Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Никога досега България Ер не са ни правили проблем относно ръчен багаж (размери и килограми) + дамска чанта, дори съм почти сигурен, че в общите им условия дамската чанта е включена отделно към ръчния багаж по подобие на голяма част от останалите традиционни авиокомпании...

Връзка към мнение
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.
 
 
Връзка към мнение
преди 7 минути , картофиус каза:
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.
 
 

Това на един билет ли е купено или на два отделни?

Връзка към мнение

Няма значение, защото продават различни класове билети за отделните отсечки. Трябва да се внимава при самата покупка...

 

От друга страна, при определени ситуации това може да се окаже и полезно...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Инфо от преди 3 дни : полет София-Варна-София само с ръчен багаж .

Гледаха на око размера на куфара. Килограми никой не провери ( моя беше около 15 кг) . 

Дамска чанта - без проблем - при това доста обемна е моята.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На ‎2‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 21:13, картофиус каза:
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.
 
 

Явно не сте чели внимателно, когато сте купували. От скоро имат промоционални тарифи само с ръчен багаж, като ръчен багаж при тях  е малък куфар 55/40 см до 10 кг. И аз купих билети София- Варна на по-висока тарифа, а обратният Варна - София ми е на промоционална тарифа 55 лв. само с ръчен багаж, като прецених, че малкият багаж ме устройва. Във всеки случай доплащането на чекиран багаж за вътрешните линии в една посока е 15 евро, т.е. не е непосилна цена, ако се наложи.  

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение
На ‎3‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 18:07, iMari каза:

Пътувал ли е някой тези дни с БГер с тарифа за ръчен багаж, да каже дали са стриктни относно размери/килограми и правят ли проблем за дамска чанта?

Според мен зависи от конкретния човек/персонал дали ще прави проблем. Съмнявам се, че е политика на авиокомпанията да се правят на стриктни нарочно, за да събират допълнително пари от хората. Но пък имам случай от миналото лято, на летище Варна ми се направиха на стриктни за една чанта, която ни се явяваше четвърто парче багаж на трима души и се наложи да я доплатим. Защото имахме 3 броя чекиран багаж + ръчен допълнително имаше всеки пътник.

Редактирано от Jenbel
Връзка към мнение

Даже още по-тежко са го кръстили: Главен мениджър проучване на пазари и развитие на мрежата!

Демек планират да пускат нови линии! А има ли с какво да ги летят или ще закриват и разреждат съществуващите?

Връзка към мнение

Аз правих онлайн чек ин онзи ден и не срещнах трудности - поиска ми името за резервацията, което написах на латински и после въведох номера на резервацията и ме пусна без проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От днес са пуснали игра за билети за самолет и фестивал в Париж: https://www.air.bg/bg/novini/bylgarija-er-podarjava-samoletni-bileti-i-vhod-za-festivala-lollapalooza-v-parij-s-igra-na-obnovenija-si-uebsajt

Връзка към мнение
На ‎8‎.‎5‎.‎2017‎ г. в 23:08, randi каза:

Вие от една позиция какви неща си замечтахте.... Една 319 - ка вероятно ще замине на лизинг за Bangkok Airways.

А на LZ-BUR пише flying on behalf of FastJet.

И човек като надникне във флайтрадара и вижда срещу LZ-BUR да пише авиокомпания FastJet.

В четвъртък летях с LZ-FBC - джобовете на седалките бяха разкъсани по краищата и стърчаха железа. Ако толкова не могат да отделят пари поне за това, направо да се закриват или поне да ги раздадат по-старите на лизинг.

 

Връзка към мнение
On 5/22/2017 at 6:42 PM, rainbou1 said:

А на LZ-BUR пише flying on behalf of FastJet.

И аз тези дни го гледах този надпис и се чудех какво точно значи. Ще го дават под наем на тези ли или какъв му е случая?

 

Връзка към мнение
преди 8 часа, tch каза:

Лоша работа, щом и лятото не могат да ѝ намерят работа....

Те лятото ербъсите въртяха така и така основно чартъри. Сега тези чартъри изглежда ще се поемат от "новите" боинги на Бул Ер, въпроса е кога ще литне първия от тях.. 

 

преди 1 час, Ardent каза:

И аз тези дни го гледах този надпис и се чудех какво точно значи. Ще го дават под наем на тези ли или какъв му е случая?

 

Върна се, не е пребоядисан още предполагам. 

Връзка към мнение
На ‎5‎/‎2‎/‎2017 в 21:13, картофиус каза:
Понеже това е темата за България Ер, случка от вчера: оказа се, че в едната посока имам платен багаж, а в другата не. Както каза някой на опашката за доплащане 'Те явно очакват да отида дотам, да си купя куфар и багаж, и да се върна'.

Аз ако имам избор няма да ги ползвам повече.
 
 

Защо не !?

 

 

На ‎5‎/‎2‎/‎2017 в 21:44, Duke каза:

...

 

От друга страна, при определени ситуации това може да се окаже и полезно...

 

Точно така.

Аз съм ползвал подобни билети (не с Bulgaria Air) и се върнах с няколко бутилки Chianti от Тоскана за подаръци.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
7 hours ago, Георги said:

Те лятото ербъсите въртяха така и така основно чартъри. Сега тези чартъри изглежда ще се поемат от "новите" боинги на Бул Ер, въпроса е кога ще литне първия от тях.. 

 

Върна се, не е пребоядисан още предполагам. 

"Новите" боинги май ще летят за немския Кондор :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

В една (птича) социална мрежа са се похвалили, че на сайта им вече може да се резервират и хотели:

https://www.air.bg/bg/uslugi/hoteli

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.