Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

преди 1 час, antea каза:

ами тези 2-3 часа мотаене в Ханя с колата, седяща на паркинг струват 50 евро повече наем /още един ден се добавя/, затова така го решихме, просто ми се иска да знам дали е надежден автобусът към летището /5 евро за транспорт за двама и няколко евро за локър за багажа/ - разликата си е точно един обяд 🙂

Ние сме пътували с автобус от Ханя до летището преди ковид, по спомен около 30 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При симулация на покупка на билети Ханя-летище (ΧΑΝΙΑ προς ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΧΑΝΙΩΝ) от сайта на Ktel на гръцки, дава да се купят такива.
Ние по същите съображения си запазихме кола до събота вечер (полетът е в неделя), обаче какво съм цъкала, даде я до неделя в 16.00 с връщане на летището... А, и за същите пари. :huh: Ще я видим тая работа...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

понеже видях, че работещи локъри в неделя има само на автогарата, другите са затворени, в крайна сметка се разбрах с фирмата да я върнем колата направо на летището, пък дали ще се помотаем в Ханя или от някой плаж директно, ще решим на място

 

много са кооперативни критяните в rent a car индустрията, толкова различни от други места в Гърция и изобщо Европа 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към мнение

Дъщеря ми има рожден ден по време на почивката ни в Ханя. Дали може да ми препоръчате някое място, което да е интересно за 15 год. момиче?  Ако не харесам нещо друго ще е посещение на аквапарка. Ще бъдем с кола.

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще ходя на Крит, очаквайте въпроси😄. Кога точно не се знае, но … ”то няма други варианти”! Вярвам в орисията от магеланец и имам доказателства, с които няма да ви занимавам и убеждавам точно сега😜

В сряда късен следобед Мари ми пише съобщение със заглавие “изненадка”: - Даваш ли, даваш адрес за получаване на подарък? Е как не, аз съм родена за подаръци🤩 Но от кой ли ще е? - голяма загадка… Тази сутрин получавам съобщение от Спиди. Като дежавю, все едно Коледа наближава, но навън е за къс ръкав😄 Нищо не предполагам за мистериозния изпращач🤔. По едно време си мислех, че може би е книга за историята и сградите в Русе, за да ме подтикне човекът Х към по-професионална гид обиколка на града, хаха🙉

Ето го нещото-изненадка

IMG_2054.jpeg.5c657c676741c27f90a0a7ff30f1ab93.jpeg

 

Потеглям и кашонът почва да бълбука. Ох, успокоих се😆, няма да чета и пиша🙃, по-лесно ще е с тия звуци😉 Още се чудя от кой магеланец е, името абсолютно нищо не ми говори, както и градът му…

Дали имам търпение да стигна до вкъщи? Но моля ви се слагайте по една ножица прикрепена към кашона😛

IMG_2055.jpeg.2247b0284c4750b58c6925e4583cabe5.jpeg

 

Съзирам кутия, бележка и голяяям бАнбон

IMG_2056.jpeg.46f31a8aab2558297ed6c828c01e78c3.jpeg

 

Лесно е за разопаковане, слава богу няма да е конспирация в стил Варна😂. Това може да е само от някой слънчев и топъл южен човек😉

IMG_2057.jpeg.8b1f4fa66aa13f21af119ba9e264ab49.jpeg

 

Гръцко узо и турски локум,

IMG_2058.jpeg.3409611365f999bacb91707c1d14ee07.jpeg

и магнитче в добавка🇬🇷, за да виждам с трето око изгодните настанявания😆

Гръцките неща отиват по предназначение при любимите ми места 🙂

IMG_2060.jpeg.f4ee1b81aad98b212c9eca805567f05a.jpeg
 

IMG_2063.jpeg.51b0b53e33883949b7325e3be971e7f6.jpeg

100% критска работа и откъм дестиНация, и откъм дестиЛация😄

Локумът е в сладкото шкафче, което няма да ви показвам🙃 - запас при нужда да го нападна😋

А посланието е в личното шкафче за спомени. С шеговития тон на “кака ти Argentique”, тази бележка веднага ми става много ценна. 
Отправяйки се към вкъщи, измислям и вечерята, като пътьом се сдобивам с печени чушки, патладжани и домати с разни други салтанати😄

IMG_2068.jpeg.d75e0d5e57938cb6b3cbf88235c8807c.jpeg

 

След като вече пих, мога да ви кажа орисията🙂- Ще се ходи на Крит

IMG_2071.jpeg.064fac3c62c23f2f7434b8975349aaaf.jpeg

А щом узото побеля, ще се ходи и “не само на Крит”😄

IMG_2075.jpeg.a4c940662ebb14ad8c0ed2bff8152ad2.jpeg

 

