Прескочи до съдържание

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада


Препоръчани мнения

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада Въпросът с визовия режим на Канада за българи и румънци ще бъде решен скоро, изрази увереност посланичката на ЕС в Отава

Свят 
 

Скоро ще бъде решен въпросът със задължителните визи за румънски и български граждани, искащи да отидат в Канада, съобщи посланичката на ЕС в Канада Мари-Ан Конинскс, цитирана от местния вестник „Прес“ и телевизия Си Ти Ви нюз. 

Някои дипломати се страхуват, че Румъния и България може да блокират ратифицирането на споразумението за свободна търговия между Канада и Европейския съюз, ако визовият режим за техните граждани не бъде отменен. 

Посланичката на ЕС заяви, че визовият режим за румънците и за българите не харесва на блока на 28-те и е посочила ясно това на канадския премиер Стивън Харпър. 

Според нея е време Канада да отмени тази разпоредба. 

Говорител на канадското министерство на гражданството и имиграцията е посочил в имейл, че Отава възнамерява да премахне визите за всички европейски страни. 

Реми Ларивиер все пак е уточнил, че правителството първо трябва да вземе предвид няколко критерия, по-конкретно – социално-икономическия профил на съответната страна, въпросите с имиграцията и националната сигурност и правата на човека.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

И както е допълнил един от коментаторите долу: "Проблема с визите може да отпадне но проблема с парите да отида , престоя и върна няма да отпадне а той е страшния а не визите !!!" Та и аз да се съглася, че не визите са най-важното понякога... 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Е, дори и да не говорим за продължителен престой там винаги може да разчекнеш посещение от САЩ с 1-2 дни в Канада, например да видиш Ниагара от другата страна, или да се пошматкаш из Торонто и Ванкувър. В нашия атлас САЩ са маркирали 137 човека, а Канада 30. Макар разликата да идва и от чисто туристическите дадености на двете държави, съм сигурен че ниския процент на Канада е донякъде и заради отвратителните визи. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 "Проблема с визите може да отпадне но проблема с парите да отида , престоя и върна няма да отпадне а той е страшния а не визите !!!" Та и аз да се съглася, че не визите са най-важното понякога... 

Относно отмяната на визите - това се коментира вече 3-та или 4-та година. Не мисля че скоро ще е факт, но не пречи да се надяваме. Визата е най-малкия проблем!

 

От гледна точка на пътешествия - определено ще е огромен плюс! Повече възможности.... :)

Връзка към мнение

Е, дори и да не говорим за продължителен престой там винаги може да разчекнеш посещение от САЩ с 1-2 дни в Канада, например да видиш Ниагара от другата страна, или да се пошматкаш из Торонто и Ванкувър. В нашия атлас САЩ са маркирали 137 човека, а Канада 30. Макар разликата да идва и от чисто туристическите дадености на двете държави, съм сигурен че ниския процент на Канада е донякъде и заради отвратителните визи. 

Че ти и сега можеш да го направиш това ако не се лъжа. Едно време се попълваха едни документи, които ти даваха право, при условие че си в Щатите като турист/студент да скочиш за някакъв определен срок (естествено краткотраен) до Канада. И доста народ от нашите, които имаха време и желание го направиха това докато бяхме там. Аз също имах желание, но като разбрах каква бумащина е, се отказах. Отделно имаше и някаква такса която се плащаше. 

А иначе Щатите и Канада няма как да се сравняват. Канада никога не е била туристическа дестинация за българи, а главно емиграционна такава. Докато Щатите, ако човек е запознат с географията й, където и да стрелнеш мислено е нещо което може/трябва да се види - от метро ареите, до националните паркове. Канада просто е една ОГРОМНА Аляска.. Представи си 30 милиона човека, разхвърляни на 10 милиона квадратни километра... А на мен Аляска навремето ми се струваше слабо населена.. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Че ти и сега можеш да го направиш това ако не се лъжа. Едно време се попълваха едни документи, които ти даваха право, при условие че си в Щатите като турист/студент да скочиш за някакъв определен срок (естествено краткотраен) до Канада. И доста народ от нашите, които имаха време и желание го направиха това докато бяхме там. Аз също имах желание, но като разбрах каква бумащина е, се отказах. Отделно имаше и някаква такса която се плащаше. 

