Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

От 14 - ти декември стартират полети до София. Полетите ще са 2 пъти в седмицата в дни сряда и неделя. В цената е включен ръчен багаж до 7 кг. и един чекиран до 20 кг. От Дубай се излита в 10:50 и се каца на София в 14:35, обратния е както следва от София в 15:20 и кацане на Дубай в 22:00. Има и доста връзки, като Мале, Коломбо и други.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Супер новина. Доста нелогично изглеждаше отсъствието на София спрямо всички други балкански столици. Само цените да оправят малко, че тия 300 евро не ми харесват :) Макар, че са в гъвкав клас, така че има място за промоции.

 

До колкото знам и кодшеъри с Emirates са възможни, ще видим дали нещо интересно ще изскочи като цени. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

От къде могат да се извадят комбинирани полети с Emirates? Сайта на flydubay, сайта на Emirates, търсачките?

Aз не успявам. :(

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Ако има нещо изгодно , то ще е при комбинираните полети ... иначе за единия гол Дубай Wizz просто ги изпревариха.

Аз преди ровех из цените им от Букурещ , но така и нищо не намирах.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-после някой да се конкурира с Уиз, че нещо прекалиха с цените до Дубай. Надявам се 738 да са с мултимедийните седалки. :)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Страхотна новина , аз със сигурност ще дебна Малдивите . Пък и ако има желаещи една Нова Година в Дубай за 310 евро с багаж според мен е чудесна цена .  Не мога да не повдигна и въпроса с правилата на тарифата,  Срещу 86 евро глоба можеш да анулираш полета до 24 часа преди полета при цена 310 евро 

 

  • You can cancel your booking. A fee of AED 200 (per person, per flight) will be charged for cancellations made more than 24 hours before departure. A fee of AED 365 (per person, per flight) will be charged for cancellations made less than 24 hours before departure
Редактирано от Mitko
Връзка към мнение

От къде могат да се извадят комбинирани полети с Emirates? Сайта на flydubay, сайта на Emirates, търсачките?

Aз не успявам. :(

 

А де? :) Аз ей това намирам, но наистина до сега не съм срещал комбиниран полет между двете: http://www.emirates.com/au/english/plan_book/connecting_with_flydubai/connecting_with_flydubai.aspx

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой случайно да е имал проблем с плащането към Flydubai. Аз плащам с Виза Електрон, с която съм плащал всякакви неща, но просто не ми приема плащането. Нямам никаква идея от къде идва този проблем, след като си въвеждам всички данни коректно, но просто накрая след въвеждането на паролата за верификация на картата ми изписва, че има проблем и не може да се осъществи транзакция. Нито пише какъв е проблемът, нито става ясно. Пари имам в картата. Ако някой има идея и някакви съвети нека сподели.

Връзка към мнение

Някой случайно да е имал проблем с плащането към Flydubai. Аз плащам с Виза Електрон, с която съм плащал всякакви неща, но просто не ми приема плащането. Нямам никаква идея от къде идва този проблем, след като си въвеждам всички данни коректно, но просто накрая след въвеждането на паролата за верификация на картата ми изписва, че има проблем и не може да се осъществи транзакция. Нито пише какъв е проблемът, нито става ясно. Пари имам в картата. Ако някой има идея и някакви съвети нека сподели.

 

Летят отскоро и предполагам още няма много българи с опит тук. Случва се електрона да не мине, кой знае как им е настроена системата. Между другото търсейки за този проблем попаднах на това:

 

Yes, for a small fee. If you pay with your credit/debit card, flydubai will ask to see it at the airport before you board your flight.

  • If a credit/debit card has been used to pay on behalf of someone else, we’ll need to see a photocopy of the front of the credit/debit card and a photocopy of the cardholder's passport at the airport.
  • If you can’t produce these photocopies at the airport, flydubai will not allow you to travel. This is an extra level of security designed to protect you.

Credit/debit cards can’t be used to pay on behalf of someone else travelling to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, Sri Lanka or Sudan.

 

Т.е., ако някой плати с чужда кредитна карта ще искат да видят на летището копие от предната страна на картата и копие от паспорта на собственика. Да го имаш предвид и за твоя случай, пък и останалите да го имаме предвид. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да видях го това, но картата си е моя. Има и едно друго: You can’t use your credit/debit card to pay for someone else to travel to or from Bangladesh, Ethiopia, Nepal, Pakistan, South Sudan, Sri Lanka or Sudan. Аз ще пътувам до Шри Ланка и взимам 3 билета. Само че една съфорумка наскоро си купи 2 билета, съответно може да се купуват билети ако другият пътува с теб. Аз им писах мейл, но нямам отговор все още. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Купих си днес билета от офиса, който им е официално представителство на дубайците в България. Няма да казвам кой е и къде се намира да не правя реклама, а който иска ще си го намери. Само да спомена, че както бях писал имаше проблем с плащането ми с Виза Електрон и затова прибягнах до това да взимам билетите от офис. Там едната жена каза, че имало проблем през сайта с някои български карти. Явно и други са се оплаквали. Така че ако някой има проблем с плащането да го има в предвид, а и комуникацията чрез имейли с дубайците е доста бавна. Макар че пише да чакате отговор до 48 часа, аз чаках 4 дена, а и други такива случаи е имало. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен проблемът не в техния сайт,а просто има доста блокирани плащания с кредитни карти от България.Преди да отидем в Дубай миналата година си направих регистрация в Groupon Дубай.На няколко пъти се опитвах да си платя с кредитна карта някакъв продукт,но ми излизаше съобщение за проблем с верификацията на кредитната карта.Пробвах с кредитните карти на жена ми и на децата-никакъв резултат.Писах мейл-без отговор.