@Argentique, неописуемо настроение и емоция ми подари в този прекрасен съботен ден🤗❤️Благодаря за живинката, която внасяш във форума🙂

 

п.п. Доста стаж натрупах тук по темите подаръци, хваля се и какво готвя 😂. Пооспамих, но не мога да си трая, щом има такива сърдечни хора - магеланци. Наздраве и Ямас 🍻

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 8
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Какво мога да кажа, освен пак да се изспамя?
Радвайте се на живота, ходете на Крит (и другаде :wink:) и пийте рИкия, която там е в изобилие и винаги безплатна. :lol:

 

378125784_10161195084602148_4847269234360215602_n.jpg.e90086ec94cd5989c28d3f76de9c1f57.jpg

 

385475211_285823487632991_8650436808781060108_n.jpg.80f1684b07dedf035c1476599f4e2950.jpg

 

Някой ден ще опиша накратко похожденията ни, защото тук има доста готини хора и ще се радвам да споделят нашата радост и любов към Крит.

 

Тъкмо настана ракиено време, така че – ямас!!!

 

P.S. Ако искате да се заредите с емоции, чуйте се по телефона с @ДиянаВ и поцвилете, без да си кажете нищо съществено. Много е зареждащо! Препоръчвам! 
Не се бутайте, моля – един по един. :lol:

  • Харесвам 4
  • Смея се 7
Връзка към мнение
На 30.09.2023 г. в 22:00, ДиянаВ каза:

Ще ходя на Крит, очаквайте въпроси😄. Кога точно не се знае, но … ”то няма други варианти”! Вярвам в орисията от магеланец и имам доказателства, с които няма да ви занимавам и убеждавам точно сега😜

В сряда късен следобед Мари ми пише съобщение със заглавие “изненадка”: - Даваш ли, даваш адрес за получаване на подарък? Е как не, аз съм родена за подаръци🤩 Но от кой ли ще е? - голяма загадка… Тази сутрин получавам съобщение от Спиди. Като дежавю, все едно Коледа наближава, но навън е за къс ръкав😄 Нищо не предполагам за мистериозния изпращач🤔. По едно време си мислех, че може би е книга за историята и сградите в Русе, за да ме подтикне човекът Х към по-професионална гид обиколка на града, хаха🙉

Ето го нещото-изненадка

IMG_2054.jpeg.5c657c676741c27f90a0a7ff30f1ab93.jpeg

 

Потеглям и кашонът почва да бълбука. Ох, успокоих се😆, няма да чета и пиша🙃, по-лесно ще е с тия звуци😉 Още се чудя от кой магеланец е, името абсолютно нищо не ми говори, както и градът му…

Дали имам търпение да стигна до вкъщи? Но моля ви се слагайте по една ножица прикрепена към кашона😛

IMG_2055.jpeg.2247b0284c4750b58c6925e4583cabe5.jpeg

 

Съзирам кутия, бележка и голяяям бАнбон

IMG_2056.jpeg.46f31a8aab2558297ed6c828c01e78c3.jpeg

 

Лесно е за разопаковане, слава богу няма да е конспирация в стил Варна😂. Това може да е само от някой слънчев и топъл южен човек😉

IMG_2057.jpeg.8b1f4fa66aa13f21af119ba9e264ab49.jpeg

 

Гръцко узо и турски локум,

IMG_2058.jpeg.3409611365f999bacb91707c1d14ee07.jpeg

и магнитче в добавка🇬🇷, за да виждам с трето око изгодните настанявания😆

Гръцките неща отиват по предназначение при любимите ми места 🙂

IMG_2060.jpeg.f4ee1b81aad98b212c9eca805567f05a.jpeg
 

IMG_2063.jpeg.51b0b53e33883949b7325e3be971e7f6.jpeg

100% критска работа и откъм дестиНация, и откъм дестиЛация😄

Локумът е в сладкото шкафче, което няма да ви показвам🙃 - запас при нужда да го нападна😋

А посланието е в личното шкафче за спомени. С шеговития тон на “кака ти Argentique”, тази бележка веднага ми става много ценна. 
Отправяйки се към вкъщи, измислям и вечерята, като пътьом се сдобивам с печени чушки, патладжани и домати с разни други салтанати😄

IMG_2068.jpeg.d75e0d5e57938cb6b3cbf88235c8807c.jpeg

 

След като вече пих, мога да ви кажа орисията🙂- Ще се ходи на Крит

IMG_2071.jpeg.064fac3c62c23f2f7434b8975349aaaf.jpeg

А щом узото побеля, ще се ходи и “не само на Крит”😄

IMG_2075.jpeg.a4c940662ebb14ad8c0ed2bff8152ad2.jpeg

 

