Прескочи до съдържание

Най-добрите авиолинии


Биксбит

Препоръчани мнения

Основния ми превозвач Уиз еър го няма в класацията. Ийзи джета също не е в топ 10, ама аз не съм сред 19-те млн потребители на класираните провозвачи. :P Ето ги:

World Airline Awards е учредена от британската консултантска компания Skytrax, която е водещ играч в авиобранша. Определянето на победителите е въз основа на оценката на повече от 19 млн. потребители, като продуктите и услугите на авиокомпаниите се оценяват по множество критерии.

Вижте как изглежда топ 10:

1. Cathay Pacific Airways 

2. Qatar Airways 

3. Singapore Airlines 

4. Emirates 

5. Turkish Airlines

6. ANA All Nippon Airways

7. Garuda Indonesia 

8. Asiana Airlines

9. Etihad Airways 

10. Lufthansa.

 

http://www.economy.bg/charts/view/14100/Koi-sa-naj-dobrite-aviolinii-v-sveta

Връзка към мнение

Eee те нискотарифните са в друга категория и не участват в тази класация. Ето ги тук :

 

post-140-0-75233500-1405771168.jpg

 

 

http://www.worldairlineawards.com/Awards_2014/lowcost2014.htm

 

AirAsia мачкат всичко от много години ...

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Най-добрите http://www.airlineratings.com/news/402/worlds-top-ten-airlines-

и най-безопасните http://www.airlineratings.com/news/425/worlds-safest-airlines-for-2015 авиолинии за 2015

..Според Австралийския сайт airlineratings.com

Връзка към мнение

В никакъв случай не бих нарекла West Jet нискотарифни! Цените им са ужасно високи. Полет между два канадски града излиза почти колкото полет до Европа :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Skytrax винаги са ми се стрували малко предубедени на мен.

 

То не, че те са предубедени, ами методите им на измерване са доста субективни :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Миналата есен пътувахме със семейството ми  до Сингапур и о.Бали със Сингапурските авиолинии (София-Истанбул с турските).

Singapore airlines: доста надценени според мен. Спазват разписание, обслужването е прилично, мястото за пасажери в икономична класа на 777-200ЕR за дълги полети е приемливо. Не видяхме така хваленото супер обслужване, самолетите бяха доста вехти, хигиената в салона приемлива но не и на висота, храната достатъчна но не и нещо особено. Стандартно, рутинно обслужване, вкл. и за полетите Сингапур-Бали-Сингапур.

Turkish airlines: Нов самолет Airbus, много симпатични и усмихнати стюарди и стюардеси, много бързо обслужване (макар, че за 50-на минути полет няма как) и достатъчно храна и напитки за този кратък полет. Предполагам, че за дълги полети обслужването е още по-добро.

 

Преди две години пътувахме с полети на групата на АirFrance:

KLM:  Амстердам-Мексико Сити; полет с Боинг 747 ; вехт самолет, много тесни места в икономична класа (направо се измъчихме) но обслужването и вниманието на много високо ниво; храната и напитките също

Aeromexico - вътрешни полети и полет Мексико сити -Париж; Боинг 767- запазен салон, чисто, прилично място в икономична класа; обслужване, храна и напитки - нищо особено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Винаги съм се чудел, като някой каже бях в нов самолет. Това, че е скоро ремонтиран напълно, не значи, че е нов и обратното, може да е нов и да е занемарен. Качвал съм се на 20 годишни А320 след ремонт и са като нови, както и в 3-4 год, които са били по-зле от старите. Реално това нещо няма как да се разбере на пръв поглед. Отделно, че понятие нов и стар самолет няма, освен, ако не е 40-50 годишен вече

Връзка към мнение

Singapore airlines: доста надценени според мен. Спазват разписание, обслужването е прилично, мястото за пасажери в икономична класа на 777-200ЕR за дълги полети е приемливо. Не видяхме така хваленото супер обслужване, самолетите бяха доста вехти, хигиената в салона приемлива но не и на висота, храната достатъчна но не и нещо особено. Стандартно, рутинно обслужване, вкл. и за полетите Сингапур-Бали-Сингапур.

Е как бе човек не каза две хубави думи за стюардесите им :O  Само заради тях бих ги предпочел като авиокомпания, ама много надуха цените напоследък :((

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За сингапурците не мога да кажа лошо, но в действителност имат някои пропуски в самолетите.

Всичко останало е било безупречно, а за цените не съм съгласен, че ги надуват .. даже обратното, но който каквото си е намерил ... А380-ката им е страхотна, яденето и пиенето е почти на нивото на Турците.

Е, и купоните за храна, които дават като те забавят и си изпуснеш връзката, са доста смешни ..