 

Теоритично е така, но въпросът е да можеш да го правиш без бумащината. Декември ще ходя до Ниагарския водопад и имах огромно желание да го видя и от канадската страна, ама познай в сегашната визова ситуация дали ще се случи.

 

Отпадането на канадските визи определено ще е плюс в някои отношения, макар че имам съмнение да се случи толкова скоро.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Теоритично е така, но въпросът е да можеш да го правиш без бумащината. Декември ще ходя до Ниагарския водопад и имах огромно желание да го видя и от канадската страна, ама познай в сегашната визова ситуация дали ще се случи.

 

Отпадането на канадските визи определено ще е плюс в някои отношения, макар че имам съмнение да се случи толкова скоро.

Tи отказа ли се да го видиш водопада от кандаска страна?

Връзка към мнение

Че ти и сега можеш да го направиш това ако не се лъжа. Едно време се попълваха едни документи, които ти даваха право, при условие че си в Щатите като турист/студент да скочиш за някакъв определен срок (естествено краткотраен) до Канада. И доста народ от нашите, които имаха време и желание го направиха това докато бяхме там. Аз също имах желание, но като разбрах каква бумащина е, се отказах. Отделно имаше и някаква такса която се плащаше. 

А иначе Щатите и Канада няма как да се сравняват. Канада никога не е била туристическа дестинация за българи, а главно емиграционна такава. Докато Щатите, ако човек е запознат с географията й, където и да стрелнеш мислено е нещо което може/трябва да се види - от метро ареите, до националните паркове. Канада просто е една ОГРОМНА Аляска.. Представи си 30 милиона човека, разхвърляни на 10 милиона квадратни километра... А на мен Аляска навремето ми се струваше слабо населена.. 

 

Сигурно си прав. То и на мен ми е далече от акъла, че изведнъж ордите туристи ще се юрнат към Канада, но е факт, че няколко пъти са ми излизали примамливи предложения до там и всеки път визата ми е рязала ентусиазма през кръста :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

137  магеланци са посочили, че са били в САЩ - за мен това е следствие от комбинацията от 300 - 400 хил. наша емиграция там, която е открила форума + десетки хиляди български студенти по програмите Work and Travel, Internship, etc. + няколко хиляди студенти, учещи в Америкаски университети.

 

И коя от тези 3 групи има най  - голяма тежест за тази статистика? Моето мнение е, че това са участниците в Work and Travel програмите - хора, които са използвали тази облекчена възможност за пътуване до САЩ с J-1 визи именно, защото искат и обичат да пътуват, за да видят нещо различно, в комбинация и да се върнат с някакви спестени скромни суми.

 

За Канада не знам дали има такава програми за студентски обмен изобщо, емиграцията ни е по - малка там (голяма част е старата от Македония), а и канадските университети не са толкова престижни в сравнение с тези в САЩ или Европа.

 

Иначе, в 90% континталните САЩ са подобни на 10% от Канада (южната и част). ОК, съм с констатацията, че останали 90% от Канада са като Аляска, но от континентални САЩ, само Флорида и Южна Калифорния имат осезаеми различия от всичко останало по природо - климатични особености.

 

Да падат визите - откакто сме членове на ЕС, само при Нова Зеландия имаме промяна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Че ти и сега можеш да го направиш това ако не се лъжа. Едно време се попълваха едни документи, които ти даваха право, при условие че си в Щатите като турист/студент да скочиш за някакъв определен срок (естествено краткотраен) до Канада. И доста народ от нашите, които имаха време и желание го направиха това докато бяхме там. Аз също имах желание, но като разбрах каква бумащина е, се отказах. Отделно имаше и някаква такса която се плащаше....

Възможността да се посети друга държава от САЩ (държава с която САЩ нямат визи, а България има) и след това да се върнеш в САЩ е възможно ако имаш J-1 виза (по програмите Work and Travel, Internship и т.н.), но не и ако имаш туристическа виза. Това съм го практикувал лично преди 10 години. Естествено нещата от тогава може и да са се променили, но според мен е малко вероятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Tи отказа ли се да го видиш водопада от кандаска страна?

