Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За Тайланд

Вариант 1: Консулство в София

Вариант 2: На място, печат и виза на самото летище on arrival при престой до 15 дни.

 

Цена - 30 евро еднократно влизане , за нормална поръчка /в рамките на 2-3 дни , още 10 лева за експресна виза в рамките на деня.

Ако сте от провинцията може да пратите документите с куриер и да ви ги върнат по същия начин , тоест вашето присъствие не е задължително.

Длъжни сте да влезете в страната не по- късно от 3 месеца след датата на издаване на визата и имате право на престой от 90 дни.

 

Адрес на консулството:

 

http://www.thaiconsulate.bg/l-bg/thailand/p1-3-0.html

Редактирано от stenk
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Въпрос за 3 пъти влизане в Тайланд. Многократна, или трикратна. Тоест, дали цената на 3-кратната е нормална умножена по 3, или с многократната се спестява нещо.... Понеже мисля да кацна в Тайланд, от там да си извадя виза за Бирма, да отида и се върна отново в Тайланд, и после със самолет до Лаос и обратно. Та стават 3 влизания в Тайланд.

Има ли някой с подобен опит  ?

Връзка към мнение

 Изискването за валидност 6 месеца след пътуването е в сила и в този регион (Тайланд, Камбоджа, Виетнам) нали?  :blush: Предполагам, че ще се наложи първо да си подновя паспорта и тогава да изкарвам визите. 

Да - " Паспорт с валидност минимум 6 месеца след датата на влизане в Кралството"

Връзка към мнение

Въпрос за 3 пъти влизане в Тайланд. Многократна, или трикратна. Тоест, дали цената на 3-кратната е нормална умножена по 3, или с многократната се спестява нещо.... Понеже мисля да кацна в Тайланд, от там да си извадя виза за Бирма, да отида и се върна отново в Тайланд, и после със самолет до Лаос и обратно. Та стават 3 влизания в Тайланд.

Има ли някой с подобен опит  ?

И ние сме със същия график, три влизания в Тайланд. Ето това е отговора от посолството

"Здравейте!

 

На Вас ви трябва Туристическа виза с два или три входа, в зависимост, колко пъти ще влизате в Тайланд. Ако след всяко посещение до Камбоджа и Мианмар се връщате в Тайланд Ви е необходима виза с три входа. Цената на такава виза е 90 Евро и имате право на престой в Тайланд до 60 дни.

 

Поздрави,

"

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въпрос за 3 пъти влизане в Тайланд. Многократна, или трикратна. Тоест, дали цената на 3-кратната е нормална умножена по 3, или с многократната се спестява нещо.... Понеже мисля да кацна в Тайланд, от там да си извадя виза за Бирма, да отида и се върна отново в Тайланд, и после със самолет до Лаос и обратно. Та стават 3 влизания в Тайланд.

Има ли някой с подобен опит  ?

Този въпрос съм го изпуснал - 2014 ние с бронко направихме следната комбинация:

Bangkok - Mandalay (Air Asia), Yangoon - Kuala Lumpur (Air Asia, 1 night at low-cost terminal), Kuala Lumpur - Vientian (Air Asia). Куала Лумпур го използвахме само за смяна на полети, между които пак отскочих до кулите Петронас.

 

Връщането ни в Тайланд бе от Камбоджа. Минахме с double - entry тайландска виза, извадена от София.

Редактирано от Valley
Връзка към мнение

Този въпрос съм го изпуснал - 2014 ние с бронко направихме следната комбинация:

Bangkok - Mandalay (Air Asia), Yangoon - Kuala Lumpur (Air Asia, 1 night at low-cost terminal), Kuala Lumpur - Vientian (Air Asia). Куала Лумпур го използвахме само за смяна на полети, между които пак отскочих до кулите Петронас.

 

Връщането ни в Тайланд бе от Камбоджа. Минахме с double - entry тайландска виза, извадена от София.

И аз обмислям такъв вариант през Куала Лумпур, но ще зависи от цената на самолетните билети. Където е по-евтино, от там ще летим. Но си трябва дебнене....

Връзка към мнение

Днес звънях до консулството на Тайланд, за да питам за тези прословути визи при пристигане на BKK, служителката ми отговори, че в момента поради военното положение в Тайланд, можело да се вземе виза само и единствено от консулството на Парчевич. Което ми звучи адски съмнително. На сайта на тяхното МВнР си пише, че българи може да получат визата и на летище. Сега малко не смея да тръгна без виза.. Проблемът е, че не живея в София и не ми се разкарва допълнително, а и все пак въпросът е принципен - дали не казват така нарочно, за да си плащаме на тях, в консулството? Моля ако някой е пътувал наскоро, да каже.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мисля че някой беше писал, че в посолството на Тайланд може да се пратят документите по куриер и пак така да се вземат. Та звъни на девойката и я питай за този вариант.
Относно дали са махнати визите при пристигане ... не знам ....

Връзка към мнение

Не е проблем,че не си от София. нашите паспорти и пари ги изпратихме с Еконт. До няколко дни ти ги връщат. Смъкни от сайта на посолството бланката за попълване.

Пътувахме преди два месеца и така направихме.

