Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Четох че правели проблеми ако много време решиш да останеш на туристическа.

Как стои въпроса с пътуването? Сигурно е проблем ако искаш да пътуваш на 2, 3 месеца.


 Взе да ми стяга шапката в Siem Reap , очакваше се... :rolleyes:
Връзка към мнение

Официално е само препоръка да не прекаляваш и да кандидатстваш в посолството за по-голяма виза, но на практика знам само няколко случая с наистина страшно много пореди туристически визи, където пак са им дали на границата, но е ставало въпрос за рушвет. 

 

Иначе Камбоджа не е само Сием Рип, има Пном Пен, както и страхотни места на юг по морето. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Официално е само препоръка да не прекаляваш и да кандидатстваш в посолството за по-голяма виза, но на практика знам само няколко случая с наистина страшно много пореди туристически визи, където пак са им дали на границата, но е ставало въпрос за рушвет. 

 

Иначе Камбоджа не е само Сием Рип, има Пном Пен, както и страхотни места на юг по морето. :)

Била съм в PP  и Sihanoukville. 

А каква виза трябва да си изкарам първоначално double entry ли? колко време мога да стоя там с нея , след колко време се удължава? Питах доста хора и ми казват различни неща.
Връзка към мнение

Визата си има упомената валидност и престой.

Дабъл ентрито просто ти дава право да влезеш 2 пъти в споменатия период.

И струва двойно.

Връзка към мнение

 

 

А каква виза трябва да си изкарам първоначално double entry ли? колко време мога да стоя там с нея , след колко време се удължава? Питах доста хора и ми казват различни неща.

 

Туристическата виза от посолство има валидност три месеца и позволява два месеца престой. Ако няма да излизаш от Тайланд, не ти трябва да плащаш повече за дабъл ентри. ПРЕДИ да ти изтече визата можеш да я удължиш еднократно срещу 1900 бата в имигрейшън офис за нови 30 дни или да излезеш от страната и да вземеш нова на границата за 1000 бата, но тя е само за 15 дни.

 

Внимавай кого питаш за информация, за някои националности нещата са различни ( като по-дълъг престой за виза при пристигане).

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Месните" шведи и датчани които постоянно си живеят там прескачат за ден в Мианмар та така си решават въпроса. Те го правят на 6 месеца такива визи добиват. Въпреки че са женени за местни девойки по-дълга виза не им се полага. Виза съм взимал от Пинанг Малайзия за еднократно влизане и там беше безплатна. Българи живеещи за по - дълго правят същото. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет на всички. Имам едно питане за туристическа виза за Тайланд. В необходимите документи пише, че искали и билет за напускане на страната. На места четох, че билет за влак или автобус до Камбоджа не признавали. Летим от Ханой за Банкок след ден и затова малко инфо не е излишно.  

Връзка към мнение

Не си спомням да са ни искали.

В един от подобните форуми бях публикувал снимка с изискванията за VOA но през мобилния не мога да я намеря

Връзка към мнение

Ако става без билет ще е хубаво, защото още не сме решили къде да отидем след Тайланд. Камбоджа май ще бъде, но и тука във Виетнам останах още интересни неща за разглеждане. А за снимката има ли изискване за фона или нормална паспортна снимка? 

Връзка към мнение

Е, предполагам паспортна... Ние носим по десетина

http://magelanci.com/uploads/monthly_01_2015/post-17-0-41843400-1421554609.jpg

Кажи им че ще ходиш до АнкорВат с автобус и ще излизаш пеша...

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет на всички. Имам едно питане за туристическа виза за Тайланд. В необходимите документи пише, че искали и билет за напускане на страната. На места четох, че билет за влак или автобус до Камбоджа не признавали. Летим от Ханой за Банкок след ден и затова малко инфо не е излишно.  

 

Travelling overland out of Thailand by train, bus, etc to Cambodia, Laos, Malaysia (including en route to Singapore), Myanmar, etc is not accepted as proof of exiting Thailand.

http://www.thaiembassy.com/thailand/visa-on-arrival.php

Връзка към мнение

За снимките за паспортният формат знам, и ние пътуваме със доста от тях, но за Виетнам четох, че фона трябвало да е бял. Е не правиха проблем на летището в Ханой, че фонът си беше стандартно сиво. А за напускането на страната по суша и аз го четох на няколко места, че не го приемат. Ако евентуално стане проблем, ще си купим "в движение" както се казва от летището в Банкок например за след 2 месеца от Банкок до Сием Реп и готово. 

