Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Само да споделя малко инфо относно един случай при полета ни от Шри Ланка до Дубай с въпросната авиокомпания и развръзката. Както бях писал в една тема при чекирането въпреки че имахме резервирани места(резервацията се плаща допълнително) от преди 2 месеца, ни дадоха други места и малко ни разбиха групичката. Проблемът беше, че хем си резервираме местата и сме спокойни, че няма да ни сложат където им скимне, хем накрая направиха това и ни сложиха на други места без дори да ни питат. А показахме на чекин-а разпечатаните билети, където си пишеше, че сме избрали и платили за този избор места. Сумата не е абсолютно нищо-2евро, но все пак реших да им пиша, тъй като въпросът е принципен. Та описах ситуацията, казах че съм платил за допълнителна услуга, която те не са изпълнили и ако може да ми възстановят сумата за тази неполучена услуга. Отговорът беше, че компанията имала право да ни мести, когато си поиска и че ни били сложили на места със същата "цена", така че нямало да ми върнат парите. Само че местата са включени в основната цена от билета и ако не си доплатя, те ми ги избират, както се случи, макар че си бях доплатил, за да ги избера аз. Когато им цитирах текста, който е при купуване на билет и гласи: Вие може да изберете къде да седите срещу сумата само от 5 дирхама. И аз съм си ги платил за да ползвам тази услуга, но в крайна сметка не съм седнал, където избрах и не съм получил тази услуга. Те отново ми написаха като на бавноразвиващ: Както писахме в предния мейл сме ви преместили на места на същата цена. 

В крайна сметка им писах че сумата за мен не е голяма и те са спечелили 2 евро, но ме губят като клиент и че ако някой ме пита за компанията им ще му кажа, че е възможно да плати за нещо, което да не получи и после ще отказват да му върнат парите. Съответно печалбата от една неизпълнена услуга им е 2 евро, а загубите най-вероятно ще са по-големи. Просто полудявам как може да има такива ретарди. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Ако ти се занимава може да се разбучиш във фейсбук страницата им. Там пред всички ще им е много по-трудно да ти дадат такъв отговор. Сумата не е голяма, наистина, просто въпрос на принципност. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Отделих последните няколко мнения за трансфера до терминал 2 на летището в нова тема: http://magelanci.com/topic/6042-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80-%D0%B4%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5-%D0%B2-%D0%B4%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B9-dxb/

Връзка към мнение

Някой с впечатления до колко са стриктни откъм багаж/килограми при чекиране?

Ръчният им гледам е 7 кг. Постижимо, но малко тегаво...

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имам няколко питания относно плащането на билети през сайта на flydubai.

Защо при последната стъпка (избирането на метод за плащане) ми добавя 31 евро? При избирането на билетите е посочено, че цените са с всички включени такси. Също пише, че при плащане с Visa/Mastercard се начисляват такси. Тези такси включени ли са в посочените 31 евро или се начисляват допълнително (без да знам предварително колко точно ще струва)? При плащане в брой при партньор на flydibai по-евтино ли излиза (и колко)?

Ако имате предложения за плащане през друг сайта, при който да излиза по-евтино или поне да си спестя тези такси, ще съм благодарен.

Поздрави.

Връзка към мнение

Имам няколко питания относно плащането на билети през сайта на flydubai.

Защо при последната стъпка (избирането на метод за плащане) ми добавя 31 евро? При избирането на билетите е посочено, че цените са с всички включени такси. Също пише, че при плащане с Visa/Mastercard се начисляват такси. Тези такси включени ли са в посочените 31 евро или се начисляват допълнително (без да знам предварително колко точно ще струва)? При плащане в брой при партньор на flydibai по-евтино ли излиза (и колко)?

Ако имате предложения за плащане през друг сайта, при който да излиза по-евтино или поне да си спестя тези такси, ще съм благодарен.

Поздрави.

 

Първо - посочено е, че са включени всички летищни, горивни и други подобни такси.

Второ - тия 31 евра са таксата за плащане със съответната кредитна карта.

Трето - пробвай в Kayak, Rumbo, Jetcost или Budgetair. Разширенията, които можеш да прикачиш към тия предложения, са много - .de, .fr, .es, .pt, .it и т.н. (Например kayak.de, rumbo.es, jetcost.fr, budgetair.it) А ако напишеш тук желаната дестинация и датите, може някой да помогне с намирането на добро предложение :) Не забравяй да кажеш с каква карта ще плащаш - "Visa" или "Mastercard", това също има значение.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение

Първо - посочено е, че са включени всички летищни, горивни и други подобни такси.

Второ - тия 31 евра са таксата за плащане със съответната кредитна карта.

Трето - пробвай в Kayak, Rumbo, Jetcost или Budgetair. Разширенията, които можеш да прикачиш към тия предложения, са много - .de, .fr, .es, .pt, .it и т.н. (Например kayak.de, rumbo.es, jetcost.fr, budgetair.it) А ако напишеш тук желаната дестинация и датите, може някой да помогне с намирането на добро предложение :) Не забравяй да кажеш с каква карта ще плащаш - "Visa" или "Mastercard", това също има значение.

 

Благодаря за отговора. Ще плащам с Mastercard. Предположих, че това е таксата за плащане с карта, но като избера плащане в брой при партньор на flydubai, дължимата сума остава същата. За това питах дали е по-евтино да се плати в брой.

Връзка към мнение

Имам няколко питания относно плащането на билети през сайта на flydubai.

Защо при последната стъпка (избирането на метод за плащане) ми добавя 31 евро? При избирането на билетите е посочено, че цените са с всички включени такси. Също пише, че при плащане с Visa/Mastercard се начисляват такси. Тези такси включени ли са в посочените 31 евро или се начисляват допълнително (без да знам предварително колко точно ще струва)? При плащане в брой при партньор на flydibai по-евтино ли излиза (и колко)?