 

Да, категорично не ми се занимава с визи и бюрокрация заради половиндневна разходка до Канада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега гледам и статистиката за Мексико  - 39 магеланеца, Канада - 30. Мексимо със страхотна екзотика, история и култура.        Няма визи, но страхът  от престъпността в Мексико е голям. Евтини оферти до Мексико по-трудно изпадат, докато за Канада често се случва да пуснат някоя промоция. В Канада естествено цените са доста височки.

 

Не знам, ако махнат визите колко народ ще се юрне за екскурзии Канада, но ако тръгнат емигрантите тази статистика за посетилите страната ще се промени. Аз съм набелязал 2 национални парка, но не ги бързам изобщо.

 

Та въпросът на канадците е за потенциалните емиграни и търговията с ЕС. Да видим колко струва нашата монета и за какво може да се размени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, дрънкат си глупости, както с визите за щатите. Ако паднат Канадските визи, по същата логика трябва да паднат и щатските такива. Но предвид икономиката и социално-етническият състав на БГ, съмнявам се, че канадците ще рискуват да отменят визите. Проблемът няма да са емигрантите, защото никой човек с всичкия си не би емигрирал нелегално, при положение, че цяла Европа му е отворена, а и от друга страна то в БГ вече не остана кой да емигрира така или иначе. :) Проблемът би бил с черните ни съграждани, които в момента са задръстили улиците и метростанциите на Париж, Лисабон, Мадрид, Амстердам, Лондон и т.н. Даже на скоро четох, че Австралийците депортирали масово нашенци от Сидни и Мелбърн, което е доста, доста притеснително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе, дрънкат си глупости, както с визите за щатите. Ако паднат Канадските визи, по същата логика трябва да паднат и щатските такива. Но предвид икономиката и социално-етническият състав на БГ, съмнявам се, че канадците ще рискуват да отменят визите. Проблемът няма да са емигрантите, защото никой човек с всичкия си не би емигрирал нелегално, при положение, че цяла Европа му е отворена, а и от друга страна то в БГ вече не остана кой да емигрира така или иначе. :) Проблемът би бил с черните ни съграждани, които в момента са задръстили улиците и метростанциите на Париж, Лисабон, Мадрид, Амстердам, Лондон и т.н. Даже на скоро четох, че Австралийците депортирали масово нашенци от Сидни и Мелбърн, което е доста, доста притеснително.

Не съм много съгласен - бели, черни ... на място много по-лесно се играе с адвокати и закони и от легален турист да станеш легален емигрант. И като е отворена Европа от 7 години,  това не значи, че всеки иска да остане в Европа. Примери има даже и в този форум.

 

Доколкото продължава да изтича информация по темата, то търговското споразумение е договорено, но следва да се ратифицира. Демек, те са се разбрали, но очакват някоя голяма уста да нададе вой - дивиденти за гласовития най - различни.  

 

Е,  колко е нужна, за да бъде запушена тази голяма уста?

Връзка към мнение

Точно заради ненужно сложната процедура скорошното ми пътешествие беше полу-околосветско, а не съвсем. Исках да се прибера от Оукланд през Ванкувър и Франкфурт за по-кратко, ама много разправия.. Да ги махат, че да повлекат крак и за Щатите.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Канада просто е една ОГРОМНА Аляска.. .. 

 Съвсем не мисля, че е така! Как въобще може да се сравнява Канада с Аляска?!? Били ли сте в Канада? Вярно, че съм пристрастна, но Канада е една популярна туристическа дестинация за хората от британския commonwealth. Ако българите сме без визи за Канада, ще има доста хора, които ще направят общо пътуване из САЩ и Канада (както моя приятелка например ще пътува за две седмици по западното крайбрежие на САЩ и от ЛА до Ванкувър. 

 

Вярно, че канадците искат повече документи, но ако ви дадат виза за САЩ защо да не ви дадат и канадците?

 

Георги - теб защо те спира визата? Подавал ли си документи да си извадиш или просто не си се пробвал?

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги - теб защо те спира визата? Подавал ли си документи да си извадиш или просто не си се пробвал?

 

Приятели са ми описвали преживелиците си по вадене на канадска виза. И просто нямам време, нерви и желание да си загубя няколко дни във вадене и легализиране на документи за да угодя на местните бюрократи, като крайният резултат дори не е гарантиран. А и в случая Канада въобще не ми е основна цел.

