Прескочи до съдържание

Как ги намирате тези "купони"/"ваучери" за отстъпки?


Препоръчани мнения

Понеже не веднъж ми се случва да чета във форума за ваучери и купони за отстъпки на самолетни билети, хотели и т.н., та ми стана интерестно от къде знаете тази полезна информация?!

И реших да попитам :)

Моля просветлете ме! :P

Връзка към мнение

Oсновно от чуждите блогове за подобни "сделки" и абонаменти за бюлетините на съответните авиокомпании и вериги.

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Oсновно от чуждите блогове за подобни "сделки"

 

Кои са тези блогове? Може ли да ми посочиш няколко? Ще ми бъде интерестно да разгледам и да се поровя из тях :)

Редактирано от ElenaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно :) И аз щях да питам същото. Благодаря на авторката :)

Една подсказка - къде да поровя специално за British Airways?

Поздрави.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Teзи блогове сме ги пускали и в други теми.

 

За полетите не забравяйте двата наръчника на macf1an:

 

 

Търсачки за нискотарифни полети

http://magelanci.com/topic/2514-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/

 

Нестандартни търсачки за обикновени полети

http://magelanci.com/topic/2517-%D0%BD%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8/

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето тук споделих няколко начина за откриване на купони:

http://magelanci.com/topic/2702-

 

stenk, благодаря за рекламата, ама не забравяй чичо ти Гугъл :)

http://magelanci.com/topic/2443-

 

Специално за купони има сайтове, които това им е работата :)

Прекалено са много.. един от по-лесно достъпните е retailmenot.com

 

За полети, наред с изброените, аз гледам тук:

http://www.flyertalk.com/forum/mileage-run-discussion/1543127-mr-deal-websites.html

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не съм забравил Google , но незнайно защо както писах при мен не работи по описания начин , а пробвах какво ли не  :(

Някой път ги изкарва , но в 90 % от случаите не сработва.

Връзка към мнение

Запаметеният домейн е вината. Мен ако не ми изкара нещо сменям .bg на .de примерно, или .co.uk и цъфват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересно :) И аз щях да питам същото. Благодаря на авторката :)

Една подсказка - къде да поровя специално за British Airways?

Поздрави.

Абе British рядко имат промоции, обаче защо не си изкараш техният брандиран American Express? Към него ти дават и допълнителна Visa, с които може да събираш Avios точки за тяхната програма. Аз лично имам NatWest YourPoints World Mastercard, с която събирам конвертируеми точки, които мога да ползвам на доста места, щото преди няколко години исках да изкарам LLOYDS Air Duo карта, която е подобна на тази на British, но Lloyds нещо не ми дадоха, та си карам с NatWest-ката, обаче тази на Бритиш май е по-добра откъм броят на точки, които се събират при изразходван паунд, а и NatWest изглежда вече не издават YourPoints на нови клиенти, за съжаление.

Също така, предполагам, че си регистрирана в Executive Club?

Ако не си - голям пропуск! С два-три междуконтинентални полета изкарваш достатъчно точки за един LHR AMS или LHR - SOF, примерно. Ако не си регистрирана, но си летяла през последните 3 месеца с Бритиш, може да се регистрираш и да си добавиш летените полети, стига да си пазиш електронните билети, защото искат confirmation кодовете. Принципно искат и бордните карти, но на мен лично не ми ги искаха и минах само с автоматизираното верифициране по confirmation code.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В това сайтче събират всички промоции за дадена авиокомпания/програма за лоялност.

По принцип кредитна карта, за живущи в чужбина, без поне 25000-50000 бонус точки/мили - да не се поглежда :)

Ето за Бритиш: http://frequentflyerbonuses.com/executiveclub.html

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Абе British рядко имат промоции, обаче защо не си изкараш техният брандиран American Express? Към него ти дават и допълнителна Visa, с които може да събираш Avios точки за тяхната програма. Аз лично имам NatWest YourPoints World Mastercard, с която събирам конвертируеми точки, които мога да ползвам на доста места, щото преди няколко години исках да изкарам LLOYDS Air Duo карта, която е подобна на тази на British, но Lloyds нещо не ми дадоха, та си карам с NatWest-ката, обаче тази на Бритиш май е по-добра откъм броят на точки, които се събират при изразходван паунд, а и NatWest изглежда вече не издават YourPoints на нови клиенти, за съжаление.

Също така, предполагам, че си регистрирана в Executive Club?

Ако не си - голям пропуск! С два-три междуконтинентални полета изкарваш достатъчно точки за един LHR AMS или LHR - SOF, примерно. Ако не си регистрирана, но си летяла през последните 3 месеца с Бритиш, може да се регистрираш и да си добавиш летените полети, стига да си пазиш електронните билети, защото искат confirmation кодовете. Принципно искат и бордните карти, но на мен лично не ми ги искаха и минах само с автоматизираното верифициране по confirmation code.

 

Точно гледах тези кредитни карти... Сега се регистрирах. Имам полет с тях до Йордания и Палма де Майoрка. Много ме е яд, че досега можех да събера доста точки с полетите си до Япония и Тайланд, само че други дертове ме тресяха, за мили изобщо не ми е било на акъл... Нищо, здрави да сме. Иначе признавам, това ми е любимата авиокомпания и все въртя-суча, около нея гледам. Не ме бийте :)
 
Много ти благодаря! 
Връзка към мнение

Не съм забравил Google , но незнайно защо както писах при мен не работи по описания начин , а пробвах какво ли не  :(

Някой път ги изкарва , но в 90 % от случаите не сработва.

 

Аз също с този google не мога да се оправя! Не знам защо?! Не ми се получават нещата....

Но определено разчитам на някои от другите търсачки за самолетни билети.

Връзка към мнение

Запаметеният домейн е вината. Мен ако не ми изкара нещо сменям .bg на .de примерно, или .co.uk и цъфват.

С .de също не работи при мен , но с .co.uk ги изкарва :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И си четете условията детайлно, както и винаги сравнявайте с някой от традиционните канали без ваучер. Че някой път човек улисан в промоцията, пропуска, че на друго място може да е по-евтино и без кодове, ваучери, гимнастики и т.н.

 

И като цяло, сърбал съм я тая попара, още я сърбам, ама истинските бисери са изключително рядко, а информацията, която се излива от посочените сайтове е на кило и в голямата си част бял шум. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се винаги трябва да се проверява. Иначе  миналата година и тази си осигурих дългите полети благодарение на поляците и пиратите  с малко допълнително ръчкане. Все пак човек  като има някаква насока е много по-лесно да се оправи нататък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.