Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

допълнение - вече си купих билети за Будапеща през Trip.bg на цена от 147 Е двупосочен за първия полет на 24 юни и връщане на 27 юни. Бързо разграбвайте.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-измекярската нискотарифна  варненска летяща фирма. :lol:

 

Нали ревахте, че Баетата ВИ били тесни и неудобни. Хайде сега не се оплаквайте от новите и недодялани Хембраери. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-измекярската нискотарифна  варненска летяща фирма. :lol:

 

Нали ревахте, че Баетата ВИ били тесни и неудобни. Хайде сега не се оплаквайте от новите и недодялани Хембраери. :D

Сравнявайки напоследък другите авиопревозвачи, БългарияЕР са си супер във всяко едно отношение - никак не са за подценяване професионализма на нашите пилоти, добронамереният, вежлив и отзивчив кабинен състав. 

Милион пъти предпочитам да платя на БългарияЕР, отколкото на другите. В крайна сметка е въпрос и на чест да летя с националния трибагреник върху самолета. Аз не се срамувам от БългарияЕР и винаги им се радвам, въпреки някои критични бележки, които имам към тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, на мен на няколко пъти не ми искаха парите. 

Веднъж, още като не продаваха билети онлайн, исках да купя билет от Лондон за София и обратно. Обаждах се в офиса им в Лондон в работно време, цял ден няма НИКОЙ.

Друг път купувах билет от Бразилия до България през Рим, гледам някакъв маршрут на добра цена но не може да се купи. Отивам в тур. агенция, човека опитва и казва тоя последния полет е с някакви Bulgaria Air, дето не позволява да се издаде билета, мъчих се цял ден, не става. Ми купих с прекачване Рим-Милано-София, да ми станат не 2 а 3 прекачвания, че 2 са ми малко.

Явно хората не ме искат като клиент и това си е.

Миналата година за пръв път от 10г летях с тях София - Мадрид за връзка с Иберия, ми тия Ембраери са страшно наблъскани, никакво място, облегалката почти не се накланя, а аз съм висок... Толкова тесни седалки не помня да са ми се падали откакто летях на най-задните редове с GOL. И това след като Георги писа, че си били намалили броя на седалките и станало по-широко...

Като цяло отдавна ги избягвам, щото не са партньори с никой и не мога да събирам мили с тях, ама явно не си и струва да се мъча с тях.

Връзка към мнение

Малко стана като онази стара история с компютрите и компотите... :)

Това, че има места в дадена ценова класа, съвсем не значи че те могат да се комбинират с всички други места по всички дестинации - съвсем нормална постановка за а/к, които предлагат полети с прекачване...

Всеки сам избира с колко прекачвания ще пътува, но трябва да е готов да плати съответната цена ;)

Георги вероятно е писал за разредените седалки в Ербъсите на ФБ, което е нещо доста различно от Ембраерите...

Явно не си се возил в Ембраерите на Niki, които са "наблъскани" до максималия възможен брой за модела - 112 (срещу 108 в България Ер)

Компанията си партнира с превозвачи като Иберия, Върджин Атлантик ,... - иначе нямаше да можеш да правиш връзки в Мадрид, Лондон, Рим, ..., но това не значи, че следва да имат договорка за обмен на мили... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За растоянието на седалките в Ембраерите "пищя"  :lol: , откакто пробвах и 4те нови самолета. И снимки качвах, и мерих, и отзиви пращах и всеки път им го казвам и на гишетата, и на отдела за клиенти, и на кабинния състав, и на един от пилотите го казах и писма писах, но съм единствен явно, който се оплаква. Дори им предложих на единия, по-дебелият директор да пробва седалките в 3 часов полет, но в България е така - единици сме тези, които се оплакваме, останалите сумтят, но не обелват и дума. Но поне няма да се откажа, защото тясното си е тясно. Няма спор. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма никакъв проблем да ги разширят. Ще ти шикнат по-висока цена на билета и готово. 

