Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да. Слагаш всичко в плик  и пращаш. Те от Еконта си знаеха и нямаше нужда от много обяснения.

1.В пратката копие на паспортите или оригиналите пращаме?

2.И горе във формуляра трябва да изтрия видовете визи,които са излишни и да остане само туристическата или трябва да пиша нещо там?

Връзка към мнение

1.В пратката копие на паспортите или оригиналите пращаме?

2.И горе във формуляра трябва да изтрия видовете визи,които са излишни и да остане само туристическата или трябва да пиша нещо там?

1.Задължително оригинал-в него ти полагат визата;

2.Аз май подчертах и болднах туристическа виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да, ясно. Значи процедурата трябва да е:

 

- Билети до Тайланд (и Камбоджа)

- Когато останат по-малко от 3 месеца до датата на пътуване - виза за Тайланд. За Тайланд не ми се рискува с VOA, изчетох дискусиите тук и предпочитам да си извадя double entry от София.

- Камбоджа - VOA/eVisa

 

Сега остана само да се почудя още малко - пак ми станаха много колебанията.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

В крайна сметка само по една снимка 6х4 см ли искат за VOA в Тайланд и Камбоджа? И за Тайланд какво разбират под билет за връщане - изпринтиран на листче имейл, който Катарците са ми пратили с ELECTRONIC TICKET/PASSENGER ITINERARY RECEIPT написано най-отгоре дали ще свърши работа? И последно, на някой случвало ли се е да му искат доказателство, че има 10 000 бата по кредитните/дебитните карти при влизане в Тайланд?

Връзка към мнение

Една снимка за виза. Билетът за връщане е самолетният билет, с който напускаш Тайланд до 15 дни след влизането. Ако напускаш в посока Камбоджа, може и този билет. Не знам досега на някой да са му искали пари за доказателство.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Една снимка за виза. Билетът за връщане е самолетният билет, с който напускаш Тайланд до 15 дни след влизането. Ако напускаш в посока Камбоджа, може и този билет. Не знам досега на някой да са му искали пари за доказателство.

Идеята ми е, че билетът ми е електронен и не съм сигурен дали като се чекирам на летището на отиване, катарците ще ми издадат билет на хартия, който да покажа при пристигането в Тайланд. Затова питам дали мейлът, който е потвърждение за издаден билет "ELECTRONIC TICKET/PASSENGER ITINERARY RECEIPT" е достатъчно доказателство.

Връзка към мнение

Задължително си копирай билета на хартия. Трябва да имаш доказателство ако се наложи. Авиокомпаниите също съветват да имаш копие от билета при чекиране. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Привет на всички! Скоро ще ходя до консулството в София за туристически визи и имам някои въпроси относно формуляра, който се попълва:

 

- в полето "former name" трябва ли да се въведе моминското име на жена, която го е сменила след брака?

 

- в полетата "local guarantor and address" и "guarantor and address in Thailand" какво се пише?

 

Предполагам, че мога да подам молби и за други хора, освен мен, както и, че мога да платя таксата в лева.

Връзка към мнение

Защо не пробваш за VOA онлайн?

 

https://extranet.immigration.go.th/voaonline/voaonline/VoaonlineAction.do

 

Сертификатът им е изтекъл, ако ти излезе съобщение - натисни "Go to the site"

 

 

Доколкото виждам, не се плаща при подаването на документите. Има възможност да се коригира или оттегля вече подадено заявление :) Но има една особеност - при мен дава възможност само за влизане в Тайланд през BKK.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е това е велико, признавам  :)  Не знаех, че може предварително да се подават документи за такава виза. Идеята ми беше да ги вадим предварително оттук, понеже не ни се виси на опашка след дългите полети, които ще имаме до Банкок.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В крайна сметка само по една снимка 6х4 см ли искат за VOA в Тайланд и Камбоджа? И за Тайланд какво разбират под билет за връщане - изпринтиран на листче имейл, който Катарците са ми пратили с ELECTRONIC TICKET/PASSENGER ITINERARY RECEIPT написано най-отгоре дали ще свърши работа? И последно, на някой случвало ли се е да му искат доказателство, че има 10 000 бата по кредитните/дебитните карти при влизане в Тайланд?

При една моя Viza run с престой 3 дни в Тайланд и с влизане през DMK ми поискаха да им покажа парите, които "съм готова да похарча в страната им". Леко побесняла, им извадих няколко дебитни и кредитни карти.. Приеха ги, без повече въпроси.

Редактирано от orehovo
Връзка към мнение

Идеята ми е, че билетът ми е електронен и не съм сигурен дали като се чекирам на летището на отиване, катарците ще ми издадат билет на хартия, който да покажа при пристигането в Тайланд. Затова питам дали мейлът, който е потвърждение за издаден билет "ELECTRONIC TICKET/PASSENGER ITINERARY RECEIPT" е достатъчно доказателство.

 

Това го разпечатваш и е достатъчно, да.

10000 THB са няма и 400 €. Едва ли няма да носиш толкова в брой.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, пътуваме с приятеля ми за Камбоджа - ноември месец. Кацаме Банкок и по план на същия ден летим от другото летище на Банкок до Камбоджа където ще сме 10 дни. Идеята ми беше да пътуваме с AirAsia, Сега гледам че може да не сменяме летището и да патуваме с Thai Smile. Ако не сменям летището (престоя е 6 часа между полетите) трябва ли да си вземам виза за Тайланд + reentry. На връщене ще изкараме 3 дни в Банкок. Въпроса е може ли с обикновена виза за Тайланд да бъда (за едно влизане) ако не сменям летището с полета на идване.

