седалките, поне конфигурирането им и да разширят малко редовете, но за момента е без ефект - обажда се още някой, но дали ще стане това - нямам представа... между другото седнах и в бизнеса - и там положението не е кой знае колко по-широко, малко по-удобни са креслата. Да не говорим, че разположението на редовете е такова, че се пада точно по средата на илюминатора, и до теб напрактика е пластмасата на самолета - ти прозорец почти нямаш, виждаш някаква част от предния илюминатор, но е кошмар да седиш в тъмницата. Та никак не съм доволен от тези ембраери - летях и на четирите SOF, VAR, BUR, PLO - всичко е еднакво. Чух че щели да закупят още 5, ако и те са така - жална ни майка, ако трябва да летим с тях.

 

- кетъринг - предпочитам повече течности и не обръщам внимание на храната, но ако я има - то наистина трябва малка промяна - поне вафлите да са морени или мура, а сандвичите да са с някакъв по-нормален хляб, че са малко калпави. Все пак за 3 часов полет, може да се помисли по въпроса. Шоколадчетата не са лоши, нямам представа каква им е цената, но по-добре да ги сменят с мура-лешник, например, че сутрин в 5 часа да ти се помаже шоколада по гърлото не е много приятно, повярвайте ми.

 

- разписание - тук всичко е хаотично - и доста неизвестно - често получавам мейли със сменени часове, обединени полети, преместени такива и разбира се - канселирани такива, което е ужас - явно липсва стабилност в мениджмънта на компанията, все още са неориентирани, нямат твърди позиции, което е в ущърб на клиента - пасажерите изтърпавят една - две грешки, но не и системни

 

- цени - и тук нещата са неясни, нагоре-надолу, чудя се каква е печалбата от полетите до Берлин, които са по 70 евро двупосочно, а например увеличението на цените до Бс например на цена от 200 лв двупосочно, почти изпразни самолетите... не намирам логика в цените на БгЕР, колкото и да се опитвам да открия.

 

- багажи, че аз дори съм имал загубен багаж от Бс до Сф, е, впоследствие се оказа че просто си седял там някъде зад лентата, и изобщо чудя се, защо да обвиняваме самата авиокомпания, като тя има договор с наземен оператор, който е отговорен за това? изключвам тук факта, че БгЕР като приема свръхтовар, просто не може да натовари всичко в самолетите си... и дано не дойде времето, в което незаетите седалки, ще се товарят с багаж, подобно на полетите на Air Koryo  :)

 

И така - пожелавам им една такава птица някой ден с любимата на шефа дестинация:

 

post-18-0-71876500-1365833450_thumb.jpg

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

- цени - и тук нещата са неясни, нагоре-надолу, чудя се каква е печалбата от полетите до Берлин, които са по 70 евро двупосочно, а например увеличението на цените до Бс например на цена от 200 лв двупосочно, почти изпразни самолетите... не намирам логика в цените на БгЕР, колкото и да се опитвам да открия.

 

Логика има, разбира се и тя се изразява в една дума: конкуренция. Виж кои компании летят до Берлин и кои по споменатата от теб дестинация :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Логика има, разбира се и тя се изразява в една дума: конкуренция. Виж кои компании летят до Берлин и кои по споменатата от теб дестинация :)

ОК, за конкуренцията съм съгласен. Но се чудя друго - каква е общата стойност да ги наречем на консумативите до Берлин и обратно и на същите до Бургас и обратно? И като приспаднем разходите за един полет, каква печалба остава?

Връзка към мнение

Aми примерно с Бургас избиват моментните загубите към Берлин. Все пак линиите им не са автономни.

 

П.С. Много хубав анализ !!!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, цените на билетите не са спрямо това колко струва, а спрямо това колко пазара може да плати. Което е нож с две остриета - от една страна могат да те цакат яко по монополни дестинации, от друга като има конкуренция цените падат под себестойността им. 

 

Темата, ще я преместя в дискусии, не ми се струва строго авиационна, а нека и други да си кажат мнението.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Aми примерно с Бургас избиват моментните загубите към Берлин. Все пак линиите им не са автономни.

 

П.С. Много хубав анализ !!!

Все ми се струва, че в момента действат по-скоро на инат с Берлин. Защо не развиха една Будапеща и се отказаха? Защо попречиха на ЕрФранс със сутрешните полети до CDG, а сега огромни цени, празен сутрешен полет и пълен вечерен към CDG, т.к. цените на сутрешния са доста отгоре. И общо взето, като следя цените по код-шеърните им линии, всичките са с по 50 Е отгоре, спрямо другия авиопревозвач. И в това време пускаме Берлин на цената на билет Варна - София с влак  :) , че и с два багажа от по 23 кг на човек, което би следвало да оскъпи още стойността на полета? Подобно е и състоянието на линията до Атина. За Букурещ - там вече е смехотворна работата - пет стотака на билет. 

Връзка към мнение

Да, цените на билетите не са спрямо това колко струва, а спрямо това колко пазара може да плати. Което е нож с две остриета - от една страна могат да те цакат яко по монополни дестинации, от друга като има конкуренция цените падат под себестойността им. 