Напротив, достатъчно е да се дръпне по-напред 3-ти ред, т.к. между втори и трети ред спокойно може да легнеш, а не само да седнеш! Кому е нужно това неизползваемо пространство?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Новите цени на България ер за двупосочен полет от София до Варна или Бургас вече е 212 лв. :angry:  Да ни е честито! :D Kaк да не си купи човек 5 билета на тази промоционнална цена.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 212 лв. :angry:  Да ни е честито! :D Kaк да не си купи човек 5 билета на тази промоционнална цена.

Да си купи, ама ако са останали. Сигурно има небивал огромен интерес, и се изкупуват като капачки за буркани през 80-те.   :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако са направили тази глупост, доста пасажери ще загубят. Няма да нъпълнят по 3 самолета дневно. Като помня зимата как от Бс се качвахме по 20 човека и то при намалени честоти, сега ще съжаляват горчиво за това увеличение. И то за да пълним "въздухарската линия" до Берлин...

Връзка към мнение

И поредна стъпка в правилната посока :) :

 

 
Ново работно време на центъра за обслужване на клиенти
24.04.2013
 

Центърът за обслужване на клиенти на България Ер е с ново работно време. За да удовлетвори нуждите на своите клиенти, авиокомпанията вече им предоставя възможност да се свържат със служителите на на Call центъра от 8:00 до 22:00 часа.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да си кажа и аз кратко ревю, защото ми беше първи полет с тях от 2010. Накратко - абсолютно нормална авиокомпания от ниво средно и над средното за Европа. Който си мисли, че  в Austrian или Lufthansa е по-добре откъм обслужване според мен е доста предубеден. 

 

Бях на последния ред в А319 и имаше прилично място за краката. Персонала беше млад, усмихнат и компетентен. С искрен кеф наблюдавах как младичка стюардеса сви сърмите на един чужденец с бизнесменски вид, който си говореше по телефона и реши да се прави на отворен кога според него трябвало да се спират телефоните. 

 

Единствения лек недостатък е, че онлайн чекина работи само от български летища, това е малко неприемливо в 2013 година.

 

Въпреки това, полета ми се случи, защото изпуснах най-евтините оферти за Април месец, които бяха през февруари. Иначе най-вероятно бих избрал друга авиокомпания. Нито патриотизъм, нито комфорт обикновено са водещи за мен, гласувам с джоба си. И след като съм опрял България Ер да ми е най-рентабилна, очевидно съм изпуснал по-добри оферти от конкурентите им :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Нещо не можах да намеря оригинала на тази новина и досега не бях чувал за Skytrax, но вече няколко пъти ми излиза във фейсбука, та може би заслужава коментар от разбирачите тук   ...

 

http://economic.bg/news/19648/1/1/bulgaria-air-e-shestata-naj-losha-aviokompaniya-v-sveta.html

Връзка към мнение

Нещо не можах да намеря оригинала на тази новина и досега не бях чувал за Skytrax, но вече няколко пъти ми излиза във фейсбука, та може би заслужава коментар от разбирачите тук   ...

 

http://economic.bg/news/19648/1/1/bulgaria-air-e-shestata-naj-losha-aviokompaniya-v-sveta.html

 

Оценките на skytrax са крайно субективни, т.е. формирани единствено от мнения на хора, които няма гаранция че са летяли със съответната компания. Нещо като tripadvisor в небето. За БГ еър може да има 3 ревюта и като са лоши, естествено че ще паднем в класацията, спрямо компании които имат хиляди и са горе-долу ОК. 

 

Та, статистика-стъкмистика, мързи ме да проверя конкретния случай, прехвърлих само статията в оригинал от бизнес инсайдър. Любопитното е как български сайтове препечатват информация на чужди издания и пишат тъпотии от рода на "нискотарифни полети до Амстердам", щото е много по-лесно и по-евтино просто да преведеш на 2 на 3 чуждата статия, вместо да се постараеш малко повече да си напишеш своя...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нещо не можах да намеря оригинала на тази новина и досега не бях чувал за Skytrax, но вече няколко пъти ми излиза във фейсбука, та може би заслужава коментар от разбирачите тук   ...

