Прескочи до съдържание

LON-CTA-LON


Препоръчани мнения

Необходими са ми два билета за маршрута Лондон - Катания - Лондон

Лондон - Катания: 15 септември (може и 16, ако цената е фрапиращо по-ниска)

Катания - Лондон: 19 септември

Изискванията ми са прекачването да е на едно и също летище и да каца в Катания не по-късно от 20 часа.

Най-доброто, което намерих досега е за 344 евро за двата билета:

ticket.bmp

Има и за 314 евро, но пристига на другия ден сутринта и не ми се ще да прекарат нощта на Фиумичино.

 

edit: За същите полети намирам в https://www.edreams.es за 304 евро, обаче как да резервирам на испански? :(

 

 

И малко информация за прекарване на 3 дни в Катания няма да откажа, но май ще трябва да пусна нова тема.

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

@Надя, хвърли едно око на първия линк в подписа ми, в частност - темата за нискотарифните полети.

Примерно:

loncat.jpg

 

Също така - Катания е туристическа дестинация с голям пътникопоток. Ако си в Англия - нищо не ти пречи да се завъртиш около някоя тур.агенция и да ги питаш за last-minute чартърна оферта. Престоят ти е прекалено кратък, обаче, и може да се наложи да комбинираш два еднопосочни билета.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Проблемът е, че аз не съм в Лондон. Аз съм си в БГ и ще тръгна от тук. А двете девойки, за които търся билети няма да тръгнат да обикалят туристически агенции, още повече, че само едната е в Лондон. :rolleyes:

Аз съм организатор, спонсор и други такива.

До скоро се борих с коледните билети, преборих ги. Е, сили нямам вече. И пари ... А бе здраве да има.

 

Благодаря, че си направихте труда.

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

Е, щом е за девойки, ако трябва на ръце ще ги занесем :lol:

 

Защо не им връчиш на тях линковете, да си търсят? Или са в още неуверена възраст.. ;)

Таман малко да развият странични умения, а и да разширим аудиторията на магеланците :)

 

Сериозно, прочети малко от темите, и ще стигнеш бързо до оптимално решение.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Чета аз, чета. Как мислиш се запознах с edreams.es.

Но стигнах до момента "гледам и не вярвам на ушите си". Демек зациклих.

А като/ако се осеферя ще се цаня някъде за подобрена търсачка за самолетни билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен посочените по-горе варианти с easyjet може и да видиш полетите на Ryanair, които обаче не летят до Катания директно от Лондон. Евентуално, ако Палермо ги урежда?

 

2014-07-29_22-32-07.png

 

Много по-читав вариант ми се струва, от прекачване с отделни билети. 

 

За edreams за да постигнеш тази цена ти трябва специална кредитна карта, откажи се. 170 евро с Алиталия хич не са зле, особено ако им трябва куфар. 

Връзка към мнение

Още не съм купила билети, дано днес успея.

Искам да ви питам - защо в една търсачка, като задам различни държави, излизат различни цени на едни и същи полети и България съвсем не е сред най-ниските цени? И ще има ли проблем, ако купя най-изгодния ми "от друга държава"?

Не успях да разгледам всички, но САЩ, Испания и Германия са по-ниски (5 евро, ама кой ти ги дава).

Връзка към мнение

Затова ти казах да четеш темите :) Там е обяснен и принципа, който трябва да се следва, за търсене и смяна на държавите.

Най-общо казано: по-големи пазари - по-големи отстъпки. Има и тарифи, които са достъпни само за продажба в определена страна. Няма проблем да го купиш, защото реално го купува агенцията, а не ти :)

Връзка към мнение

Още не съм купила билети, дано днес успея.

Искам да ви питам - защо в една търсачка, като задам различни държави, излизат различни цени на едни и същи полети и България съвсем не е сред най-ниските цени? И ще има ли проблем, ако купя най-изгодния ми "от друга държава"?

Не успях да разгледам всички, но САЩ, Испания и Германия са по-ниски (5 евро, ама кой ти ги дава).

 

Понеже подозирам, че ръчкаш в skyscanner, това не е проблем на държавата, а на сайтовете, които участват там. От българска страна участват едни сайтове, от германска други, за това и цените може да се различават с по 3-4 евро, колкото е таксата издаване на билета. Често обаче тези сайтове си слагат други такси, например такса плащане с кредитна карта (ниската цена да речем важи само ако имаш банкова сметка в съответната държава) и дори може да излезе по-скъпо. 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Не, аз skyscanner почти не го отварям (освен в случаите, когато искам да видя дали има нискотарифни полети по определен маршрут). В аirtickets24 забелязах разликите, а тук така и не намерих коментарите. Там цените са крайни и съм ги ползвала многократно, така че не ми се вярва да се стигне до "ниската цена да речем важи само ако имаш банкова сметка в съответната държава". Но ще се разбере :)

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

Не, аз skyscanner почти не го отварям (освен в случаите, когато искам да видя дали има нискотарифни полети по определен маршрут). В аirtickets24 забелязах разликите, а тук така и не намерих коментарите. Там цените са крайни и съм ги ползвала многократно, така че не ми се вярва да се стигне до "ниската цена да речем важи само ако имаш банкова сметка в съответната държава". Но ще се разбере :)

 

Ах, ясно, друг феномен е твоя :) Съвсем скоро го коментирахме и в съседна тема, ей тук: http://magelanci.com/topic/2642-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D1%81-priceline-%D0%B8-ebookers/

 

Често различните поддомейни изкарват различни цени и expedia.com може да е различно от expedia.de и т.н. Не мисля, че има някаква строга закономерност и да се знае конкретно кой сайт абсолютно винаги ще е най-евтин, та просто ще трябва да ръчкаш :) Със сигурност пробвай какво ще извадят http://orbitz.com например, там такси няма, но може курса щатски долар - паунд/евро на твоята банка да избие спестяванията. 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.