Прескочи до съдържание

Истанбул за Нова Година


mu_ry

Препоръчани мнения

Здравейте, имам нужа от помощ за намирането на апартамент за 4-ма човека. Датите са от 30.12 до 02.01. Главната помощ е за местоположението, понеже нямам никаква идея къде е най-добре да сме :)

Връзка към мнение

Според мен най-добре около Таксим и Истиклял... Предполагам поводът е купон за Нова година. Едва ли сте заложили на яхта по Босфора. :)   По-евтино, по-скъпо.... Ако ще търсиш из airbnb  и подобни - нямаш много време....

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение

Търси в Бейоглу! Освен ако не искаш "автентичност". Тогава Султанахмед и Лалели - старата част - от другата страна на  Рога.  Ако е само за едното спане - виж и някоя от промоциите - ваучери - за екскурзии. Ние така направихме един път - колкото да им ползваме ниските цени за нощувка - имат големи намаления заради групите. Но пак е в старата част - т.е. - леко мизерно.

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, 

 

планираме Новогодишните празници 2015 да посрещнем в Истанбул. Някой дали може да препоръча проверен самостоятелен апартамент, за четирима, от airbnb? Локацията не е от значение, бюджетът е гъвкав, все пак ориентировъчно около 60 Евро. 

 

Предварително благодаря!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

вдигам си темата пак с въпроси ... купих вече билети за автобусите на Метро, някъде бях чела, че има безплатен шатъл до центъра, но не знам къде да го търся и изобщо някакви подробности ? Също така как стои въпроса с градския транспорт, има ли дневни карти или...

Връзка към мнение

вдигам си темата пак с въпроси ... купих вече билети за автобусите на Метро, някъде бях чела, че има безплатен шатъл до центъра, но не знам къде да го търся и изобщо някакви подробности ? Също така как стои въпроса с градския транспорт, има ли дневни карти или...

За шатъла трябва да слезнете преди самата автогара. Питайте в автобуса. Там слизат доста хора. Ще се ориентирате кой точно е вашият автобус/микробус.

Няма дневни карти за гр.транспорт. Има една единствена карта - Истанбулкарт, която се зарежда с пари и при всяко пътуване си дърпа съответната сума. С тази карта могат да пътуват и повече хора. Самата карта струва 6-7 лири, които после можеш да си възстановиш(почти де), но без остатъка в картата(ако има такъв). :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

мерси много :) аз сега съм в чуденка за тия два дни дето имаме дали да не ползваме хоп он-хоп оф автобусите ... била съм вече в Истанбул и сега искам само да се мотая :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

пак с въпрос :) знаете ли спирките на този шатъл на фирма Метро, никъде не можах да намеря инфо, а трябва да стигна до метро спирката на Аксарай :)

Връзка към мнение

пак с въпрос :) знаете ли спирките на този шатъл на фирма Метро, никъде не можах да намеря инфо, а трябва да стигна до метро спирката на Аксарай :)

Няма спирки, нещо като маршрутка е- спира, където искаш.

Като се качите ясно и на висок глас кажете, че сте за Аксарай.

Връзка към мнение

Метро имат няколко маршрутки за различните райони на Истанбул. Има табели на които пише коя за къде е . Тази за Аксарай ще ви стовари съвдем близо до метрото и трамвайната спирка ( те са на няколкостотин метра една от друга , но ориентацията е лесна)

Има и маршрутка на Метро която ще ви закара директно досами площад "Таксим"

Аз го предпочитам като район за отсядане

Връзка към мнение

Според мен, района около Таксим е по- цивилизован отколкото Лалели примерно. От Таксим до Султанахмет зоната не е чак толкова далече. Ако освен за НГ сте там за шопинг, мисля че по пешеходната зона от Таксим до Галата ще намерите по хубави неща.

Имай предвид, че в Истанбул живеят сигурно 20млн. Души и в капълъ чарши е нещо страшно :(

Освен 100модела баклава и локуми, задължително трябва да опитате кюнефе!! Не си падам много по сладки неща, но това е умопомрачително вкусно !!!

Весело изкарване в Истанбул! И весело посрещане на НГ!

:)

Връзка към мнение

о, ние сме ходили вече и сега сме само на разходка, нямам никакво желание да се бутам с тълпи по туристическите места :) ше го даваме лежерно :)

Връзка към мнение

Тогава може да разгледате по-обстойно азиатския бряг ако не сте били .

От парка Чамлъджа се разкрива най-красивата гледка към града , а и разходка по " Багдад джадеси" е много интересна.

Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Къде са популярните места за посрещане на Нова Година в Истанбул? Метрото работи ли в новогодишната нощ? Резервирал съм си хотел в азиатската част за това време.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.