Прескочи до съдържание

Членство в СБА. Има ли смисъл?


Препоръчани мнения

Бях до СБА да си извадя международна шофоьрска книжка за предстоящото пътуване до Дубай. Който се интересува, да, все още попълват документите с пишеща машина :)

 

Та докато чаках лелката да трака на машината и поразгледах една от брошурите им. Предлагат три нива на членство, с различни покрития между 35лв и 250лв. Чудех се дали някой от по-опитните шофьори може да сподели дали си заслужава? Нямам представа каква част от техните услуги по пътна помощ се покрива например от каско застраховките и да не стане дублиране. Иначе 35лв на година при добро покритие в страната изглежда примамливо. 

Връзка към мнение

Не мисля, че има смисъл. Основната услуга, която си заслужава е "репатрак". Това принципно го предлагат и повечето застрахователи към застраховка "каско". Лошото е, че естествено има "дребен шрифт", който в крайна сметка превръща услугата в "мечешка" или принципно в не възможна за ползване. Навремето имаше смисъл от членство в "Български автомобилен и туринг клуб", но по други причини, които ти по всяка вероятност няма как да помниш...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Доколко моето мнение ще ти е полезно не знам. Аз мога да дам отговор защо съм избрал членство за по-висока сума. Подробно описание на какво получаваш има в сайта им http://www.uab.org/ .

 

Та конкретно, аз имам членство за 99 лв., планувах да тръгна с колата из Европа, препоръката дойде от дилъра, от който си купих автомобила. Това, което пише, че получавам е:

 

когато членът /абонатът/ има нужда от пътна помощ в Европа, може да ползва гарантирана от СБА безплатна пътна помощ до най – близкият оторизиран сервиз на марката на автомобила. Услугата се използва само чрез диспечерския пункт на СБА.

 

За мен е важно сервизът да е оторизиран, тъй като колата ми е нова.

 

Също:

 

безплатен превоз на повредения автомобил до най – близкия специализиран сервиз, ако повредата не може да бъде отстранена на място. В случай, че повредата не може да бъде отстранена същия ден, ползващият услугата има право на безплатен транспорт на автомобила до мястото на домуване на автомобила, което е посочено в документа за членство /абонамент/ . Когато повредата е настъпила в населеното място, посочено като място на домуване на автомобила, той се превозва до най- близкия сервиз в населеното място, или до адреса на местодомуване.

 

За 35 лв. :

 

безплатен превоз на повредения автомобил до сервиз, разположен в най - близкия областен град.
При желание на лицето ползващо услугата автомобила да се превози, в различна посока от най-близкия областен град, пристигането на автомобила за пътна помощ и превозът на разстояние до 30 (тридесет) км е безплатен, а надвишаването на посочените 30 км. се заплаща с 20% намаление. Когато повредата е настъпила в населеното място, посочено като място на домуване на автомобила, той се превозва до най- близкия сервиз в населеното място, или до адреса на местодомуване

 

Не ми се е налагало за щастие да ги ползвам, но другото приятно впечатление, което имам е, че във форума им ако има някакво оплакване от услугата искат подробна информация, за да проверят случая, което ми е някакъв показател, че държат на някакво качество малко или много. И други предлагат някакви абонаменти, но тези някак ми звучат по-истински, тъй като имат договор с всички подобни съюзи в Европа.

 

Каското също покрива транспортиране при птп или повреда (зависи от избрания план или застрахователна компания), но там при всички положения имаше някакви ограничения в километрите поне при моята компания. И да, случвало ми се е да катастрофирам със старата кола толкова, че колата да не е на собствен ход, но тогава каското покри разстоянието и се вместих в километрите, просто защото имаше в близост град, в който можеше да ме извозят и да остана.

 

Не е водещ фактор, но също така използвам и намаление на бензин, което го има и при абонамента от 35 лв.- 0.07лв./л през седмицата и 0.09лв./л през уикенда.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малка подробност - отстъпката с картите на Лукойл е само при плащане в брой. Та, за използващите предимно банкови карти (като мен) тази отстъпка рядко може да се използва. Иначе също имам сребърна карта в СБА и за щастие досега не съм я ползвал.

