Прескочи до съдържание

Желаещи за Иран


Препоръчани мнения

Дай малко повече информация?

(Предполагам, че темата е за търсене на спътник, затова я преместих в съответния раздел.)

Връзка към мнение

За тази година нямам повече отпуск,но за 2015 имам желание за тази дестинация.Както Royak писа,а и други познати ми потвърдиха ,там без мъжко присъствие ще бъде трудно за жени :) За това ,ако има желаещи ,дори и по-голяма група да станем,ще бъде много добре.Ще започна да проучвам,за сега информацията ми е само за организирани екскурзии.

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

За сега съм на мнение ,че по-добре е с тур оператор

Ако е с български тур оператор, за индивидуално посещение ще искат много пари. А пък, ако ще е за група, ще искат определена бройка туристи. По кое време предвиждаш това пътуване?

Връзка към мнение

Внимавайте много с датите. Проучете добре празниците, че аз направих страхотна глупост и днес цял ден съм като болен.

Купих си самолетен билет за 15 март, и се оказа, че от 21 март до 1 април е персийската нова година и всичко живо пътува и празнува. Може да е голяма атракция, но не мога да си намеря хотели и се побърквам. Сигурно същото ще е и с транспорта. Но всякакви програми ми отидоха по дяволите и сега само гледам дано се закача за някой хотел, където и да е...

Връзка към мнение

Внимавайте много с датите. Проучете добре празниците, че аз направих страхотна глупост и днес цял ден съм като болен.

Купих си самолетен билет за 15 март, и се оказа, че от 21 март до 1 април е персийската нова година и всичко живо пътува и празнува. Може да е голяма атракция, но не мога да си намеря хотели и се побърквам. Сигурно същото ще е и с транспорта. Но всякакви програми ми отидоха по дяволите и сега само гледам дано се закача за някой хотел, където и да е...

Оги, спокойно, можеше да е по-зле и нищо да не работи, да умреш от глад... Или като онова в Бали, с криенето от духове и забраната да вдигаш щорите и да се подаваш от стаята си цял ден. На мен ми звучи като истинска катастрофа. А и после можеш да разкажеш на wilks какво е персийска Нова година  :rolleyes: .

Връзка към мнение

Малко оф, но това в Бали беше яко и сипер интересно. Особено като имаш достатъчно време, ден край басейна и в ресторанта след предната супер интересна нощ си беше ок.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко оф, но това в Бали беше яко и сипер интересно. Особено като имаш достатъчно време, ден край басейна и в ресторанта след предната супер интересна нощ си беше ок.

Кой е този ден в Бали?

Връзка към мнение

Купих си самолетен билет за 15 март, и се оказа, че от 21 март до 1 април е персийската нова година и всичко живо пътува и празнува. Може да е голяма атракция, но не мога да си намеря хотели и се побърквам. Сигурно същото ще е и с транспорта. Но всякакви програми ми отидоха по дяволите и сега само гледам дано се закача за някой хотел, където и да е...

 

Ами сега? Къде ще спи шофьорът?  :lol:

 

Шегата настрана, но ситуацията, която описваш, ти дава уникалната възможност да погледнеш на Иран от един съвсем различен ъгъл. Иранците са супер гостоприемни хора, тъй че няма да останеш на улицата - не се безпокой :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Малко оф, но това в Бали беше яко и сипер интересно. Особено като имаш достатъчно време, ден край басейна и в ресторанта след предната супер интересна нощ си беше ок.

И аз малко оф  :)  В последния пътепис за Бали, първата страница показва много сериозен и дълготраен копнеж, който прави читателя(поне мен де) съпричастен. След успешно преминаване на огромните препятствия, все пак успява да осъществи мечтаното пътуване до Бали за кратките 5-6 дни. И аз точно се зарадвах съвсем искрено на това, и следващата страница беше - затворено е всичко, хората се крият от духове, лампите се палят само, ако са пуснати щори, не може да се излиза от хотела. Ми аз направо спрях да чета, депресирах се. Авторката май го прие по-адекватно от мен всъщност. 

А относно Оги... според мен той никога няма достатъчно време дори да е в София на сбирка. 

Връзка към мнение

Бях чел предната тема за Иран , но как всъщност става търсенето на хотели там ?

През агенция или им пишеш по мейл адресите ?

Връзка към мнение

Бях чел предната тема за Иран , но как всъщност става търсенето на хотели там ?

През агенция или им пишеш по мейл адресите ?

На мейлите, където ги има, а те не са никак много, а и в повечето случай не ти отговарят, а и сега с тези празници..

Тежка е задачата, ама няма какво да се прави. Там сме...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ще си изкараш весело, а и иранците ще те приютят, няма да те оставят на улицата. И ще те нагостят.

 

Може пък  да откриеш очарованието на непланираното пътуване?!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, и аз мисля, че ще спечелиш от ситуацията. Ще видиш един различен Иран, а и според законите на тяхната религия, ако видиш човек на улицата, който няма къде да отседне трябва да го настаниш и нагостиш. Като прибавим към това и голямото им гостоприемство мисля, че там на място ще намериш къде да спиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, с интерес следя темата. В trivagobg лично на мен ми излизат доста хотели в Иран, но - висок клас. Не знам автора дали е проверил и там....

Букинг не предлагат в Иран, за други агенция - все още не знам

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Внимавайте много с датите. Проучете добре празниците, че аз направих страхотна глупост и днес цял ден съм като болен.

Купих си самолетен билет за 15 март, и се оказа, че от 21 март до 1 април е персийската нова година и всичко живо пътува и празнува. Може да е голяма атракция, но не мога да си намеря хотели и се побърквам. Сигурно същото ще е и с транспорта. Но всякакви програми ми отидоха по дяволите и сега само гледам дано се закача за някой хотел, където и да е...

 

Оги, ти нали се върна от Иран?

Много ми се иска сега да коментираш това твое изказване :)

Връзка към мнение

Оги, ти нали се върна от Иран?

Много ми се иска сега да коментираш това твое изказване :)

Върнах се.  Ще го коментирам.  За хотелите отдавна се бях разбрал със собствениците чрез имейли и нямах никакви проблеми, освен , че по Нуруза цените бяха с 20-25 % по-скъпи, но и това се преживява. Автобусите също не бяха претъпкани и места имаше.  Но и персийската Нова година не се оказа нищо особено. Не ни попречи съществено, освен на някой градини и паркове, където не можеш да се разминеш от народ.

Повече ще пиша като спретна нещо като разказче със снимки.

Ааа и още нещо съществено. Програмата я съкратих до основните само градове, а първоначалния вариант бе много по-обширен и включваше повече градове и забележителности.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.