 

http://economic.bg/news/19648/1/1/bulgaria-air-e-shestata-naj-losha-aviokompaniya-v-sveta.html

 

"Наскоро превозвачът добави нискотарифни полети до Амстердам, с което цели по-лесна връзка със САЩ, Канада и останалата част от Европа", пише Businessinsider."

Skytrax се водят експерти в проучване и оценка на летища и авиокомпании, с немалък стаж.

http://www.airlinequality.com/index.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Skytrax

Оригиналът на статията, обаче, и аз нещо не го намерих в Skytrax,  а в Businessinsider е тук

http://au.businessinsider.com/worst-airlines-to-fly-economy-2013-5#20-sky-express-1

(Поне аз до сега не бях чувал за тези Businessinsider.)

 

Моят въпрос е друг: От кога FB изпълнява нискотарифни полети до Амстердам, или докъдето и да било, и на какви точно цени?  :rolleyes:

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Нещо не можах да намеря оригинала на тази новина и досега не бях чувал за Skytrax, но вече няколко пъти ми излиза във фейсбука, та може би заслужава коментар от разбирачите тук   ...

 

http://economic.bg/news/19648/1/1/bulgaria-air-e-shestata-naj-losha-aviokompaniya-v-sveta.html

 

Нашите са превели една статия от този сайт:

http://www.businessinsider.com/worst-airlines-to-fly-economy-2013-5#6-bulgaria-air-15

 

Това е и самата статия - http://www.businessinsider.com/worst-airlines-to-fly-economy-2013-5

 

Смехории откъдето и да се прочете...

Връзка към мнение

Skytrax се водят експерти в проучване и оценка на летища и авиокомпании, с немалък стаж.

http://www.airlinequality.com/index.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Skytrax

 

 

Няма лошо, но рейтингите са формирани само и единствено от участниците, които пишат ревюта. Не са професионално проведени тестове, не е например да формират рейтинга за комфорт на базата на някакво число образувано от разстоянието между седалките умножено по коефициент и т.н. Така че експертността им се покрива до степен, до колкото са създали платформа за приемане на тези ревюта, а всичко зависи от обективността на ревютата, която знаем колко е. 

Връзка към мнение

Няма лошо, но рейтингите са формирани само и единствено от участниците, които пишат ревюта. Не са професионално проведени тестове...

... а всичко зависи от обективността на ревютата, която знаем колко е. 

 

Да де, затова писах, че се водят, пък колко СА в действителност, всеки сам да си преценява :)

А дали са популярни не знам, но често се цитират техни класации и в по-известни от Businessinsider издания.

И Tripadvisor, си писал, са на същия принцип, но мненията там са едни от първите, които някой прочита като реши да посети ново място. Аз като го правя не вярвам на всичко написано там на 100%, но поне имам едно на ум за какви капани, или уловки да внимавам и да съм подготвен. 

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Абе да си го кажем честно, БГ еър не са нещо особено, но не са и чак толкова лоши. Иначе на тоя сайт много хвалят Луфтханза (сред 20-те най-добри), ама от моя опит не си заслужава. Всъщност те може да оценяват и първа класа, ама аз съм летял само икономична, и с удоволствие бих ги пропуснал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За мен БългарияЕР са добра АК и това го пиша на базата си на личния опит, който имам с тях. На моменти се случваше да летя с тях по 2 пъти седмично.

Един недостатък имат и той е разстоянието между седалките в новите Ембраери.

 

Не харесвам хора, които един път са се качили на самолета на дадена АК и правят световни генерални заключения. Това са нищо повече от мрънкалници. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оригиналът излиза от бълхарско http://paper.standartnews.com/en/article.php?d=2013-04-17&article=42520 

 

Ако на някой журналист са му сервирали филия с маргарин по време на полет, то си е   low-cost flight  :) 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.