Прескочи до съдържание

Виена - градски транспорт


Duke

Препоръчани мнения

Може би пък не е зле да си вземете корабче по Дунав и да се повозите до Виена от Братислава.
Спира недалеч от моста Урания, а от там паркът Пратер е на 10 мин пеш, метрото - на 2 мин.

Връзка към мнение

Има удобни бусчета от Братислава до Виена за 15еу отиване и връщане. Спират на няколко места и в двата града, и са доста често - на eurolines.

Корабчетата знам,че ги пускат към май месец, мога да проверя :)

Ако държите да сте с колата, варианта,който Георги е дал ще ви е най от полза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

P.S. Не карам кола, но по спомени и инфо от google maps, най-добре е да оставите колата на Еrdberg :) после с U3 сте директно на  Щефансплатц.

( в случая не ви касае, но има намаление за картите за транспорт (от седмица нагоре) при ползването на P+R)

Редактирано от protestgirl
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой ползвал ли е Виена пас ? Това би трябвало да е най-ефективния и евтин начин да обиколиш и разгледаш Виена.

Ако сега трябваше да ходя за пръв път във Виена, със сигурност щях да си взема Виена пас.

Аз съм разглеждала забележителностите на няколко пъти и не съм се възползвала.

Връзка към мнение
Щастливеца

Ако сега трябваше да ходя за пръв път във Виена, със сигурност щях да си взема Виена пас.

Аз съм разглеждала забележителностите на няколко пъти и не съм се възползвала.

Кажи ми , колко пълни дни да отделя на Виена, като идеята е да няма излишни почивки и размотавания .
Връзка към мнение

Кажи ми , колко пълни дни да отделя на Виена, като идеята е да няма излишни почивки и размотавания .

Какви интереси имате? Какво искате да видите?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наистина, въпроса звучи безпредметно, без да се конкретизират интересите ! Само в Природонаучния музей лично на мен ми трябват поне два дни !!! В зоопарка също. За Галерии с картини, Операта да не говорим... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Главно архитектура. Няма да се задълбочаваме върху експонати.

Да разбирам ли, че няма да посещавате музеи и дворци отвътре?

Центъра на Виена е доста компактен и можете да обиколите всичко отвън за два дни.

 

Ето една карта с основните забележителности:

Vienna-Map.pdf

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако няма да влизате по музей е по-добре да си вземете 24/48 или 72 часов билет, зависи колко дни сте там. Центъра се обикаля пеш за мен лично о няма смисъл от транспорт. Зоологическата е страхоъна, Шонбрун градините, вътре (поне за мен, както и Белведере не е нещо уоу). Кажете какво искате и колко време имате, и къде спите :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, наистина зависи от интересите. На мен ми отне около 2 дни да обиколя пеша и спокойно всички забележителности и целия център (даже някои видях няколко пъти), но аз не обичам музеи и не съм влизала. Зоопарка не е лош, но на мен в Прага ми хареса повече (даже ми е малко прехвален - но мое мнение) - отнеми около 3 часа, но пък и аз влязох късно и нямах повече време. Най-много ми хареса ето това животинче:

post-1912-0-15350600-1436972009_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Щастливеца

Възнамерявам да си купя Виена пас , така че ще влизам навсякъде. Но невъзнамерявам да се заплесвам и да бъда подробен в разглеждането от вътре.  Оставил съм три пълни дни за да разгледам града. Някой знае ли дали има трансфер от Виена до Братислава по Дунав?

Връзка към мнение

Възнамерявам да си купя Виена пас , така че ще влизам навсякъде. Но невъзнамерявам да се заплесвам и да бъда подробен в разглеждането от вътре.  Оставил съм три пълни дни за да разгледам града. Някой знае ли дали има трансфер от Виена до Братислава по Дунав?

За три дни можеш да видиш доста, при стройна организация.

 

За корабчета съм си запазила този линк, но не съм ги ползвала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

здравейте, другата седмица имам почти 8 часов престой във Виена и мисля да пообиколя центъра, да хапна шницел и да посетя Белведере. Била съм много пъти във Виена, но не бих казала, че я познавам. Някакви идеи? особено ме интересува Горният ли дворец в Белведере си заслужава повече, там ли творбите на Климт? Къде да хапна в центъра и къде е най-приятно за разходка? 

Връзка към мнение

здравейте, другата седмица имам почти 8 часов престой във Виена и мисля да пообиколя центъра, да хапна шницел и да посетя Белведере. Била съм много пъти във Виена, но не бих казала, че я познавам. Някакви идеи? особено ме интересува Горният ли дворец в Белведере си заслужава повече, там ли творбите на Климт? Къде да хапна в центъра и къде е най-приятно за разходка?

 

Там изложбата на Климт е повече от скромна. 5 творби на кръст. Самият дворец и останалото изкуство е по-добро. Но Белведере не е баш в центъра, трябва да се пътува.

Ако имате ограничение на часовете, бих препоръчал по центъра да се въртите - "Ринга" както се нарича и с трамвай 1 там има достатъчно за гледане, а ако е за изобразително изкуство то музеят Kunsthistorisches Museum това  трудно го произнасям има изложби за цял ден гледане пък е в центъра. Това е МУЗЕЯТ   

Относно шницелите има много места препоръчани във форума изберете някое с гледка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.