Прескочи до съдържание

Хотели в Европа


Oshko

Препоръчани мнения

Кой сайт препоръчвате за хотели в Европа?

Предстои ми може би да букна 10 хотела из Европа-та и се чудя, понеже е трудоемко, все пак към кой сайт да се ориентирам, кой ви е любим на вас? От кой е най-вероятно да изкочи най-добра цена.

И също може ли някаква комбинация да се измисли, предвид бройката и от някоя програма за лоялност да излезне все пак нещо реално накрая.

Предполагам най много фенове има booking, като най-масов.

Връзка към мнение

Кой сайт препоръчвате за хотели в Европа?

Предстои ми може би да букна 10 хотела из Европа-та и се чудя, понеже е трудоемко, все пак към кой сайт да се ориентирам, кой ви е любим на вас? От кой е най-вероятно да изкочи най-добра цена.

И също може ли някаква комбинация да се измисли, предвид бройката и от някоя програма за лоялност да излезне все пак нещо реално накрая.

Предполагам най много фенове има booking, като най-масов.

 

Аз най-много използвам booking.com за навсякъде, не само за Европа, но последно време започнах да използвам hotels.com agoda.com Основна причина е, че започнах да харесвам да съм платил хотелите предварително (преди да замина) и да ги изкарам от мислите си за бюджета на пътуването. Всъщност вече се опитвам да плащам предварително каквото мога, не само хотели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелс.ком имат програма за лоялност. След 10 нощувки получаваш една безплатна на стойност средно аритметично от тях (като можеш да доплатиш ако искаш по-скъп хотел).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз от години ползвам booking.com, но напоследък ми се случва да резервирам и през orbitz.com, заради по-добра цена и различни отстъпки с промо кодове. Като цяло най-гъвкав откъм предложения и възможности за вариации си остава booking.com

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Европа най-гъвкав и най-много информация има в booking. Разбира се това не означава, че е така за всички дестинации, примерно за Турция букинг има доста по-малко предложения от други подобни. 

Ако говорим за западна Европа обаче booking си важи.

Ако не търсиш супер евтини предложения (хостели, апартаменти и мотели), а стандартни 2,3 или 4 звездни хотели варианта и за турагент също е добър, понеже имат достъп до GDS-ите и различни B2C платформи, където често има значително по-ниски цени за хотели. Примерно миналата седмица ми излезе цена през един доста добър румънски wholesaler за 4звезден хотел в Будапеща с 40% по-ниска от най-ниската, която намерих онлайн (тогава в hotels.com).

 

Моя съвет е да почнеш с booking от гледна точка на пригледна карта и доста коментaри (за коментари за хотел виж и в trip advisor, макар, че там доста се разводниха).

След като се ориентираш в съответната дестинация и си набележиш район в дадения град или конкретен хотел да направиш един сърч в 

http://www.hotelscombined.com и http://www.trivago.bg  - и двете са мета търсачки които сравняват хотели в различните сайтове. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Предпочитам hrs.de и hotels.de -.com. От лични впечатления - чрез booking попадам на по-лоши места. Може и до късмет да е. И сайтовете за апартаменти, разбира се.

Връзка към мнение

Винаги ползвай първо мета-търсачка за хотели, и чак след това си подбери сайт за резервация.

Оттам нататък, ако не си изровиш купон за поне 10% отстъпка, направо си се минал.

Понякога има купони за определена версия на сайта - сменяй между де, фр, ит, ук, ус, ие и комбинирай най-ниска цена с най-голям купон. Не забравяй, че големите резервационни сайтове имат промоции по райони и хотелски вериги ... хубаво е да потърсиш дали мястото, където отиваш, не е в такъв район.

 

Пробвай http://www.hotelscombined.com/ , http://hotellook.com/, https://www.google.com/hotels/ като за старт :)

 

Резервационните портали са толкова нагли в надценките си, спрямо парите, които реално плащат за стаите, че е грехота и 10 лева отгоре да им се дадат...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А какво ви е мнението за "скритите" оферти на Expedia? Стават ли за употреба или те пращат в десета глуха... Вяро, че очертават район, но все пак...

Ползвал съм ги само веднъж, така че мнението ми не се базира толкова на опита с тях.

Има смисъл само в градове с откровено скъпи хотели и райони, който нямат много съмнителни части - примерно не бих букнал хотел в Bronx area, но с удоволствие ще се метна където и да е в Любляна. 