@Argentique, неописуемо настроение и емоция ми подари в този прекрасен съботен ден🤗❤️Благодаря за живинката, която внасяш във форума🙂

 

п.п. Доста стаж натрупах тук по темите подаръци, хваля се и какво готвя 😂. Пооспамих, но не мога да си трая, щом има такива сърдечни хора - магеланци. Наздраве и Ямас 🍻

Ямас! Този път нямам пръст в тая работа, защото се връщам от три месечно пребиваване в Крит! Обожавам го този остров, та мога да ти отговарям на всичките въпроси 😛 живот и здраве  и другата година се изнасяме натам 🙂

Осъществихме една мечта да се изнесем за определен период от вкъщи. 

Мога да помагат за абсолютно всичко от къде да се забавлявам, до супер затънтени красиви плажчета и водопадчета 🙂

 

П.с. Стягай се Коледа наближава 😄 туко те орисам за Крит 😛

Намисли ли къде ще ни разхождаш тази година 😄 че Руси вече го видяхме 😛

  • Харесвам 2
  • Браво 4
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , zvezda9001 каза:

Ямас! Този път нямам пръст в тая работа, защото се връщам от три месечно пребиваване в Крит! Обожавам го този остров, та мога да ти отговарям на всичките въпроси 😛 живот и здраве  и другата година се изнасяме натам 🙂

Осъществихме една мечта да се изнесем за определен период от вкъщи. 

Мога да помагат за абсолютно всичко от къде да се забавлявам, до супер затънтени красиви плажчета и водопадчета 🙂

 

П.с. Стягай се Коледа наближава 😄 туко те орисам за Крит 😛

Намисли ли къде ще ни разхождаш тази година 😄 че Руси вече го видяхме 😛

И на мен ми е мечта това, обмислям го сериозно. Живот и здраве да е само. Колебая се между Родос и  Крит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , zvezda9001 каза:

 

П.с. Стягай се Коледа наближава 😄 туко те орисам за Крит 😛

Намисли ли къде ще ни разхождаш тази година 😄 че Руси вече го видяхме 😛

:laugh:

Моля ти се, дръж се прилично :wink:

За да не е само спам - въпрос. Какво правихте животните 3 месеца?

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , ДиянаВ каза:

:laugh:

Моля ти се, дръж се прилично :wink:

За да не е само спам - въпрос. Какво правихте животните 3 месеца?

За да не е спам на Крит много обичат животните, особено кучетата навсякъде бяха с нас  🙂

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , zvezda9001 каза:

За да не е спам на Крит много обичат животните, особено кучетата навсякъде бяха с нас  🙂

 

Къде бяхте отседнали?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Asya Assenova каза:

И на мен ми е мечта това, обмислям го сериозно. Живот и здраве да е само. Колебая се между Родос и  Крит.

Амии ние се колебаехме между доста острови обмисляхме Кефалония, Милос, Лефкада...Миналата година посетихме Крит за малко и толкова ни хареса, а и с хазайката толкова си допаднахме, че отменихме резервацията си за Кефалония и направо си направихме резервация за 3 месеца за Крит. Не сгрешихме изобщо! Това беше едно от най-добрите ни решения. Отидохме с колата и животинките  ни, отсядането ни беше на едно място във Фаласарна в апартамент с красива гледка към морето, плажа ни беше на близо, а от там обикаляхме постоянно,  когато не работихме разбира се. Навъртяхме на колата 9000 км за тези 3 месеца 😄 В обедната почивка цоп на плажа във Фаласарна,  дори и там има закътани заливчета без никой, вечер след работа може плаж, може разходки. Отскачахме поне 1 или 2 пъти на седмица в Ханя на разходка или Ретимно. Град Кисамос ти е супер наблизо за всичко което ти е необходимо. Интернета  им е страхотен няма никакъв проблем за работа. Цените им са даже по-ниско от тук за почти всичко с изключение на горивото. Юли и август  има всяка вечер критски вечери абсолютно безплатни само с местни абе голяма забава пада. Каквото и да кажа малко ще е, много ни хареса всичко, за толкова време не се намери нещо което да не беше както трябва и да те издразни. Местните са невероятно  дружелюбни и гледат да те преобщят както могат! А храната, боже обожаваю критската кухня!

  • Харесвам 5
  • Браво 7
Връзка към мнение
преди 10 минути , Asya Assenova каза:

Къде бяхте отседнали?

