Прескочи до съдържание

Уверение: Скоро няма да ни трябват визи за Канада


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Мдаа, сега се разрових подробно - Канада може да забрави за мен :)

 

Това е скромният списък от документи, които изискват да изпратиш заедно със заявлението си.

 

post-1175-0-27188500-1423082957.jpg

 

Ще чакам да си махнат визите или поне да поразхлабят примката.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мдаа, сега се разрових подробно - Канада може да забрави за мен :)

 

Това е скромният списък от документи, които изискват да изпратиш заедно със заявлението си.

 

Ще чакам да си махнат визите или поне да поразхлабят примката.

 

Георги - откъде е този списък? Ето това е чеклиста от сайта на посолството в Букурещ http://www.canadaint...1.aspx?lang=eng

 

Виж какво съм писала в тази тема - мнение #37 и #40: http://magelanci.com/topic/3141-уверение-скоро-няма-да-ни-трябват-визи-за-канада/page-2

 

Иначе съм съгласна, че за канадските визи се искат цял куп документи, но то това е трудното докато подготвиш документите. Резултатът става ясен за около 10 дена.

Подаването може да стане или онлайн, или да се пратят документите с куриер до Визовия Център в София. Визовият център преглежда документите и ги препраща до Букурещ и съответно имат такса.

 

Аз съм подавала 6 пъти за туристическа виза за роднини, и всичките пъти получиха виза, но при нас е по-различна ситуацията.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги - откъде е този списък? Ето това е чеклиста от сайта на посолството в Букурещ http://www.canadaint...1.aspx?lang=eng

 

Този чеклист беше от http://www.cic.gc.ca/ - изглежда ми повече от официално...

Връзка към мнение

Жоро, с твоята травъл хистори направо ще им вземеш акъла. :lol:

Същото като за австралийската виза, айде може и без Канада в близките години.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не бих кандидатствал само заради явната дискриминация, всички от ЕС - без, ние и романещите - задължително.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Хайде и аз да се изкажа, като човек който успешно е кандидатствал веднъж и сега се кани пак да подава. Първият път беше през 2011г, тогава нямаше кандидатстване онлайн, нямаше и визов център в София, документите се пращаха по куриер в Букурещ. Аз като човек за пръв път кандидатстващ за виза, в един момент бях напълно избесняла и готова да се откажа, защото трябваше да събера и изпратя един куп документи, да попълня сума ти информация в апликейшъна им, а и много хора ми казваха, че съм рисков кандидат, понеже съм сама, и е много вероятно да ми откажат. В крайна сметка подадох само защото бях обещала на най-добрата ми приятелка още при заминаването й за Канада, че ще я посетя там. Получих си визата без никакъв проблем, нито са ме викали на интервю (по принцип рядко викат), нито нищо.

Сега гледам процесът е улеснен с кандидатстването онлайн, но само донякъде. На практика искат същите неща като документи. Аз лично се надявам, че след като веднъж са ми дали вече виза (как ме е яд, че тогава не поисках многократна), и сега ще ми дадат.

 

Мдаа, сега се разрових подробно - Канада може да забрави за мен :)

 

Това е скромният списък от документи, които изискват да изпратиш заедно със заявлението си.

 

attachicon.gifcanada_visa_requirements.jpg

 

Ще чакам да си махнат визите или поне да поразхлабят примката.

 

Георги, като гледам списъка от документи, който ти искат, това е защото нямаш покана от човек, живеещ в Канада, предполагам. Като попълваш онлайн въпросника, после на база на отговорите ти вадят персонализиран чек-лист. Моят е по-кратък . :) Но дори да имаш покана, пак трябва да се представят документи, доказващи връзките ти с родината – семейни, финансови - служебна бележка, банкови декларации и извлечения по сметки, нотариален акт за собственост и т.н. каквото можеш да покажеш. Гледам, че си бил в Щатите, това ти дава предимство (има такъв въпрос като попълваш онлайн въпросника, ако си забелязал), тъй като се предполага, че за да ти издадат виза американцияте,  вече са ти направили проверка. А и наистина, това че имаш толкова много пътувания би трябвало да е плюс. Но, разбира се, никога не се знае със сигурност, докато не си получиш визата.

В крайна сметка, досадна работа си е, и ако не ви е зор, може би няма смисъл наистина да се занимавате. Мен освен пътешествието, ме привлича и това да прекарам малко време с приятелите си, та това ми е достатъчна мотивация.