 

Отделно от това още имам лош спомен отпреди 10-ина месеца, когато австралийците унизително и без никакво обяснение ме отрязаха за туристическа виза, въпреки милионите пратени документи. Нещо прекалено бели ми идват този тип държави.

 

Когато (и ако) отпаднат визите тогава ще го мисля. А дотогава - свят голям и широк :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И аз като Георги мисля, последното му изречение ми хареса.

Тая бумащина и скъпите визи ме отказаха да отида в Торонто при приятел в предстоящата ми американска визита.

Връзка към мнение

Приятели са ми описвали преживелиците си по вадене на канадска виза. И просто нямам време, нерви и желание да си загубя няколко дни във вадене и легализиране на документи за да угодя на местните бюрократи, като крайният резултат дори не е гарантиран.к :)

Да, прав си, много документи се изискват и самата им подготовка може и месец да ти отнеме.две мои познати кандидатстваха по няколо пъти наведнъж един след друг, накрая им дадоха туристически визи, на едната на четвъртия път :)

Връзка към мнение

Канада просто е една ОГРОМНА Аляска.. Представи си 30 милиона човека, разхвърляни на 10 милиона квадратни километра... А на мен Аляска навремето ми се струваше слабо населена..

 

Канада и Аляска се посещават основно заради красивата природа, националните паркове, планините, езерата, ледниците, а някои посещават северните райони, дори само за да видят северното сияние. Също така и заради outdoor activities свързани с тази природа. Ясно е, че в сравнение с Европа Северна Америка е по-слабо населена, аз не виждам по какъв начин това може да спре един пътешественик, дори ми се струва като плюс, тъй като мразя тълпите и многото хора на едно място.

:)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм много съгласен - бели, черни ... на място много по-лесно се играе с адвокати и закони и от легален турист да станеш легален емигрант. И като е отворена Европа от 7 години,  това не значи, че всеки иска да остане в Европа. Примери има даже и в този форум.

 

Доколкото продължава да изтича информация по темата, то търговското споразумение е договорено, но следва да се ратифицира. Демек, те са се разбрали, но очакват някоя голяма уста да нададе вой - дивиденти за гласовития най - различни.  

 

Е,  колко е нужна, за да бъде запушена тази голяма уста?

Абе вече е тегаво за нелегалните да се легализират, откакто сме в ЕС. Преди е било наистина по-лесно, но от известно време си е кажи речи невъзможно, освен ако не са женени за канадски гражданин. А и като цяло това по-скоро подкрепя моята теза, отколкото да я оборва, защото колкото повече туристи стават нелегални, толкова по-голям става шансът за Канадците да отменят безвизовото пътуване както направиха преди 2-3 години с Чехия. Така, че все си мисля, че най-добрият вариант е хората да не се правят на бабаити и да си използват туристическите визи по предназначение. Аман от Балкански тарикатлъци, честно! Иначе за другите неща съм съгласен с теб. Дано отпаднат визите по-скоро, разбира се. Миналия път ако не беше толкова тегаво с тези визи, щяхме да пътуваме през Toronto или Vancouver за LAS, щото имаше по-евтини билети, но уви.

Връзка към мнение
Георги Матеев

две мои познати кандидатстваха по няколо пъти наведнъж един след друг, накрая им дадоха туристически визи, на едната на четвъртия път :)

 

Визата определено им е излезнала златна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Така, че все си мисля, че най-добрият вариант е хората да не се правят на бабаити и да си използват туристическите визи по предназначение. Аман от Балкански тарикатлъци, честно! Иначе за другите неща съм съгласен с теб

 

 

Не може да разчиташ на това . Аз пък се чудя защо САЩ не прекратят W&T програмите след като със сигурност повечето българи остават нелегално именно чрез тях ?

Поне аз всички които познавам останаха така , минаха на студентски визи , сключваха бракове с местни  и после с години действаха с адвокати , някой още са нелегални.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я Иво Прокопиев бил почетния консул на Канада в България ;)

Абе как ди ги избират тия консули - Слави Бинев е консул за Малдивите , Меламед за Тайланд и т.н. ???

Явно имат някакви заслуги или инвестиции в съответните държави ?

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.