Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Имам вече няколко резервации за полети , но поради условието за валидност на паспорта 6 месеца след датата на напускане на съответната страна ще се наложи да си вадя нов предварително. Сегашният изтича само 5 месеца след последният полет от страна извън ЕС.

Та относно паспортните данни нали можеше да се променят  в профила  на резервациите преди полета , защото  живот и здраве летя  през февруари/март , а новия паспорт ще е  налице някъде в средата на януари.

Нямам спомен как беше при предишните полети с Qatar и Air France ...

Връзка към мнение

И аз така мислех , но според МВНР за Аржентина :

ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

 

Паспорт, който е валиден не по-малко от 6 (шест) месеца от последния ден на планираното пребиваване в страната.

 

 

За Бразилия пък нищо не пише , но предполагам го има условието за 6 месеца :

 

ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ

 

За страната се пътува с валиден задграничен паспорт.

 

Безвизов режим при престой до 90 календарни дни.

 

Връзка към мнение

Щом не пише, значи няма такова условие. По-верни са данните на ИАТА, ако има разминаване, там също няма.

Аз проблеми не съм имал, като си смених паспорта се обадих в Бг Еър и ми казаха че ще го сменят. А преди това честно казано съм сменял често, но никога не е имало проблем. По принцип за идентификатор на ел. билет давам номера на ФФ картата, ако не може кредитната карта и чак ако и това не може паспорта.

 

ПП

В ИАТА и за Аржентина не пише

Argentina (AR)


in_on_no.gif
Passport required.
- Passports and/or passport replacing documents must be valid
on arrival.
Passport Exemptions:

- Holders of emergency or temporary passports.

Visa required, except for A max. stay of 90 days:
- for holders of normal, emergency or temporary passports
issued to nationals of Bulgaria;

Minors:
- Passport not required for foreign minors under 5 years of
age, provided For details, click here
- WARNING! In accordance with European Union (EU) Legislation,

all minors who are nationals of Bulgaria will be expected to

hold their own passport or National ID Card (where

applicable) when departing from Bulgaria, Cyprus, Romania or

a Schengen Member State For details, click here.
- Minors under 14 years of age traveling to
ArgentinaFor details, click here
Additional Information:

- Visitors are required to hold proof of sufficient funds to
cover their stay and documents required for their next
destination.

- Visas are valid for multiple entries within the period of

validity stated in the visa, but transit visas (10 days) are
only valid for a single entry.
- Extension of stay possible For details, click here.
Warning:
- Visitors not holding return/onward tickets could be refused

entry.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами в профила в сайта на авиокомпанията при menage my booking има възможност за промяна на данните в раздела passenger information. Явно само името на пътника трябва да съответства , а паспортните данни може да се редактирват. Аз ще въведа данните от новия паспорт преди полетите когато си го извадя разбира се. За зла участ и кредитната карта с която платих изтича преди полетите , но ще я запазя за всеки случай макар да няма изискване , че трябва да се представи при чекирането.

За Iberia става въпрос.

Няма да рискувам и нищо не ми коства да си извадя нов паспорт , че някой заблуден граничен полицай да не ме натири в трета глуха ;)

 

Май и при катарците беше сходно това с въвеждането на данните в сайта.

 

П.С. И за Уругвай нашите пишат 6 месеца , но сега ще погледна и какво казват от IATA , че ми стана интересно.

Връзка към мнение

То при чекин в повечето случаи си даваш паспортните данни, преди това е само име и рожденна дата. Сайта на Бг Ер е едно от изключенията от това правило, иберийците и те ли искат номер на паспорт още при покупката?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не запомних на кой етап беше , но ги има в профила ми. Както писах може да се променят оттам.

Мисля обаче при полети от/за Испания винаги се искаха паспортни данни дори при easyJet

Връзка към мнение

Не запомних на кой етап беше , но ги има в профила ми. Както писах може да се променят оттам.

Мисля обаче при полети от/за Испания винаги се искаха паспортни данни дори при easyJet

 

О, да, сега се сещам, че това май беше конкретна специфика на полети от/до Испания. 

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

И аз си сменям паспорта 6 месеца предварително,а в МВР ме попитаха за кои държави е изискването.Казах им Черна гора примерно.После се оказа,че може да се влиза и с лична карта.Моята е до 2022.

Връзка към мнение

За всеки случай си направи копие на стария паспорт и ако някой поиска да свери данните може да го види. Аз дори обменях валута с копие от паспорта, защото обикновено го оставям в сейфа на хотела, а се разхождам с копието.

Връзка към мнение

Ами в профила в сайта на авиокомпанията при menage my booking има възможност за промяна на данните в раздела passenger information. Явно само името на пътника трябва да съответства , а паспортните данни може да се редактирват. Аз ще въведа данните от новия паспорт преди полетите когато си го извадя разбира се. За зла участ и кредитната карта с която платих изтича преди полетите , но ще я запазя за всеки случай макар да няма изискване , че трябва да се представи при чекирането.

За Iberia става въпрос.

Няма да рискувам и нищо не ми коства да си извадя нов паспорт , че някой заблуден граничен полицай да не ме натири в трета глуха ;)

 

 

На мен ми се е случвало да дам данните на паспорта при купуване на билета(честo през expedia), а да пътувам с лична карта(естествено става въпрос за ЕС+ Швейцария). И никога не е било проблем. Мисля, че се сравнява дата на раждане и имената при check-in, и снимката.

Не би трябвало да е проблем, ако документа за самоличност е сменен.