Внимавайте с парфюмите в банята ;)

 

Ако искате качество от-до - Air New Zealand.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Много често патувам с Turkish Airlines, но аз лично имам доста добри впечетления от Korean Air, Страшно любезни, симпатични и усмихнати  стюардеси, много бързо обслужване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е как бе човек не каза две хубави думи за стюардесите им :O  Само заради тях бих ги предпочел като авиокомпания, ама много надуха цените напоследък :((

Я, познайте тази стюардеса от кои авиолинии е? ;) ;) ;)

post-1504-0-27631400-1424184993_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Емирейтс? :rolleyes:

Аааа, а пък заслужилите пътници НИ снимаха с полароид и ни раздадоха снимките ;) ;) ;)дето много папкат и слушкат

 

Да се изкажа и аз за авиолиниите. Имала съм много хубави полети и с Емирейтс, и  със Сингапурските и с Малейша. Често си пътуваме и с турските. Ама един от последните полети с Търкиш - Истанбул -Сеул беше хем фърст, хем дъ бест ;) ;) ;) И като чистота, и като обслужване, и като голямо разнообразие от ядене и пиене. И едни красиви мОмцииииии, радост за окото, как да не искаш непрекъснато туй-онуй. ;) От Катарците не съм доволна и откакто ни тарашиха, съм им дала бан.

То, ако е на въпрос, добре сме си пътували и с АерофлотЯ, нищо, че самальотчето старичко, тесничко, ама каките - готини, щот са си наши. Понеже веднага ги надуших, че виното го държат в опаковки като сок и понеже си знам руски, се спазарих през половин час да ни носи по една чаша винце. Д ;) о заспиване.

Но всички тези авиолинии са с традиции и с опит. Много приятно бях изненадана, вече някъде го написах от авиолиниите на Бирма. Баган-еър, Янгон-еър, Мандалей-еър, май-всеки голям град си има еър. Мънички, чистички, излъскани самолетчета за по 70 души, образцово обслужване от стюардеси и наземен персонал. Нищо, че летищинцата са едни малки къщички и те викат с една табела, да претърчиш по пистичката до самолета.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А пък Spalding направо трябва да финансират поне 50% от следващ полет :P

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Аааа, а пък заслужилите пътници НИ снимаха с полароид и ни раздадоха снимките ;) ;) ;)дето много папкат и слушкат

 

Да се изкажа и аз за авиолиниите. Имала съм много хубави полети и с Емирейтс, и  със Сингапурските и с Малейша. Често си пътуваме и с турските. Ама един от последните полети с Търкиш - Истанбул -Сеул беше хем фърст, хем дъ бест ;) ;) ;) И като чистота, и като обслужване, и като голямо разнообразие от ядене и пиене. И едни красиви мОмцииииии, радост за окото, как да не искаш непрекъснато туй-онуй. ;) От Катарците не съм доволна и откакто ни тарашиха, съм им дала бан.

То, ако е на въпрос, добре сме си пътували и с АерофлотЯ, нищо, че самальотчето старичко, тесничко, ама каките - готини, щот са си наши. Понеже веднага ги надуших, че виното го държат в опаковки като сок и понеже си знам руски, се спазарих през половин час да ни носи по една чаша винце. Д ;) о заспиване.

Но всички тези авиолинии са с традиции и с опит. Много приятно бях изненадана, вече някъде го написах от авиолиниите на Бирма. Баган-еър, Янгон-еър, Мандалей-еър, май-всеки голям град си има еър. Мънички, чистички, излъскани самолетчета за по 70 души, образцово обслужване от стюардеси и наземен персонал. Нищо, че летищинцата са едни малки къщички и те викат с една табела, да претърчиш по пистичката до самолета.

Ами то в тези самолетчета само ние бяхме чужденци, сложиха ни на първата седалка и през целия полет се въртяха около нас.

Връзка към мнение

Най-добрата авиокомпания е тази на която броя на излитания е равен на броя на кацанията  :)

През 2006 г. полет от Дубай до Рим с Боинг 767 на АлИталия,кацна аварийно поради отказ на единия от двата двигателя  на летище ....София. Със съпругата ми пътувахме с този самолет и ще помним винаги този инцидент, завършил с хепи енд, гладко кацане и за наше щастие и късмет съкращаване на полета с часове.  АлИталия не са ми любимци но пилотите,стюардесите показаха изключителен професионализъм и всичко премина гладко и без паника. :)  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

:wacko: :wacko: :wacko: Spalding какво е?

Доколкото ми е известно - фирма за спортни изделия. :)

А от снимката ми се стори, че им правиш добра реклама ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Доколкото ми е известно - фирма за спортни изделия. :)

А от снимката ми се стори, че им правиш добра реклама ;)

Иииии, страшен си, нищо не ти убягва, аз даже не сетих! Вярно, че тогава се бях обзавежда с много техни артикули. Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.