Прескочи до съдържание

3 дни в Прага - как и къде?


Iva_a

Препоръчани мнения

У Калиху е оригинална кръчма, свързана с Ярослав Хашек и с илюстрации по стените от Йозеф Лада. В този смисъл представлява интерес преди всичко като литературен музей, отколкото по други причини - все едно да пиеш топъл шоколад или бира по местна рецепта в "триъгълника" литературни кафенета в Латинския квартал в Париж.

 

Ярослав Хашек наистина е свързан с U Kalicha, но сегашният вид на кръчмата няма почти нищо общо с тогавашния интериор.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ярослав Хашек наистина е свързан с U Kalicha, но сегашният вид на кръчмата няма почти нищо общо с тогавашния интериор.

 

Така е, само частички от славното минало:

 

http://amauritasp.wordpress.com/2014/07/16/1001/

Връзка към мнение

Ето и моя въпрос свързан с Прага! Къде да отседнем(квартал,район) за три нощувки в града при положение,че ще сме с автомобил и естествено ще ни трябва паркинг,и задължително да сме близо до "всичко"?

И един въпрос встрани от темата.Заслужава ли си нощуването в Чески Крумлов(пада ми се междинна спирка по-пътя за Кремс(Австрия) и евентуално разглеждане на градчето вечер?

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Ето и моя въпрос свързан с Прага! Къде да отседнем(квартал,район) за три нощувки в града при положение,че ще сме с автомобил и естествено ще ни трябва паркинг,и задължително да сме близо до "всичко"?

 

На първия въпрос: квартал Смихов (Smichov). Паркираме пред хотела и разглеждаме пеша, без дори да ползваме удобните трамваи, които вървят наблизо. Никога не сме съжалявали за този избор.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето и моя въпрос свързан с Прага! Къде да отседнем(квартал,район) за три нощувки в града при положение,че ще сме с автомобил и естествено ще ни трябва паркинг,и задължително да сме близо до "всичко"?

И един въпрос встрани от темата.Заслужава ли си нощуването в Чески Крумлов(пада ми се междинна спирка по-пътя за Крест(Австрия) и евентуално разглеждане на градчето вечер?

 

Аз отговарям на втория въпрос - Чески Крумлов си заслужава да останете там и повече от една вечер. Старият град и замъкът са включени в списъка на ЮНЕСКО, много живописно и интересно място е. Писала съм за градчето в блога си, ако ти се четат подробности - вж. Коледа в Чески Крумлов.

 

По първия въпрос мога да допълня към Смихов (както предлага royak) Вишехрад (долната част), Храдчани, Нове место, може би и Мала страна, централната част (почти) отпада, но пък може и там да има възможност за паркиране срещу малко пари.

Връзка към мнение

Аз отговарям на втория въпрос - Чески Крумлов си заслужава да останете там и повече от една вечер. Старият град и замъкът са включени в списъка на ЮНЕСКО, много живописно и интересно място е. Писала съм за градчето в блога си, ако ти се четат подробности - вж. Коледа в Чески Крумлов.

 

По първия въпрос мога да допълня към Смихов (както предлага royak) Вишехрад (долната част), Храдчани, Нове место, може би и Мала страна, централната част (почти) отпада, но пък може и там да има възможност за паркиране срещу малко пари.

Благодаря ти!Прегледах с интерес написаното от теб за Чески Крумлов.Града е в моята графа задължителни,и ще бъде посетен,но дилемата идва от това да се спи ли там(за да се насладим на светлените на града)или да се прекара там цял ден и привечер да се продължи към Кремс,където така или иначе ще има нощувка?!?

 

Честно да ти кажа не ми се дават пари за паркиране(пътуването ще ми е 17-18 дневно) и разходите ще са големи,тъкмо от там ми произлиза и въпроса.Настаняване с опция за паркиране,и забележителности на близко разстояние.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Ето и моя въпрос свързан с Прага! Къде да отседнем(квартал,район) за три нощувки в града при положение,че ще сме с автомобил и естествено ще ни трябва паркинг,и задължително да сме близо до "всичко"?

 

http://www.booking.com/hotel/cz/u-martina-praha.en-gb.html?sid=18ef80cd9d3951a199cd5cd950de4a04;dcid=2

 

Препоръчвам!

Подземен паркинг, чудесно разположение, на две крачки от любимата ми кръчма...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Ето и моя въпрос свързан с Прага! Къде да отседнем(квартал,район) за три нощувки в града при положение,че ще сме с автомобил и естествено ще ни трябва паркинг,и задължително да сме близо до "всичко"?

И един въпрос встрани от темата.Заслужава ли си нощуването в Чески Крумлов(пада ми се междинна спирка по-пътя за Крест(Австрия) и евентуално разглеждане на градчето вечер?

