Прескочи до съдържание

3 дни в Прага - как и къде?


Iva_a

Препоръчани мнения

В търсене съм на хотел в Прага. Кой район е най-подходящ за настаняване, като се има предвид, че обичаме да отсядаме в централните части на градовете, но не в най-туристическите места. Идеята ми е да не се ползва градски транспорт, а да се ходи пеш.

Връзка към мнение

В търсене съм на хотел в Прага. Кой район е най-подходящ за настаняване, като се има предвид, че обичаме да отсядаме в централните части на градовете, но не в най-туристическите места. Идеята ми е да не се ползва градски транспорт, а да се ходи пеш.

 

Според мен, районът между Мала Страна и Смихов е идеален за целта. Дори мога да препоръчам хотел с паркинг:

 

https://www.booking.com/hotel/cz/u-martina-praha.bg.html?aid=368032;sid=2af20a1a3e59c5b515a350a61efbc4c6;dcid=2

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте,

Предстои ми екскурзия до Прага и имам нужда от съвети. Направих план, но тъй като не съм ходила в Прага не знам дали е изпълним. Ето го и него

 

Ден 1 (04.05)

Към 10 ч. вечерта пристигаме от Братислава на гара uan Floranc. Стигаме до апартамента на улица Premyslovska.  Оставяме багажа в апартамента и отиваме да пием по бира в квартала.

Ден 2 (05.05)

Вишехард , Танцуващата къща , Националния театър ,  пауза за хапване Frantiskanska zahrada , Charles Bridge Palace , Двореца Клам Галас , Халите в стария град , Къщата на Черната Богородица , Рудолфинум

Ден 3 (06.05)

Манастир Страхов , Пражкия замък , Свети Вит , Златната уличка ,  Градините Wallenstein ,  Църквата Свети Никола , Мала Страна мост , Стената на Джон Ленън ,  Карлов мост

Ден 4 (07.06)

Напускаме апартамента и се отправяме към Praha Florenc, за да си заключим багажа (тъй като в 10 ч. вечерта си тръгваме) , Св. Агнес , Обществен дом (Obecní dům) , Powder Tower , обяд в Repre Restaurant: https://goo.gl/maps/tpBiTzLjg3A2 --> Palladium  шопинг център (докато стане време да си тръгваме)

 

Това ни е плана за сега ще се радвам на всякакви съвети. Относно забележителностите кое от нещата си заслужава да платим вход и да влезем да разгледаме отвътре?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ето веднъж и аз да мога да се включа, не само да питам :) Според мен плана ти е напълно изпълним. Кварталът, в който ви е квартирата се води леко наркомански, но няма за какво да се притеснявате. Има доста места за по бира, та даже и други неща може да си купиш. Ако искате по коктейл или гурме вечеря, препоръчвам Зизков тоюер - има страхотна гледка от ресторанта през ноща. Ако обичаш хубави гледки, предполагам да платиш вход за Astronomical tower, St. Nicola Tower или Petrin Tower. Особено по залез слънце се разкриват спиращи дъха гледки. Old town square или Старе место не видях да си го написала, но е задължително  - това е главния площад, където се намира и часовниковата кула и храма дева мария(едно от любимите ми места). Има и едно кафе - Teraca u Prince, което се намира на покрива и гледа кам площада може да седнете за по кафе(но както всичко централно е по-скъпо).  Ако имаш намерение да опиташ и нощния живот, пиши да ти дам съвети :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Можеш да посетиш комплекса  Клементинум  и по-специално невероятно красивата барокова библиотека,  която  се намира там,  разположен е в близост до Карловия мост. От нея се изкачваш на върха на сградата и панорамата е изумителна. Може  би там направих най-хубавите  си снимки от Прага.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.