Прескочи до съдържание

Еквадор?


kafcheto

Препоръчани мнения

Драги Магеланци,

 

Имам прозорец от трийсет и няколко дни и след като миналата година добре си попътешествах из Южна Америка (беше интересно, безопасно и впечатлително) смятам тази година да сторя същото. Избрала съм да посетя остатъка от Перу (на север към Ика), Еквадор, а после да се върна към Боливия, Уругвай и Парагвай, надолу към Буенос Айрес,откъдето да се върна към Европа...Съзнавам, че може и малко да се надценявам във възможностите си, но съм склонна да опитам. От всички тези държави обаче най-малка идея имам за Еквадор...Та въпросът ми е ако някой може да подскаже интересни обекти за разглеждане (освен да си направя селфи на Екватора, благодаря :P ). Също така питам и специалистите по самолетни билети - от сега ли да търся билет (периода на пътуване е средата на януари до края на февруари 2015) или да почакам още малко?

 

Благодаря!

Верен ПЪтиланчо :rolleyes:

Връзка към мнение

Само за билета - хич не е рано.

Да разбираме ли , че търсиш София-Лима с връщане Буенос Айрес - София или не е проблем тръгване/пристигане от Западна Европа ?

Връзка към мнение

Ти добре си попътешества из Южна Америка, но не разбрахме дали се върна. Преди да заминеш бе доста активна, а после нито ред. Тук е прието (разбира се, това е по желание), човек като се върне да понапише нещичко, да пусне снимчици, че да е полезен и на следващите...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Освен Галапагос, на мен ей тая снимка общо взето ми се е гравирала в главата, не знам дали ти е мерак и дали е лесно да се стигне :) http://www.placestoseeinyourlifetime.com/the-wildest-swing-in-your-life-in-ecuador-3086/

 

 

Ти добре си попътешества из Южна Америка, но не разбрахме дали се върна. Преди да заминеш бе доста активна, а после нито ред. Тук е прието (разбира се, това е по желание), човек като се върне да понапише нещичко, да пусне снимчици, че да е полезен и на следващите...

 

Не е като да е съвсем зачезнала и да не помага, ето виж например края на тази тема: http://magelanci.com/topic/3054-%D0%B0%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%83/ Ето тук също: 

http://magelanci.com/topic/1121-хайде-малко-да-си-поговорим-за-перу/?p=36310

 

И макар и да е много препоръчителен последващ подробен разказ, то нека не го правим задължителен. Общо взето А-Б-В на форума, е съветите да ги правим без да очакваме нещо обратно в замяна, било то дори едно мерси да е. Макар, че ако абсолютно никой не споделя, евентуално ще хлопнем кепенците, нека не го правим задължително условие, а просто с добронамерено отношение хората сами ще се връщат да споделят :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е като да е съвсем зачезнала и да не помага, ето виж например края на тази тема: http://magelanci.com/topic/3054-%D0%B0%D1%80%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D1%83/ Ето тук също: 

http://magelanci.com/topic/1121-хайде-малко-да-си-поговорим-за-перу/?p=36310

 

И макар и да е много препоръчителен последващ подробен разказ, то нека не го правим задължителен. Общо взето А-Б-В на форума, е съветите да ги правим без да очакваме нещо обратно в замяна, било то дори едно мерси да е. Макар, че ако абсолютно никой не споделя, евентуално ще хлопнем кепенците, нека не го правим задължително условие, а просто с добронамерено отношение хората сами ще се връщат да споделят :)

Прав си Георги. Има полезни мнения, но аз нещо съм ги пропуснал, нищо, че ми бе интересно нейното пътуване и се мъчех да го следя, понеже тези места са ми любими. (последното мнение от 6 септември съм бил на път и не съм имал времето).

Никъде не съм казвал, че споделянето е задължително, а точно обратното,, че е по желание.  Не всеки има дарбата на Роси или Флай, но ми се иска да се покаже някаква съпричастност към форума (на мен ми се иска....., може и да не съм прав)....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Момчета, благодаря за отзивчивостта! :)

 

Stenk - точно това търся: отиване до Лима и връщане от Буенос Айрес, ако може от/до София - добре, но и друга точка на Европа не ми е проблем.

 

Георги и Ruwenzogy - признавам, че не написах дълъг пътепис със снимки, но честно казано го направих нещо като от скромност. Има доста изписан материал и за Аржентина, и за Перу, че и за Чили, затова реших, че ако и аз дръпна един ферман на хората ще им се стори прекалено, но с удоволствие ще отговоря на всеки, който има въпрос или нужда от съвет...Следя форума и дори и да не се разписвам на всяка тема, съм отговорен ПъТиланец и няма да си мълча, ако мога да кажа нещо съществено :)

 

FlyTraveler - за зло или добро по моя последна информация Островите вече са затворени за туристи. Прекалено много нарушили екосистемата. Аз лично не се сърдя. Нека има едно кътче, дето не може да си наврем човешката гага. Ще намеря и други интересни неща в Еквадор.

Връзка към мнение

ООО, тук до сега не съм видял някой да се е оплакал от това, че има прекалено много информация. Пък и сме различни хора, с различни гледни точки, важното е да има мнения. Да не те отклонявам от еквадорската тема, но ако имаш време драсни нещо, пък дори и да е чисто практическа информация с време, нощувки и цени само :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

FlyTraveler - за зло или добро по моя последна информация Островите вече са затворени за туристи. Прекалено много нарушили екосистемата. Аз лично не се сърдя. Нека има едно кътче, дето не може да си наврем човешката гага. Ще намеря и други интересни неща в Еквадор.

 

Не знам от къде имаш тази дезинформация, но круизите до Галапагоските острови си вървят с пълна пара и през 2015.

 

Ако на някой му се наложи да ползва медицински услуги в Еквадор е хубаво да знае, че те са безплатни дори и за туристи в държавните здравни заведения:

 

42-ecuador-otavalo-1.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някои неща за Еквадор. Кито е втората по височина столица в света (около 3200 м надморска височина). Първите 3-4 дни не ми се отрази, после още толкова ми беше лошо и когато се оправих, трябваше да си тръгваме. Това обаче предполагам е индивидуално. Градът е много голям. Ние ползвахме таксита, които не бяха скъпи. Пешеходецът не е на почит. Пресича се на бегом и никой не спира. В Кито най-много ме впечатли Францисканския манастир.

post-2917-0-41893200-1432360574_thumb.jpg

Не бива да се пропуска комплекса на екватора. Показват ти всичките номера - как се завърта изтичащата вода, как се закрепва яйце върху пирон и т.н. Има картини и разкази за племето хиваро, които са смалявали главите на пленените и обезглавени врагове

post-2917-0-70020300-1432360975_thumb.jpg

post-2917-0-95505800-1432361007_thumb.jpg

Ходихме и до пирамидите, които са на около час път с кола

post-2917-0-47963000-1432361085_thumb.jpg

post-2917-0-24074300-1432361098_thumb.jpg

post-2917-0-25275000-1432361114_thumb.jpg

post-2917-0-42730600-1432361129_thumb.jpg

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На нас пък всеки ден нещо ни открадваха в Кито - джебчии. Според мен е една от най-опасните столици. А на централната автобусна гара ни омаяха  с нещо и ни откраднаха фотоапаратите. Бяхме много весели и щастливи за няколко часа. До островите Галапагос не стигнахме. Следващият път ще отидеме.  

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.