Прескочи до съдържание

Сен Мартен - много ли са 20 дни?


Препоръчани мнения

Да попитам знаещите - става ли Сен Мартен за 20-дневна почивка - в смисъл няма ли да е стане тегаво, има ли какво да се прави на острова, плажовете, които стават за къпане много ли са, малко ли са, кои райони са за предпочитане и не на последно място - цените по кръчметата как са, че ние сме глезльовци и няма да тръгнем да си готвим по време на почивка.

Забравих да спомена, че ще се пътува ( ако се пътува) с деца-тийнеджъри.

Връзка към мнение

Да попитам знаещите - става ли Сен Мартен за 20-дневна почивка - в смисъл няма ли да е стане тегаво, има ли какво да се прави на острова, плажовете, които стават за къпане много ли са, малко ли са, кои райони са за предпочитане и не на последно място - цените по кръчметата как са, че ние сме глезльовци и няма да тръгнем да си готвим по време на почивка.

Забравих да спомена, че ще се пътува ( ако се пътува) с деца-тийнеджъри.

 

Аз ти бях писал за любимият ми плаж (даже слагах и махах снимка), но на теб не ти харесват такива места, а и сте с деца :) :)

 

Плажовете всичките стават за къпане и са много, и във френската и в холандската част. 20 дни накуп на мен лично ми се вижда тегаво за това място, може би 6-7 и да се комбинира с нещо друго. Кръчмите не са евтини (на ниво на другите френски и холандски острови наоколо, примерно Арюба), зависи какво разбираш под скъпо и евтино, за мен 25 евро на човек за вечеря е скъпо. Вземи си круиз, който включва Сен Мартен, ще ядете на корем и ще видите и други острови.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И според мен 20 дни е много за острова. Аз от природа там не съм впечатлена, в сравнение с другите зелени острови. Камъни и кактуси. Вярно плажове има, но не за 20 дни. А отделно, че е много скъпо всичко. Един хамбургер в заведение на крайбрежната улица струваше 13 евро. Наложи ми се да купя детски сироп за кашлица от дрогерия на центъра за скромните 20 долара.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На децата-тийнейджъри няма да им видите очите 20 дена, особено ако поназнайват Английски и не са срамежливи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ясноооо. Ще се ходи пак в Тайланд май за НГ....

Мерси за коментарите, писаха точно хората, които разчитах да го направят:)

Връзка към мнение

Да добавя, че и аз мисля, че са много, но не и ако решиш да използваш острова като база за други карибски бисери в региона, и ако се гмуркате например. Но това естествено ще качи цената също, а полетите до околните островчета не са кой знае колко евтини. Саба е лесно и евтино достъпен и Ангуила, общо взето това е. 

 

За тинейджърите сигурно ще е проблем, останах с впечатление, че острова е място за по-улегнали хора, доста американски пенсионери имат накупени таймшеъри там. Престъпността също не е за пренебрегване и не бих ги оставил децата сами да се прибират след нощен клуб посред нощ. 

 

От цените аз не бях толкова шокиран, но ние май за седмицата, в която бяхме там вечеряхме 1-2 пъти навън, в останалото време си готвихме нещо набързо в апартамента и т.н. Имай предвид, че острова е кулинарна дестинация (както и споменатия близък  Ангуила) и има доста известни ресторанти. Подробности не мога да дам, изисканата и скъпа храна не е в моя ресор :)

 

Иначе точно колко време е достатъчно... ами колкото отделяте за плажна почивка, толкова :) Няма някакви кой знае какви различни атракции за всеки ден, но в мързел, пробване на 3-4 плажа, ще си минат между 7 и 10 дни като стой та гледай. Та така, ти изглежда не търсиш отговор вече, но на някой друг може да му е интересно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Никога не съм ходил в Карибския район и винаги ми е било чудно защо е в пъти по-скъпо всичко - самолети, хотели - от азиатските им събратя. И понеже изпаднаха сравнително прилични НГ цени - от по 900 евро самолета и 45 евро хотела (DBL room), ми стана интересно как са кръчмите. И както очаквах - скъпи. Не може всичко да е скъпо, а манджата евтина...Явно където стъпи американеца ( а в по-нови времена - руснака), всичко яко поскъпва...

Връзка към мнение

Aми най-малкото Карибите са много по-близо до Западна Европа и САЩ , откъдето идва огромната маса платежоспособни туристи.

Връзка към мнение

Както навсякъде и там зависи от много параметри от рода на сезон и т.н. Извън сезона (т.е. в ураганния сезон :)) бяхме в приличен по размер едностаен апартамент, на първа линия на плажа, с басейни, градини, шезлонзи, климатици и всичко, което ти е на акъл за 90 долара на вечер. Апартамента е спалня + хол и кухня. Във високия сезон да скача с 50%, но не мисля, че пак е безумно скъпо за условията. 

 

А пък за самолетните билети, скъпи са от Европа, щото е далечко :) От САЩ летят доста лоу костове и може да се намери двупосочен за под $300, което си е прилично. 

 

Абе това с разходите, както навсякъде е и 2, и 200 :) 

Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Така-а. 

Да поизтупаме прашната тема.

Пак наближава НГ и пак съм с дилемите - изток или запад.

