Прескочи до съдържание

Как да открия предполагаемото трасе на предстоящ полет


Фил

Препоръчани мнения

Имам следното питане.

Стана ми интересно да разбера какво ще е вероятното трасе, по което ще мине самолетът при предстоящ полет. (В случая конкретно за тези два полета -   Амстердам - Делхи с KLM и Мумбай - Амстердам с Delta)
Предположих, че за целта трябва да намеря в специализираните сайтове трасета на вече минали такива полети. Иначе е ясно, че не всеки полет минава по съвсем същото трасе като предишния по дадена дестинация, на все пак в общия случай не би трябвало да има големи отклонения (ако няма някакъв форсмажор)
Обаче нещо не мога да се оправя, във flightradar24  (и там Flights database) успявам са добера до  графика, обаче не знам защо ми показва само някаква 1/3 последна част от трасето на полета:
post-139-0-54478000-1412185613_thumb.jpg
Във Flightaware пък ми дава един лог с поредица от координати, обаче на графичната част (на картата) е изобразена само идеалната най-пряка линия мвежду съответните две летища, която обаче, естествено, не е реалното трасе на полета.
Някакви идеи? :rolleyes:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Ха, специално за Делта го има това, но само на някои полети, разцъкай другите дати, има целите трасета. Предполагам нещо са загубили данните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пунктираната линия идеалното трасе ли е ?

Фичо аз мислех , че и ти ще ходиш до Гоа , а ти си избрал Мумбай.

Това според мен е по-добър избор !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Червения пунктир е правата линия, другия пунктир е предполагаем път, вероятно нямат радари там, или не са свързани със системата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пунктираната линия идеалното трасе ли е ?

Да, newromancer ти е обяснил ;)

 

Фичо аз мислех , че и ти ще ходиш до Гоа , а ти си избрал Мумбай.

Ами не,  Гоа си остава :) , просто комбинацията със сбърканата цена, която използваме е

София->Амстердам->Делхи    натам

и после

Гоа->Мумбай->Амстердам->София    насам

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Може да си имаш вече план , но ако имаш седмица за Индия ще препоръчам :

1-ви ден Делхи

2-ри ден Делхи

3-ти ден ранен влак за Агра

4-ти ден Агра- Фатехпур Сикри с градски автобус \ разглеждане и следобед автобус към Jaipur

5-ден Jaipur

6-ти ден ранен полет Jaipur-Mumbai и свободен ден в Мумбай

7-ми ден Мумбай

 

Ако имаш само ден за Jaipur местната туристическа агенция предлага нелош целодневен трип до най- интересните забележителности.

Аха , тогава плана отпада или препоръчвам да направиш Jaipur-Goa.

Плажове по света много , но другите неща в Индия си струва да се видяг.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.