 

 

Що се отнася до падането на визите, това се говореше още като подавах за първи път, оттогава минаха 4 години и все още има визи. За съжаление, не вярвам скоро да отпаднат.

Редактирано от Narya
Връзка към мнение
Травеолани

Този чеклист беше от http://www.cic.gc.ca/ - изглежда ми повече от официално...

Сега чак виждам отговора ти. Това документи изисквани за онлайн подаване ли са? За първи път чувам за travel itinerary и travel history. Но приготвянето на такъв документ предполагам става в свободна форма и не би трябвало да ти е проблем.

 

Иначе, както бях писала горе, необходимите документи за български граждани, подаващи чрез виза центъра до Букурещ са тези в линка, който съм пуснала в мнение #52.Това, че нямаш покана от приятел не вярвам да ги накара да ти искат повече документи.

Редактирано от Травеолани
Връзка към мнение

За първи път чувам за travel itinerary и travel history. Но приготвянето на такъв документ предполагам става в свободна форма и не би трябвало да ти е проблем.

Конкретно за тези двете са задължителни, питал съм изрично. Без детайлен план къде кога какво как ще правиш + билети - не ти разглеждат молбата изобщо, дори за транзит.

Връзка към мнение
Травеолани

Конкретно за тези двете са задължителни, питал съм изрично. Без детайлен план къде кога какво как ще правиш + билети - не ти разглеждат молбата изобщо, дори за транзит.

Може би е ново изискване при онлайн подаването? Последният път подавахме юли 2014 за майка ми и нямаше такова нещо.

Връзка към мнение

И аз като подавах нямаше такова нещо, но сега като попълних въпросника, ми поиска и на мен Purpose of travel, та се чудех какво ли трябва да е това. Но itinerary и travel history не ми иска от изброените, та затова помислих дали не зависи от поканата. Но, разбира се, това си е мое предположение. Абе, чудят се вече какво да измислят. Да не говорим за изискването да си пратиш паспорта през визовия център - като им гледам таксите, за едно изпращане на паспорт искат към 3 пъти повече, отколкото по куриер би струвало. :mad:

Връзка към мнение
Травеолани

Narya, да допълня. В документите вече не ти изискват да пишеш дали искаш еднократна или многократна виза. Те дават по тяхно усмотрение и обикновено дават многократна докато ти изтече паспорта. Така че гледай паспорта ти да е с по-дълга валидност, ако ти е възможно.

Връзка към мнение
Травеолани

А, това не го знаех! Благодаря за информацията, ще подновя паспорта, той и без това изтича догодина. А и отпада чуденето каква виза да искам. :)

 

И майка ми направи така - смени си паспорта, преди да е изтекъл стария и й дадоха виза един месец преди изтичането му. Многократно влизане.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Чудесна новина, това доста ще улесни пътуването на роднините ни, без да се налага всеки път да подаваме цялата бумащина документи за виза :)

Връзка към мнение

Интересно сега дали Щатите ще натегнат издаванията, като ще важат за две държави ..

Или пък, ако им кажеш "отивам в Канада", ще са по-меки ..

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не мисля, че има логика да ги затягат. Тях какво ги бърка, че ги признават и за Канада ?

И съответно, ако им кажеш, че искаш да ходиш в Канада -> защо не кандидатстваш за канадска виза ?

 

Дано обаче се досетят и те да премахнат визите или да облекчат режима.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Ако имаш валидна виза в паспорта им казваш, че си го искаш, те го дупчат през заглавната страница и ти го връщат. Винаги е било така.

Ако не си вадила нито американска, нито канадска виза явно си остава старата процедура.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Канадската виза в паспорта не е валидна вече, но как доказваш, че си имал виза в последните десет години? Канадците би трябвало да имат информация в системите си. А паспортът с визата изтича скоро и ще бъде подновен.

Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Някой да се е възползвал вече от канадската ETA?

 

Kaто чета, тук, изобщо не са чували за варианта с американска виза :wild:

http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta.asp

 

 

Do I need a Canadian visa if I have a United States visa?

Yes, you will still need a Canadian visa (temporary resident visa) to enter Canada if you are from a visa-required country. A visa from the United States does not permit entry to Canada.

 

И естествено Bulgaria е в листа с visa-required country.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.