Прескочи до съдържание

Коли под наем в България


Препоръчани мнения

Здравейте, колеги, скоро не съм писал, не съм ви забравил, а имах техническа причина за това. Има много нови хора, което супер. Приятно ми е да се запознаем с всички! 

 

Въпроса: коя фирма е май-добра за наемане на автомобил в България и по точно на летището в София. Също да няма условие шофьора да е над 21год. Аз съм на 20 и имам 2 годишен опит с кола така, че...да няма такава пречка.

Искам да ми излезе най-евтино за 5 човека.  

Връзка към мнение

Търсенето е абсолютно същото каквото навсякъде по света :) Една българска фирма се беше свързала с мен, даже сложихме техен линк в партньорските връзки. Разбираемо не постигна голям интерес, след като повечето се интересуват за чужбина: http://magelanci.com/links/link/225-top-rent-a-car-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/

 

Но преди да им сложа връзката, проучих фирмата и има добри отзиви за тях, не пречи и ти да провериш фейсбук страницата им и коментари там. 

 

Разбира се, на летище София офиси си имат и големите фирми.

 

Колкото до възрастта, попитай си конкретно, повечето фирми нямат проблем с по-млад шофьор, но цената ще е по-скъпа и трябва да се ограничиш до базовите класове коли, което едва ли ще е проблем за теб. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей,

за  мен това е най-добрата българска компания за коли под наем.Не се колебай да се свържеш с тях, но имай предвид, че сега е най-силния сезон в България за отдаване на автомобили под наем.

 

Търсенето е абсолютно същото каквото навсякъде по света :) Една българска фирма се беше свързала с мен, даже сложихме техен линк в партньорските връзки. Разбираемо не постигна голям интерес, след като повечето се интересуват за чужбина: http://magelanci.com/links/link/225-top-rent-a-car-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/

Редактирано от mitaka
Връзка към мнение

+1 и от мен за тази компания. Ползвал съм техните услуги в България, и по специално на летище София. Много добро обслужване, вземат те от летището, а когато върнеш колата те карат обратно до там ако искаш. Цените им бяха повече от добри последният път когато ги сравнявах.

Връзка към мнение

Благодаря за помощта! А каква е цялата процедура за наемане, тъй като ми е за първи път. Например: може ли да избегне тази кредитна карта тъй като нямам? 

Връзка към мнение

Благодаря за помощта! А каква е цялата процедура за наемане, тъй като ми е за първи път. Например: може ли да избегне тази кредитна карта тъй като нямам? 

 

В общия случай процедурата по запазване на кола под наем не се различава от купуване на самолетен билет. Търсиш онлайн, правиш резервация и така. На място подписваш договор, дават ти ключовете и готово. Много опростено ти го казвам, има си пинизи, но не е нищо страшно. 

 

За кредитната карта най-добре да им пишеш да ги питаш, отзивчиви са, ако не отговарят ще пиша директно на моя контакт да го питам. Просто политиките на различните фирми са различни, но по начало повечето искат да има кредитна карта на името на шофьора, така че може и да нямаш късмет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако нямаш кредитна карта, най-малкото ще ти удържат някакъв големичък депозит, ако изобщо стане.

Връзка към мнение

Ако не дадеш кредитна карта, не мисля че ще ти се размине без депозит.

В общи линии се насочи само към български рент-а-кар компании, доста по-ниски цени. 

Като обслужване повечето, които са на пазара са точни. Работил съм с над 20 и никога не съм имал проблеми. 

 

За условието над 21г. трябва да се разбереш със съответната фирма, но българските фирми са гъвкави в това отношение. 

Mitaka е прав, че сега е силен сезон и ако е за малко дни 1 до 3, може да е доста трудно да намериш нисък клас автомобил, понеже почти всичко читаво е към морето.

 

За  5 души ако е по-дълга дестинацията си вземете автомобил от среден клас, понеже Пежо 107/Ярис/Корса класа ще ви бъдат доста некомфортни. Ако имате багаж помислете и за багажника като големина (дали да е седан)

 

Относно взимане от летище - понеже там има доста високи такси, обичайната практика е фирмите с офиси там и взимането на кола от там е по-скъпо. Ако е за повече дни, е добра идея за фирма, която няма офис на летището и да се придвижиш до офиса им или да се уговорите срещу еднократка такса да ти я докарат, а да я оставите в офиса им.

 

Посочената фирма е добра има и други, но няма да правя излишна реклама. 

Редактирано от Karik
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.