Има оферти при които "далавера" отстъства почти изцяло, така че при всички случаи добър сърч преди това.

Връзка към мнение

Виж и промоцията на Accor. Хотелската им гама е разнообразна.

Radisson според мен също е приемлив, особено за Скандинавието.

 

Accor си имат програма за лоялни клиенти и имат доста разнообразно портфолио от евтини, средни и скъпи хотели. Новите хотели на Ibis styles и Ibis Budget са на доста удобни локации до летища и т.н.

Най-ниски цени през техния "скопен" сайт или през booking. С друг не работят и са малко тегави като политики.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Търсачката тук във форума, която е в раздел резервации е интегрирана от hotelscombined, има си и нашето лого и всичко :)

 

http://magelanci.com/rezervacii/hoteli/

 

Там има връзки към най-популярните портали също, ще се радвам, ако резервираш през тях. 

 

Иначе, аз лично си оставам фен на booking.com. Главно защото му знам интерфейса и със завързани очи се оправям къде как да кликна, как да резервирам и как да отменя. Да, мета търсачката ще изкара чат-пат по-ниска цена, но едва ли ще е фрапантна разликата, в повечето случаи говорим буквално за стотинки. А няма кой да чете условията на laterooms, expedia и всички. Booking просто предлага удобство, това му е предимството, не толкова цената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично, като бивш фен, вече не изобщо тача букинг.ком-а.

За последните 3 дестинации не можа да се класира изобщо като цени и като представяни хотели. Рядко се намират и хубави купони за него. Тук-там изпъква с някоя оферта, но за местата, които посещавам - рядко.

Връзка към мнение

Accor си имат програма за лоялни клиенти и имат доста разнообразно портфолио от евтини, средни и скъпи хотели. Новите хотели на Ibis styles и Ibis Budget са на доста удобни локации до летища и т.н.

Най-ниски цени през техния "скопен" сайт или през booking. С друг не работят и са малко тегави като политики.

 

 

Защо да не работят ? Аз съм ги виждал на много места  и съм резервирал през RatesToGo.

 

 

P.S. Използвам случая да дам негативна оценка за HotelPronto.com. 

Направих с тях резервация за хотел във Филипини . На потвърждението пишеше съответно delux room , но без допълнителни обяснения.

В сайта обаче въпросната стая беше описана с всички подробности и реших , че не е нужно да са изрично описани и в мейла който получавам като потвърждение.

 

На място се оказа , че въпросната стая си е съвсем basic и с много недомлъвки от хотела ми казаха , че другото крило било в ремонт.

Влизам в сайта на  HotelPronto.com да им покажа какво включва описанието на стаята за която съм платил и за моя изненада те вече изобщо са свалили този хотел от продажба  и липсваше каквото и да е инфо ???

Почуствах се като пълен глупак , защото нямаше с какво да докажа в хотела , че съм платил за по-висока категория настаняване.

Когато резервирах тия същите стаи в които ме настаниха на място бяха двойно по-евтини и на място цената на рецепция също беше двойно по-ниска от това което аз заплатих предварително в пълен размер на HotelPronto.

 

Mислех да пиша жалба до сайта , но в крайна сметка нямах нищо черно на бяло , защото не ми мина и през акъла да направя  скрийншот на оригиналната  страница с описанието на хотела когато правех резервацията.

Тия 30-ина евро много тежко ги преживях , защото се почуствах пълен идиот в чужбина  :lol:

Връзка към мнение

Mного изгодни резервации съм правил през https://www.alpharooms.com/ и http://www.easytobook.com/ , но нямам титулярен сайт и след като набележа хотел изравям всички възможни варианти докато го намеря най-евтино.

Така съм постигал до 50% разлика за настаняване в Брюксел и Ница и то през някакви шантави непопулярни сайтове.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз най-често резервирам от  otel.com и съм бивш фен на alpharooms.com. От otel.com редовно пращат на мейла кодове за 10% отстъпка, както и имат постоянна отстъпка от 7%, ако резервираш през страницата им във фейсбук. Почти винаги излиза  по-евтино от booking.com. alpharooms  преди имаха много хубави цени, но напоследък нещо изообщо не ме кефят! Последното ми попадение с тях беше през 2012 г. за хотел Брунелески във Флоренция, който в booking струваше 350 евро на вечер, а ние го резервирахме от alpharooms за 100 евро на вечер :P . Иначе  много харесвам  booking.com - много добре са представени хотелите от към снимки, описание, местоположение, докато в отела е много тегава работата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.