 

Темата, ще я преместя в дискусии, не ми се струва строго авиационна, а нека и други да си кажат мнението.

Точно това се получи - яко цакане, до степен, в която преди две седмици Бс-Сф обедния полет в понеделник дойде А319 и бяхме има-няма 30 човека...което е безумие - тук загубите от този полет отиване-връщане са със сигурност не 100, ами 500 %, като добавим и ненормалното разписание и часове - полет в 23.55 ч и то през Варна..., и сутрин полет в 5 часа... хората масово се отдръпнаха от линията. Така се случи, че летях средно по 2 пъти в седмицата от миналата година септември до днес и виждах все по-променящите се към лошо ситуации по линията. Дано от май да се стабилизират нещата. Онзи ден най-накрая дойде обедния полет вече и в четвъртъците и през май цените са паднали с по 20 лв на билет...поне за момента.

 

А колкото до раздела - не знам дали няма да бъде удачно да си имаме един раздел - Авиокомпании - и в него само това да има, така ще е по-прегледен форума.

Връзка към мнение

Все ми се струва, че в момента действат по-скоро на инат с Берлин. И в това време пускаме Берлин на цената на билет Варна - София с влак  :) , че и с два багажа от по 23 кг на човек, което би следвало да оскъпи още стойността на полета? Подобно е и състоянието на линията до Атина. За Букурещ - там вече е смехотворна работата - пет стотака на билет. 

Ами именно: целта е да пътуваш в тях до Берлин, да са празни полетите на другите превозвачи, които да се оттеглят и Bulgaria air да станат монополист.

 

Букурещ е смехотворна работа откъм цени, наистина. Предният път хората се възмущаваха, че при такива цени са ги качили на витлов самолет хахахаха.

Връзка към мнение

Не знам какво не им харесвате на ембрейърите, но преди месец летях с един от тях до Амстердам и съм много доволен от машината, салона, разстоянието между седалките и т.н. Виж на връщане летях с един от до болка познатите стари, износени и очевидно за пенсия А 319. За обслужването на борда няма смисъл да отварям дума. Да, приятен и вежлив персонал, чудесни пилоти, но дотук...

Връзка към мнение

Не знам какво не им харесвате на ембрейърите, но преди месец летях с един от тях до Амстердам и съм много доволен от машината, салона, разстоянието между седалките и т.н. Виж на връщане летях с един от до болка познатите стари, износени и очевидно за пенсия А 319. За обслужването на борда няма смисъл да отварям дума. Да, приятен и вежлив персонал, чудесни пилоти, но дотук...

 

Duke, колко си висок и широк? И на кой ред беше? Не ти ли направи впечатление теснотията? Не видя ли че нямаш на практика илюминатор до себе си, а си в плоскостите? Ами седалките са като пейка - нито са физиологични, нито са удобни, нито са меки, нито имат подглавници добре изразени... това за новите ембраери...

Връзка към мнение

Вие все едно сте на презокеански полет :) според мен за полети в Европа и теснотията, и липсата на (качествен) кетъринг се издържа, това са около 3 часа макс.

 

Не отдавам голямо значение на това дали персоналът е усмихнат и вежлив: hello, good bye и thank you и това е.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Duke, колко си висок и широк? И на кой ред беше? Не ти ли направи впечатление теснотията? Не видя ли че нямаш на практика илюминатор до себе си, а си в плоскостите? Ами седалките са като пейка - нито са физиологични, нито са удобни, нито са меки, нито имат подглавници добре изразени... това за новите ембраери...

 

1.78 m - 73 kg - строен и красив... :D

 

Не, теснотията в Е 190 е сравнима с тази в А 319. За имюминаторите съм съгласен с теб, действително липсва нормална видимост. Бях на първите редове, два-три реда след бизнес класата. Принципно харесвам двойките седалки, макар, че често пътуваме тримата със семейството. Все пак двойките ми дават повече простор...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вие все едно сте на презокеански полет :) според мен за полети в Европа и теснотията, и липсата на (качествен) кетъринг се издържа, това са около 3 часа макс.

 

Не отдавам голямо значение на това дали персоналът е усмихнат и вежлив: hello, good bye и thank you и това е.

За останалите неща съм на сходно мнение, теснотията обаче ме дразни и за 1 час даже :wacko:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не харесвам само едно нещо в националната ни авиокомпания - собствениците й, и управленския подход, или по-скоро липсата на такъв.

Летя с тях само при липса на алтернатива, или при някои промоции, което и в двата случая означава - рядко.

Ембраерите на FB определено не са моят самолет.

 

Мисля, че професионализма на българските пилоти заслужава по-добра национална авиокомпания

Редактирано от wilks
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Всичко мога да преглътна и преживея, но теснотията - НЕ! Съжалявам, но не искам коленете ми да са с травмирани капачки и да търся рехабилитация. На Ербъсите на БгЕр място за колената има, т.к. седалките са рекаро, и отдолу имат една чупка, която те освобождава, за разлика от пейките на ембраерите, които са неудобни на 100 % - твърди, нефункционални, ръбести и пр. недостатъци, че на всичкото отгоре разположени и неправилно. Всички пуфтят, по високите пасажери протягат крак на пътеката - крайно неудобни самолети.