Та за Сен Мартен да питам, че скоро гледах Кийра Найтли и ми се прииска да я намеря и спася някъде из островите, в краен случай Пенелопе Круз :) :

 

1. Кой плаж е по-най, тоест къде би била удобна базата за настаняване и оттам обикаляне?

Или два плажа за 20-на дена?

2. Може ли да се ходи до съседни острови несамолетно? Ферита, корабчета пиратски?

3. Препоръчани магелански хотели, апартаменти под наем? Не гоним скъпотията, но не искам и хостели.

4. Кои круизни компании да гледам за обща по-широка обиколка?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

4. Кои круизни компании да гледам за обща по-широка обиколка?

 

Препоръчвам ти този сайт за круизи. http://www.kreuzfahrtberater.de/ На немски е, но лесно може да се оправиш и без да занаеш немски. Резервацията също е лесна, а ако имаш проблен кол центърът им знаят английски. Цените обикновено са по ниски от колкото ако резервираш през българска агенция.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Леко солени са круизите по НГ и не че очаквах друго, но проверих и този сайт. Под 2 евра на човек оферта няма, а ние сме 4-ма.

Ще го пробвам в друг случай, благодаря за препратката.

А дотогаз чакам други мнения ;)

Връзка към мнение

Така-а. 

Да поизтупаме прашната тема.

Пак наближава НГ и пак съм с дилемите - изток или запад.

Та за Сен Мартен да питам, че скоро гледах Кийра Найтли и ми се прииска да я намеря и спася някъде из островите, в краен случай Пенелопе Круз :) :

 

1. Кой плаж е по-най, тоест къде би била удобна базата за настаняване и оттам обикаляне?

Или два плажа за 20-на дена?

2. Може ли да се ходи до съседни острови несамолетно? Ферита, корабчета пиратски?

3. Препоръчани магелански хотели, апартаменти под наем? Не гоним скъпотията, но не искам и хостели.

4. Кои круизни компании да гледам за обща по-широка обиколка?

 

1. Просто си вземи кола под наем. Там номера е, че има много плажове и всички са различни. Иначе Orient beach е най-популярния, ако не се лъжа, може да се позиционирате в комплексите в региона. Колкото и дни да сте,  в единия ден сте на единия плаж, в другия на друг. 

 

2. До Ангуила се ходи с корабче и не, че го препоръчвам, а е просто задължително! Притеснява ме дали няма да има много хора, но плажовете им не е като да не могат да поемат, а там леглова база няма много. Направете го един от първите дни като пристигнете, защото подозирам, че може да се влюбите в плажовете и да искате да ходите и още, и още :) Фериботите са няколко пъти на ден и отнемаха по-малко от час, ще те излъжа точно колко. Кола под наем може да си наемете и там на място на кея, за да стигате до плажовете. 

 

Писал си несамолетно, но аз все пак да вмъкна о-в Саба, до който се ходи с 20 минутен полет. Ей тези юнаци изпълняват полетите: http://www.fly-winair.sx/ За дневен трип е супер, бях планирал да се изкатерим до най-високата точка в Холандия, която е именно там :) Пропадна заради малко лошо време. Много по-различна природа от всичко друго по карибите, а и самолетната писта си е атракция сама по себе си.

 

 

3. Ориентирай се към таймшеър комплексите и да вземеш някоя седмица, която ще е свободна. Не, че ще е лесно баш покрай нова година. Аз ползвах ей тоя сайт: https://www.endlessvacationrentals.com/ и стояхме в Royal Islander La Plage. От другата страна на булеварда е Royal Islander La Terrasse. Препоръчвани са и двата и за La Plage гарантирам с две ръце. Супер апартаментче буквално на брега на Maho Beach и супер цена. Недостатък - в близост до летището е и съответно през деня си минават самолети. За теб може да е недостатък де, за мен е супер бонус, аз за това и отидох на острова :)

 

Royal Islander си имаха и сайт на собствениците, през него също препродават свободни седмици. Ако ти хареса комплекса направо им пиши: http://www.royal-islander.org/index.html

 

Абе много ми е тегаво да давам линк към други форуми, защото нали за това сме се събрали тук, да споделяме информация за българи и на български, но просто наличната информация на други места е толкова детайлна и подробна, че няма как да се избегне. Така че заповядай, форума е: http://www.traveltalkonline.com/forums/postlist.php?Board=stmartin Всякаква информация ще намериш там. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Аз ти бях писал за любимият ми плаж (даже слагах и махах снимка), но на теб не ти харесват такива места, а и сте с деца :) :)

 

Плажовете всичките стават за къпане и са много, и във френската и в холандската част. 

Я подскажи кой е този плаж любим?

Че ми се очертава пак един ден на острова.

Връзка към мнение

Я подскажи кой е този плаж любим?

Че ми се очертава пак един ден на острова.

 

Club Orient, в най-дясната част на Orient Bay, ако си с лице към морето. Плажа е убийствен, не знам на децата ви доколко би им пречело, че е нудистки (курорта е нудистки, не само плажа, но има свободен достъп или поне имаше навремето). Даже в минимаркета се налага да си държиш портфейла в ръка, понеже няма къде да го завреш и се спазва разстояние на опашката пред касата. ;)

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.