Прескочи до съдържание

Магелански срещи зад граница


Препоръчани мнения

Отварям нова тема за наши срещи извън България.Започвам темата с една снимка след еднодневна разходка с корабче около Закинтос с Bai_Kolio.Искам да подчертая,че с него и семейството му не се бяхме срещали в България,но това не ни попречи да изкараме една хубава вечер и след това един цял ден заедно.

 

post-1326-0-04351700-1410789092_thumb.jpg

  • Харесвам 27
Връзка към мнение

Чакам сигнал от Красен дали е ОК да пусна нашата снимка от Холандия, когато ми бяха на гости :)

Естествено,че е ОК!Нека всички видят,какви ребърца се сервират в Делфт! :)  ;)  :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ето една магеланска среща зад граница,но започнала на територията на България.Три прекрасни дни изкарани в компанията на bardon в Германия.

 

Футбол,бира,бира и пак бира и разбира се Борусия Дортмунд.

 

post-259-0-48330100-1410796080_thumb.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

Естествено,че е ОК!Нека всички видят,какви ребърца се сервират в Делфт! :)  ;)  :)

 

Веднага!

 

P1090170.jpg

 

За съжаление вече не мога да приемам гости, и за още по-голямо съжаление въпросните ребърца не са ми под носа :)

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Тая бира в кани ли я сервират :rolleyes:;) ?

 

Ами да ти кажа, не се занимаваш с глупости. Сядате 3-4 човека, поръчвате 4 пъти ребра и една кана и не се губи излишно време. 

 

и какви ребра самоооо!

флинстоунските ряпа да ядат!

 

Понеделник и четвъртък има промоция - неограничено количество, като си изядеш порцията може да поръчваш допълнително :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Понеже Емо Чакалов, ни отвори очите на Коледната магеланска среща, че има и такава тема,а и гледам , че все повече хора нападате Дианката за Бари. Ще ви изпреваря с една снимка от сърцето на един от любимите ми квартали в Барселона, Равал от преди 10 дни :) За първи път срещнах магеланец зад граница, дано не е за последен :)

post-186-0-53942600-1450855062_thumb.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

....

За първи път срещнах магеланец зад граница, дано не е за последен :)

Мисля си, че само трябва да поискаш и ... не само ще срещнеш магеланци зад граница, но може и по пътя да сте заедно! :lol:  

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз пък в последните 3 месеца на всеки полет се засичах с магеланец в самолета. Ухххх, що ли не се снимахме...и пак да ревна за ярък отличителен знак ! :)
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как пък никой не дойде до Брюксел за времето, през което съм член на вашето чудно общество. А пък аз творя ли творя тук, с надеждата че все ще намамя някого да се завърти из мрачните и дъждовни белгийски земи. Докато се наканите и няма да съм тук. :( Или вече всички сте пили белгийска бира без мен.

 

Само с Фичо се срещнах в един самолет, ама то беше преди да се включа във форума и благодарение на него съм тук. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Как пък никой не дойде до Брюксел за времето, през което съм член на вашето чудно общество. А пък аз творя ли творя тук, с надеждата че все ще намамя някого да се завърти из мрачните и дъждовни белгийски земи. Докато се наканите и няма да съм тук. :( Или вече всички сте пили белгийска бира без мен.

 

 

аз непременно ще ти се обадя като идвам някой ден  ;)))!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз непременно ще ти се обадя като идвам някой ден  ;)))!

 

 

То хубаво, но моят престой тук приключва. По-вероятно е да се видим по софийско ;) Няма проблем и за двата варианта, както стане.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Идеята е прекрасна! Подкрепям всяка дестинация, за която има директен полет. Не успях да дойда на софийската среща, за съжаление не си бях в София, но на задграничната ще дойда с радост. Хубави празници и изпълнена с много пътешествия 2016 година!

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Къде на майтап, къде наистина - с някаква полууговорка, която не включваше дори истинските ни имена - тук, във форума, се роди идеята за сбирка на по бирка на метъл феста Wacken Open Air 2016.

Участници: Niceday, stormbringer  - активни магеланци, Kosta Atanasov – нямащ време за форуми.