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Просто помоли в полицията, когато си получаваш новия паспорт да задържиш и стария си. Ще трябва да попълниш една молба, те ще ти го перфурират и подпечатат, че е анулиран и ще си го носиш със себе си.

Аз така съм си запазил 2та стари паспорта (имам валидни визи в тях), по този начин няма да имаш никакви проблеми :)

Редактирано от georgi_kolev7
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това, само в случая ако имаш валидни визи предполагам, а не защото така си решил?

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, само в случая ако имаш валидни визи предполагам, а не защото така си решил?

 

Да, трябва да дадеш някаква причина, различна от "така съм решил", но не е задължително да са валидни визи. Може в него да има изтекли визи, които обаче могат да са ти полезни за вадене на нови визи за същата държава. Или даже за друга държава. Например - изтекла виза за САЩ, която е ползвана и не е просрочена - улеснява вадене на нова виза и за САЩ, и за Канада, а напоследък май даже и за Южна Африка.

Връзка към мнение

Това, само в случая ако имаш валидни визи предполагам, а не защото така си решил?

В интерес на истината не знам, аз втория си го смених, защото сега съм с брада и ми правеха проблеми при пътуване (наистина разликата е голяма), но доколкото си спомням не трябваше да пиша обяснение защо искам да го запазя, май по-скоро беше нещо като декларация, че е собственост на РБ и ще го предам на властите, когато няма да го използвам повече...

 

Иначе другия е заради визите, но ако в случая на колегата има някакви печати, просто може да каже, че му трябва заради печатите и готово :)

Редактирано от georgi_kolev7
Връзка към мнение

да и аз така си запазих стария паспорт. Нов си извадих миналия месец. Питат те за колко време ти трябва стария и кога ще го върнеш. Е не са много щастливи като им кажеш през 2017, правят една кисела физиономия и пак ти го дават

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Пичове, след 4 дни летя за юар и отивам за 2 седмици демек на 06ти дек се връщам. Сега виждам че паспорта ми изтича на 02ри януари...дали ще имам проблеми да летя?

Връзка към мнение
5 minutes ago, Grishkata said:

Пичове, след 4 дни летя за юар и отивам за 2 седмици демек на 06ти дек се връщам. Сега виждам че паспорта ми изтича на 02ри януари...дали ще имам проблеми да летя?

Необходимо е да притежавате валиден паспорт, с положена в него входна виза за Южна Африка. Паспортът Ви трябва да бъде валиден 30 дни след датата на отпътуване от РЮА и да има поне две празни страници.

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/south+africa

Връзка към мнение

30 дни от датата на връщане

От ТИМАТИК:

Цитат

Passport required. 
- Passports and other documents accepted for entry must be
  valid for a minimum of 30 days beyond the period of intended
  stay. 

риск си е

Връзка към мнение
4 minutes ago, Grishkata said:

Аз съм с виза в стария паспорт който е перфориран. А другото да разбирам че летя на 22.11 а изтича на 02.01.2019 значи би трябвало да съм ок?

Не е ок, защото 30 дни се смятат от датата в която ще летиш от ЮАР. Демек най-рано на 5-ти януари трябва да ти изтече паспорта. Аз не бих рискувал на твое място и бих си извадил експресно нов паспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Grishkata каза:

Аз съм с виза в стария паспорт който е перфориран. А другото да разбирам че летя на 22.11 а изтича на 02.01.2019 значи би трябвало да съм ок?

Какво? Турстическата ти виза за Южна Африка е в стар перфориран паспорт, а вече ти изтича новият?

Колко често ги сменяш тия паспорти?

Или нещо не сме разбрали?

 

Правило на палеца е, че за визови държави като Южна Африка служителите на авиокопаниите внимават да е валидна визата и рядко (ако изобщо) гледат датите  на изтичане на самия паспорт. За Южна Африка внимават и за правилото с празната страница, което им създаваше главоболия преди 5-6 години. Вътрешният министър, който го наложи, отдавна не е в правителството и правилото е отживяло, но никой не го е изтрил от базата данни.  На влизане в самата държава е много малко вероятно имигрантските да ти се заядат за дата на изтичане на паспорта, ако имаш билет за връщане преди това. Обаче, ако вече ти е изтекъл при напускането, ще те хванат и ще имаш проблеми. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
2 hours ago, домосед said:

Правило на палеца е, че за визови държави като Южна Африка служителите на авиокопаниите внимават да е валидна визата и рядко (ако изобщо) гледат датите  на изтичане на самия паспорт. За Южна Африка внимават и за правилото с празната страница, което им създаваше главоболия преди 5-6 години. Вътрешният министър, който го наложи, отдавна не е в правителството и правилото е отживяло, но никой не го е изтрил от базата данни.  На влизане в самата държава е много малко вероятно имигрантските да ти се заядат за дата на изтичане на паспорта, ако имаш билет за връщане преди това. Обаче, ако вече ти е изтекъл при напускането, ще те хванат и ще имаш проблеми. 

Бъди сигурен, че редовно следят валиден ли е паспорта! Това все пак е една от основните задачи на всички граничари! С 30-те дни вероятно ще мине метър, но защо да рискува след като има възможност да си извади нов паспорт за 1 ден? Ако все пак някой се заяде загубата може да бъде хиляди евро плюс едно провалено пътуване.

Връзка към мнение
преди 11 минути , Topfly каза:

но защо да рискува след като има възможност да си извади нов паспорт за 1 ден?

Той първо да си погледне точно кой му паспорт изтича и докога му важи визата. Обяснението му наистина не се връзва.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.