Да кажем че е къща за гости, но не точно. Сграда с 4 апартамента и невероятна гледка. Хазайката е топ, обожава да готви иии ни готвеше абсолютно  безплатно поне по 3 пъти в седмицата да не кажа повече 😄 искахме да и плащаме не даваше, та едвам приемаше продуктите  които и купувах...такава критска кухня ммм съвършенство  🙂 Хазайката е по критски луда, но целия народ има такава лудост, абе като едно семейство бяхме 🙂 казва се Riza  apartment , много се чудих дали да споделям местенцето, защото то е нашето бижу 😛 Апартамента има всичко необходимо за да живеете там 🙂

Пожелавам  ви да осъществите и вие мечтата си

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 5 минути , zvezda9001 каза:

Да кажем че е къща за гости, но не точно. Сграда с 4 апартамента и невероятна гледка. Хазайката е топ, обожава да готви иии ни готвеше абсолютно  безплатно поне по 3 пъти в седмицата да не кажа повече 😄 искахме да и плащаме не даваше, та едвам приемаше продуктите  които и купувах...такава критска кухня ммм съвършенство  🙂 Хазайката е по критски луда, но целия народ има такава лудост, абе като едно семейство бяхме 🙂 казва се Riza  apartment , много се чудих дали да споделям местенцето, защото то е нашето бижу 😛

Много добре изглежда местенцето! Като дом си е! Каква цена приблизително е на месец? То е ясно, че това е динамична величина, но все пак?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Asya Assenova каза:

Много добре изглежда местенцето! Като дом си е! Каква цена приблизително е на месец? То е ясно, че това е динамична величина, но все пак?

Много зависи как ще се договориш. При нас имахме почистване и смяна на чаршафи на всеки 3 дена, зареждане постоянно  с прах за пране, веро за чинии и всякакви такива препарати, зехтин, подправки и неща сигурно  които вече не се сещам, интернет, ток, вода и всички такива сметки също включени. Абе все едно си на хотел, тя не предлага и друга опция де. Вижте каква е цената на ден в букинг и от там вече си е преговор надолу  🙂

По принцип тя не предлага опция за дългосрочно отдаване, просто за нас направи изключение, но никога не се знае кой може да попадне в изключението

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , zvezda9001 каза:

Много зависи как ще се договориш. При нас имахме почистване и смяна на чаршафи на всеки 3 дена, зареждане постоянно  с прах за пране, веро за чинии и всякакви такива препарати, зехтин, подправки и неща сигурно  които вече не се сещам, интернет, ток, вода и всички такива сметки също включени. Абе все едно си на хотел, тя не предлага и друга опция де. Вижте каква е цената на ден в букинг и от там вече си е преговор надолу  🙂

Много благодаря!

Връзка към мнение
преди 1 минута , Asya Assenova каза:

Много благодаря!

Хубаво е ако ще се отсяда за по-дълго време и ако ще се работи от някъде, да го посетите първо за малко за да го усетите дали ще пасне точно за вас, дали условоята стават за по-дълго време 🙂 За другата година освен Крит смятаме да посетим и Скопелос за половин месец, хем да проучим хем да видим как е  😛

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , zvezda9001 каза:

Хубаво е ако ще се отсяда за по-дълго време и ако ще се работи от някъде, да го посетите първо за малко за да го усетите дали ще пасне точно за вас, дали условоята стават за по-дълго време 🙂 За другата година освен Крит смятаме да посетим и Скопелос за половин месец, хем да проучим хем да видим как е  😛

Това е задължително! Ние сме фенове на Ретимно от Критските градчета  и всяко лято ходим там за по седмица, както и на Родос за по няколко дни. Каквото има да става, ще стане:) Благодаря за споделената информация! Пожелавам ти Скопелос също много да ти допадне и да изкарате супер там. Аз само на Скиатос съм била от Спорадите и определено ми хареса.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте! Ще посетим Крит в края на юли. Интересувам се от Палеохора. Какво ви е мнението, много ли е пренаселено? А Плакиас? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 4 часа, Fori каза:

Здравейте! Ще посетим Крит в края на юли. Интересувам се от Палеохора. Какво ви е мнението, много ли е пренаселено? А Плакиас? Благодаря!

В Южен Крит има в пъти по-малко хора от Северен. Няма и чак такава леглова база, за да бъде съвсем лудница. Била съм в Плакиас в края на септември - нямаше хора. Но юли ще е друго. Пакетни туристи обаче там рядко стигат. Доста е диво и трябва кола, за да се обикалят заливчетата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 5.03.2024 г. в 8:01, Fori каза:

Здравейте! Ще посетим Крит в края на юли. Интересувам се от Палеохора. Какво ви е мнението, много ли е пренаселено? А Плакиас? Благодаря!

Ние бяхме миналата година точно юли и точно в Палеохора. Не бих казал, че беше лудница, приятно градче.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.