Да, вероятно за по-дребните хора са добри - т.к. до 1.75 няма как да се усети това, но над тези? Дори БАетата имаха достатъчно пространство за краката, което компенсираше донякъде теснотията на средната седалка. Но когато са ми свободни краката и мога да ги пусна под другата седалка, това е комфортно. Да не говорим, че ляха и с доста по-удобни и меки седалки, изключая липсата на подглавници и стърчащите ни глави.

Връзка към мнение

С риск това да стане една циклофренична тема и да си пишем едни и същи неща през 10 страници....

Ясно е, че усещането на всеки е субективно. Обективно е сийтгуру-то... Как пък никой не се оплака от Ембаерите на Ники, които са нагъчкани с максимума от 112 седалки... Или от седалките на Луфти/Оустриън/Суис, които са като градински пейки... Или от сийтпича, който вече си става стандарт да е 30" за традиционни а/к...

Не твърдя, че ФБ са безгрешни или че няма място за подобрения... Но съм склонен да вярвам, че се развиват в добра посока, а това е предпоставка за достигане на големите играчи... :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

akair, разбира се, че се развиват добре, но има неща, които все пак могат да оправят - конфигурацията им е алогична и като чест техен пасажер се дразня от подобна неуредица. защо един път нещо българско да не е като хората?

Връзка към мнение

Разбира се че има неща за подобряване - тя затова се и развива тази а/к. Кога нещо ще стане като хората - ами когато има знания и ноу хау. А знания и ноу хау се трупат по 2 начина - бързо и скъпо - с консултанти или бавно и евтино - откриваш топлата вода за пореден път... Всяка компания решава сама за себе си как иска да го направи ;)

Връзка към мнение

да ти кажа честно, едва ли са необходими свръх-вундеркинди за консултанти, за да разбере един човек, че седалките са ненормално разположени  :) , ми то се вижда с просто око от всеки един човек.

дори им направих безплатна оценка на това, и не съм поискал никаква свръхкомисионна, която да ги доведе до фалит, но кой да чете пасажерските впечатления... в крайна сметка, те нали работят за нас и как ще ме привлекат за по-нататък ако предлагат само неудобства?  :lol:

 

много ми е странно това да викаш консултант за очеизвадни неща, все едно си малоумник, който не може да сметне 2 и 2...

поне в моята професия, докато чакам консултант и болният умря, ако не реагирам на време...

 

 

post-18-0-49491800-1365909869_thumb.jpg

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Консултантите не са свръх-вундеркинди, а хора, които знаят кое има значение и на какво следва да бъде обърнато внимание... Ще се опитам да го обясня с нагледен пример, доколкото е възможно:

Гледна точка 1: ние имаме нови самолети, предлагаме обилна безплатна храна (като с нейното производство създаваме работа на сестрински дирми) и относително евтини билети и по 2 куфара за някои дестинации

Гледа точка 2 : важно е цялостното преживяване за клиента, за да се върне той отново - няма значение дали самолетът е на 2 или 22 години, ако е чист отвън и вътре, има незахабеми и удобни седалки, разположени така, че пасажерите да могат да гледат спокойно и комфортно през илюминаторите; не е толкова важно дали храната е обилна, а дали е вкусна, как е опакована и как е поднесена - брандирани чаши, салфетки, шоколади,...; 2 куфара на човек е сериозно предизвикателство - оставени куфари по летищата, поради недостатъчно място в багажниците, може да създаде много по-лошо впечатление от идеята за повече безплатен багаж - трябва статистика, която да покаже имаме ли място, за да си го позволим...

 

Мисля е ясно коя гледна точка чие мнение визуализира.... :)

Връзка към мнение

Аз оставам с впечатлението, че разчитат на експертизата на собствения екип... :D
Може би смятат, че "консултант" е  синоним на нещо съмнително - повлияни от един хидро проект... :D :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм има няма 1.7м висок и няма проблеми с теснотията. Даже БАе-тата ми се струваха по тесни, а и като се има предвид, че бяха на преклонна възраст не ми се летеше с тях. Седалките на 319-ките са малко по удобни от тези на Ембраерите, но нещата не са чак толкова зле. Емрбаера е по шумен ако си на от двигателите назад. По точно някъде в средата е най шумното място, докато при Еърбъса шума дори в района на крилата не е по-висок. Последно пътувах с Ембраер на предните редове и бях доволен. Ако си с размерите на Слави Трифонов, не само Ембраера ще ти е тесен, но и Еърбъса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нови редовни полети до Будапеща от 24 юни!

 

 

Цена за двупосочен билет: от € 172

Нови редовни полети до Будапеща от 24 юни - четири пъти седмично!

 

408736584.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Guinness
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.