Ето ни тримата, в разгара на сбирката, късната сутрин на 4-ти август. Опитваме да докараме физиономии според описанието от Duke "това металюгите сте страшни хора".

 

post-88-0-06108800-1471765591_thumb.jpg

 

Събра ни случайността - закусвахме в култовия Metal Place, в самото село Вакен. (на закуска няма качени по масите, хранят се)

 

post-88-0-21230900-1471765629_thumb.jpg

 

Пристига един от групата ми и обявява, че "едно момче на масите вън те познава от някакъв форум", и гледа изпитателно, в смисъл  "и как така познаваш Тук хора, които ние не познаваме?!". Поглеждам, разпознавам от снимките stormbringer, помахах, довърших си закуската и ето ме на тяхната маса след минути.

 

post-88-0-01480500-1471765675_thumb.jpg

 

Фотографът не е хванал бирите, ама имаше.  И не, не е рано - там се пие бира от сутринта :)

Обсъдихме кой как/с кого пътувал, групите, метеопрогнозата, предни и други фестивали, музикални предпочитания, кой кои концерти ще гледа и се разделихме – всеки по фестивалната си програма. Беше весело и забавно :)

 

В следващите дни се видяхме пак, по тъмно, което си е чиста случайност - там уговорките не помагат особено.

 

Концертите бяха страхотни! Най-посетен - на Мейдън - бяхме всичките 80 хиляди метъли, дъждобран до дъждобран в проливния дъжд, което не намали удоволствието нито за миг!

На когото е интересно какво се случва на и не_на_концертите - ето краткото авторско филмче на Коста Атанасов от тази година. Като се изключат калните бани, всичко друго е от преживяванията на обичайната ми вакенска компания и случайно присъединили се към нас фенове. Там е друг свят, ние сме други хора.

 

Няколко снимки, като допълнение:

Фестивалът от високо - от сцените до най-отдалечените лагери за кемпери се върви около 30 мин. бърз ход - в действителност площта е голяма и се пешеходства доста. На снимките изглежда измамно малка и всичко близо.

 

post-88-0-63945000-1471765923_thumb.jpg

 

Вечер пред основните сцени – огромни и групите се надпреварват коя ще направи по-добро светлинно шоу.

 

post-88-0-93095400-1471765958_thumb.jpg

 

И под този купол има 2 малки сцени, вечер е красиво осветен.

 

post-88-0-70537400-1471765988_thumb.jpg

 

Биропиене в селото с верните ми викинги - само там може с роговете. Аз кожа нямам, алергична съм.

 

post-88-0-83852300-1471766024_thumb.jpg

 

Едно от култовите места за фотосесия.

 

post-88-0-95081400-1471766064_thumb.jpg

 

3 от снимките са от официалната страница на феста, останалите - мои.

 

В заключение.

Ценя лукса на многозвездните хотели, обичам уюта на собствения си дом, но ако човек не може да излезе от зоната си на комфорт за 7 дни, какъв Магеланец е?!

Това ми е единият начин за разтоварване – шумно, многолюдно, метълско.

Другият - в любимата ми Родопа планина - тишина с мирис на ели, сено, изтравниче, мокър мъх, гъби на жар и горски ягоди. 

Всякак го мога :)

 

  • Харесвам 41
Връзка към мнение
  • 6 години по-късно ...

С @Marusinka по залез слънце на нейна територия - Финикс. Към момента беше започнало да захладнява - 32 градуса. 
П.П. Двете по средата са някакви фенки, пожелали да се снимат с мен

IMG_8936.jpeg

  • Харесвам 18
  • Браво 10
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

С @Дани Магелани в Трявна и с @Костов в Стара Загора. За техните подаръци при срещите ще разкажа подробно по-нататък.

 

IMG_5618.jpeg

IMG_4854.jpeg

  • Харесвам 20
  • Браво 7
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

С @desislavna, @wiliko, @mia69 и @crazyhorse на полета Вроцлав - София: кой ходил в Полша, кой в Чехия, всички се прибрахме заедно и обсъдихме преживяното преди да борднем 🙂

1.jpg.7aee7336d2be99e4f33a6851444da62d.jpg

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.