Прескочи до съдържание

Кембридж и околностите, какво си заслужава да се види


Ivo Bogomilov

Препоръчани мнения

Здравейте магеланци,

 

предстои ми пътуване до Кембридж. Някакви идеи и предложения какво може и заслужава да се види около и в него. Лондон не е в плановете ми засега. Имам 4 пълни дни да разуча този регион.

Искам да видя и опитам нещо местно, характерно за района/страната, различно от известните туристически обекти (не ги отхвърлям, заслужава си да се видят, но друг път).

 

Благодаря предварително

Връзка към мнение

Единственото нещо, което се сещам да е близо до Cambridge и да си струва посещаването е Duxford Imperial War Museum, в който даже има Concorde. Това в случай, че си фен на авиацията и по-специално на военната такава. Мисля, че се стига с автобус от Cambridge директно до музея.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тоя музей ми е голяма болка, че се разминах с него, мисля че си заслужава и без човек да е задължително фен на авиацията, но съм малко пристрастен :)

 

Не мисля, че има някакви топ забележителности в Кеймбридж, но то и не му трябват. Много приятно градче, много млади хора, зеленина, гледай да поразгледаш университетския комплекс и така. Ако е хубаво времето съм чувал, че популярно удоволствие сред местните е да наемат корабчета, които сами си управляват по каналите и е забавно. Имаше си точен термин тази атракция, но забравих думата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тоя музей ми е голяма болка, че се разминах с него, мисля че си заслужава и без човек да е задължително фен на авиацията, но съм малко пристрастен :)

 

Не мисля, че има някакви топ забележителности в Кеймбридж, но то и не му трябват. Много приятно градче, много млади хора, зеленина, гледай да поразгледаш университетския комплекс и така. Ако е хубаво времето съм чувал, че популярно удоволствие сред местните е да наемат корабчета, които сами си управляват по каналите и е забавно. Имаше си точен термин тази атракция, но забравих думата. 

 

Да, термина за дървените лодки е punting. :)

Редактирано от Djgeorgie
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм влюбена в Кембридж... Там където и да отидеш, няма да сбъркаш. Можеш просто да се "изгубиш" в града и да следваш всяка табела, която видиш. Непременно се разходи в колежите. Абе уникално е...

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Здравей Иво, 

 

Искам само да раширя малко и обобщя някой от моите впечаления из Кембридж след около година от както живея тук. Като цяло града не е с огромни размери и за по-малко от 4 дни може спокойно да се разгледат повечето от забележителностите. Разбирам желанието ти да се потопиш в по-неизвестни туристичестки кътчета, но голяма част от исторически значимите места са в центъра на града, където са и повечето туристи. За мен това е част от характерната атмосфера на града и това го различава от Лондон да речем, където трябва да кръстосваш десетки километри за да отметнеш туристическите обекти.  Така например къщата в която е живял Чарлс Дарвин е на една от централните пазарски улици, където сега се помещава магазин за козметика, но ако направиш малко предварителна подготовка може да виждаш мого запечатана история зад всеки ъгъл. 

Би било по-лесно да препоръчам някой места ако споделиш по-конкретни интереси, които имаш, но както казах ще е трудно да пропуснеш основните неща. По-горе споменаха колежите на университета и те са това, което изгражда основния облик на града, но естествено има по-малки истории/места, които съпътстват историята на града. Такъв например е пъбът “The Eagle” в който се твърди, че Крик и Уотсън първо оповестяват открритието им за схемата на ДНК-то. Доста нобелови лауреати са били част от колежите и те съпътстват историята на университета и града. Други приятни места места са Ботаническата градина (често може да попаднеш на малки концертни изяви на открито там); Музеят Фитц-Уилям е безплатен в случай, че те влече изкуството или просто случиш на дъждовен ден (което е почти гарантирано :); Не бих наблягал особено на местната храна, но няколко пъб-а като Kingston Arms и най-вече Cambridge Blue имат много добра колекция от местни бири ейл (Ale) и други бутилирани. Като заговорихме за кръчми The Regal на центъра е една от най-популярните най-вече заради цените, които държат като част от по-голяма верига.

 

Бих казал, че според личните ти предпочитания можеш да нагласиш опознаването на района. Из околностите бих препоръчал разходка до Ely, което е готино селце и е достижимо като разходка (около 2 часа) с велосипед покрай реката или до St. Neots. И двете места имат страхотни катедрали в центъра и са достижими, и с градски транспорт. Музеят в Дъксфорд ми е мерак и на мен предполагам, че си заслужава.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Да повдигна малко темата :) Колко време да предвидя за лежерна обиколка в Кембридж? За момента съм планирала разходка с лодка, посещение на колеж при възможност, мотаене по уличките, обяд в някоя кръчма. Ще ми стигнат ли 4-5 часа?

Връзка към мнение
преди 15 минути , margarettod каза:

Да повдигна малко темата :) Колко време да предвидя за лежерна обиколка в Кембридж? За момента съм планирала разходка с лодка, посещение на колеж при възможност, мотаене по уличките, обяд в някоя кръчма. Ще ми стигнат ли 4-5 часа?

Да, с обяд  5 часа са предостатъчни. Аз препоръчвам и Ботаническата градина - за нея + още 2-3 часа (ако не вали).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.