Ние бяхме миналата седмица във Вишеград хотел King Charles Boutique Residence, под замъка. Приятен хотел, чист, с богата закуска, вода, тоник и кафе във фоайето. Паркинг отпред, свободен. Трамваите, супер удобни до всяка точка на града, са на 2 минути пеша. Цената беше 49$.  Единственият недостатък е, че e до влаковите релси.

Редактирано от Iva_a
Връзка към мнение

Ние бяхме миналата седмица във Вишеград хотел King Charles Boutique Residence, под замъка. Приятен хотел, чист, с богата закуска, вода, тоник и кафе във фоайето. Паркинг отпред, свободен. Трамваите, супер удобни до всяка точка на града, са на 2 минути пеша. Цената беше 49$.  Единственият недостатък е, че e до влаковите релси.

Ива,следя темата от самото начало и се радвам,че се включи.Цената е страхотна ще разгледам хотела(влаковите релси не са проблем).

 

 

http://www.booking.com/hotel/cz/u-martina-praha.en-gb.html?sid=18ef80cd9d3951a199cd5cd950de4a04;dcid=2

 

Препоръчвам!

Подземен паркинг, чудесно разположение, на две крачки от любимата ми кръчма...

За датите които ще сме там:We are sold out on your dates,но ще продължавам да опитвам.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

http://www.booking.com/hotel/cz/u-martina-praha.en-gb.html?sid=18ef80cd9d3951a199cd5cd950de4a04;dcid=2

 

Препоръчвам!

Подземен паркинг, чудесно разположение, на две крачки от любимата ми кръчма...

 

Ха, очевидно ползваме един и същ хотел! Интересно, че "нашият" няма подземен паркинг, а се паркира на улицата при късмет с местата или на Arbesovo namesti - на около 60 метра от хотела, където е платено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно да ти кажа не ми се дават пари за паркиране(пътуването ще ми е 17-18 дневно) и разходите ще са големи,тъкмо от там ми произлиза и въпроса.Настаняване с опция за паркиране,и забележителности на близко разстояние.

 

Ако правилно разбирам, търсиш настаняване в Прага с безплатен паркинг. Доста трудна задача, ако освен това мястото трябва да е близо до основните туристически обекти. Все пак има някакво решение - да търсиш хотел с ниска такса за паркиране (ако издебнеш и намаление, ще е най-добре) или пансион, който по принцип осигурява безплатен паркинг (но пък местоположението няма да е толкова добро). Ще си помисля за някакви варианти, мога да пиша по-късно.

Редактирано от Vanya G.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ха, очевидно ползваме един и същ хотел! Интересно, че "нашият" няма подземен паркинг, а се паркира на улицата при късмет с местата или на Arbesovo namesti - на около 60 метра от хотела, където е платено.

 

Не, хотелът може би е същият, но вие не сте ползвали платената опция. Пред хотела действително може да се паркира безплатно, но ако има свободно място. Аз обаче предпочетох платената версия, а тя е подземен паркинг на петдесет метра от хотела. Следващият път можете се възползвате, ако решите да не рискувате...

 

П.П.: Забравих да добавя, че това горното се уговаря при настаняване. Дават ти един чип с който отваряш вратите на подземния гараж и те упътват как да стигнеш дотам...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И ние се върнахме неделя от Златния град. Може би уцелихме един от най-топлите уикенди в града, така че често търсехме сенчести места за почивка, вместо да гоним програми и планове, но за това пък останахме много доволни.

 

Ние бяхме без кола, така че не мога да помогна с паркирането. Решихме да отседнем в хотел близо до гарата и центъра, Sovereign се казва - много добро обслужване, чисто, тихо, сградата е старо строителство с висок таван, закуската бе обилна и разнообразна, имаше и много пресни плодове и зеленчуци.

 

Така се случи, че двете ни основни хапвания бяха на една и съща улица -  Vratislavova. Останахме доволни и от двете заведения (U Kroka, U Semika), храната бе вкусна, цените добри и без опити за надписване. След прочетеното тук се подготвях за големи трикове и опити за цакане на клиента, вместо това обаче случихме на много добро облужване като навсякъде ни даваха касова бележка.

U Kroka избрахме заради много добрите коментари в Трип адв. Имат много приятна и сенчеста външна част. U Semika пък реших да идем след коментара на Ива, мястото е повече семеен ресторант, отколкото кръчма или бирария. Вътрешните маси са в “библиотека“, има маси пред ресторанта отвън, както и във вътрешната им градина, но последните бяха прекалено напечени. Храната и бирата са на добро ниво, много ми се ослади и домашния вишнев сок.

