Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

Lindt, ето това хотелче видях над Елафониси:

http://www.elafonisi-resort.com/  Не съм го разглеждала, наоколо имаше няколко заведения/магазинчета.

Стояхме до късно на плажа и на нас не ни се тръгваше по обратния път към Ханя...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Lindt, ето това хотелче видях над Елафониси:

http://www.elafonisi-resort.com/  Не съм го разглеждала, наоколо имаше няколко заведения/магазинчета.

Стояхме до късно на плажа и на нас не ни се тръгваше по обратния път към Ханя...

 

Ето това е, страхотно сме ти благодарни :clapping: . Имаха свободна стая за една нощувка и съответно можем да се помотаем в района спокойно за почти 2 дни :yahoo:

 

От KTEL ни отговориха, че няма как да ни дадат предварително зимно разписание и това би трябвало да е до края на септември в сила. Миналогодишният опит на Зани обаче говори друго и може да не успеем да посетим Балос без лодка. Стискайте палци да оставят автобуса :) . 

 

Някой хващал ли е корабче/лодка за обиколка на плажовете южно от Ретимно? Струва ми се добра идея за един ден, но предния път не успях да го осъществя и нямам представа дали е готино. 

Връзка към мнение

Съвсем ли няма начин да си вземете кола под наем, направо е .... кощунство на Крит без кола, най-малкото по пътя за Елафониси ще спрете на Agia Sofia Cave, ще надникнете в Topolia Gorge от панорамните площадки, да не говоря какви таверни има по пътя.

Редактирано от Звелина
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съвсем ли няма начин да си вземете кола под наем, направо е .... кощунство на Крит без кола, най-малкото по пътя за Елафонисос ще спрете на Agia Sofia Cave, ще надникнете в Topolia Gorge от панорамните площадки, да не говоря какви таверни има по пътя.

Не, съвсем няма начин  :rolleyes: След година-две когато се пребори някой от нас с нежеланието си да шофира, може. 

 

Бях на Крит 8 дни с коли с 9 човека преди 5 години. Видях по-малко, отколкото ще видя сега. Така че исках да се върна на острова, но да не се съобразявам с ничии планове и интереси. А и съм любопитна какво е да си в Гърция без кола  :rolleyes:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вероятно няма човек с книжка, но и да не е така, сигурно си имат причина да не взимат кола. Дано видят повече от това място.

Крит ми стана любимо място, смятам да го посетя отново.

Връзка към мнение

Така е по принцип, но са големи разстоянията на Крит,  на нас с кола ни отне 2,5 часа, а бяхме на 40 км. Това със спирките, които споменах. Нещо по-важно се сетих да кажа, преглеждайте прогнозата за времето и най-вече ветровете, на Елафониси духа доста неприятно, забива пясък направо и тогава на основния плаж даже не е приятно да се стои. Всички се насочват в дясно, след дюните и след плитката вода за преджапване, но там пък става доста населено. 

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, ще повдигна малко тази тема  :)

Предстои ни пътуване до Крит 19-26 септември...

 

И ние ще се разтъпчем до Крит горе-долу по същото време - 18...22септември2015 с Ryanair.

Мисля да оставя колата на паркинг P6 или P7 на летището в Солун http://www.parking-airport.gr/en/pricelist

Запазил съм апартамент с една спалня в http://www.booking.com/hotel/gr/flisvos-maleme.html?aid=368032

 -най-евтиното настаняване за двама възрастни и две деца, което намерих около Ханя.

Мястото изглежда удобно за разходки до плажове Балос, Фаласарна, Елафониси, ...

Предстои ми търсене и избор на кола под наем.

 

Изчетох всичката издадена и неиздадена литература от издателство Магеланци на тема Крит и всичко изглежда ясно и лесно :)

 

Днес и Sany се уреди с Aegean билети 19.09 и 26.09.2015 за Ханя. Дали да не направим мини-магеланска среща в западен Крит?

Връзка към мнение

Уха, очертава се магеланско нашествие в Крит.

Ще взема да взема едно българско знаме, че ако се окажем повече от местните може да го развеем на покрива общината :)

 

От организационна гледна точка съм още само до паркинга в Солун :)

Аз попаднах на това: http://www.ikaros-aeropark.com/и за сега съм се спрял на него.

 

Иначе намерението ни е хем да овършеем острова, хем и в морето да се цъмбуркаме ама дали ще стане...

Тепърва ще правим планове кое - къде.

Връзка към мнение

Стъпка по стъпка вървя и аз напред :)

 

Доста порових за коли под наем и докато се туткам виждам как цените се покачват ден след ден.

 

В крайна сметка най-добри условия открих при тази фирма - http://www.cretecarhire-eurocar.co.uk/services.php

Резервирах малка колица Toyota Aygo за 125Е за една седмица и според сайта им цената включва втори шофьор и де що застраховка има + още екстри

 

Full comprehensive insurance

  • We provide the most competitive full insurance service on the market including:
  • Fully comprehensive insurance with collision damage waver (CDW)
  • Full cover for Fire - Theft - Windows - Scratches Personal Medical insurance for all passengers (in case of an accident, the medical costs of the injured passengers are fully covered by the insurance). Any damage is fully covered by the Insurance even if the driver is responsible for the accident. 
  • No compensation is required, even if the driver is responsible for the accident. Other competitors request a minimum excess of 400 euros or more, even when the driver is not responsible for the accident.

