Прескочи до съдържание

Rijksmuseum в Амстердам отваря врати


jennie

Препоръчани мнения

Честито откриване на Rijksmuseum на всички в Амстердам! ;-)

 

Сигурна съм, че за феновете на галериите и изобразителното изкуство (като мен!) това е важно събитие. Сградата изглежда чудесно отвътре и има страхотно много какво да се види. Ето едно виртуално турче, на което попаднах днес:

 

http://www.amsterdam360.com/panos/rijksmuseum/

Редактирано от jennie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тук в отделна темичка е по-подходящо :)

 

Ако не се лъжа ремонта продължи повече от 10 години и не знам колко милиарда бяха изсипани...ще гледам и аз да наваксам, за толкова години един музей не съм посетил в Холандия :)

Връзка към мнение

Тук в отделна темичка е по-подходящо :)

 

Ако не се лъжа ремонта продължи повече от 10 години и не знам колко милиарда бяха изсипани...ще гледам и аз да наваксам, за толкова години един музей не съм посетил в Холандия :)

Ми, че при вас повечето разхождащи се по улицата са като експонати на мадам Тюсо, та имаш чувството, че си в музея! Особено в столицата.

Връзка към мнение

Като се замисля, май "Мадам Тюсо" е един от малкото, ако не и единственият музей в Амстердам, в който не съм била...  :rolleyes: 

 

Георги, ти за толкова години не се ли изкуши поне от "Нощната стража"? ;-)

Връзка към мнение

Изобразителното изкуство не ми е сила, признавам си го, но от любопитство искам да видя и Rijksmuseum и Ван Гог, както и музея на Ешер. Но все влияние оказва фактора, че има дълги опашки, а аз уж съм си тук и мога и утре да ида...

Връзка към мнение

Музеят на Ешер в Хага мога да го препоръчам с чиста съвест на всеки, който не е фен на музеите - много добре организиран, интересен музей с компактна, но изчерпателна колекция. И никакви опашки и тълпи няма ;-), когато аз ходих (в един ужасно студен наистина януарски ден) нямаше абсолютно нито един друг посетител, но хората от персонала пък бяха в супер настроение и прекарах много добре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно Rijksmuseum, според де що справочници има за Амстердам, откриването му е второто по важност и значимост събитие тази година, след церемонията по отстъпването на трона от Беатрикс на сина й.

Връзка към мнение

wilks, да не би да планираш да постиш Амстердам и музея в скоро време? ;-)

За посещение на Амстердам - точно по време на първата софийска среща на форума ще съм там.

За музея - не мога да бъда сигурен. Със сигурност ще мина от там, но дали ще вляза вътре, засега е въпрос с неизвестни за мен. Ще съм там точно по време на националния празник на Нидерландия, който тази година ще е "двоен" така да се каже, и нямам представа какво ще е работното време на музея, и как ще е положението с желаещите тълпи туристи да го посетят.

Поне отвън ще го снимам. :)

Връзка към мнение

Не съм влизал в музея , но нямаше ли и по време на ремонта някаква възможност за посещение , защото винаги го е имало в гайдовете и пътеводителите като must see ??? Минавал съм няколко пъти оттам , но така и не остана време за Нощната стража :-)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

За посещение на Амстердам - точно по време на първата софийска среща на форума ще съм там.

За музея - не мога да бъда сигурен. Със сигурност ще мина от там, но дали ще вляза вътре, засега е въпрос с неизвестни за мен. Ще съм там точно по време на националния празник на Нидерландия, който тази година ще е "двоен" така да се каже, и нямам представа какво ще е работното време на музея, и как ще е положението с желаещите тълпи туристи да го посетят.

Поне отвън ще го снимам. :)

 

Провери много внимателно какви ще са режимите на придвижване по време на смяна на короната. Чух нещо от местни, че едва ли не само амстердамци (може би и тези с хотелски резервации в града?) ще им е позволено да влизат въобще в Амстердам. Не знам до колко е реално, ще пиша пак тия дни. 

 

 

Не съм влизал в музея , но нямаше ли и по време на ремонта някаква възможност за посещение , защото винаги го е имало в гайдовете и пътеводителите като must see ??? Минавал съм няколко пъти оттам , но така и не остана време за Нощната стража :-)

 

Да, винаги е бил частично отворен, но сега е в пълният му блясък. На откриването е бил безплатен и тълпите са били безподобни, очаквам да не спаднат и идните дни/седмици...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

О, да, беше отворена една част от сградата (около 1/4 или дори 1/5 от нея всъщност), в която бяха изложени всички 

highlights на музея с акцент, разбира се, върху "Нощната стража". Пак беше интересно, но сега е със сигурност страхотно. 

 

Аз бих се пробвала въпреки тълпите, но пък wilks може да си има друга програма. После ще разказваш. ;-)

 

Георги, ти май няма да се похвалиш с музея на Ешер от днес? ;-)

Връзка към мнение

Провери много внимателно какви ще са режимите на придвижване по време на смяна на короната. Чух нещо от местни, че едва ли не само амстердамци (може би и тези с хотелски резервации в града?) ще им е позволено да влизат въобще в Амстердам. Не знам до колко е реално, ще пиша пак тия дни. 

Аз ще съм там от 27-ми. То по принцип и без да има смяна на короната, на 30-ти още към обяд града го затварят откъм Centraal, заради тълпите, които този иначе компактен град не е в състояние да приеме. Сега представям си с тази церемония какво ще бъде. Още повече и заради събитията отвъд Океана от последното денонощие  :huh:

И резервация, естествено че имам. Ако разчита човек да търси легло в последния момент по време на празника, рискува или да спи на пейка до някой канал, или да ръси по 80-100 евро минимум на нощувка.

Надявам се всичко да мине ОК, че онези пак се активизираха нещо напоследък. Или пак някой превъртял, недай Боже да реши да се включи в кортежа с колата си.

 

 

 

Аз бих се пробвала въпреки тълпите, но пък wilks може да си има друга програма. После ще разказваш. ;-)

Направо позна, по съвсем други причини му е отиването в Амстердам на wilks-a  :D

 

Но пък нали е всеизвестна поговорката - Ако искате да разсмеете Господ, разкажете му за плановете си, тъй че може и да се озова на опашката за вход.

От друга страна Музея няма да избяга, след година-две като мине първоначалния наплив, все ще остане време да му отдам нужното внимание. ;)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение

Георги, ти май няма да се похвалиш с музея на Ешер от днес? ;-)

 

Няма как, пропаднаха ми плановете рязко и изведнъж. Но има време, ще те изненадам някой път като се похваля :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.