Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Поздравления за усилията и труда, които хвърляш, и за подробните и добре онагледени обяснения! :clapping::good::)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не е сложно, нито кой знае колко трудно.. много ще се радвам някой да последва примера :)

Несподеленото знание няма стойност.

И да взема да си сложа един spell-checker най-накрая...

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Сега какво му е при мен се виждат картинки ?

Не знам Azuon още ли ги има , но http://airixo.com направо ги отвяват с интуитивния интерфейс и разбира се е for free  :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Има го Азуона, ама е платен...

Бяха 9 картинките.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Ще направя един по-подробен тест между airxo и Азуон по-късно през деня. Да видим прилики и разлики и в чия полза са. Ако се наложи да го уволним Азуона ще е супер :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Понеже май няма да имам времето днес за обстоен тест, само много набързо. Изглежда, че няма как да ни е лесно и както си говорихме в другата тема универсален инструмент няма :)

 

Та въведох търсене през юли месец от България до Лондон-Станстед. Ето резултатите от Airxo:

 

2014-07-07_12-05-41.png

 

Azuon:

 

2014-07-07_12-06-30.png

 

Обръщам внимание конкретно на резултатите за утре, 8 юли. Airxo въобще не хваща директните полети на easy от София и Ryan от Пловдив, което е голям пропуск, едно на ръка, че са почти двойно по-евтини. Тяхното предложение от Бургас пък е пропуснато от Азуона:

 

2014-07-07_12-07-48.png

 

 

Между другото в airxo има ли вариант за по-финни настройки, от рода на колко часа е приемливо прекачване? Както и да виждаш алтернативни варианти за даден ден. Не съм запознат в подробности със сайта, но изглежда, че например не ти дава други варианти за 8 юли, а искаш не искаш виждаш само тяхното предложение от Бургас...

 

Skypicker хвана и двата полета, но пък полета на easy излиза по-евтин, дори спрямо техния сайт! Този на ryan е по-скъп, което се предполага след като сайта си слага комисионна. 

 

2014-07-07_12-12-46.png

 

Аха! Пробвах да разцъкам skypickera до края с резервацията да видя защо ми дава по-ниска цена от сайта на easy и ето какво излезе, което е с 10 евро над официалния сайт, така по има логика :)

 

2014-07-07_12-14-14.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Фини настройки в airixo.com не съм видял, както и опция за повече от един полет за ден. Показва най-евтиното само, според наличните данни. Странно защо липсва утрешният полет от Пловдив. От Сряда нататък ги показва..

Извод: винаги търсене в поне 3 сайта :)

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Airxo показва по подразбиране цените на Wizz с членство в клуба , при Azuon как е ?

 

Хм, на мен ми ги показва без членство в клуба? В Azuon може да включваш и изключваш членството и точно трябваше да го спирам за това търсене за да съвпаднат цените на някои предложения...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Доживяхме!

 

http://wegolo.com най-сетне си обновиха полетата за въвеждане на данни:

 

loncat.jpg

 

Един минус по-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Като гледам, вече са почти узрели за публика, та няма какво да ги бавя повече:

 

най-новата търсачка за комбинации от low-cost полети: http://www.azair.com/

 

Откъм интерфейс има какво да се желае, другото сами ще го видите и оцените.

 

Интересна функция: когато изберете конкретен полет, има малка иконка в началото на реда, вадеща статистика за цената му в последните 6 месеца.

Също така, поддържа търсене от/до Major European Airports, което съдържа всички големи летища.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Готини са тези търсачки, кефя им се и ми харесва, че се стараеш да пускаш нови. Но сега на прима виста опитах новата, като търся умишлено летище до, което не се лети директно от София. София- Рим Чиампино за края на Ноември - началото на Декември, и ми изкарва от Крайова и Букурещ за 70 - 75 евро, а не ми показва Солун - Рим Чиапино за 40 евро тотал с Ryan. Другото, търся София- Барселона за началото на Декември 07.12 - 09.12 и ми изкарва връщане - BCN-BGY 06:20 - 08:10 h, и след това BGY - SOF 07:55-10:55 h. Това как да го разбирам, като недоглеждане от тяхна страна или точно това си имат предвид. В тоя ред на мисли някой правил ли е такова прекачване, втория полет да му е 10-15 мин след обявеното време на кацане на първия ? 

 

post-186-0-30699800-1415020370_thumb.jpg

Връзка към мнение

 Това как да го разбирам, като недоглеждане от тяхна страна или точно това си имат предвид. В тоя ред на мисли някой правил ли е такова прекачване, втория полет да му е 10-15 мин след обявеното време на кацане на първия ? 

 

attachicon.gifSOF-BCN.JPG

Разбирай го като 23:45 ч. престой на BGY, тоест на следващия ден сутринта ти е полета до София ;)

(Имаш знак за продължително чакане).

Или с други думи получаваш бонус разходка с преспиване в Бергамо. За твоя сметка, разбира се. : )

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хаха да, сега видях, явно недоглеждането е от моя страна, свикнал съм като е на следващия ден да пише + 1 day, тука леко технично в ляво са го сложили. И все пак въпроса си ми остава, доста често съм се чудил дали някой е пробвал, когато лети с прекачване и втория му полет е след 5-10-15 мин по-рано от кацане на първия дали е вариант. Надали ама кой знае, всякакви луди ги има :)

Връзка към мнение

На международно летище - трудна работа. Гейтовете се затварят около 10 минути преди времето за излитане.

На малко летище е възможно, но пак е голям риск.

 

Както и преди съм споменавал, когато видите нещо недомислено или липсващо в подобни сайтове, особено когато са още в прощъпулника си, драснете им един ред. Фейсбук, туитър, е-майл - няма значение. Те буквално се молят да им показват дефектите за да могат да си ги оправят.

В крайна сметка - печелите самите вие, когато следващия път търсенето сработи по-добре :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това изглежда доста добро! Нещо като безплатна уеб версия на азуона :) Даже надушиха явно, че днес е заминал трафик към тях от тук и ми пратиха спамерски туит, към форумния акаунт :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никога не съм летял. Ще ви кажа защо. Един път имаше промоция на България Ер за самолетен билет вътрешен полет Варна-София за 11 евро в двете посоки и аз си мисля че това е крайната цена на билета. А то се оказва, че е без такса обслужване и летищни такси. Като отидох на летище Варна за справка се оказа че крайната цена е 160 лева. При положение, че с влака е 12 лева, пък аз нямам бърза работа. Просто исках да усетя адреналинът да се лети. А то се оказа фалшива оферта. Никога няма да ги разбера тези летищни такси и такса обслужване.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.