Връзка към мнение

Всичките пъти са ми искали самолетен билет за напускане на страната. Нормална паспортна снимка, може да се снимате и на място, но е друга опашка, ако има повече хора.

Редактирано от T.E.Lawrence
Връзка към мнение

Здравей,

 

Имай предвид, че за VOA изискването е да покажеш билет с дата на излитане до 15 дни, така че резервирането на билет за след 2 месеца няма да ти е от полза.

 

Ще опиша по-късно моя опит от май месец, че сега пиша от телефона.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ами с нетърпение ще чакам тогава, защото мислим по принцип в Тайланд да изкараме 4 месеца. 2 месеца от утре, после Камбоджа за месец и после пак Тайланд за 2 месеца. 

Връзка към мнение

Ееееееех,  малко нещата приключиха, но ще знаем за другият път. Визите ни за Виетнам свършват на 7-ми юли, а даже си взехме и билети утре за Банкок. :) Ще помислим след тези 15 дена дали да се върнем във Виетнам но този път за 3 месеца или в Камбоджа. Ако е в Камбоджа, не знам дали там има тайландско посолство и да си вземем от там дългите визи. Търсих по сайтовете, но не намерих. Така става, когато не се чете предварително. :)  

Връзка към мнение

Има тайландско посолство в Пном Пен. Може да питате агенциите по крайбрежната улица дали съдействат за виза. Не съм ходил до това посолство конкретно, но от опитът ми с удължаване на камбоджанска виза и взимане на виетнамска, по-добре платете малка комисионна да стане бързо и безпроблемно, отколкото да ви мотаят бюрократи със седмици понякога. 

Връзка към мнение

Информация от първа ръка: 

Пристигнахме в Банкок преди 7 часа. VOA се вади за около 40 минути (15 мин докато попълните формуляра) после малко чакате на опашка един чичко да ви види документите и ви пуска. После отивате при друг, и след 5 мин всичко е готово. 

Необходимите документи са :

1) Попълнената форма за виза,

2) БИЛЕТИ ЗА НАПУСКАНЕ НА СТРАНАТА СЪС САМОЛЕТ

3) 1000 бата ( приемат само във тяхната валута. Ако не сте си сменили, докато стигнете за визата минавате поне през 5 места където може да смените поне 10 вида валути за батове. Банкомати за съжаление, докато стигнете до мястото за издаване на виза - НЯМА! След като ви ударят визата, излезете и отидете да си вземете багажа банкомати има доста)

4) Паспорт със оставащи поне 6 месеца 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Този формуляр за виза при пристигане от летището ли се взима или го раздват на самолета? Гледах един такъв екземпляр в Интернет и ми беше странно, че на едно място в него ти искат адрес в Тайланд и веднага след това отново адрес в Тайланд на някой местен човек за връзка (guarantor). Какво се пише там? Един и същ адрес + име на хотел ли ? Другото, което се чудех е дали не е по-добре да се извадят визи в София, разликата в цената е няколко лева, но пък не се редиш допълнително на опашка след дългия полет до Тайланд.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Добри новини от "Страната на усмивките"!
Тайланд отваря още по-гостоприемно вратите си, вече можете да имате виза за 6 месеца престой, на цена от 5,000 бати. (около 135 евро). Тя е валидна и за многократно влизане и излизане от Кралството, като се доплаща по 1,000 бати на всяка заверка. Законът влиза в сила от октомври 2015 година.
Вече можете да имате една наистина дълга ваканция, като приятно "прескочите" цялата българска зима!

http://www.bangkokpost.com/news/general/645828/multiple-visa-a-trade-boon-say-operators

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Телефонът на посолството на Тайланд 02/9600933 ли е все още? Интересува ме как точно стои въпросът с полагането на виза и ползването на услугите на куриер. В един плик слагам всички формуляри, паспорта и 30 долара ли? Помня, че @stenk ,а предполагам и други не са се тътрили до София за визи.

Някой изкарвал ли е визи за Тайланд ,чрез куриер?Така ли се прави-всичко в плик и по куриер към посолството(те май нямат право да пренасят пари :)  )?

Връзка към мнение

Някой изкарвал ли е визи за Тайланд ,чрез куриер?Така ли се прави-всичко в плик и по куриер към посолството(те май нямат право да пренасят пари :)  )?

Да. Слагаш всичко в плик  и пращаш. Те от Еконта си знаеха и нямаше нужда от много обяснения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.