Връзка към мнение

Има си логично обяснение - водещи сме в измамите с банкови карти , като помня че и в Дубай имаше случай с арестувани наши IT специалисти.

Точно с такова оправдание се е случвало да има проблем с наши карти в Италия , Испания и други южни държави където сме голяма сила.

Покрай цветът на нацията навън изтече и най-голямата утайка ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен проблемът не в техния сайт,а просто има доста блокирани плащания с кредитни карти от България.Преди да отидем в Дубай миналата година си направих регистрация в Groupon Дубай.На няколко пъти се опитвах да си платя с кредитна карта някакъв продукт,но ми излизаше съобщение за проблем с верификацията на кредитната карта.Пробвах с кредитните карти на жена ми и на децата-никакъв резултат.Писах мейл-без отговор.

 

И при мен проблемът беше след верификацията. Явно наистина са прекалено презастраховани дубайците. Еми хубаво, ама то тия измами, могат да ги правят по целия свят, нали затова въведоха верификация. Това за мен си е поредната дискриминация спрямо нас, ако е на такъв принцип всичко. Малко ми напомня на случая как един наш футболист го обвиниха в расизъм в Шотландия, защото едва ли не изглеждало логично да е расист и оправданието на съда(без доказателства) беше че езикът на тялото му е по-подозрителен от този на цветнокожият играч, който го нарочи. Както и да е, поне е хубаво че стъпиха на нашия пазар Флайдубай и имат и официално представителство. Та и аз доста си изчаках работните дни, ама си е улеснение. Иначе ако нямаше никакви връзки с България и трябваше да търся някаква специална карта, от която да стане плащане много тромаво става всичко. То между другото и сега офисът им е в София, но както знаем България не е само София и май за другите градове пак ще си стане по-тегаво. 

Връзка към мнение

Аз  платих входа за Burj Кhalifa aма с кредитна ПИБ  карта  без проблем. На място с нея платих хотела , както и пазарувахме с нея и още една карта на Алфа Банк   , но пак беше кредитна.

Изобщо тия дебитни карти често са си доста проблеми 

Връзка към мнение

Ми то и аз съм с дебитна на ПИБ, всичко съм плащал с нея, всякакави неща, ама тоя път греда. Не знам, дано следващия път спечеля от тотото и плащането и сумата да са ми най-малкия проблем  B)


Честито за билетите! Трудно се купуват, но пък е за хубаво място :) Весело прекарване

Благодаря, май покрай Флайдубай доста магеланци имахме проблеми с билетите, но и доста ще посетим Шри Ланка. Дано навлизат по-сериозно на пазара, че с минусите имат и доста сериозно плюсове.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все си мисля, че проблемите в случая са не толкова защото картата е българска, а защото е дебитна. Поне от моя опит не всички дебитни карти минават навсякъде по интернет, дори и да са са ок при плащане в магазин.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Еми то моята си е кредитна, ама пак ми трябваха 4-5 опита, за да успея да купя билети. Според мен сайта на flydubai си е прецакан. Но се надявам, че ще оправят нещата скоро :)

Връзка към мнение

Аз говоря за кредитни карти,а не за дебитни.На място в Дубай не съм имал никакви проблеми с плащането,но по интернет не успях да платя нищо.

Връзка към мнение

Аз също си купих 2 билета до Шри Ланка на 17ти декември :yahoo: . Направих поне 3 опита преди да завърша резервацията си. Предполагах, че е защото за първи път аз резервирам нещо, а го правех тайно от офисния си компютър с чужда карта, та ми отне много време да сверявам данни и да внимавам. Даваше ми и че има останали 3 места за обратния полет, така че приех за нормално да се рестартира когато някой ме изпревари и останат два билета. Това ще ни е първото пътуване извън Европа, ако не броя Турция, и адреналинът ми беше много висок, всъщност само мисълта ме докарва и сега до екстаз :yahoo: . Та на третия/четвъртия опит нашата Visa мина. И сега си спомням, че блокираше точно на плащането всичките пъти. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Явно сайта на дубайците е бъгав ...хмм , като се замисля и при резервацията за Burj Khalifa първоначално блокира , но после опитах чак сле няколко часа и мина безпроблемно. Искаше обаче и 3D верификацията.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.