Прескочи до съдържание

София - Грьонинген


Препоръчани мнения

Здравейте приятели

По тази посока какви са възможните комбинации? На къде да насоча търсенето? Към Германия примерно Бремен или към Холандия? Брюксел?

 

Период 21 - 25 август. Евентуално връщане Коледа. Багаж макс един персон

 

Поздрави

Връзка към мнение

Аз имах приятели, които учиха в Hanzehogeschool Groningen и пътеката беше или с България Еър до Амстердам и после с NS или с Wizz до Eindhoven и от там пак с влак. Брюксел е бая далечко, а Бремен е вариант, но като няма полети до София, реално не става за пътувания от България.

Ако искаш пробвай нещо малко по-нестандартно, примерно София Берлин с Easy и от там до Амстердам, пак с тях. Може и да ти излезе добра цена.

Успех!

Връзка към мнение

Здравей. Миналата есен купувах билет на сина ми: Wizzair София - Милано; Ryanair Милано - Грьонинген. Беше много добра цена. Само където още сънувам кошмари за онази буря, когато Западна Европа беше помляна - и пуснаха самолета да лети от Италия. Било е кошмар. Гррррррр... Ама живи и здрави кацнаха де :) Успех! 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Благодаря, но аз не виждам полети на Раян до Грьонинген. Дали не е някой съседен град? А автобус от София има ли?

Връзка към мнение

Благодаря, но аз не виждам полети на Раян до Грьонинген. Дали не е някой съседен град? А автобус от София има ли?

Райън летят от Барселона и Палма до Грьонинген, ама в тоя сезон стигането от София до там не е особено евтино.

Автобуси не знам, може и да има, ама тва са 2000км, баси ... :wacko:

До Айндховен Уиз има за 215лв. с дискаунта, отделно багаж ...

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе директно до Groningen има полети от London Southend със Flybe, но проблема е, че по това време, полетите на Wizz са брутално скъпи и като добавиш, че двата полета от Лондон са също 133 паунда с багажа, не става като вариант. Варианта с Easy през Берлин излиза около 250 Евро с багажа в двете посоки (отиване на 21-ви Август и връщане на 14-ти Декември, обаче връщането трябва да е с почти 24 часов престой в Берлин, та пак е кофти вариант, чисто логистично.

Матрицата изкарва полети до Амстердам през Виена и връщане през Франкфурт съответно с Austrian и Lufthansa за 484 лева, които май изглеждат като най-добър вариант, защото, поне няма да се страхуваш, че ще си изпуснеш лоу кост полета. Директните на България Еър са по 800-900  лева в двете посоки. :)

Връзка към мнение

 

Ryanair Flight 7788

28 Oct-Confirmation no. XL7MUQ
Milan BGY
10:45
Groningen GRQ
12:30
 
Total paid 24.09 EUR
 
FX rate 0.89747 GBP
Total paid
in card holders currency 21.62 GBP

Този полет просто не съществува, вече. :)

Връзка към мнение

При наличието на куфар, пикови дати и неудобно летище едва ли има разумен вариант с лоу кост прекачване. Няма смисъл и да пускам азуона, ти сигурно си го направил :) За това си мисля, че полет до Амстердам и Айндховен е единствения читав вариант. 

 

Влакове има от летище Амстердам (гарата е на летището) до Грьонинген за 25 евро на посока, без спирания, отнема 2ч и 11 мин.

 

От гара Айндховен до Грьонинген цената е 25.40 евро, с едно прекачване, отнема около 3ч. Между летище Айндховен и гара Айндховен има редовни автобуси, цена 3.5 евро. За полета на Уиз от Айндховен до София трябва да си към 7:30 на летището, а няма нощни влакове между Айндховен и Грьонинген, т.е. ще трябва да се спи в Айндховен. До летище Амстердам е по-лесно да се напасне ранен влак с полета на България Ер, те имат и вечерни чат-пат даже.

 

Дано помогне да си направиш сметката, но вътрешното ми усещане, е че полет до Амстердам ще е най-доброто с оглед цена/удобство. 

Връзка към мнение

При наличието на куфар, пикови дати и неудобно летище едва ли има разумен вариант с лоу кост прекачване. Няма смисъл и да пускам азуона, ти сигурно си го направил :) За това си мисля, че полет до Амстердам и Айндховен е единствения читав вариант. 

 

Влакове има от летище Амстердам (гарата е на летището) до Грьонинген за 25 евро на посока, без спирания, отнема 2ч и 11 мин.