Ако имате предложения за плащане през друг сайта, при който да излиза по-евтино или поне да си спестя тези такси, ще съм благодарен.

Поздрави.

 

Това с тези 31 евро е някакъв бъг на сайта. При мен се получава като започна да превъртам дните от седмицата напред. В един момент цената визуално се променя от 163 на 132 евро примерно, запазва се същата и при въвеждане на данните за пътника, и на финала се променя на "реалната" + около 9 евро такса за плащане с карта. Ако се пусне търсене директно за датата, достигната чрез превъртане се вижда, че цената не е тази която излиза. Абе бъгава работа. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това с тези 31 евро е някакъв бъг на сайта. При мен се получава като започна да превъртам дните от седмицата напред. В един момент цената визуално се променя от 163 на 132 евро примерно, запазва се същата и при въвеждане на данните за пътника, и на финала се променя на "реалната" + около 9 евро такса за плащане с карта. Ако се пусне търсене директно за датата, достигната чрез превъртане се вижда, че цената не е тази която излиза. Абе бъгава работа. 

 

Явно гледаме една и съща дестинация, защото точно при същите цени ми се получава и на мен :) Все пак, дали не може да се излъже, за да си остави бъгавата цена  :rolleyes:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Георги Василев

Здравейте, някои може ли да ми обясни как става номера. Чувствам се много глупав. Не откривам такива цени, поне не и чрез търсачката им...аз ли бъркам някъде?!?

 

http://sites.flydubai.com/destinations/sofia/bg/destinations/dubai

Връзка към мнение

Здравейте, някои може ли да ми обясни как става номера. Чувствам се много глупав. Не откривам такива цени, поне не и чрез търсачката им...аз ли бъркам някъде?!?

 

http://sites.flydubai.com/destinations/sofia/bg/destinations/dubai

Излиза си, внимавай за периода, промоциата е за полети след 19 Септември.

Друг е въпросът 299евро изгодно ли е :rolleyes:

post-64-0-16566000-1464956739_thumb.png

Връзка към мнение
Георги Василев

Излиза си, внимавай за периода, промоциата е за полети след 19 Септември.

Друг е въпросът 299евро изгодно ли е :rolleyes:

attachicon.gifUntitled.png

Е добре....28 декември - 4 януари, нали е в този период? А относно изгодното....Wizz са по 900 лева всичко с багажа за същия период.

 

 

post-2956-0-93574000-1464957068_thumb.jpg

Аз го разбирам за целия период от 19 септември до 17 март, а всъщност не е баш така...

Редактирано от Георги Василев
Връзка към мнение
Георги Василев

300 евро е определено всичко, друго, но не и изгодно...

Ми засега не срещам по-изгодна оферта. Ако някои има някакво знание да сподели. Търсят се 5-6 билета в периода около Нова година (задължително 31.12) за седмица. И аз ще бъда безкрайно щастлив, ако намеря по добра цена за този период. :)

Връзка към мнение

Зависи, точно по нова година цените са различни. Само че, може промоцията да не важи за нова година или да са свършили евтините билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е добре....28 декември - 4 януари, нали е в този период? А относно изгодното....Wizz са по 900 лева всичко с багажа за същия период.

 

 

attachicon.gifDubai.JPG

Аз го разбирам за целия период от 19 септември до 17 март, а всъщност не е баш така...

 

"Полети от София до Дубай от 299 евро двупосочно"

 

Ключовата дума е "ОТ", никъде не обещават че за всички дати цените са такива, естествено, че за нова година няма да е това цената.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Василев

Зависи, точно по нова година цените са различни. Само че, може промоцията да не важи за нова година или да са свършили евтините билети.

Със сигурност не важи, проверено е вече :) Засега няма изгодна цена, като се има предвид - Какво се разбира под изгодна цена за Нова година до и от Дубай?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Дани Магелани

В неделя пътувам с Флайдубай до Мале. Знае ли някой дали трябва да се чекирам на летище или он-лайн и има ли такса за чекиране на летшще?

Връзка към мнение
Дани Магелани

 

Krum4ov, благодаря! И аз така разбрах, но ми се искаше потвърждение от пътували. Ако имаш полезни съвети за летищата в Дубай и Мале, ще съм благодарна.

 

Връзка към мнение

Ако имаш полезни съвети за летищата в Дубай и Мале, ще съм благодарна.

Дани, тази тема видяла ли си я за трансфера до летището в Дубай до терминала, от където летят FlyDubai?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Яничка, мерси! Аз съм транзит в Дубай, като и двата ми полета са на Флайдубай. Предполагам, че ще се каца и излита от един и същ терминал. 


В билета не излиза терминала, но предполагам, че е Т2.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Флайдубай летят от терминал 2.Можеш да ползваш метро и автобус 43-слизаш съответно на спирка на метрото "терминал 1",където са ппистигащи и излизаш навън отдясно е спирката(разбира се,питаш на място).В автобуса ползваш същата нолкарта силвър за градски транспорт в ОАЕ.На летището не се плаща за чекиран багаж-аз летях на 8юли за София.Флайдубай ме изненадоха приятно и с вкусната храна,която поднесоха въпреки ,че са лоукост! :)Препоръчвам ги!До мен стоеше майка с малко бебе и я обгрижваха много внимателно-че колани за бебето,че топла вода за млякото ,че с предимство пред всички.Ако имаш вариант дай си багажа в София и го получи в Мале.Практикувам този вариант с турските авиолинни от Варна-Истанбул-Доха или Варна-Истанбул-Бахрейн.Весело изкарвене

 

 

ване в Малдивите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.