Наши приятели преди година тръгнаха без визи,като има казаха,че се закупуват на летището,но не е така. Върнаха ги. Налопжи се да отидат в Куала Лампур и от там да търсят посолство и да вадят

Връзка към мнение

Чувал съм противоречиви коментари за посолството тук. Една година искаха пари за визи при положение, че в сайтовете на тайландското външно министерство си пишеше, че визите са безплатни. Малко им е подозрителна работата. Нека някой, ако е ползвал visa on arrival напоследък да каже, но и аз подозирам, че се опитват да приберат таксата...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите :) В крайна сметка реших да играя на сигурно, и в понеделник ще цъфна в консулството за виза. Работата е там, че летя в понеделник вечерта, нямам почти никакво време, но служителката, с която говорих по телефона, каза, цитирам, елате в понеделник преди полета ви и ще ви ударя визата за 15 минути. Ха сега :D Надявам се цената пак да си е 30 евро, а не за експресна поръчка, но и така да е, нямам избор, определено не ми се разкарва до KL или друго място за вадене на виза. Та така.

Връзка към мнение

Хм, странно с тези visa on arrival. По-долу ще цитирам информация от IATA според която може да се вземе виза на някои летища и при определени условия. Предполагам, че ако някое от тях не е спазено, визата няма да бъде дадена. Но така или иначе цената за виза на място и за такава, издадена тук от посолството е горе-долу еднаква.

 

Thailand (TH)

Visa Issuance:
- Those traveling as a tourist can obtain a visa on arrival
for a max. stay of 15 days, provided:
- passport contains at least one 1 unused visa page for visa
stamp; and
- holding 2 recent passport photos (size 4 x 6 cm, taken not
less than 6 months ago) (SEE NOTE 45339).
NOTE 45339: Furthermore, passengers must hold confirmed
tickets for onward/return journey within 15 days from

arrival date, at least THB 10,000.- per person (or THB
20,000.- per family) and must clear Customs and Immigration

Quarantine (CIQ) immediately at the point where the visa is

obtained. Fee: THB 1,000.-.
- Applicable to nationals of Andorra, Bulgaria, Cyprus,

Ethiopia, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Maldives, Malta,
Mauritius, San Marino, Saudi Arabia and Uzbekistan.

- Applicable to holders of normal, emergency or temporary
passports issued to nationals of Bhutan, China (People's

Rep.), India, Romania and Ukraine.
- Applicable to holders of Chinese Taipei (on the cover:
Republic of China Taiwan) passports.
- Applicable only at Bangkok (BKK and DMK), Chiang Mai (CNX),
Chiang Rai (CEI), Hat Yai (HDY), Krabi (KBV), Phuket (HKT),
Samui Int'l (USM), Sukhothai Int'l (THS), Surat Thani (URT)
and Utapao (UTP) airports.
- Nationals of Ethiopia are, in addition, required to hold a

Yellow Fever Vaccination Certificate.

- Passport photo facilities are only available at Bangkok

Int'l Airport (BKK).

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Телефонът на посолството на Тайланд 02/9600933 ли е все още? Интересува ме как точно стои въпросът с полагането на виза и ползването на услугите на куриер. В един плик слагам всички формуляри, паспорта и 30 долара ли? Помня, че @stenk ,а предполагам и други не са се тътрили до София за визи.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
По - вдругиден заминавам за Тайланд, мислех си че имаме право на  visa on arrival, но се оказа че не е така. Тоест така е, но само za 15 дни.

Моят билет е двупосочен, от 24ти до 11ти, което прави 16 дни...(резервирах го преди 6 месеца, когато не знаех че ще искам да остана в Cambodia)

Така или иначе не смятам да ползвам връщането на 11ти, а да замина другаде (сием реап) и 

си купих втори билет за 10ти до сием реап (което прави точно 15 дни от влизането в Тайланд) Та въпроса ми е, дали биха се заяли че имам друг  booking, с дата на заминаване 

11 ти?!  

Връзка към мнение

Няма никакъв проблем, просто показваш само билета до Сием Рип, върши същата работа. А другия билет, ако тръгваш на 24ти от България, си един ден по-късно в Тайланд на 25ти и пак са 15 дни, тогава може и него да покажеш. Тях ги интересува просто доказателство, че напускаш страната в рамките на до 15 дни, билетът за пристигане няма значение.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма никакъв проблем, просто показваш само билета до Сием Рип, върши същата работа. А другия билет, ако тръгваш на 24ти от България, си един ден по-късно в Тайланд на 25ти и пак са 15 дни, тогава може и него да покажеш. Тях ги интересува просто доказателство, че напускаш страната в рамките на до 15 дни, билетът за пристигане няма значение.

 

Скоро имаше промяна на политиката на Тайланд в тази посока, защото много европейци седят така безвизово по 6-7 месеца в Тайланд. Не си спомням как точно промениха правилата, но вече не можеш постоянно да влизаш и излизаш в Тайланд и да получаваш отново определен период право на престой.

Връзка към мнение

Точно обратното, дори либерализираха и махнаха ограничението за определен брой дни в рамките на шест месеца. :) Просто съветват, ако стоиш повече да си вземеш голяма виза от посолството, вместо да влизаш и излизаш, но е само препоръка. 

 

Това в нейния случай няма значение, тя ще я вземе веднъж и ще стои дълго време в Камбоджа. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Не много.

Преди време бях питал консула, не помня точно какво беше казал като изискване, но щом не го и помня, значи не е било и трудно.

За какво по-точно ти е нужна - за по-дълъг престой или няколко кратно влизане?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.