Връзка към мнение

Аз съм я ползвал - веднъж ми се наложи два пъти в рамките на една година да ме возят, миналата година пък ми даваха ток, че акумулатора беше заминал една зимна вечер. Е, ако имаш асистанс към каското (или застраховка към кредитната карта) донякъде се припокриват нещата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Ползвал със СБА в България - свършиха работа, макар. че по пътя камиончето леко се повреди и около 15 минути не искаше да запали, шофьорът нямаше категория, не беше закрепил добре, аварирала кола и се движехме с около 35-40 км/час. Беше по Коледа преди няколко години и подозирам, че шофьорът заместваше титуляра, който е бил на мотика. Иначе свършиха работа.

Редактирано от plamenm
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Здравейте,

миналата седмица ми се повреди колата автоматик ( скоростната кутия влезе в авариен режим) и се наложи да я репатрирам до Варна, защото в Шумен нямаме оторизиран сервиз за автоматични скоростни кутии, а тя не можеше да се движи на собствен ход.  Притежавам сребърна карта на СБА и като я правих ме убедиха, че ако имам нужда от репатриране при не възможност на автомобила да се движи ще ми я закарат до най-близкия оторизиран сервиз който е във Варна.

Обадих се на диспечера и му казах че съм закъсала на пътя и колата не може да се движи и че най-близкия оторизиран сервиз за отстраняване на повредата е във Варна. Господина който вдигна ми каза че не могат да я закарат, защото въпросната карта има лимит от 30 кг. Обясних му че в Шумен няма сервиз който да ми отстрани проблема, а на собствен ход не мога да отида до Варна и отговора беше че това не било техен проблем!

Сами си преценете има ли смисъл от тези карти!

Връзка към мнение
Преди 1 час, pumba83 каза:

Здравейте,

миналата седмица ми се повреди колата автоматик ( скоростната кутия влезе в авариен режим) и се наложи да я репатрирам до Варна, защото в Шумен нямаме оторизиран сервиз за автоматични скоростни кутии, а тя не можеше да се движи на собствен ход.  Притежавам сребърна карта на СБА и като я правих ме убедиха, че ако имам нужда от репатриране при не възможност на автомобила да се движи ще ми я закарат до най-близкия оторизиран сервиз който е във Варна.

Обадих се на диспечера и му казах че съм закъсала на пътя и колата не може да се движи и че най-близкия оторизиран сервиз за отстраняване на повредата е във Варна. Господина който вдигна ми каза че не могат да я закарат, защото въпросната карта има лимит от 30 кг. Обясних му че в Шумен няма сервиз който да ми отстрани проблема, а на собствен ход не мога да отида до Варна и отговора беше че това не било техен проблем!

Сами си преценете има ли смисъл от тези карти!

В условията на услугата, с които сте се съгласили, ясно си пише, че репатрирането е до най-близкия областен град - никой не ви е обещавал, че ще ви закарат до най-близкия оторизиран сервиз! При 35 лв за цяла година, в които ви влизат нееднократно репатриране (при посочените вече условия), 20% отстъпка от ГТП, безплатен ремонт на пътя в рамките на до 30 минути, еднократно репатриране до 50км на Балканите, безплатни юридически консултации и т.н., няма как да очаквате, че ще ви закарат на 90 км във Варна, понеже там е най-близкият оторизиран сервиз. По същата логика някой може да поиска от Силистра да го закарат в София, защото там е сервизът, който обслужва неговата марка автомобил.

 

В условията също така ясно е записано, че ако желаете все пак да ви репатрират в друга посока, а не най-близкия окръжен град, можете да го направите, като използвате 30км безплатно репатриране в избраната от вас посока, като си заплатие последващите километри! 

 

silver_1.jpg

 

Държа да отбележа, че нито работя за СБА, нито им адвокатствам по какъвто и да било начин. Клиент също не съм им. Просто прочетох условията на услугата, която цитирате.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.