Прескочи до съдържание

Боян Петров изкачи три осемхилядника за един сезон


Препоръчани мнения

Не видях някъде тук да е станало дума (може да съм пропуснал), но ми се струва, че е добре в пътешественически форум да отбележим това постижение.
Ние обикновено достигаме  8000 и повече метра само когато сме на топло, в салона на самолета, но има мъже и жени, които се дотигат тези висини на собствен ход! :)
 

Та да си дойдем на думата - първото българско изкачване на К2 (8611м.), а освен това - още два осемхилядника в сезона!
Освен да му пожелаем да е здрав и да изкачи още много върхове, и разбира се - Еверест!

 

Интервю с Боян Петров

 

 

10590625_1528115220741587_44633899646806
( снимката е от фейсбук страницата Духът на планината )

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 32
Връзка към мнение

Това е достойно за преклонение. Голям мъж. Още повече, че от години е на инсулин. Трудно може да оцени това, което направи...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Всичко което мога да напиша тук ще бъде малко в сравнение с това което е направил този Човек. Единственото което мога да направя е Поклон и едно голямо Благодаря, Бояне :thankyou: !!!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Браво!

Следих го.

А същия ден, когато той качи К2, на мене ми се видя некомфортно да изкача Черни връх, защото беше облачно и току виж заваляло. Дъжд  :O

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не видях някъде тук да е станало дума (може да съм пропуснал), но ми се струва, че е добре в пътешественически форум да отбележим това постижение.

Ние обикновено достигаме  8000 и повече метра само когато сме на топло, в салона на самолета, но има мъже и жени, които се дотигат тези висини на собствен ход! :)

 

Та да си дойдем на думата - първото българско изкачване на К2 (8611м.), а освен това - още два осемхилядника в сезона!

Освен да му пожелаем да е здрав и да изкачи още много върхове, и разбира се - Еверест!

 

Интервю с Боян Петров

 

 

10590625_1528115220741587_44633899646806

( снимката е от фейсбук страницата Духът на планината )

 

 

К2 е вероятно най-предизвикателният връх в света. Искрено възхищение!
 
П.С. Много ми харесаха думите ти, Фичо :)
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Поредния успех на Боян Петров! 

Поздравления за усшешното покоряване на Манаслу! 

 

http://www.sevensummittreks.com/news/Seven-Summit-International-Manaslu-Expedition-2015-on-the-summit-of-Mt-Manaslu-24.html

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Докато ние тук си празнуваме Великден и се чукаме с яйца, Боян Петров отметна поредния осемхилядник! 

http://www.dnevnik.bg/sport/2016/05/02/2752984_fotogaleriia_vulnuvashtata_ekspediciia_na_boian_petrov/

Altitude Pakistan

 

А на следващия ден Атанас Скатов последва успеха му. 

http://altitudepakistan.blogspot.bg/2016/05/annapurna-list-of-summits.html

 

Браво на младежите и напред към следващия осемхилядник!

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

 

 

 

Боян Петров на Нанга Парбат, записва 8-ми осемхилядник

Боян Петров изкачи осмия си осемхилядник – Нанга Парбат (8126м). Той се изкачи на „планината убиец“ в тричленен екип, заедно с Феран Латоре (Испания) и Елиас Милеру (Франция). Тримата достигнаха върха около 15:30 ч. българско време, а няколко часа по-късно слязоха в Лагер 4 (7100 м), където останаха да пренощуват.

През цялото време движението им можеше да бъде проследено през сателитния предавател на Латоре.

Боян успя да изкачи Нанга Парбат от втория опит, след като на 13-ти юли той направи неуспешен опит заедно с Иван Томов.  Те достигнаха височина от 7825 метра, но влизане в грешен кулоар ги принуди да прекратят опита си само на 300 метра от върха.

Впоследствие Томов прекрати експедицията си заради височинна болест. Петров остана, за да изчака прозорец за втора атака.

Боян се опитва да стане първият българин, изкачил „хималайската корона“ – 14-те осемхилядника на планетата. До момента той има в актива си: Гашербрум I (8080), Канчендзьонга (8586), Броуд Пик (8047), К2 (8611), Манаслу (8163), Анапурна (8091), Макалу (8485) и Нанга Парбат (8126). Всички осемхилядници са изкачени безкислородно в рамките на едва две години.

...

източник

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

А бе мисля си, не може ли да се свържем с този човек за един вид интервю под формата на въпроси. Искрено му се възхищавам, гледал съм му интервюта по телевизията - много земен човек.

Доколкото знам, работи в Националния природо-научен музей.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бях на една негова презентация точно преди да замине за първите си два осемхилядника тази година. Наистина невероятен човек. Много ерудиран, безкрайно увлекателен разказвач, следващ целите си докрай и наистина много земен. Ако има пак някоя презентация може да спомена тук ако се сетя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А бе мисля си, не може ли да се свържем с този човек за един вид интервю под формата на въпроси. Искрено му се възхищавам, гледал съм му интервюта по телевизията - много земен човек.

Доколкото знам, работи в Националния природо-научен музей.

 

Имам го предвид за рубриката с въпросите, ако се съгласи естествено. Ма нека се върне, че баш сега приключва сезона :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Stanislav Dimitrov

За Съни мога да помогна с интервюто.Мисля че няма да ми откаже.Но първо да се върне,защото мисля че има планове за още един осемхилядник.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Съни мога да помогна с интервюто.Мисля че няма да ми откаже.Но първо да се върне,защото мисля че има планове за още един осемхилядник.

 

Те такива бяха плановете, но май сезона привършва. Ще имам предвид :)

Връзка към мнение

Може би ще се нaсочи към Гaшербрум 2, до който е ститaл нa около 100 метрa от върхa. Aклимaтизaциятa я имa. Тaкa че нищо чудно до няколко дни дa се въстaнови и дa го кaчи. Гледaх че Скaтов по някой от двaтa Гaшербрумa кaтери и той. И мaй чaкa още, тaкa че може още мaлко дa имa от сезонa.

Връзка към мнение

Може би ще се нaсочи към Гaшербрум 2, до който е ститaл нa около 100 метрa от върхa. Aклимaтизaциятa я имa. Тaкa че нищо чудно до няколко дни дa се въстaнови и дa го кaчи. Гледaх че Скaтов по някой от двaтa Гaшербрумa кaтери и той. И мaй чaкa още, тaкa че може още мaлко дa имa от сезонa.

Четох, че този сезон никой не е успял да качи Гашербрум 1 и 2. Наско Скатов и останалите алпинисти са се върнали до базовия лагер заради лавини. Също, че в следващите дни ще правят последен опит да покорят 2.

Връзка към мнение

Е товa , че никой не е успял, не е проблем зa Боян Петров. Той беше първият, който се кaчи нa осемхилядник този сезон, кaкто и с първо изкaчвaне зa сезонa нa Нaнгa Пaрбaт. Тaкa или инaче е близо, нямa проблем пaк дa "открие сезонa" зa пореден връх.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Боян Петров е пострадал тежко днес при катастрофа.

Да и май положението е сериозно, дано да се оправи.

http://offnews.bg/news/Komentari_65/Da-se-pomolim-za-Boian_634909.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще се оправи.

Обаче му се обърка графикът  :(

 

Да, вече изглежда е по-добре: http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2016/08/24/2816565_boian_petrov_e_kontakten_adekvaten_i_s_apetit/

 

Графика си е екстра според мен, той сезона така и така попривърши, за следващия ще е тип-топ :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.