Редактирано от Masmiya
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

През кой сайт е тази цена?На мен ми изкарва цени от 57-65 евро и нагоре?!?

Да, сега видях, че са вдигнали цената. Аз направих резервацията през Еxpidia, че имах точки и ги използвах за хотела, но и през Букинг беше същата цена. А, още един минус се сетих - нямат климатик, дават вентилатори в стаята.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Аз да повдигна пак въпроса за паркинга в Прага. Мога ли да разчитам на някакви паркинги на прилична цена. Предпочитаме апартамент (4 човека сме) и опциите за такъв плюс възможност за паркиране се свеждат до пръстите на едната ми ръка. На доста места пише че наблизо има паркинг, за които се изисква такса, но тя не се упоменава. Тази неизвестност относно цената не ми харесва много, и заради ревюто към един такъв апартамент - да, има платен паркинг - 3 евро на час .....  Има ли опция примерно да оставим колата в покрайнините на града и да си я приберем като тръгваме от Прага?

Редактирано от temporary
Връзка към мнение

Аз да повдигна пак въпроса за паркинга в Прага. Мога ли да разчитам на някакво паркинги на прилична цена. Предпочитаме апартамент (4 човека сме) и опциите за такъв плюс възможност за паркиране се свеждат до пръстите на едната ми ръка. На доста места пише че че наблизо има паркинг, за които се изисква такса, но тя не се упоменава. Тази неизвестност относно цената не ми харесва много, и заради ревюто към един такъв апартамент - да, има платен паркинг - 3 евро на час .....  Има ли опция примерно да оставим колата в покрайнините на града и да си я приберем като тръгваме от Прага?

 

Питай собственика на апартамента. Преди време бях ровил за апартамент и собственикът изрично беше посочил, че ако сте с кола, ще ви вземе от място, където можете да оставите колата, и ще ви върне обратно там на тръгване.

Връзка към мнение

За нашето пътуване до Прага съм резервирала този апартамент:

 

https://www.booking.com/hotel/cz/prague-apartment-38-vanessa.bg.html?aid=368032;label=postbooking_confemail;sid=19b96d0e08fea1de78e2d4d25146bb36;dcid=1;dist=0&type=total&

 

Предлага безплатно паркомясто, а е на пъпа на Прага.

Връзка към мнение

За нашето пътуване до Прага съм резервирала този апартамент:

 

https://www.booking.com/hotel/cz/prague-apartment-38-vanessa.bg.html?aid=368032;label=postbooking_confemail;sid=19b96d0e08fea1de78e2d4d25146bb36;dcid=1;dist=0&type=total&

 

Предлага безплатно паркомясто, а е на пъпа на Прага.

Няма места за нашите дати ... няма и нищо близко, като дати (април месец).

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

"Прага не ме пуска - тази баба има нокти на хищник. Ето защо трябва да се примирим, да я подпалим от двата края - от Вишеград и от Храдчани, тогава би било възможно да се спасим." Франц Кафка

 

Още може да прочетете на http://spqr753.blogspot.com/2015/06/blog-post.html

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Поезия на забавен каданс http://spqr753.blogspot.com/2015/06/2.html

След прочитането ентусиазма за работа ... изчезна и се размечтах.Отдавна не съм бил там и от прекрасните ти снимки виждам, че е време да го посетим.Страхотен пътепис!!! :good:  :fan:  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След прочитането ентусиазма за работа ... изчезна и се размечтах.Отдавна не съм бил там и от прекрасните ти снимки виждам, че е време да го посетим.Страхотен пътепис!!! :good:  :fan:  

 

Майсторът (B-747) си е майстор. Където и да му "боднеш" пътеписите, нищо не издиша, всичко си е на мястото. Монолит. Като Пантеона. Даже и запетаите са където трябва, за мое съжаление.

 

Та, Бояне, ако се занимаваш с икономика, зарежи я! Видяхме тез глупаци, икономистите, каква я свършиха през изминалите 25. Избери словото. :clapping:

 

Дружески поздрави!

Връзка към мнение

Аз да препоръчам тази кръчма.

http://www.kolkovna.cz/en

 

Още ли се пуши в Чехия в заведенията? Ще ходя втори път там август, живот и здраве.

 

Макар че, като се замисля, като е топло, ще сядаме навън.

Връзка към мнение

 

 

Още ли се пуши в Чехия в заведенията? Ще ходя втори път там август, живот и здраве.

 

Макар че, като се замисля, като е топло, ще сядаме навън.

 

Декември си пушехме навсякъде, където сядахме, но имаше и такива заведения в които пушенето беше забранено. И аз предполагам, че август ще сядате по-скоро навън  :) .

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.