Връзка към мнение

Здравейте, пътуваме с приятеля ми за Камбоджа - ноември месец. Кацаме Банкок и по план на същия ден летим от другото летище на Банкок до Камбоджа където ще сме 10 дни. Идеята ми беше да пътуваме с AirAsia, Сега гледам че може да не сменяме летището и да патуваме с Thai Smile. Ако не сменям летището (престоя е 6 часа между полетите) трябва ли да си вземам виза за Тайланд + reentry. На връщене ще изкараме 3 дни в Банкок. Въпроса е може ли с обикновена виза за Тайланд да бъда (за едно влизане) ако не сменям летището с полета на идване.

Поради често сменящите се разпоредби наи добре се обърнете към Посолството на Таиланд в София според моето мнение,трудно е да се посочи еднозначен отговор.

Връзка към мнение

Здравейте, пътуваме с приятеля ми за Камбоджа - ноември месец. Кацаме Банкок и по план на същия ден летим от другото летище на Банкок до Камбоджа където ще сме 10 дни. Идеята ми беше да пътуваме с AirAsia, Сега гледам че може да не сменяме летището и да патуваме с Thai Smile. Ако не сменям летището (престоя е 6 часа между полетите) трябва ли да си вземам виза за Тайланд + reentry. На връщене ще изкараме 3 дни в Банкок. Въпроса е може ли с обикновена виза за Тайланд да бъда (за едно влизане) ако не сменям летището с полета на идване.

Според мен ще се наложи да си изкарате виза за многократно влизане или 2 пъти visa on arrival. Щом билета ви е до Банкгок като крайна точка, а не само за прекачване и щом ще имате check-in (без значение дали на същото или друго летище) - по пътя на логиката ще си искат виза за повече от 1 влизане.

Връзка към мнение

Здравейте, пътуваме с приятеля ми за Камбоджа - ноември месец. Кацаме Банкок и по план на същия ден летим от другото летище на Банкок до Камбоджа където ще сме 10 дни. Идеята ми беше да пътуваме с AirAsia, Сега гледам че може да не сменяме летището и да патуваме с Thai Smile. Ако не сменям летището (престоя е 6 часа между полетите) трябва ли да си вземам виза за Тайланд + reentry. На връщене ще изкараме 3 дни в Банкок. Въпроса е може ли с обикновена виза за Тайланд да бъда (за едно влизане) ако не сменям летището с полета на идване.

 

Виза трябва задължително. Може три варианта:

 

1ви - Два пъти виза он арайвъл за 1000 бата всяка

 

2ри - Еднократна виза от посолството 30 евро + рееентри пермит 1000 бата

 

3ти - Многократна виза от посолството за 150 евро. Непрепоръчителен вариант.  Ако питате посолството, ще ви кажат, че това е единственият вариант, защото се издържат от продадените визи.

 

Поради често сменящите се разпоредби наи добре се обърнете към Посолството на Таиланд в София според моето мнение,трудно е да се посочи еднозначен отговор.

 

Не препоръчвам да ги питате, дезинформират яко. Справка по-горе. Много други хора от форума могат да го потвърдят също.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
От пет месеца съм в Тайланд и е време да удължа двумесечната си туристическа с още един месец.  Това прави шест месечен престой в държавата.

Понеже съм решила да остана тук известно време , искам да си извадя шест месечна виза от България , тоест, ще трябва да се прибера след месец.

Доколкото знам, не отказват, но дали биха отказали в случай че вече имам шест месеца престой в Тайланд? Т.Е. Lawrence, вече се притеснявам да ти бомбандирам

inbox-а с въпроси и реших да пусна тема :))))))  

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Много се обърквам за това ще питам...задавам няколко блиц въпроса :)

 

1. Отиваме за 20 дни в тайланд колко визи ми трябват, нали било до 15 дни?

2. Иска ми се да отидем до куала лумпур да кажем или бали, ако отидем то трябва ли ни пак виза и каква е цената

3. Ако при пристигането ни в тайланд от летището директно хванем полет за куала лумпур/бали (то има на всеки час едва ли не) може ли да избегнем едната виза и да платим само една която е като се върнем от куала лумпур/бали

4. Каква е цената на визата за 20 дни?
 

Редактирано от Grishkata
Връзка към мнение

1. До колкото знам, visa on arrival е за 15 дни само по сухоземните граници, за летищата си е все още 30 дни. 

2. Трябва виза, най-евтино и лесно според докладите на много хора става като си извадиш re-entry permit. Виж малко по-горе в същата тема това мнение на T.E.Lawrence. 

3. Ако са на отделни билети, ще ти трябва виза, защото трябва да излезеш, да си вземеш багажа, да пречекираш наново. Ако си купиш билет от тук София - Куала Лумпур през Тайланд, няма да е необходимо. 

4. Виж пак цитираното по-горе мнение за цените. 

Връзка към мнение

1. До колкото знам, visa on arrival е за 15 дни само по сухоземните граници, за летищата си е все още 30 дни.

 

За български граждани винаги си е била 15 дни, без значение от границите. Тоест виза от тук за повече време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От мнението на Т.Е. разбирам че визата се изкарва в посолството и струва 30 евро и е за 30 дни и ако решим да отидем до някъде да кажем куала или бали на връщане на летището в тайланд ще трябва да платим re-entry виза от 1000 бата (25 eвро). Правилно ли съм разбрал? Или иначе казано с едно излизане от тайланд цялата работа струва 55 евро на човек...?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нищо подобно не съм писал. :) Визата от посолството за 30 евро важи за два месеца с еднократно влизане. Реентри пермита се прави задължително преди излизането от страната.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.