Прескочи до съдържание

дневник (Полу)Околосветско пътешествие до Южните морета


Препоръчани мнения

Аха аз мислех , че е двупосочен OJ до Оуклънд.

Страхотен разказ :)

Бях забравил и че си с бизнес класата на Луфти и си викам бах маааму германците ква манджа дават , а франсетата и арабелите много стиснати го играят :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Май ще излезе, че не случайно в тубата има толкова много и все свежарски клипове на Air New Zealand. Твоите думи горе само го потвърждават. :)

Ей на това твоето му се вика "живот като на кино". Голям талант си, човече.  :yes:

 

Keep it up, mate!  :locomotive:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Съветвам да си ги изгледате в тубата, че в самолета качеството е много зле.

Хвала за добрите думи, но смятам, че има скрити таланти из четящите и силно се надявам да почнат да се проявяват по света и у нас. Точно се качвам на самолета за Моореа и ще докладвам за Оукланд и Таити скоро.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Обяд на 10ти е :)

Интересна статистика:

Хотелът в Папейте го взех с 10% отстъпка от hotels.com.

Хотелът на Моореа го взех с 12% отстъпка от Travelocity.Com

 

Видях резервационните потвърждения с цената, която са платили от порталите. И двете бяха с точно 20% под моята цена.. Обирджии! Винаги ползвайте купони за намаления!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Между другото, за Нова Зеландия съм чел, че са доста стриктни като видят леко нестандартен план и маршрут винаги почват да разпитват. Ония ненормалници от FlyerTalk избягват да правят mileage run до там, че редовно ги събличат и разпитват като видят полет до НЗ и връщане няколко часа по-късно обратно :)

 

Айде, чакаме нататък. 

Връзка към мнение

Филмът продължава. Прибирам се от полинезийско шоу и какво да видя..огромен плъх в бунгалото. Гадта като ме видя и се скри нейде из покрива.

На всичкото отгоре рецепцията е затворена и няма кого да орева...

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Филмът продължава. Прибирам се от полинезийско шоу и какво да видя..огромен плъх в бунгалото. Гадта като ме видя и се скри нейде из покрива.

На всичкото отгоре рецепцията е затворена и няма кого да орева...

Май освен Лили вече си имаме и Macf1an със страхотни "полеви" истории. И двамата ще си съперничат със случките, дето преживяват докато са на път.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Филмът продължава. Прибирам се от полинезийско шоу и какво да видя..огромен плъх в бунгалото.

Може това да е част от шоуто :P

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обяд на 10ти е :)

 

 

Аха значи се прескочил времевата зона. На практика се връщаш цял ден назад нали ? 

 

П.С. Слагай барбекюто и му разкажи играта на тоя плъх  , те там може да са ядливи  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

13 часа съм назад просто.

За плъхчо не знам, ама кокошките и петлите са като при нас гълъбите. Хващаш и печеш.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имах предвид спрямо Оукланд.

 

А как са местните гълъбчета и гълъбици ?

Да не забравиш да понаснимаш и тях :)

Връзка към мнение

Гола вода са. Дебели и неугледни. Таитянките от приказките са останали само на снимки и картини..

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Т.като все още нямам 2 часа накуп да опиша Оукланд и Таити, че и Моореа, ще подмятям кратки сводки за настоящите перипетии.

За пореден път се убедих, че колело под наем от евтинб хотел е груба грешка. На втори остров ми дават женско такова, без скорости и само с контра.. И къде спуках гума? В подножието на огромен баир, който току що бях спуснал... 3 часа бутане обратно. Митът за свръх услужливите полинезийци беше развенчан, след като само една баба спря със скутера да пита искам ли помпа. Дори срещнах една двойка,които сменяха гумата на баничарката си край пътя. Посмяхме се на сходната си съдба и ги отминах. После три пъти се разминахме и само ми помахаха. Минах и през единствения сервиз за гуми, по средата на пътя, който се ръководеше от местния идиот. 5 минути му обяснявах на френски, английски, жестомомичен и какъв ли не език, а той продължи да сочи към маркуча с въздух. Дойде друг клиент, който ме разбра на мига, но ми каза по-добре да продължавам да бутам...

Поне поспортувах..

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Не знам как е времето в България ама тука стана жега... Не ме мислете.

 

IMG_20140913_114301.jpg

  • Харесвам 39
Връзка към мнение

Не знам как е времето в България ама тука стана жега...

 

И да 'фанеш някоя кака да ти намаже гърба, да не изгориш :P

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За който е гледал Островът на Ним:

IMG_20140918_150925.jpg

 

Това е големият самолет за Раротонга :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Полетът от Сингапур закъсня с близо час заради малко дъждец и Атината ще я изпусна, защото трансферът в Лондон беше колкото ми е закъснението...

Горя един хотел и една разходка.

 

Някъде над Индийския океан съм и това ми е гледката:

IMG_20140925_111144.jpg

 

Готино е с нет и гсм в А380ката :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Готино е с нет и гсм в А380ката :)

С това бързо развитие на технологиите (и най-вече комуникационните), в скоро време темата "В момента съм в ... ", може да мутира до "лайв стрийм от ..." ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.