 

Някой има ли реален опит с фирмата да сподели мнение?

 

Връзка към мнение

Хм, не знам гърци ли са, критяни ли са, но византийските номера не са им чужди.

Като букнах колата получих следното:

 

 

EUROCAR BOOKING DETAILS:

Reservation of car: Toyota Aygo - Group A
Total Duration: 7 days || Price: 125 €

 

И малко по-късно

 

 

thank you for your reservation, I will wait for you outside from arrival hall and I will keep a sign with your name.

The final price is 25 euro per day with 100% full insurance .

 

Чакам да ми обяснят какво точно имат предвид, ама май ще отказвам резервацията

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Случайно някой да планува посещение на Балос утре или в сряда? И да има две местенца в колата? Защото бусът ни е спрян, а времето е гадно и лодка май няма да има. И трябва да се пренеса в темата за оплакването, защото с тези новини се вкиснах твърде много.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Здравейте,

Може ли някой от ходилите на Крит да сподели прилично студио(апартамент) за 3ма близо до някой плаж в северната част - на изток от Хераклион? Или където и да е....ако му е харесало. Търсим място за настаняване за 6 нощи.

Благодаря!

Връзка към мнение

Малко по-друг подход трябва да се приложи към Крит, първо решете какво искате да видите и тогава търсете място, което да е добра изходна точка. Аз не спирам да препоръчвам ето този сайт, има разписани маршрути от четирите области на острова.

www.tocrete.com

Източно от Хераклион ние бяхме се настанили в северната част на Агиос Николаос, но целта ни беше основно залива Елунда, залива Мирабело и Йерапетра заради остров Хриси.

Връзка към мнение

Здравейте,

Може ли някой от ходилите на Крит да сподели прилично студио(апартамент) за 3ма близо до някой плаж в северната част - на изток от Хераклион? Или където и да е....ако му е харесало. Търсим място за настаняване за 6 нощи.

Благодаря!

Херсонисос.. Ние бяхме там, с кола под наем.

BELLA VISTA APARTMENTS ни беше студиото, което позлвахме. Отскоро е в букинг. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Здравейте! През първата половина на май ще съм за няколко дни на Крит, като ще спя в Ретимно, на пешеходно разстояние от стария град. Няма да наемаме кола по уважителни причини:), дайте съвет какво можем да видим с градския транспорт за толкова кратко време /чисто 3  дни/. Един ден за Ханя предполагам, че е много и е добре да се види  и нещо наоколо.

Връзка към мнение

Един ден за Ретимно, един за Ханя и един за екскурзия до Балос. 

Ние също ще бъдем там за седмица в края на май, но отново с кола .

Редактирано от infinity
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз Крит го свързвам предимно с плажове и хубава храна.

Храната я има навсякъде, вкл. и без кола, но плажовете ... , особено пък Балос,  Елафониси и перлата на Крит - Seitan Limania Beach?

 

Преди 1 час, infinity каза:

Един ден за Ретимно, един за Ханя и един за екскурзия до Балос. 

Ние също ще бъдем там за седмица в края на май, но отново с кола .

Ей, Безкрайност, имам чувството, че живееш само на места със средна дневна температура над 28 C.   :)

Блазе ти. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, infinity каза:

Един ден за Ретимно, един за Ханя и един за екскурзия до Балос. 

Ние също ще бъдем там за седмица в края на май, но отново с кола .

А с градски транспорт до Балос от Ретимно има ли си някой идея как се стига?

Връзка към мнение

До Балос има корабчета от Кисамос, трябва първо до там да стигнете

 

Провери тук за автобусите http://www.e-ktel.com/en/component/imeticket/?view=routetable&Itemid=403

http://www.e-ktel.com/images/pdfs/RETHIMNON_FROM_01-04-2017.pdf

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , bad kid каза:

До Балос има корабчета от Кисамос, трябва първо до там да стигнете

 

Провери тук за автобусите http://www.e-ktel.com/en/component/imeticket/?view=routetable&Itemid=403

http://www.e-ktel.com/images/pdfs/RETHIMNON_FROM_01-04-2017.pdf

Благодаря на всички отзовали се! Да сте живи и здрави и да посетите всички места, които искате:)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравей, 

бях преди година в Крит, Хания. Чаровен град със стар град и красиво пристанище с ресторанти, магазинчета и тясни малки улички като Срария град в Несебър. С кола под наем бяхме и най- красивите плажове са наблизо до Хания- Фаласарна, Елафониси, Балос трябва да се видят със сигурност... Ставрос.

дори цетрсния плаж на Хания е хубав. 

Аз съм бил на много места, но Крит е може би с най- красивите плажове досега където съм бил. ( и в Беазилия, Иля Гранде).

да си изкараш хубаво. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте. 

Сега съм на летището в София терминал 1, виждам полет от София до Хераклион/ Крит с air Lubo. Това са чартърни самолети. Значи вече има директен полет от София. Мисля че само с туроператори работят, така че който се интересува да пътува до Крит директно да се свържи с някоя тур. агенция. Много се радвам че поне има. Обичам Крит и бих отишъл отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.