 

От гара Айндховен до Грьонинген цената е 25.40 евро, с едно прекачване, отнема около 3ч. Между летище Айндховен и гара Айндховен има редовни автобуси, цена 3.5 евро. За полета на Уиз от Айндховен до София трябва да си към 7:30 на летището, а няма нощни влакове между Айндховен и Грьонинген, т.е. ще трябва да се спи в Айндховен. До летище Амстердам е по-лесно да се напасне ранен влак с полета на България Ер, те имат и вечерни чат-пат даже.

 

Дано помогне да си направиш сметката, но вътрешното ми усещане, е че полет до Амстердам ще е най-доброто с оглед цена/удобство. 

Благодаря

вероятно предложението на Фичо ще ми свърши работа 255 лв го виждам само полета.

 

Рейни, не им се лети вече от Милано на Раян. 

 

Ще разръчкам Берлинската връзка.

 

А това с багажа отпадна. Студента ще ползва некви странични начини за багажа. Така че ще го вкараме в раница. Пуснах Азуона разбира се. Ще ровя. Но си нямам представа от къде да почна. Идеята е общата цена да излезе прилична - до крайната точка. А за връщането мисля че е рано да го взимам.

Поздрави 

Връзка към мнение

 А за връщането мисля че е рано да го взимам.

Поздрави 

Според мен, не е рано изобщо даже. Но връщането е най-добре да се вземе с обратно отиване, защото датите около 5-6-ти Януари ще са доста тегави като цени, също. Връщането до България около коледа винаги държи рекордни цени, поради големият гурбетчийски трафик и ако не се вземат билети до края на Август, средата на Септември, след това цената ще е много висока и няма да има особено значение дали ще се купи Октомври или 2 седмици преди полета, примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Маршрутът е доста подходящ да се проверят сайтовете тук.

Ако е студент - трябва да се вземат предвид всички възможни отстъпки .. понякога са значителни.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Я какво излезе тук

Wizz Xclusive Sofia (SOF) Eindhoven (EIN) Sat, 23 Aug 06:30 08:20 2 h 50 109.99 EUR
Ама това е дето каза Фичо. Бива си го
Даже има 
W7 + FR Sofia (SOF) Eindhoven (EIN) 1 BGY Fri, 22 Aug 06:10 10:05 4 h 55 88.11 EUR
   Wizz Xclusive   Sofia (SOF)   Milan (Bergamo) (BGY) Fri, 22 Aug 06:10 07:15 2 h 05 51.12 EUR
   Ryanair   Milan (Bergamo) (BGY)   Eindhoven (EIN) Fri, 22 Aug 08:25 10:05 1 h 40 36.99 EUR
Мисля че това е сделка?
Георги кажи лесни ли са опциите с влака от Айндховен до Грьонинген?
Редактирано от bay_kolio
Връзка към мнение

Лесни са. Първо трябва да стигнеш от летището до гарата, има два автобуса - 400 и 401 и двата първа спирка им е летището, а последна гарата, никакъв шанс дори аматьор да се обърка :)

 

От гарата ето как изглежда разписанието до Грьонинген:

 

2014-07-01_17-52-15.png

 

Ако искаш отиди на http://ns.nl и си търси, сайта е лесен за ползване

 

Цената на самолетния билет не е много ниска, ама и не я виждам да пада повече, последната седмица на август е черешката на тортата за авиокомпаниите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Вслушах се в мнението на Диджероне та разрових връщането по Коледа и после обратното към Холандия и направо купих така получената резервация

 
Amsterdam (AMS) to Sofia (SOF) - Mon, Dec 22
    
  LOT - Polish Airlines 270 Dep: 7:05AM     Arr: 9:00AM     1h 55m    Embraer RJ-175  Coach (L)
                        Layover in WAW                  2h 15m
  LOT - Polish Airlines 631 Dep: 11:15AM    Arr: 2:10PM     1h 55m    Embraer RJ-175  Coach (L)
                                                        
--------------------------------------------------------------------------------
        
Sofia (SOF) to Amsterdam (AMS) - Mon, Jan 5
    
  LOT - Polish Airlines 632 Dep: 2:50PM     Arr: 3:45PM     1h 55m    Embraer RJ-175  Coach (L)
                        Layover in WAW                  1h 15m
  LOT - Polish Airlines 267 Dep: 5:00PM     Arr: 7:10PM     2h 10m    Embraer RJ-195  Coach (L)
 
 
FARE AND BOOKING DETAILS
 
 
        
Subtotal per passenger                                                 EUR181,92
Number of passengers                                                          x1
        
Total airfare & taxes                                                  EUR181,92
        
 
 

Ако още някой ще се интересува - поляците са отворили торбата в момента

Редактирано от bay_kolio
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.